Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van egy ismerősöm, pénteken este utcára kerül mert eladták a lakást, ahol lakott.. Hogyan tudnék segiteni? fórum

Van egy ismerősöm, pénteken este utcára kerül mert eladták a lakást, ahol lakott.. Hogyan tudnék segiteni? (beszélgetős fórum)

2011. nov. 15. 13:43
Fogadd be a tiedbe!
19. ae0bfddd7a (válaszként erre: 18. - Rea69)
2009. szept. 17. 22:25
Nagyon szép Tőletek,hogy igy összefogtok segiteni!Áldjon meg az Isten Benneteket!
18. Rea69
2009. máj. 11. 12:46
Nos, szeretném tudatni veletek, hogy találtunk számukra pár ismerőssel összefogva lakást, amit tudunk egy ideig segiteni bérelni, mig megkapja a fizuját és helyre áll. Most konyhabutort, valami kanapé félét, háztartási gépeket segitenék neki beszerezni, de lehetőleg nagyon olcsón, mert 3-an tartjuk el egyenlőre szegényt, és sajnos a mi pénzünk is véges,de nagyon sajnálom őket, mert egyébként rendes kis csaj.
2009. ápr. 29. 21:07
Van telefonszám is !!!!! Szerintem ez lesz a jó megoldás ,olvassad el és utána tudassad vele is !
16. 2cc713bb6c (válaszként erre: 15. - Rea69)
2009. ápr. 29. 21:06

Nagyon sajnálom Őket ,de nézzetek be mindenhová a neten is, ahol befogadják az anyákat a gyerekekkel ,mert létezik ilyen . Úgy irjátok be utcára került anyák .Több szem ,többet lát .Csak találunk valami megoldást nekik .Jó lenne, örülnék neki !! Én ezt aláltam !!

[link]

15. Rea69 (válaszként erre: 13. - 2cc713bb6c)
2009. ápr. 29. 07:18

Szia!

Én ugy tudom,hogy nem sikerült megoldani a problémát,most 1-ig befogadta egy ismerős,de hogy hogyan tovább,azt nem tudjuk,mert már többet én sem tudok segiteni :-(

14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Salabakter)
2009. ápr. 28. 13:12
Igen, ez a legtisztább, de benne van a pakliban, hogy nem partner a helyzet megoldásában. Kívülről ezt mi úgysem látjuk.
13. 2cc713bb6c (válaszként erre: 1. - Andy6909)
2009. ápr. 28. 12:26
Írd meg légyszíves,hogy megoldodott -e a problémája !
2009. ápr. 28. 12:09
egyébként én is az eladást látom megfelelő megoldásnak.
11. spinneli (válaszként erre: 6. - 6cc95eecf0)
2009. ápr. 28. 12:07
a családsegítőnek ehhez mi köze van-teljesen mindegy ki mellett teszi le a voksot...amit le sem tehetne.
10. salabakter (válaszként erre: 9. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 28. 12:01
Az egyetlen megoldás,hogy el kell adni a házat,mert akár milyen alkoholista is,én megértem őt,mert nem csoda,ha a saját portáján nem akar együtt élni az új nővel.Én sem tenném.El kell adni,mindenki megkapja belőle a részét,és nincs vita,él boldagan mindenki a sajátjában.
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - 6cc95eecf0)
2009. ápr. 9. 14:08

Próbáljátok mielőbb rendezni a vagyon megosztást a volt feleséggel.


Kellemetlen a helyzet, de a családsegítő ebben nem tud nektek segíteni, semmi köze hozzá ugyanis. Teljesen mindegy, hogy milyen állásponton van, az ügy szempontjából nincs jelentősége.


Ha békés úton nem rendezhető, adjátok el a házat, egy alkoholistával nem lehet megállapodni, sajnos.

8. Rea69 (válaszként erre: 6. - 6cc95eecf0)
2009. ápr. 9. 13:42

Hát az az igazság, hogy anyaotthonba nincs hely.

Most beszéltünk megint,de egyre rosszabb a helyzet.Már tényleg nem tudom mit tehetnénk.Andy6909 most szólt az egyik ismerősének, 1-től felszabadul egy lakás, odamehetnek,de addig nem tudom.


És azt sem tudom, hogy ilyen helyzetben, amilyenben te vagy, mit lehet tenni.A baj az, hogy minden hivatalos helyen megpróbálják lerázni az embert de nem tudom miért, és mindig olyannak adnak igazat, aki nem érdemli meg,én ezt az egészet nem értem.

2009. ápr. 9. 12:54
Menjen a kicsivel anyaotthonba, amíg munkát keres, és rendeződnek a dolgai. A területileg illetékes családsegítők, és a védőnők tudnak segíteni.
6. 6cc95eecf0 (válaszként erre: 1. - Andy6909)
2009. ápr. 9. 12:49
Sajnos én is hasonló helyzetbe kerülhetek, bár egy kicsit más a helyzet, nekem itt van a pici apukája, aki a ház egyik tulajdonosa, és hivatalosan mégsem jelentkezhetünk be ide a picivel, mert a másik tulajdonos a volt felesége,aki nem engedi. S a családsegítő meg sajnos neki ad igazat és őt támogatja, pedig alkoholista. Minden egyes alkalommal megcsinálja a bajt és a picit sem hagyja aludni nyugodtan. Egy telken áll a nagy ház és egy kisebb ahol mi lakunk, egyszoba konyha zuhanyzós. De mégis jó. Csak az a baj, hogy minden rezsit is mi fizetünk, s nem elég a pénz amit a pici apukája megkeres. Ilyenkor mit lehet tenni szerintetek?
2009. ápr. 9. 12:49
andy6909 most ment segiteni talán van valami megoldás,szóval bizakodunk.Van egy ismerőse az önkormánmyzatnál.
4. Rea69 (válaszként erre: 2. - D0b7178f40)
2009. ápr. 9. 12:47

Az a baj,hogy lakást nem tudnak adni, adtak neki 10,azaz tiz ezer forint gyorssegélyt.

Nos én is felajánlottam valamennyit,de nem tudom hogyan tovább...

2009. ápr. 9. 12:46
Látom szorít az idő, anya otthon, és onnan önkormányzat.
2. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - Andy6909)
2009. ápr. 9. 12:45

Ha be van jelentkezve az illetékes önkormányzatnál akkor elvileg vannak ilyen helyzetre szolgálati(segély )lakások.Nem nagy valami de van fedék az ember feje fölött.

1 szoba konyha szokott lenni.

A családvédelmist meg fel kell jelenteni mert kötelessége segíteni.Ez a dolga.

Mert ha nem akkor minek van?

2009. ápr. 9. 12:37

Sziasztok!


Van egy ismerősőm, pénteken este utcára kerül a gyermékével együtt, mert eladták a lakást,ahol lakott.Sajnos egyedül neveli a gyermekét,rokonai nincsenek,ill.sajnos nem olyanok,akik segiteni tudnának.Volt már a családsegitőbe is,de ott is azt mondták,próbálja megoldani családon belül.


Szerintetek,hogyan tudnék,tudnánk segiteni neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook