Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
344. unom (válaszként erre: 343. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 17:45
Az emberek motiválása a főnök dolga. Pl. teljesítményarányos prémiummal.
343. PöttyösPanka (válaszként erre: 340. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 17:42
Nem arra gondolt, hogy mindenkinek kötelezően vállalkozónak kell lennie, hanem arra, hogy az embereknek nem ártana, ha jobban átlátnák egy vállalat működését. Így esetleg kevesebb lenne az olyan ember, aki azért veszi félvállról a munkáját, mert úgy gondolja, hogy azzal csak a főnők zsebe nő, és nem érti az összefüggést, hogy ha az emberek rendesen dolgoznak, akkor jobban megy a cég, és lesz pénz fizetésemelésre.
342. PöttyösPanka (válaszként erre: 341. - Unom)
2017. júl. 18. 17:08
Még ez is kevés, de szerintem egy idő után nem csak a pénz számít. A helyében akkor is visszamennék, ha ugyanannyit kapnék, de a vonat, amivel reggelente járok, nem tiszta mocsok, az orvos kedvesen tájékoztat bármilyen panasszal fordulok hozzá, a pultos meg mindig mosolyog, nem pedig megkeseredett.
341. unom (válaszként erre: 339. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 17:02

Akkor még ez is kevés. Szakemberek nélkül a mérnökök munkája is felesleges, ahogy fordítva.

Kíváncsi vagyok, mikor fogják megfizetni?

340. fincsi5 (válaszként erre: 338. - Channa*)
2017. júl. 18. 17:02

Ezt a reagálását én sem értem, várnám, hogy kifejtse.

Miért lenne pár évre mindenki vállalkozó?? Nem elég, akiket belekényszerítettek? Szerintem most több felé figyel Szurikáta.:)

339. PöttyösPanka (válaszként erre: 337. - Unom)
2017. júl. 18. 16:57
A szakember akkor rájött erre, amikor kiment külföldre. Ennyi pénzért is csak addig volt hajlandó maradni, amíg le nem tudta azt az ügyet, amiért hazajött.
338. Channa*
2017. júl. 18. 16:45

"masszív múltrendszerhez szokott proli"


Nem tudom ez pontosan mit akar jelenteni, de én azt hiszem, hogy ilyen proli családból jövök, ahogy sok-sok ismerősöm is.


Ráadásul még panel prolik is vagyunk:DDD


Nem-nem voltunk hozzászokva, hogy mindent megkapjunk, és dolgoztak a szüleink is és az ő szüleik is, sőt! nagyon fontos volt nekik az is, hogy mi tanuljunk.

Az én apukám asztalos volt, az anyukám szakács. A barátnőm anyukája bőrdíszmúves, az apukája esztergályos. Hát..dolgoztak. Látástól-mikulásig. Mi hárman vagyunk testvérek és mi voltunk az elsők az óvódában reggel fél 6-kor, és utolsónak minket vittek haza. Na jó, most jön az, hogy mert nem volt kedvük velünk lenni...de ez nem igaz. Ilyen volt a munkaidő beosztásuk, illetve mindketten 2 helyen is dolgoztak, sőt! apukám sokszor több helyen is. Jó szakember volt, így a munkahelye mellett rengeteg maszek melója is volt. Hol parkettázott, hol bútorokat készített megrendelésre. Nekünk ugyan ezt adták át. És attól függetlenül, hogy ők "csak" szakmunkások voltak, minket másra szántak. Persze szakmánk is van, de mellette diplománk is. Én mindig azt hallgattam, hogy ne mosogass, ne pórszívózz, hanem tanulj! Hát, ezt tettem. És ugyan ezt tesszük a gyerekeinkkel. A fiamnak is van dilomája (informatikus), de annyira nem érdekli ez a szakma, hogy inkább elvégzett egy OKJ-st és abban dolgozik. És szinte mindig dolgozik, annak ellenére, hogy panel prolik vagyunk.


Tehát, mit is jelent, amit írtál? Szurikáta?

Azt gondolom, hogy ingyenélők nem csak innen jönnek, hanem mindenhonnan.



Ja, vállalkozás: miért kellene nekem vállalkozónak lennem kötelezően? Ha az akartam volna lenni, akkor teljesen mást csinálnék. Erre vannak terveim a későbbiekre. Hidd el, hogy ránk, alkalmazottakra is szükség van, mert így a profit nagy részét viheti a vállalkozó...

337. unom (válaszként erre: 336. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 16:26

Előbb-utóbb rájönnek a többiek is.

A szakember előbb rájött erre, jobban járt.

336. PöttyösPanka (válaszként erre: 335. - Unom)
2017. júl. 18. 16:23
Azért, mert még annyira új a dolog, hogy csak most kezdik felfogni. Ahogy a cég sem érzi még, hogy mennyire nincs ember, pedig épp a minimumon mozgunk. Ha még felmond pár ember, állni fognak a gépek. Meg azért a cég folyamatos fizetésemelésekkel próbálja megfogni az embereket. Amúgy meg sok mérnök felmondott mostanában. Ezek szerint annyiért, hogy ne marasztalja őket az ígért fizetésemelés.
335. unom (válaszként erre: 334. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 16:15

Akkor ezt ki kell használni, és többet kérni. Akkor derül ki, mennyit ér egy-egy ember, amikor felmerül a veszély, hogy elmegy.

De a mérnökök ezt miért nem teszik meg?

334. PöttyösPanka (válaszként erre: 330. - Unom)
2017. júl. 18. 16:12
Vagy csak még nem érzik a cégek, hogy bizony mérnökből sem állunk jól. Nálunk mostanában ha valaki felmond, egyből rá akarnak dobni a fizetésére egy százast. De még így sem gondolja meg magát senki.
333. PöttyösPanka (válaszként erre: 326. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 16:09

Teljesen igazad van azokkal a típusú emberekkel, akiket említettél. Igen, én is ismerek olyanokat, akiknek az életcéljuk a munkakerülés, de igényük az van költekezni.

Valamint valóban nálunk is dolgoztak olyan fiatal mérnökök, akik a cégben a harácsoló főgonoszt látták.

De azért remélem, nem ezek a típusok az általánosak, mert ismerek nem egy rendes, becsületes, keményen dolgozó embert is. Ezért nem lehet általánosítani.

332. unom (válaszként erre: 327. - Mezei Virág)
2017. júl. 18. 16:07

Pedig megéri, csak jól kell csinálni. Nem az adóelkerülésre gondolok.

Vállalkozóknak dolgozom, látom, hogy meg lehet élni, ha jól csinálják. Aki kicsi, és adóelkerülésre játszik, pórul jár.

Ahhoz valamelyik párt holdudvarához kell tartozni.

331. Mezei Virág (válaszként erre: 329. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 16:06

Mert ez még mindig igaz!


2009. 08. 14. Európa legigazságtalanabb társadalma Magyarország)

- Hankiss Elemér (szociológus)

330. unom (válaszként erre: 329. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 16:06

Ez a munkaerőpiac. Az ő munkájára nagyobb szüksége volt a cégnek, és ennyit is megért.

Lehet, a mérnök helyett könnyen akadna másik, ezért nem keres többet.

329. PöttyösPanka (válaszként erre: 321. - Unom)
2017. júl. 18. 15:58
Na jó, nem az a pofátlan, hogy ő ennyit kapott, hanem az, hogy mérnökök középvezetői pozícióban nem kapnak ennyit, ahol nem elég jó szakembernek lenni, de nagy a felelősség is. No meg vicces, ha az ember a saját felettesénél többet visz haza.
328. fincsi5 (válaszként erre: 322. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 15:57
Úgy írod, mintha kötelező lenne igénybe venni a 3 év GYESt.
327. Mezei Virág (válaszként erre: 326. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 15:55

de nálunk ezt nem lehet! Mert az embereknek előbb tanítani kellene ezeket az ismereteket!

A válság előtt én is gondolkodtam rajta, de minél több ismeretet szereztem, annál biztosabb voltam benne, hogy ebben az országban nem éri meg.

Persze, tudom, most is léteznek ilyen hivatalos adó elkerülő vállalkozás félék, de miért nem lehet egyszerűen aszerint adózni, amennyit keresek?

(mert c@r) az adórendszer...)

326. 4c1a787e8f (válaszként erre: 324. - Mezei Virág)
2017. júl. 18. 15:30

Persze szélsőséges, amit írok, és nyilván nem szó szerint értem, de minden embert köteleznék, hogy 3 évig vállalkozóként kelljen élnie..


Dolgoztam egy 200 fős vállalatnál, és ott sok 30-40 éves "bútordarab" volt, akiktől a fiatalok is átvették azt a mentalitást, hogy a "cég nem ad", meg hasonlók. Én meg, aki akaratlanul is vállalkozások kebelén nőttem fel, meg a szakmám is olyan, ami a projectszemléletet erősítette, kapkodtam a fejem, hogy ezek mit gondolnak, a cégnek honnan van?? Abból, amit ők megtermelnek.. És ha szarul dolgoznak, nem lesz.. De többdiplomás mérnökök, - és igen, fiatalok is - úgy csináltak, mintha nem értenék..


Én sem értem..

325. 4c1a787e8f (válaszként erre: 323. - Unom)
2017. júl. 18. 15:27

Dehogy kell...


Meg az élethez nyilván kell szerencsi, tudjuk..


Ettől függetlenül vannak aránytalanságok. Persze azt lehet mondani, hogy mindenki menjen oda, ahol munka van, és képezze magát azzá, amivé kell, de azért az élet nem igazán így néz ki..


És ha lenyomjuk az embereket, és nem hagyunk időt a szellemi regenerálódásra, mert minden nap a nyomor ellen küzd, azzal pont azt érjük el, hogy nem fog tudni a "tudás" annyira újratermelődni..


Merthogy a tudás is ott termelődik újjá, ahol van miből, tehát ahol a szülők is felsőbb kategóriásak, és nem haltak bele a melóba, illetve nem CSAK a meló volt az életük..


Senki sem vitatja az egyén óriási felelősségét, én a legkevésbé, de azért nem mindegy, hogy egy támogató környezetben próbálok jó lenni, vagy árral szemben szalmaszállal lélegezve.


Azzal egyetértek, hogy a probléma nem csak a támogatással, meg a beáramló pénzzel van, vagy nincs, hanem a borzasztó társadalmi életérzéssel.


A megoldást nem tudom.

324. Mezei Virág (válaszként erre: 322. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 15:09

"Mert a masszív múltrendszerhez szokott proli, aki mindent "megkapott" akkor"


Nekem az a borzasztó, hogy sok fiatal is így gondolkodik.


Sok idősebb ismerősöm fogadja el, hogy nem várunk állambácsira.

323. unom (válaszként erre: 322. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 15:07

Egyetértek azzal, amit a gyesről írtál.

Viszont az, hogy valaki tanult, diplomás, nem jelenti azt, hogy az államnak munkát kell biztosítani neki.

Ez leginkább a humán diplomásokat érinti, egyszerűen túlképzés van.

De pl. az informatikusokat már diploma előtt viszik a cégek, és sok mérnök is könnyen kap állást.

2017. júl. 18. 15:01

Mindenki kerülgeti itt a forrókását.


A frankó az, hogy igen, valóban vannak munkanélküliek, sokan. És aki meg dolgozik, a 75% megalázó bérért, inkább becsületből dolgozik, mert szégyelli a segélyt.


Ettől még persze vannak olyan szakmák, és olyan emberek, akiknek itt is "európai" fizetésük van, de ez csak növeli a társadalmon belüli feszültségeket, és legfeljebb a statisztikákat szépíti. Van persze ezek között is egy-két becsületes, meg szerencsés, meg okos ember, mégis még a tanult emberek jó része is úgy kell érezze, hogy erre esélye sincs.. Ez meg nem motiváló.


Ezzel együtt párhuzamosan igaz egy másik világ is, akik tényleg csak sírnak, nem dolgoznak, nem is arra van a világképük felépítve, hogy bármi maradandót alkossanak, siralmas szellemi állapotban vannak úgy általában. (Nem, nem csak egy bizonyos kisebbségre gondolok, hanem nagyon sok másra is.. és tényleg. Mert a masszív múltrendszerhez szokott proli, aki mindent "megkapott" akkor, az legalább olyan rossz, de az első generációs gazdag vállalkozó nulla tudású elkényeztetett gyereke szintúgy..)


Szóval a lopáson túl valóban van egy olyan gond, hogy amit az a pár becsületes megtermel, azt mások felélik.


4 gyereke anya létemre a 3 év gyest is a munkaerő piacról való kiesés, és az elszegényedés okának látom. Meg ezt az egész magyar felfogást ezzel kapcsolatban, de ez nem ezen fórum témája...


Persze, ez a társadalmi feszültség is van más országokban is, de egyrészt nem ilyen arányban, másrészt máshol se fogják ezt sokáig tűrni, ahol ez jelentős. Lásd Franciaország egyes területei, stb..

321. unom (válaszként erre: 320. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 14:58

Pofátlanul magas fizetés? Miért pofátlan?

A cégnek megérte, ő meg bolond lett volna kevesebbért vállalni.

A szakértelmet meg kell fizetni, rendesen.

320. PöttyösPanka (válaszként erre: 312. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:56
Nos azt is írtam, hogy nekünk még éppen szerencsénk volt ezzel az egész építkezéssel. Akkor még annak a kivitelező cégnek pont volt jó szakembere, aki éppen kénytelen volt Németországból hazajönni egy évre nem tudom milyen okból kifolyólag. A kivitelező cég pofátlanul magas fizetésért alkalmazta erre az átmeneti időre, és ez még így is elmaradt a német fizetésétől. Amúgy a kőművessegédek fiatal ukrán srácok voltak. Nem tudom, hogy hogyan vagy miért.
319. unom (válaszként erre: 317. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:19

Vannak területek az országban, ahol még mindig ők diktálnak, mert örülnek az emberek, ha akárhogy is, de van bevételük. Pl. Nyíregyháza, Debrecen, vagy Pécs környéke.

Lassan oda is elér, ami pest környékén már van, hogy nem kapnak úgy munkást, mint pl. 2-3 éve. Nem bejelentve, minimálbérért több, mint 8 órát dolgoztatva, stb.

Én jó környéken lakom, itt 1000 forintos órabérért nem találnak betanított munkára embert.

318. Mezei Virág (válaszként erre: 316. - Channa*)
2017. júl. 18. 14:14

Így van!

Munkaerőhiány ide, meg oda ez most is érvényes.

"A HR-esek sem titkolják: nem szívesen alkalmaznak középkorú vagy a nyugdíj előtt álló dolgozókat. Hiába járhat EU-támogatás és magyar adókedvezmény is, a potenciális munkaadók tele vannak előítéletekkel.

[link]

Munkát kerestem és jelentkeztem sok helyre. 40 évesen azt mondták, öreg vagyok és nem akart senki sem felvenni, rendes, bejelentett munkára. Volt egy kis tartalékom, de nagyon gyorsan fogyott.

A nyugdíjkorhatárt felemelték 65 évre, csak azt nem mondták meg, hogy 40-től 65 éves korunkig mit csináljak, ha a HR-esek szerint öreg vagyok már. Nem akarom elhinni, hogy csak 24-től kb. 40 éves korunkig vagyunk kurrensek a munkaerőpiacon. Mert a gyerekem még nem kap munkát, én meg már nem. Ez egy vicc. Csak nem tudom, melyik részén kell röhögni."

317. gribedli*** (válaszként erre: 308. - Unom)
2017. júl. 18. 14:14

Ezzel együtt megvolt a pil növekedés, szóval annyira rosszul nem megy a szekér. Meg ha minden drágult is, és mégis kapkodják, akkor nem hiszem, hogy összességében olyan rossz vagy sötét minden.


Cseppet sem gondolom, hogy a vállalkozók valaha a szabályokat diktálták volna, vagy ha igen, az nagyon nem most volt, de hogy ki diktálja, az most ebben irreleváns, mert én csak azt jeleztem, hogy a magyar pil nőtt a legtöbbet az eu-ban az idén. Egy csomó ország még mínuszban is van, nulla növekedést sem tudott felmutatni. Ezért nekem visszás ez a sok negativitás

316. Channa* (válaszként erre: 305. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:11

Én nem rosszat látok mindenben, engem nem érint sem a munknélküliség, sem az alacsony bérezés, hanem inkább reálisan látom a dolgokat.

Attól, hogy nem vagyok munkanélküli, még tudom, hogy létezik a munkanélküliség és azt is, hogy nagyobb, mint amit bevallanak....

315. unom (válaszként erre: 312. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:09
Van szakember, csak jó előre be van táblázva, és inkább nagyobb munkákra szerződik, mert az biztosabb, és jobban megéri.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook