Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
374. Magdalénia (válaszként erre: 367. - Fincsi5)
2017. júl. 19. 10:40

Abban az időben, amikor elhangzott ez a kifejezés, a választással függött össze és politikai kicsengése volt.

A lakótelepiek statisztikái mutatták, hogy ott és akkor, nagy arányban választották a régi rendszer prominenseit. Erkölcsi fenntartás nélkül abban a hiszemben, hogy az állami gondoskodást tőlük megkapják.

Azóta ez már árnyaltabb.

373. PöttyösPanka (válaszként erre: 371. - Channa*)
2017. júl. 19. 10:07

Ez mindenkire igaz :D Minden egyes ember azt gondolja magáról, hogy ő nem rossz, nem lusta, nem panaszkodik, stb., jah, meg hogy ő okosabb.


Vagy hallottad már valaki szájból azt, hogy "én bizony egy lusta, semmirekellő, ingyenélő ember vagyok, aki egész nap csak panaszkodik"?


"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." Hofi

372. Channa* (válaszként erre: 367. - Fincsi5)
2017. júl. 19. 09:25

Nem pontosan így, de a lényeg ez volt.

Lakótelepi lumper ploretárok.


OVtól szabadon....

371. Channa* (válaszként erre: 362. - Lapbarna)
2017. júl. 19. 09:21

Azt is írtam, hogy itt....

Azaz a hoxán jellemzően ezzel szembesülök.

Szerencsére nem csak 2 normális fiatal létezik, mert személyesen kevés olyat ismerek, aki gáz lenne.


Nem szidtam senkit, de én pl. Nem vállalom be azt sem, hogy rossz vagyok. Nem hiszem, hogy engem túl sokat hallanának panaszkodni, és lusta sem vagyok, hiszen ha úgy alakult, akkor pincérkedtem a diplomámmal.


Tehát, jó lenne ha az én korosztályomat sem szidná senki, mert köztünk is van ilyen és olyan is...

370. fincsi5 (válaszként erre: 368. - Globus)
2017. júl. 19. 08:53
:))) Jaj, ne is mondj ilyeneket!
369. fehérke111 (válaszként erre: 365. - Fehérke111)
2017. júl. 19. 08:50
Hozzá kell még tennem, hogy amit ma már nem cserélnék, az helyileg ugyanott (gyönyörű helyen) van, az elmúlt évtizedek alatt csatorna, víz, gáz, telefon, ha úgy tetszik kacsaláb saját erőből, fokozatosan, hitelek nélkül, rengeteg munkával - csakhát közben megöregedtünk :-)))
368. globus (válaszként erre: 367. - Fincsi5)
2017. júl. 19. 08:44

Prolinak van negatív értelmezése.

Én sem szeretem, panelben élünk, de nem érzem magunkat kevesebbnek senkinél.

367. fincsi5 (válaszként erre: 356. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 19. 08:37

Engem "kiver a víz " ettől a panelproli szótól, de már átugrottam rajta, hagyjuk.

Gőzöm sincs, ki használta először, de negatív értelmet kapott.

366. fehérke111 (válaszként erre: 349. - 31bc25d879)
2017. júl. 19. 08:27

Röviden és velősen: sokan vagyunk :-)))

Szoktam említeni, hogy akkor is sokan voltunk, amikor kikerültünk a suliból és dolgoztunk, de úgy tűnik, hogy nem számítottak ennyi túlélőre, ezért zúgolódnak, most hogy már nem a be- hanem a kifizetések jönnek... :-)))

365. fehérke111 (válaszként erre: 345. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 08:22

"Sokunknak bizony az osszkomfort maga volt a paradicsom a videki komfortnelkuli lakasok utan; futott lepcsohaz, hideg-meleg viz, gaz, tapeta, padloszonyeg, angol-wc, melletunk a palyolat, a nagy abc aruhaz, a vasarcsarnok mindenfele foldi joval."

Bizony-bizony, negyvenegynéhány évvel ez előtt a lelkem eladtam volna :-))), különösen, hogy a tipegő kis porontyommal már nem lehetett bírni, ő is jött vízért át a rozoga patakhídon, hogy a frász majd ki tört, míg ketten meghordtuk a szükséges mennyiséget :-))). És ez csak a víz volt...

Közben alakult a helyzet - ma már nem cserélnék a világ füléért sem... :-)))

364. gribedli*** (válaszként erre: 356. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 19. 08:13

Ja, ez is. Nem bizonygatok külföldről semmit, csak leírtam, hogy máshol, más országok gazdasága is bukdácsol, máshol is vannak társadalmi osztályok között nagy szakadékok, meg a pénzért mindenhol dolgozni kell. És sokszor feltűnik, hogy úgy állítják be, mintha Magyarországon valami átok lenne, meg akadâlyozva lenne mindenben, ezért fontosnak tartottam leírni, hogy ez sincs mindenben így, pèldának okáért a támogatások.


A vezetőket meg a többség választja, de úgy alapjáraton mindenhol lopnak, szóval ezt sem tartom valami átoknak vagy hátránynak, nem ilyen formában, hogy mindenhol lopnak. Ha csak otthon lopnának, akkor hátrány lenne de mivel minden országban teszik...

363. gribedli*** (válaszként erre: 355. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 19. 08:07

Nem kell magyarázkodnod, aki meg akarta érteni a mondandódat, annak átjött, hogy a proli szót nem abban az értelemben használtad. Pl apukám 42 évet dolgozott és nem engedték korábban nyugdíjba, hiába kérte, de ha kivesz 20 év nyugdìjat, ha él addig, az már szép. Bár ő dolgozott több évet külföldön és onnan is adódik a nyugdíjâhoz, szóval mindig úgy âllt hozzá, hogy nem éri meg azon idegesìteni magát, hogy más meg 20 évet dolgozott és 40 év nyugdíjt vesz ki. Még nyugdíj mellett is dolgozgatott, én mondtam neki, hogy álljon már le:)


Na, ezért nekem ő példakèp kitartásból, optimizmusból, és nehezen értem meg,hogy ha ő nem rinyál 42 év fizikai munka után sem, hanem örül, hogy egészsèges, meg önellátó, meg minden, akkor meg más miééé nem tudja hasonlóan meglátni a jót, vagy a fejlődés lehetőségét.


De ez beállítottság kérdése, na.

362. lapbarna (válaszként erre: 360. - Channa*)
2017. júl. 19. 07:43

Nem szidsz te senkit...

Csak a mai fiatalokat.

Persze, a tiéd, meg az "övé" kivétel.

Ugyan.

361. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 360. - Channa*)
2017. júl. 18. 22:26

A napokban fultanuja voltam egy jelenteknek:

NXx-es batar BMW, mellette kigyurt 120 kilos, kopasz hajfej pasi irgalmatlanul panaszkodik ordenare modon, hogy milyen nehez az elet, hogy mindenki lop-csal-hazudik, milyen nehez a megelhetes, hogy minden milyen k*va draga.

360. Channa* (válaszként erre: 351. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 22:21

Rosszak vagyunk?:DDD

Érdekes, hogy a rosszaságom ellenére sosem szidtam az anyósomat, elfogadtam a segítségüket, nem játszottam a királyslányt, illetve őket sem zavarta, amikor már én segítettem őket, nem mondtam rájuk, hogy nem értenek valamihez, nem tehernek éltem meg a létezésüket. Nem hülyéztem le őket. Sosem utáltam a szüleimet, sosem mondom az otthon élő fiatalra, hogy önállótlan, nem nyávogok azért, mert kevés a fizetésem, a gyesem, megcsaltak, elhagytak, átvágtak, stb., azaz egész jól elvagyok az örökös panaszok nélkül, de hány fiatal nyögdécselését hallgatom a BKV-n, a munkahelyen, stb., hogy nekik milyen vacak az életük, mert egy sárkány az anyós, az anyját meg meg se említsük és megcsalta a barátja, férje, a barátnője meg egy ribi, mert elszedte a pasiját, stb.



Na, nem is ez számít...


Amiért hibások vagyunk: ezt a szuper fiatalabb korosztályt mi neveltük ilyenné, és csak örülhetük, hogy esetleg a mi gyerekünk, azaz az enyém, a tied, stb. nem veszi át a sok selejtes hasonló korú stílusát, hanem a mi nevelésünk lesz az erősebb, mert akkor tuti, hogy nem itt fog picsogni, hogy képtelenség lakást venni, bezzeg a szülei feneke alá tolták a szülei vagy az állam.



Ja, csak, hogy egyértelmű legyek.

50 éves vagyok, van egy 28 éves gyerekem. A lakásunkat magunknak vettük a fizetésünkből. Sosem vettem fel a szocpolt, a csok meg még nem is létezett, azaz mindent önerőből értünk el. Ja, a tanulmányaimhoz sem vettem fel diák hitelt, és a gyesem mellett nem dolgoztam, azaz nem vettem fel úgy a gyest, hogy közben megkerestem a fizetésemet, azaz nincs miért nyafognom, panaszkodnom, ahogy sokunknak nincs, ezért is érdekes, amikor ilyeneket írnak rólunk...

359. csikil4ny (válaszként erre: 357. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 21:18
Éppen egy ilyen esetet mesélt el egy ismerősöm: rendőrtiszt volt a férje, lakást utaltak neki ki, közben a férfit elkapta az alkoholizmus, ezért az ismerősöm saját lakást akart, csak hát nem volt olyan egyszerű akkoriban. Leadta a kérését egy kétszobás lakásra, rögtön tiszteletre méltó lett, hogy a három szobást nagynak minősítette, s csak azért kapta meg az óhajtott lakást mert az egyik párttagnak az unokahuga az ikreivel be akart költözni a régi lakásába. Az már csak hab a tortán, hogy egyedül öt év alatt kifizette a lakást, pedig semmilyen segítséget nem kapott. Igaz összelopott mindent, ami fogható volt, persze ez utóbbi rész nem publikus.
358. 4c1a787e8f (válaszként erre: 346. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 21:10

Ezt a legkevésbé sem gondolom.

Az emberi jellemet egyetemesnek látom, pont ugyanolyanok voltak az emberek régen is, és lesznek a jövőben is.

A hatások, a módszer más, de az emberi lélek alapvetően ugyanaz.

357. 4c1a787e8f (válaszként erre: 345. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 18. 21:07

Nem. A panelépület egy lakóhely, egy építési mód, amit a jó finnektől igyekeztek átvenni, mivel a háború után itt is gyorsan sok, és viszonylag élhető lakhelyet kellett teremteni, amint írod, a félkomfortos, komfort nélküli lakások helyett.

Szerintem az "egyszerű embernek", akit az életmódja nem köt a vidékhez, és a jövedelme korlátos felülről, (értem ezalatt, hogy nem gyáros, és nem életjáradékból él, és nem is többmilliós fizetésből), még mindig - ha nem is a legjobb, ha nem is a legegészségesebb - de talán a leginkább kiszámítható verzió, kezdésnek mindenképpen.. Én a mai napig ragaszkodom hozzá.


Azok a prolik, akikről némileg sommásan én beszélek, azok soha nem a munkájukból, sokkal inkább a pártállásukból, az ügyeskedésükből, helyezkedésükből akartak élni, viszont amikor osztás volt ők álltak elől a sorban, valószínűleg nekik előbb utalták a panelt, mint nektek, vagy a szüleiteknek..


A dolgos szüleitek, vagy ti magatok, ha korosabbak vagytok szerintem név szerint is tudtok sorolni ilyeneket, mert ez egy típus, mindenütt megtalálható volt, és bár volt fizetése, mindig is "mi" tartottuk el őket..


Az érdekes ebben az egészben, hogy ezt megtehették, és sokan megteszik ma is. Nem tudom, ez külföldön hogy van, ennyire mélyen nem volt módomban ezt máshol megfigyelni...

356. 4c1a787e8f (válaszként erre: 340. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 20:26

Az adott hsz.-ben pont ki volt fejtve, hogy mire írtam a vállalkozós dolgot.

Azokra, akik egy "nagy masszától", akár az államtól, akár egy nagy cégnél a cégtől várják a mannát anélkül, hogy kitermelték/befizették volna azt, amit most várnak vissza.


Egy teljesen más kontextusról volt szó egy másféle beszélgetés sodrában, és legkevésbé a vállalkozások és munkavállalók szembeállításáról.


A mannát váró, és a szorgalmasan dolgozó rétegekről volt szó, és így jött szó arról aki nem tesz bele, csak kivenni akar.


Pont giberdinek írtuk, aki azért szereti onnan messziről azt bizonygatni, hogy kizárólag mi vagyunk itt ezen honban a hibások, mert nem jutunk egyről a kettőre. Erre írtam, hogy van ilyen is, olyan is..


Annak semmi értelme, hogy egyes mondatokat kiragadtok, amik esetleg egy óra múlva olvasva, már nem azokkal a szereplőkkel számodra mást jelentenek.


Illetve nem baj ez, csak összefüggéseiben nem erről volt szó..

355. 4c1a787e8f (válaszként erre: 338. - Channa*)
2017. júl. 18. 20:19

Ezt most kár volt így idekeverni, és kiragadni a hozzászólásból, amihez tartozott.


Mert ha azt végigolvastad, akkor abban pont megtalálhattad a családod helyét, azok között, akik dolgoznak becsülettel, sokszor kevés pénzért, teljesen függetlenül a tényleges társadalmi státusztól vagy lakóhelytől.


Az idézett embertípus, a "panaszkodó proli" pedig egy fajta, itt a legtöbben pontosan értették, milyen típusra írtam, ez ugyanis egy beszélgetés része volt. És igen, ugyanabban a zárójelben szerepeltek a többiek, tehát én is pont azt írtam, amit Te mondasz, hogy azok a bizonyos "eltartandók", akik miatt a te meg az én szüleim a munkájukkal nemigen jutottak előrébb mondjuk német kollégáikhoz képest, azok bizony nem csak az idénbarnultak, hanem mások is....


Mert ugye azt fejtegették itt a kolléganők, hogy most a lopás miatt, vagy a saját tehetetlenségünk miatt, vagy mi miatt is vagyunk mi oly elégedetlenek...

354. unom (válaszként erre: 351. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 19:45
Igen, ezt én írtam, és így is gondolom.
353. fincsi5 (válaszként erre: 352. - 124637ff9b)
2017. júl. 18. 19:34

Ott is ugyanezt jelentette.

De van még. D

352. 124637ff9b (válaszként erre: 351. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 19:33
Ezt kiragadtad más környezetből, így mást jelent, mint ott abban, ahol íródott.
351. fincsi5 (válaszként erre: 348. - 31bc25d879)
2017. júl. 18. 19:14

"Ahogy én látom, a mai huszas-harmincas korosztály sokkal jobb, mint az 50-es, 60-as.

Amennyi gyűlölködést, mások hibáztatását, utálkozást olvasni idősebbektől, annál kevés dolog lehet rosszabb.

Amit számon szoktak kérni a fiatalokon, annak ebben a korosztályban nyoma sincs sajnos, vagy csak nagyon ritkán."

350. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 348. - 31bc25d879)
2017. júl. 18. 19:06

Ja, kerem szepen, akkor a joreszunknek kuss volt;

volt egy kis mezesmadzag, egy kis kotelezo, de semmi pofazas.

349. 31bc25d879 (válaszként erre: 348. - 31bc25d879)
2017. júl. 18. 18:57
Egyébként ezt már hallottam mástól is. Kifejthetné valaki, hogy mi is a "baj" velünk?:)
348. 31bc25d879 (válaszként erre: 346. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 18:55
Miért is?
347. 31bc25d879 (válaszként erre: 338. - Channa*)
2017. júl. 18. 18:55

Igaz.

Az én szüleim is. Az apukám kőműves, az anyukám az IKV-nál középvezető volt. Keményen megdolgoztak mindenért amijük van. Pedig ha valakik ők aztán a 0-ról indultak, fiatalon vidékről jöttek a fővárosban egy motoron. És mi ketten vagyunk testvérek - hát mindkettőnket szépen elindítottak a nagybetűs életbe. Pedig az már akkor sem volt kis teljesítmény. De mi voltunk/vagyunk nekik a legfontosabbak. Én munka, család, gyerek mellett diplomáztam le. És bizony a lányom is. Nálunk soha senki nem volt és nem is lesz ingyenélő...mi nem azok vagyunk.


És nem tudnék és nem is szeretnék vállalkozó lenni. Az én szakmámban nem is lehet.

346. fincsi5 (válaszként erre: 345. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 18. 18:47
Vigyázzunk, mert a mi korosztályunk sok baj okozója. D
2017. júl. 18. 18:32

Eltem lakotelepen Csillaghegy szomszedsagaban.

Nem tudom, mennyire szamit prolinak az orvos, a gyogyszeresz, a rendorsegi jogasz, a vallalati gkv., a festomuvesz lanya, az ovono, a bunugyi osztalyvezeto, az irodai ugyintezo, a zoldseges vallalkozo, az apolono.

Nem volt szokas az ossznepi siras-rivas.

Sokunknak bizony az osszkomfort maga volt a paradicsom a videki komfortnelkuli lakasok utan; futott lepcsohaz, hideg-meleg viz, gaz, tapeta, padloszonyeg, angol-wc, melletunk a palyolat, a nagy abc aruhaz, a vasarcsarnok mindenfele foldi joval. Ha ez a prolisag, buszken vallalom.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook