Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2017. júl. 16. 15:24
Ja, padlófűtésünk van. Akinek az van, tudja, hogy az is eltart egy ideig, mert mindent alá kell csövezni hozzá, semmiképp nem tudnám elképzelni, hogy 5 hónap alatt beköltözhető lett volna.
253. gribedli*** (válaszként erre: 242. - PöttyösPanka)
2017. júl. 16. 15:22

Passz, mi 5 éve lakunk itt, de ennél jóval tovább tartott az építkezés, igaz, 500nm, több szint, meg voltak külön igényeink, hogy a tetőhöz a fa egy adott német erdőből legyen, stb. A falak gyorsan mentek,az összes többi volt idő mert minden oszlop természetes kőből van kívül, azokat egyenként ragasztgatták oda, a garázsfeljáró meg porfido, az is elég sokáig tartott, vagy a benti padlók is. Nem lehet összehasonlítani, én csak azt mondom, hogy amiket láttam villámgyorsan épülni, azok olyanok is lettek. És persze, a szart is lehet lassan csinâlni, de ami jó, ahhoz mindenképpen idő kell.


A szomszédod lehet, hogy ugyanolyan minőséget vàlasztott mint te, csak neki lassabban csinálták. Ettől függetlenül sok dolog van, ami jobb de tovább is tart miatta az építkezés. Pl választhatsz egy olyan padlót, amit feltesznek és egyből rámehetsz, meg vannak olyan padlócsempék, amire egy hónapig rá sem léphetsz, meg még utána viaszozzák és arra is pár hétig rá sem léphetsz, bizonyos cotto padlók ilyenek, mi meg pont cottót akartunk. Lehet, hogy ha linóleumot választok, akkor meg megszáradás után mehetek is rá.

252. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 249. - PöttyösPanka)
2017. júl. 16. 13:49
Hát igen kérdés hogy az mennyi lesz. Tőlem valahogy idegen ez a mindent villannyal megoldás de szívből remélem hogy nekik beválik majd. Egyébként a tervezőjük javasolta nekik ezt, hát nem tudom. Pedig van gázcsonk a telkük előtt, lehetett volna simán.
251. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 250. - Unom)
2017. júl. 16. 13:46
ez igaz, ez még eszembe sem jutott egy esetleges áramszünet.
250. unom (válaszként erre: 248. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 13:27

Én aggódnék, pl. télen egy áramszünet lakhatatlanná teheti, leáll minden.

Nem szeretnék ennyire egy szolgáltatótól függni.

249. PöttyösPanka (válaszként erre: 248. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 13:25
Ez nagyban függ a háztól. Ha jó a szigetelés, akkor könnyű felfűteni és melegen tartani. Ha meg mégsem, b tervnek ott a cserépkályha. Költséges, de utólag is be lehet építeni. Jó lenne látni előre pár villanyszámlát az elmúlt télről.
2017. júl. 16. 13:10
Most ez nem pont hiteltéma de látom nagyon tájékozottak vagytok ingatlanokról tudja e valaki hogy jó e az olyan ház ahol kizárólag árammal fog minden működni, (víz, fűtés stb.) és épp ezért nincs is bevezetve a gáz illetve más fűtésforma is kizárt lesz. Nem lesz ez borzasztó drága a fűtés szempontjából? (csak aggódom a barátnőmért azért kérdezem).
247. Channa* (válaszként erre: 245. - Lapbarna)
2017. júl. 16. 12:45

Igen, vannak olyanok, akiknek van...:S

Ja, és még mindig van, mert eladták az előző lakásukat, amiben addig laknak, amíg készen nem lesz az új házuk....

2017. júl. 16. 12:11
Mert előzőleg azt írtad, annyiban lesz.
245. lapbarna (válaszként erre: 244. - Channa*)
2017. júl. 16. 12:10

Lyézusom.

Van 40 misi kp-jük???

244. Channa* (válaszként erre: 241. - Lapbarna)
2017. júl. 16. 11:47

Ez teljesen kp-s.

Sem csok, sem kölcsön üi. nem volt.

egy vállalkozóé volt a telek, akitől megvették, és szintén ez a vállalkozó épít.

Ez a ház ugye szinte nyáron épül és egész jó idő van/volt.

243. PöttyösPanka (válaszként erre: 232. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 16. 10:59
Én tudom, de szerinted azt az embert, aki azért szül gyerekeket, hogy ne kelljen dolgoznia, azt a józan ész vezérli? De majd ő is meg fogja látni, csak akkor már késő lesz úgy dönteni, hogy mégsem kell neki ennyi gyerek. Főleg, ha neadjisten lesz köztük egy speciális igényű is.
242. PöttyösPanka (válaszként erre: 231. - Gribedli***)
2017. júl. 16. 10:52
Az nem ettől függ. A miénket is felhúzták 5 hónap alatt. Azért volt ilyen sok idő, mert volt, hogy hetekig nem jöttek, mert a másik építkezést csinálták. A falaink nyíl egyenesek, a nyílászárók az ablaknyíláshoz lettek méretre készítve, szép a burkolás is. A szomszéd háza is akkor épült, amikor a miénk. Persze más volt a kivitelezője. Neki 2 hónap alatt bemondta az unalmast a fűtés a tél kellős közepén. Majd csőtörése is volt. És még csak most kezdenek előjönni a hibák. Tehát tényleg nem a gyorsaságon múlik, hanem a szakértelmen.
241. lapbarna (válaszként erre: 236. - Channa*)
2017. júl. 16. 10:50

Ebben Szurikáta a szakember, én laikus vagyok, annyi, hogy 9 éve építkeztünk.

Az első kapavágás 2008. január 28-án volt, és augusztus 2-án már itt aludtunk. A miénk nagyon "gyorsan" épült, pedig kölcsön is volt, szocpol is. Nem vállalkozóval, hanem egyéni szakbrigádokkal készült.

Itt az engedélyezéseken kívül vannak olyan el nem hanyagolható dolgok, mint az időjárás (2008-ban mifelénk szinte nem esett hó, és enyhe idő volt), az alap száradása, a falak száradása, ha betonfödém van, az is sok idő, stbstb.

Egy nedves falat pl. nem lehet burkolni, festeni.

3 hónap kőháznál irreális számomra, de én laikus vagyok.

Ezz ismét off volt.

240. Channa* (válaszként erre: 237. - PöttyösPanka)
2017. júl. 16. 10:50
Így-így.
239. Channa* (válaszként erre: 231. - Gribedli***)
2017. júl. 16. 10:49

Társasházat. De ez családiház, azaz 1 db lakás/ház, nem túl nagy alapterületű.


A társasházak tovább épülnek és ennek ellenére rengeteg a hiba rajtuk...

238. Channa* (válaszként erre: 233. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 16. 10:48

Majd kiderül.

De ez egy 1 szintes családiház, amin van egy tető, száradásra szerintem volt elég idő, hiszen jó idő volt, így a száradásnak az időjárás kedvezett.


Belső munkálatokból meg van a viz-gáz és villany vezetékezés. Most kezdik a belső búrkolást, padlózást, stb.

Gondolom ennek kell még 1-1,5 hónap a festéssel mindennel együtt.



Egyébként szerintem nem gyors. Az unokatesómnak építettek ennyi idő alatt simán 2 szintes házat téglából, ezelőtt 15 évvel 12 millióból. És a mai napig tökéletes. Tényleg csak olyanokra kellett eddig költenie, amik szükségesek, pl. belül festés, stb.

237. PöttyösPanka (válaszként erre: 229. - Lapbarna)
2017. júl. 16. 10:44
3 hónap alatt simán kész egy családi ház téglából. Ez már nem olyan, mint régen, hogy heteket köt a beton és locsolgatni kell. Egyik nap beönti a mixer, következő nap már lehet rajta dolgozni.
236. Channa* (válaszként erre: 229. - Lapbarna)
2017. júl. 16. 10:16
Igen, tégla családiház.
235. fincsi5 (válaszként erre: 224. - 31bc25d879)
2017. júl. 16. 09:12

Friss infó, Pesten építtet ismerős. Telek 15 M volt, szerintem tök olcsó.Már ha lehet ilyet mondani.

100 m2-es, földszintes ház lesz. A vállalkozó elmondta, csempe, szaniter milyen lesz, ha ettől eltérőt akarnak, úgy drágul a ház is.

Ez korrektnek tűnik, akár él a fórum, akár nem, beszámolok, mennyi lett.


Szakemberekről; eltört a kádi csaptelepnél valami, eljött a mester, dolgozott, aztán közölte, hogy holnap jön befejezni. Jó két hétig elérhető sem volt, aztán kiderült; elment kicsit pihenni. Megértem, hogyne, kell a pihenés. Így is vártunk, mert mit tehettünk volna?? Csak ha tudjuk, más.

234. 4c1a787e8f (válaszként erre: 221. - PöttyösPanka)
2017. júl. 16. 08:46
Egy szó mint száz - amennyiben igaz, amit írsz - az ilyet sajnáljam, ha megsz.ja??
233. 4c1a787e8f (válaszként erre: 229. - Lapbarna)
2017. júl. 16. 08:45

Nem kell hozzá professzornak lenni, hogy kiszámoljuk, hogy a száradási, technológiai időket összeadva se jön ki ez a szám...


Jó kis szakértés lesz abból :-)))

232. 4c1a787e8f (válaszként erre: 221. - PöttyösPanka)
2017. júl. 16. 08:44

Nem veled kötekszem, isten ments' csak kérdezem..


A százezer, amit írtam, az az össz havi jövedelme. Csak mondom, hogy nálunk az önkormányzatnál ami alatt segélyt lehet igényelni az az egy főre eső 85.000.


Tehát egy főre eső 85.000 alatt rászoruló valaki..


Az a százezer kb. a fűtésére elég egy családi háznak gyerekekkel, ha nem akarnak fázni.. Már úgy nagyságrendileg egy olyannak, amit csok-ból meg lehet venni, és egy nagycsaládnak elég. Természetesen a mama két szobás lakásánál talán nincs ennyi..


Egy három gyerekes családnak havi egymillára van ahhoz szüksége, hogy középszinten normálisan megéljenek, pláne kertes házban. Ezt mindenki tudja, még akkor is, ha nagyon sokan élnek ebből kevesebből..


Tehát előre programozottan nyomorogni akar? Vagy nem értem...


A plusz egy gyerekkel havi plusz 16.000-et nyer... Nagy üzlet.


És 3-4 gyerek mellett többet dolgozik valaki, mint egy manager, fizikailag is és szellemileg is, és nincs szabadsága soha... Én már csak tudom..:-) De én nem képzeltem úgy soha, hogy nem akarok dolgozni..

231. gribedli*** (válaszként erre: 229. - Lapbarna)
2017. júl. 16. 08:26
Én is láttam már ilyet, társasházak. Olyan is. Mindenhol beázik nekik, sok hiba van belül is, nekem az ilyen annyira zavarja a szemem, hogy pl a fal ferde és az ablak és a fal közötti rést ilyen habbal pótolták ki, vagy hogy a falon látszik a nyoma a sarkokra tett hálóknak és egyéb dolgok. De nagyon hamar kész volt nekik. Ennek később meglesz a hátránya.
230. gribedli*** (válaszként erre: 218. - PöttyösPanka)
2017. júl. 16. 08:19

Jesszus, mintha a gyerekek növekvő számával kevesebb pénzre lenne szükség?:D


Ha normálisan fel akarja valaki nevelni őket, akkor ugye nem kevesebből, hanem többől kell, így én nem látok abban logikát, hogy ha többet szül, akkor majd kevesebbet kell dolgozni. Bár inkább úgy vagyok vele, hogy nemcsak a pénz miatt dolgozunk, hanem úgy egyébként is, az embernek szüksége van arra, hogy fejlődjön,gyarapodjon más szempontból is.

229. lapbarna (válaszként erre: 225. - Channa*)
2017. júl. 16. 08:18

3 hónap alatt kész a ház?

Téglából?

Mert könnyűszerkezetes felmegy 3 hónap alatt, de a tégla nem hiszem.

Mondjuk ez nem tartozik a témához, csak megütötte a szemem.

228. Mira8 (válaszként erre: 213. - Fincsi5)
2017. júl. 16. 07:49
Audi Győrben van, de lehet Mercis is-köszönöm,hogy irtál győrieknek irtam már.
227. Channa* (válaszként erre: 226. - 31bc25d879)
2017. júl. 16. 07:32

Biztos, hogy változó.

A nénikém is most újít fel. Lassan készen lesznek.

Volt ablakcsere az egész lakásban, a megrendelés után 1 héttel mér szerelték be az ablakokat, a vizes is, az asztalos is, stb. jött időben felmérni, majd dolgozni. Pedig nem ismerős egyik sem, és nem is az olcsó kategória...

226. 31bc25d879 (válaszként erre: 225. - Channa*)
2017. júl. 16. 07:12

Hát én sem tudom. Csak a lépcsősre vártak egy hónapot. Az ablakos is csúszott mert, hogy be van táblázva, az asztalos is több hónapra vállalta volna a beépített konyhát.


Úgy látszik van ilyen is, olyan is.

225. Channa* (válaszként erre: 223. - 31bc25d879)
2017. júl. 16. 07:00

Hát nem tudom....

egy ismerősöm májusba bólintott rá, azaz vette meg az újépítésű családiházá, amely akkor egy gazos, rendzetlen telek volt. Az építettő jelenleg sűrgeti az ismerősömet, hogy hozassák már a csempét, mert nem tudnak haladni, azaz 3 hónap alatt odáig jutottak, hogy már csak az utolsó belső munkálatok maradtak. eredetileg úgy volt, hogy szeptemberben vagy októberben költözhetnek, most pedig úgy néz ki, hogy már augusztus elején.

Jó drága volt, hiszen egy pesti ingatlanról beszélünk. Közel 40 millióba került...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook