Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
194. Magdalénia (válaszként erre: 193. - Mira8)
2017. júl. 15. 11:00
Ez ne kedvtelenítsen el. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, a többieknek pedig nincs jobb ötlete. :)
193. Mira8
2017. júl. 15. 10:22

Igazán nagy segitség persze az lenne,

ha sikerülne az ország bármely pontján

munkát találnunk ami bentlakásos. Jelent-

keztem is párra,ilyen pl. gondok pár keresnek

teljes ellátással.Hirdetést is adtam fel-tehát inkább bizom magunkban, mint segitő kezekben.

Nézd itt az oldalt is 192 hozzászólásból tulajdonképpen téged érintett meg a sürgető probléma..Ez van.

192. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 191. - Ina87)
2017. júl. 15. 09:46

Lakhatasi lehetoseget biztosan nem tud.

De lehet, tudnak idorol, aki melle jo volna valaki.

Meg kell probalni. Nem veszit semmit.

191. ina87 (válaszként erre: 182. - Magdalénia)
2017. júl. 15. 09:13
ne nevettess,már bocsánat,az egyház aki csak szóval fog segiteni,ne várj tőlük segítséget.
190. ina87
2017. júl. 15. 09:11
Tudok én is olyan személyt ahol szó szerint a kölcsön eszi meg a másik kölcsönt az egyiket fizeti a másik kölcsönből,ördögi kör,aki egyszer el csúszik rajta nehezen áll talpra,egy részt a bankok is felelőtlenek mindenki kapta a kölcsönt letehet volna rostálni az embereket,na persze a bankok is ebből élnek ha meg nem adnának akk meg tönkre mennének,sajnos mindenki le húzza az embert,olyan munka körülmények között dolgoznak ami még állatnak sem volna való,de ha nem vállalja el akk meg jön a szöveg h nem is akk dolgozni,segítséget meg ne várj mert nincs kitől ide oda küldözgetnek jobbik esetben csak annyit kapsz h ne halj éhen,na meg ott van a nyugdíj addig tolják ki az életkort h többsége meg sem ér a nyugdíjt már ha sikerül neki annyi évet le húzni valahol h legyenek évei,mire élvezné az életet meghal.Nem egy emberen múlik h ezeket rendeb hozzák,nem is politikáról van szó,csak másként kellene kezelni dolgokat ahol lehet egymást segiteni hisz mindenki ad egy darabot a társadalomhoz,és biztos h minden fel lendülne ha összefognának pár dolgon változtatnának...
189. fincsi5 (válaszként erre: 187. - Johannia)
2017. júl. 15. 08:48

A legtöbb ember nem ért hozzá.:(

Engem is meg lehetne vezetni, ha én kezelném a pénzt. Én már tuti quaestor károsult lennék.

És mennyi ember mellett nincs 1 olyan, akinek feltűnik, hogy ez már nem reális hozam,főleg egyedülállók.

188. fincsi5 (válaszként erre: 176. - 61a61656b0)
2017. júl. 15. 08:39

Az még akkoriban is nagyon baráti ár volt.:))

Én rokonokat tudok, akik diákoknak adják ki, 2 szobásat 150-ért.

Csak nem a Laktanya utcán laktatok?

187. Johannia (válaszként erre: 181. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 15. 08:29
En sem tanultam.megis tudom meg ertem. mivel meg akartam erteni a hitel működését.elonyoket, hatranyokat, kockázatokat.mielott barmit alairok. Sokakat nem erdekel, csak az hogy penzt kapjanak. Vagy a bank ugyan elmondja a feltételeket de nem magyarázza el emberi nyelven. Ezert is irtam h tok jo lenne ha oktatnak. Nem vagyok matek zseni de azert a hitel egy nagyon komoly függőséget okoz.es ha az ember nem fizeti akkor a legrosszabb esetben utcára kerül. Es emiatt nagyon korul kene jarnia mindenkinek. Ma mar lehet kötni bank által ajánlott biztositasokat fizeteskeptelenseg esetén. Es figyelni kell a piacot néha. Peldaul akinek 17%os lakashitele van az miert nem váltja át manapsag sokkal kedvezőbb konstrukciora? Lusta? Nem ert hozza? Nem érdekli hogy mennyi penzt veszít igy? En mindig nézem hogy hogyan jarhatnek a legjobban. Mert a Bankok igazi rablóbandák!!!
186. Mira8
2017. júl. 14. 23:13

Nem megoldás nekünk, barátomnak itt Barcson van munkája, lakás kéne, itt helyben.

Köszi kedvességed!

Puszillak

185. Magdalénia (válaszként erre: 184. - Mira8)
2017. júl. 14. 23:06

Igazán nincs mit, de azt is szívesen! :)

Én ezt találtam a közeletekben:

Magyar Ökumenikus Segélyszervezet

[link]

184. Mira8 (válaszként erre: 182. - Magdalénia)
2017. júl. 14. 22:01
Köszi! Nagyon emberi vagy-ilyen biztatásra vágytam, azért is irtam meg az esetet. Sajnos erre Somogyban nem igen hallottam segitő szervezetekről. Barátom érettségizett, nem alkoholos, sikerülni kell az újrakezdésnek!Akár a világvégére is elmegyek vele csak boldoguljon!
183. gribedli*** (válaszként erre: 175. - 61a61656b0)
2017. júl. 14. 21:41
Igen, régóta. Kívánom, hogy hamar meglegyen a lakás, amire vágytok! :)
182. Magdalénia (válaszként erre: 169. - Mira8)
2017. júl. 14. 21:26

Szorítok nektek. Nem tudom milyenek ott a máltaiak, milyen lehetőségeik vannak. Az általam ismert esetben a 8.általánost végzett férfinek raktáros tanfolyamot is fizettek, amivel el tudott helyezkedni. Ez itt Budapesten volt.


Mindenesetre ilyen helyzetben minden kaput meg kell keresni. (Caritas, egyházi intézmények) A megbízható, nem alkoholos embereknek van esélyük a talpraálláshoz. Úgy legyen! :)

181. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 180. - Johannia)
2017. júl. 14. 21:23
Honnan tudja, ha nem tanulta soha sehol?
180. Johannia (válaszként erre: 179. - Unom)
2017. júl. 14. 20:57

Igen.mi vállaltuk a kockázatot es amikor elkezdett 200 korul lenni a Frank(vagy 300? Sajnos nem emlékszem.10 eve volt) na akkor kezdtünk vakarozni hogy vagy atvaltjuk a hitelt vagy vegtorlesztunk.


Itt a legfontosabb az volt hogy azonnal lepni kellett de a többség csak vart. Talan el sem hitték hogy még mindig csak emelkedik es emelkedik. Aztán tul késő lett nagyon sokaknak.


Azota volt lakashitelem es nem restelltem átváltani akar évente is ha volt jobb konstrukció. Csak kitetel volt mindig az ingyenes vegtorlesztes vagy minimális bünti összeg :)

Sajnos sokan pénzügyi analfabéták. Párom volt egy bankos kutatáson.ahol az utca emberét kérdezgetik es csoportos beszelgetes volt azokkal akik mostanaban vettek fel hitelt. Es nem tudjak a thm.t hogymit jelent, mit érdemes nézni a hitelfelvetelnel. Pl kamatperiodus... Es mindnek hitele volt...vagy evek ota fizeti a 12%os lakashitelt mikozben lement 5-6%ra talan..


Szoval iskolában tök jo lenne ha tanítanák a pénzügyi kisokost :)

179. unom (válaszként erre: 178. - Johannia)
2017. júl. 14. 20:42

Így van. Én viszont gyáva voltam, és úgy gondoltam, amíg nem devizában kapom a fizetésemet, addig kockázatos abban felvenni a hitelt.

Azt meg tudtam, hogy a bank érdeke, hogy devizában vegyem fel a hitelt, nem az enyém. Nem jótékonysági intézmény, hanem kőkemény üzleti vállalkozás.

178. Johannia (válaszként erre: 98. - Unom)
2017. júl. 14. 20:40

Igen. Kb az ügyintézők mindegyike lebeszélt a forinthitelrol annakidején!!! Es mikor kerdeztuk hogy mi van ha dol valamelyik deviza.akkor mutattak tobb eves statisztikát hogy annyira stabil hogy hihetetlen.es ha tul nagy kockázati lenne akkor nem is lenne ilyen hitel!!! Az osszes ezzel jott!!!


Vagy forint hitelt nem adnak vagy annyit rossz konstrukció volt hogy hihetetlen. Talan nem is volt fix, hanem havi, három havi kamatperiodussal voltak. Vagy iszonyat draga volt...

2017. júl. 14. 20:24

Nekunk is volt devizahitelunk. Es nagyon alaposan körbejártuk mikor felvettük.tudtuk a kockázatot is. A forint hitel borzasztóan magas volt. 32.000-es torlesztovel kezdtünk.majd lett belole 90.000ft hirtelen.... Mi abban a szerencsés helyzetben voltunk hogy szülők segítségével meg amit felretettunk penzt betoltuk a vegtorlesztesbe rogton.megjegyzem. 42nm-es masfel szobás lakástvettunk. Ketten kerestünk akkor 250-300.000ft.t es durván megereztuk. De a szomszédunk lakását elvittek peldaul.alberletbe mentek es meg mindig torlesztenek es fognak vagy 10 évet a semmire :/ a masik szomszéd most adta el a házat 9 millióért es abbol neki maradt 2 millio. A tobbi a banké lett mert egy felújításra vettek fel penzt de a ferj meghalt közben. Fiatal volt. 40 éves.varatlanul. Onnantól lejtő es eladták.a lányához ment lakni az anyuka.amugy vagy albérletet fizetett volna...


Hat nemtom.nehez eset. A bankok is felelősek mert egyszeruen el kellett volna utasítani a sok hitelkerelmet, meg kb nulla onerovel dobtak az ember utan a hitelt. Aztán persze jott a nagy szigorítás. A vicc hogy átlag feletti fizura nem akartak lakashitelt adni mar utana!!!!es kb kirohogott a bankok fele. De ha nem kell a pénzem akkor nem kell :) vegul lett hitel. Mert csak a sajátot preferálom megha csak 10-15 ev múlva lesz az enyem teljesen. Most kivancsian varom mi lesz a CSOKbol. De mar vizionalizalom a sok utcára került családot! :(

176. 61a61656b0 (válaszként erre: 145. - Fincsi5)
2017. júl. 14. 20:18

Még jó, hogy eljottunk :)

Mi 3 éve a Nagyerdőn még 75 ezerért bereltunk egy 3 szobás tégla lakást, akkor az most minimum a duplája lenne... Mondanom sem kell, nem tudnánk már kifizetni.

175. 61a61656b0 (válaszként erre: 136. - Gribedli***)
2017. júl. 14. 20:13

Biztosan régen nem élsz már Mo-on,amit írsz az abszolút igaz nálunk is(Németo.),hogy a hitel irtó drága, és a futamidő itt nem áll meg 20 évnél, hanem 30,40.

Mi berelunk és mellette teszünk félre, talán nyugdíjas eveinkre osszejon egy lakás :)

De addig meg tök mindegy, így ha valahol többet fizetnek, tudunk tovább menni szinte azonnal.

Magyarországon is albérletben laktunk, a fizetés csak bérleti díjra és ennivalora volt elég.

Teljesen nulláról indultunk, szülői segítség még csak gyerekfelugyelet szintjén is semmi. Most akkor mit is lehet tenni?

Vesz az ember hitelre lakást, bízva abban, hogy mindig lesz állása és ki tudja fizetni, vagy elmegy külföldre melózni és 3-4 év alatt osszeszed egy 60nm panel árát. Merthogy kettő fizetésből ez nem nagy kunszt.

Önerőt meg annak,aki egy szatyor ruhával jött el a nem létező szülői házból (nekem az se volt sajnos, nagyon szegények voltunk)kb lehetetlen eloteremteni palyakezdokent, ha nem otthon élsz.

Nekem is van bedolt deviza hitelem, ma már másként csinálnám, és csinálom is,ha huszonévesen a mai eszemmel tudtam volna gondolkozni, hát nem itt tartanánk :)

174. gribedli*** (válaszként erre: 166. - PöttyösPanka)
2017. júl. 14. 20:11
És ismétlem, ha ennyire elszálltak az árak, az azért van, mert nyilván valakiknek van pénze erre a bérleti díjra, sőt kapkodnak utána. Most akkor vagy mindenki többért dolgozik, feketén vagy mindenkinek van valami szponzora külföldről vagy egyéb, mert ha senki sem venné ki ennyiért, akkor lejjebb menne az ára.
173. gribedli*** (válaszként erre: 166. - PöttyösPanka)
2017. júl. 14. 20:02
Nem, mi is összeszedtük már a ràvalót, csak így hozzácsaptuk amit kaptunk és egy nagy kertes lett, máskülönben meg egy kisebb kertes lett volna. És igen, láttam más megvilágítàst is, 56nm-n nőttem fel.
172. globus (válaszként erre: 106. - Magdalénia)
2017. júl. 14. 19:55
Ha valamit, akkor pont a felújítást lehet csinálni okosan. Barátnőmék ezen úsztak el. Kétmillióra saccolták, de tartalékképpen hármat vettek fel, hátha többe kerül. Felfordították a lakást, felújítás alatt szülőknél laktak. Apránként kivitelezhető lett volna, ahogy éppen összegyűlik rá a pénz: fürdőszoba, előszoba, konyha, szép sorjában. Nálunk minden tavasszal ki van fordítva valamelyik helyiség, folyamatosan szépül. Ha nincs pénzem többre, akkor így csinálom, gyerek dühöng, kit érdekel?
171. PöttyösPanka (válaszként erre: 170. - 31bc25d879)
2017. júl. 14. 19:35
Egyet értek veled mindenben. A tulajdonosokat sem hibáztatom. Ez a helyzet, és én csak összeteszem a két kezem, hogy van hol laknom. Még akkor is, ha van hozzá egy logikusan kalkulált hitelem, amit ésszel vettem fel.
170. 31bc25d879 (válaszként erre: 166. - PöttyösPanka)
2017. júl. 14. 19:28

Igen, neked teljesen igazad van. Verseny helyzet van. Én megértem a tulajt is, ha van aki kiveszi 40.- helyett 80.- ért miért ne adná neki. Mondjuk én látok olyat, hogy inkább kiadja kevesebbért de biztonságba akarja inkább tudni a lakását. Ez bizalomra épül. Mégis csak a lakását, tulajdonát, bútorát, mosógépét, kanapéját, hűtőjét adja bérbe, amiért ő már egyszer keményen le tett az asztalra.


A másik: általában az tudja segíteni a gyerekeit aki nem a 0-ról indult. Hiszen jó esetben tud félre tenni, tud spórolni. Szerintem ez így van rendjén és így helyes.

169. Mira8 (válaszként erre: 2. - Magdalénia)
2017. júl. 14. 19:22
Köszi neked a hozzászólást! Máltai Szeretetszolgálattal vettem fel a kapcsolatot, ami abból áll,hogy irtam nekik-de válasz nincs. Itt Barcson/Somogy/ önkormányzati lakáshoz jutás kizárt 51 a várakozók száma. Majd aug.4-én lesz piaci lakásbérlésre lehetőség 3 havi kaucióval cirka 80 e ft.De összeszedjük csak ne licitáljanak 20 e havi bérleti dij fölé. Akkor igy szept. 1-el lenne lakás, addig marad a telken a nomád élet. Borzasztó!!
168. PöttyösPanka (válaszként erre: 137. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 14. 19:13
Érdekes, hogy sokkal gazdagabb országokban teljesen más a fizetés, a bérleti díj és a lakás árak aránya. Ők errevannak berendezkedve, mert a laksok megfizethetetlenek, albérletet meg ki lehet venni hosszú időre. Itt meg elég szeszélyesek a tulajok, nem tudhatod, mikor adja el a lakást.
167. a03dd05915 (válaszként erre: 163. - Magdalénia)
2017. júl. 14. 19:09

Lehet, hogy reklámozva nincs, de ezt a terméket ajánlják a hosszútávú hitelek mellé, ahogyan a hitelbiztosítást is.

Ez is egy fedezet a hitelnyújtónak.

Tk. engedményezi az életbiztosítását esedékességkor (haláleset) a hitelnyújtónak.

A másik variáció, olyasmi, mint a Fundamenta, csak életbiztosításba kell fizetni, amit lejáratkor a tőkekövetelés kiegyenlítésére fordítanak.

166. PöttyösPanka (válaszként erre: 136. - Gribedli***)
2017. júl. 14. 19:08

Persze, olyan lakást kell bérelni. Ez oké is volt. Viszont nem tudom neked érzékeltetni, és azt sem tudom, hogy mi az oka, de az utóbbi 1-2 évben úgy elszálltak az árak, hogy el sem hiszed. Sok ismerősöm panaszolta, hogy x éve bérel egy lakást, és most hirtelen a tulaj megkétszerezte a bérleti díjat mondván, hogy ha nem tetszik, mások szívesen kiveszik még ennél is többért. Egy kollégám mondta, hogy a tulajok szinte versenyeztetik a jelentkezőket. Ha felkerül reggel egy hirdetés, délután már leveszik, mert 50en jelentkeznek rá. Nonszensz, de tényleg így van. Teljesen irrelis 150 ezret fizetni egy rossz környéken lévő kis panelért, mikor pár éve 40ért ki lehetett venni. És hol van egy pályakezdő fiatal fizetése 150, és akkor még nem is evett.


Jó neked, hogy tudsz gyűjteni a gyerekeidnek. Viszont ha te is nulláról indultál volna, és a mostani bérleti díjak mellett kellene összekuporgatnod a lakásravalót, más megvilágításban látnád a dolgokat. Okos lány vagy, szmolj utána, ha nekem nem hiszel.

165. 8cc24eb355 (válaszként erre: 164. - Channa*)
2017. júl. 14. 19:04

Ami nem baj!

Kapja csak meg azt a jutalékot,mert ha velem valami történik nyugodtan fordulok fel,hogy a gyerekre nem hagyok tartozást!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook