Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
404. globus (válaszként erre: 403. - Fincsi5)
2017. júl. 29. 14:18
Szerintem teljesen jó kettőtöknek 80 m2. Adott esetben, takarítani még sok is :)
403. fincsi5 (válaszként erre: 402. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 14:16

Mi akkor léptünk végre, mikor a gyerek is kirepült.

2008-as építésű, kb. 80 m2. Akinek mondtam, vagy akkor rákérdezett, vagy visszahívott; mit mondtál, hány m2? D

Persze, mert családi ház a 150-né kezdődik a legtöbb embernek. De mi kettőnknek kerestünk!

Gyerek ebben a városban lakik, ha itt kell aludni, ott a nappaliban a kanapé.

Ha hárman éltünk 30 évig 66 m2-en, csak nem tartok fent kettőnknek 4-5 szobát!

Még soakn azt is megkérdezték, be lehet-e építeni a tetőteret? Nem tudom, de az a padlás, egyszerűen nem értik.

402. Mezei Virág (válaszként erre: 401. - Fincsi5)
2017. júl. 29. 14:04

Igen, ez a butaság...

Nekem is vannak ilyen ismerőseim. Nem lehet szóba hozni, hogy kisebb lakást/házat egyszerűbb, olcsóbb fenntartani.

Én még emlékszem, mikor Bajnai azt javasolta idős nőnek, adja el a nagy lakást, ne segélyt akarjon. Mekkora felháborodás volt!

Na ilyen a magyarok nem kis része.

Pedig, hát az a normális, ha az ember nem ragaszkodik egy fenntarthatatlan lakáshoz, házhoz. Költözni kell.

Mindenhol így működik ez.

401. fincsi5 (válaszként erre: 388. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 13:41

Majd nézzétek meg, 15-20 év múlva telekáron lesznek eladva a valamikor klassznak indult nagy házak. :((

Gyerekek kirepültek, csak nekem 6-8 olyan ismerősöm van, aki nem tud megválni a 150-250 m2-es, '80-sa években épült házaktól.

Van, aki még karbantartja, de vannak, akik már sem anyagilag, sem fizikailag nem bírják. A 6-8 ból kettő olyan állapotban van, hogy lebontaná, aki megveszi. De ragaszkodnak, holott a hálót, a fürdőszobát, és a konyhát használják. Kert megy tönkre, többi szobát nem is fűtik, csak épp ne fagyjon el a vezeték.

400. Mezei Virág (válaszként erre: 398. - Globus)
2017. júl. 29. 13:40

Én szeretek kinézni, jó messze el lehet látni.

Nagyon szeretem ezt, mert régebben max. 1. emeleten laktunk.

399. fincsi5 (válaszként erre: 391. - Globus)
2017. júl. 29. 13:35

Welness-lakás...?

Vittem, vagy várunk még?

398. globus (válaszként erre: 395. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 13:28
Kilátásnál harsányan felnyerítettem. Ha valaki jön hozzánk látogatóba, az ablakban könyököl, milyen szép! Mondom erre, én évek óta nem néztem ki :) Pedig átlátnék a szomszéd országba.
397. globus (válaszként erre: 394. - Fincsi5)
2017. júl. 29. 13:25
Velem nem akarnak cserélni :)
396. Mezei Virág (válaszként erre: 393. - Globus)
2017. júl. 29. 13:16
Hamvába holt buta ötlet. Kontárság...
2017. júl. 29. 13:14

:)

[link]

394. fincsi5 (válaszként erre: 389. - Globus)
2017. júl. 29. 13:14

Szólj, és "kihívom", aki bánt!


arra a minőségi cserére gondolsz? Az nagyon jó volt!

Mi az elsőn, 2 szobásban laktunk, alattunk idős házaspár, még idősebb anyóssal, 3 szobásban.

Akartunk mi egymás közt cserélni, de ő 100 ezret akart kérni, nem ment.

Beadtuk minőségi cserére, ők megkapták a miénket, mi az övékét.

Ő kapott 70 000-et, mi fizettünk 20 -at.

393. globus (válaszként erre: 392. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 13:13
Ha adnak helyette kerteset, én benne vagyok! :)
392. Mezei Virág (válaszként erre: 391. - Globus)
2017. júl. 29. 13:12

Ez mind marhaság...

Tudom, bontsuk le a panel felső részét...


A panel lehet jó és kényelmes is. Mi szeretünk itt lakni. Sokan.

391. globus (válaszként erre: 390. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 13:08
Folytatom a sort: panelproli, madárodú, galambdúc, betonrengeteg, kőtenger... ha valaki tud panelre egy pozitív jelzőt mondani, övé a nap fődíja.
390. Mezei Virág (válaszként erre: 389. - Globus)
2017. júl. 29. 13:06

Mindent meg lehet szokni!

Az én családomban is van, akinek szép nagy kertes háza van. Mi is laktunk ott. A panel sokkal kényelmesebb. Rossz szomszéd meg bárhol lehet.

Nem beszélve arról, hogy itt a környéken minden közel van.

389. globus (válaszként erre: 387. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 13:03
Én is ilyenben lakom. Szinte hetente kapom meg kertes házban élő ismerőseimtől, hogy nem tudnának így élni...
388. Mezei Virág (válaszként erre: 386. - Globus)
2017. júl. 29. 12:57

Nem, egyáltalán nem ilyenekre gondolok.

Pl. a dánoknál ahogy változik a család létszáma, aszerint cserélnek bérlakást. Mikor kirepülnek a gyerekek, megint kis lakásba költöznek a szülők.

Persze ott is van, aki saját lakást akar, de az meg is tudja fizetni az árát.(ezt régebben olvastam, gondolom, azóta is így van)

387. Mezei Virág (válaszként erre: 384. - Globus)
2017. júl. 29. 12:53

"ötven-valahány nm2-en nyomorogtak négyen 25 évig, megérdemlik."


Mifelénk a panellakások többsége éppen ekkora.

2-3 gyerekes családok élnek ilyenekben manapság is.

Akkor ők mit érdemelnének?

Persze ezt a pénzt mi adjuk össze. Miért is?

386. globus (válaszként erre: 385. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 12:52
Ha olyanokra gondolsz, mint a régi FHO (fiatal házasok otthona, vagy MOP )művészek-orvosok-pedagógusok), ami tényleg bérelhető volt, az nagy nulla. 1 szobás minigarzonok, élhetetlen. Normális méretű bérlakás nálunk nincs. Összes elmúlt kormány hiányossága. Ugyanakkor 1 generációra megoldás lehetne, de mi lesz utána? Ha felnő az ott élő családok 2-3-több gyereke?
385. Mezei Virág (válaszként erre: 384. - Globus)
2017. júl. 29. 12:44

Az egész rendszer igazságtalan úgy, ahogy van! :(

Bérlakásrendszer kellene.

Aki nem tud lakást venni, az bérelhessen normális áron.

Nálunk van a legtöbb szegény, eladósodott lakástulajdonos. Nem egyes embereken kell segíteni, hanem mindenkinek meg kell adni a lehetőséget.

Ez még a rothadó nyugaton is így van. Ott sem tud mindenki saját lakást venni, de bérelni igen.

A normális lakhatás nem érdem, hanem jog kellene, hogy legyen...

384. globus (válaszként erre: 379. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 12:37
Segített azokon, akik pl. kis lakásból nagyobba akartak költözni, és volt némi megtakarításuk... :) Akiktől mi vettünk lakást, ebbe a kategóriába tartoznak, léptek. Ha beszámítom, hogy ötven-valahány nm2-en nyomorogtak négyen 25 évig, megérdemlik.
383. globus (válaszként erre: 296. - PöttyösPanka)
2017. júl. 29. 12:35
Pesti ismerősöm 6 számjegyű fizetésért nem talál gondozónőt az anyja mellé.
382. 4c1a787e8f (válaszként erre: 374. - Magdalénia)
2017. júl. 24. 11:25

Köszönöm a kulcsszót: "nagyobb arányban"..


Attól, hogy részben minket is érint, vagy érinthet valami, attól még léteznek bizonyos társadalmi jelenségek, akár szépen, akár kevésbé szépen beszélünk róluk.

381. Mezei Virág (válaszként erre: 380. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 16:23

Ja, hát én tudom....

De azt is, hogy sokan nem számolnak.

Nem szeretnék mindig olyanokat megmenteni, akik nem gondolják át a pénzügyi helyzetüket.

Most is ugye, nem a legrászorultabbakkal kezdték...:(

Bérlakásokat!!!

380. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 379. - Mezei Virág)
2017. júl. 19. 14:27

Ingatlanmozgasra is.

Aki pedig tobbet vallal, mint amire valojaban kepes;

ha nem meri fel jozanul az anyagi lehetosegeit,

nem szamol az korulmenyek esetleges valtozasaval...

senkinek nem tartanak puskat a fejehez, hogy ezt mar pedig be kell vallalni.

379. Mezei Virág (válaszként erre: 378. - PöttyösPanka)
2017. júl. 19. 11:42

A CSOK néhány jobb módú családnak segített, rengeteg lakás keresőnek meg ártott.

Ráadásul igazságtalan. Árfelhajtásra tökéletes...

378. PöttyösPanka (válaszként erre: 376. - Johannia)
2017. júl. 19. 11:32

Nem csak mintha, hanem tényleg arra alapoznak. Pusztán a CSOK hírére megugrottak az árak attól függetlenül, hogy elsőre sikerült olyan feltételeket állítani, amit nincs család, aki teljesíteni tudna. Én még olyan hirdetést is láttam, hogy x millió, de CSOK-kal x+10 millió. Ezmiez már?

Arról nem is beszélve, hogy az a család, aki nem tud új házat venni csak úgy, hogy igényel hozzá plusz 20 milliót, az nem fogja tudni megvenni ugyanazt a házat, ha közben az ára felment 20 millióval.

2017. júl. 19. 11:16
Először a panelproli kifejezés a Népszabadság című napilap 2001. szeptember 27-i számában jelent meg, egy F. Hegyi István által jegyzett publicisztikában, majd rátestálták Kövérre és továbbgyűrűzött más-más értelemmel.
376. Johannia (válaszként erre: 189. - Fincsi5)
2017. júl. 19. 11:08

Huu.jo sok hozzászólás lett azota. Nagyvonalakban visszaolvastam es a következők jutottak eszembe.


Teljesen igazad van.Tesóm sem ért a hitelekhez. o sem vett fel hitelt.inkabb nyomorogtak es van egy tehermentes 45nm.es lakásuk. Igy is lehet. Viszont aki ert hozza es átlátja az sokat nyerhet vele. Valaki nemsokkal utánad irta hogy vettek telket es építkeztek hitelből.ma mar nem tudnak megtenni mert ugy elszálltak az árak.es igy hogy elobb elkoltotte a penzt tizmilliot minimum spórolt.

Bar minden ember így jarna!!


Sajnos nemcsak a hitelekhez kell erteni hanem a piachoz is. Tudni lepni es egyutt mozogni a piaccal foleg ha lakasvasarlasrol van szo.


Mi is építkezni akarunk. A telket 9 millióért vettük.nagyon siettünk mert mentek fel az árak. Három hónappal kesobb mar 20 millio alatt semmi nem volt ami hasonló paraméterekkel birt mint a mi telkunk. Mara meg mar a jobb telkek 30 milioba fájnak ugyanott :( szerintem ez sem normalis. Az építkezés árak is el vannak szallva...mintha arra alapozna az osszes vállalkozó hogy mindenki a 10+10 CSOK-ot akarja felvenni...

375. Channa* (válaszként erre: 374. - Magdalénia)
2017. júl. 19. 10:51

Nem az állami gondoskodás miatt, hanem azért, mert ő volt szimpatikus. És milyen érdekes, hogy bár nem őt választották meg újra, mert természetesen a nem nyerő azt mondta, hogy csalás történt, annak ellenére az lett akit megválasztottunk, mert a narancssárga ember benne volt valami simlis ügyben....


Ja, és mégis lehet benne valami. Sok embert ismertem, akit kilakoltattak rezsi tartozás miatt, aza nem sikerült kilakoltatni, mert kiugrott inkább az ablakon...

Na, amióta visszakaptuk az általunk kedveltet, fura, de nincs annyi kilakoltatás....

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook