Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CHF 257 Ft - hogy bírjátok devizahitelesek? fórum

CHF 257 Ft - hogy bírjátok devizahitelesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
178. Firpo (válaszként erre: 177. - Mizsu77)
2014. jún. 18. 19:58

A bankokat sem kell félteni,de az igazán nagy pénz nem náluk landol,hanem a befektetőknél!

(Persze ezek a befektetők bankpiaci/tőzsdei szakemberek/érdekcsoportok/spekulánsok.)

177. mizsu77 (válaszként erre: 176. - Firpo)
2014. jún. 18. 18:33
Azt hiszem kezdem érteni:) Tehát nem a bankok szakítják a nagyot ezen. Köszönöm, hogy felvilágosítottál:)
176. Firpo (válaszként erre: 175. - Mizsu77)
2014. jún. 18. 10:39

Nem így van elméletileg!

A bank a befektető pénzét adja ki hitelbe,és itt tévednek sokan! (Nem a bankok védelmében,de tény!)

Például 2007-2008-ban nekem volt 15 millió forintom,amit én lekötöttem CHF-ban,tehát lett 100 ezer CHF-om!

Ezt valaki felvette akkor 15 millió forint hitelbe CHF alapon!

Most én visszaváltom és kiveszem a bankból,nekem 100 ezer CHF-nak megfelelő forintot kell adnia a banknak,tehát 25 millió forintot!

Ezek alapján (leegyszerűsítve kicsit) az árfolyamnyereség az egyém,a tranzakciók díjai,kamatai a banké!

175. mizsu77
2014. jún. 18. 06:23
Biztosan buta kérdés, de ha pl 2008-ban folyósított a bank egy hitelt, az akkori árfolyamon. Tehát ő megvette úgymond a svájci frankot akkori árfolyamon. Akkor nekünk miért kell a mostanin visszafizetni, hiszen már a banknak fizetjük nem? Tehát ők nem kell hogy átváltsák sehova sem?? Ez akkor lenne reális, ha külföldi banknak fizetném a hitelem. Biztos én siklottam el valami részlet fölött... Amúgy nagyon várom mi lesz most az árfolyamrés döntés "haszna" vagy egyáltalán lesz-e valami. Bizakodó vagyok.
174. mizsu77 (válaszként erre: 172. - Minocska)
2014. jún. 18. 06:21
Ebben igazad van. Remélem ki tudjátok húzni a végéig, nekünk még 19 év van hátra. Szörnyen hangzik:DDD
173. Firpo (válaszként erre: 172. - Minocska)
2014. jún. 17. 23:19

Ez is igaz,leszámítva hogy az igazán nagyot nem a bankok,hanem a devizában befektetők keresik,az árfolyamnyereség az övék!

(Más kérdés hogy spekulatív szakemberek a befektetők,nem kisemberek...)

2014. jún. 17. 23:05

Mi úgy vettük fel a hitelt, hogy tudjuk fizetni akkor is, ha emelkedik. Szabadfelhasználású hitelünk van, mert a házunk, amit vettünk, olyan rossz állapotban volt, hogy nem adtak rá kölcsönt. Mindet a házra fordítottuk. 60 000 forinttal kezdtük a törlesztést, most bőven 100 000 fölött járunk. Van belőle még 5 év. Az egyetlen pozitívum a szabad felhasználásúban, hogy nem 25 évig fizeted, persze nagyobb a törlesztő. Ha tovább emelkedik, akkor is tudjuk még fizetni egy darabig. Csakhogy...

Az átlag ember nem szakember. Mondhatják, hogy emelkedhet a részlet, de nem fogják részletesen elmagyarázni, mi történhet. A szakemberek pontosan látták ennek a hitelformának a veszélyeit. Az állam is tisztában volt vele, mégis hagytak elterjedni egy alapjában óriási kockázattal járó hitelformát. Ha akkora kampányt rendeztek volna, mint a például a dohányzás ellen, talán kevesebb hiteles lenne. Csakhogy mindenki szépen hallgatott, és lapult a fűben.

Azért azt is be kell látni, hogy a bankok rengeteget kerestek rajtunk.

Amúgy szerintem azok, akik úgy vették fel a pénzt, hogy alig tudják fizetni, már az első emelési hullámnál bedőltek. Akik most dőlnek be, azok bőven hagytak maguknak mozgásteret.

171. Firpo (válaszként erre: 170. - Mizsu77)
2014. jún. 17. 22:11

Te nagyon jól látod a dolgokat!

Az éremnek két oldala van!

Lakástakarék-pénztárnál dolgozok,sokan akik megtehetnék sem akarnak segíteni magukon,várnak a csodára,az ingyen pénzre,meg hogy nem kell majd semmit visszafizetni,stb...

170. mizsu77 (válaszként erre: 166. - Csincsinlány)
2014. jún. 17. 21:41

Teljes mértékben egyetértek! Én egy devizahitellel a hátamon mondom ezt. Nekem mindig azt tanították a szüleim, hogy takarékoskodjak és aztán vegyem meg amira vágyom. Egy ház nem ilyen egyszerű. Egy ház az egy otthon és nem kevés pénzbe kerül. Én sajnos/hál istennek!!! hozzámentem egy devizahiteleshez:) Nem volt más választásom. Ha akkor is vele vagyok amikor felvette, másképp lenne talán. Most megpróbáljuk a legjobbat kihozni a helyzetből, árfolyamgát+lakástakarék. Aztán várunk mi lesz. Tudnánk fizetni a törlesztőrészleteket még most is. De minek ha azt a pénzt félretehetjük még hozzá nem kis állami támogatással zárjuk a dolgot? Akik ezt nem tehetik meg, azokat nagyon sajnálom. De ha át is lettek verve (lásd árfolyamrés balhé), az az egy biztos: el lett mondva, hogy az árfolyam nőHET. És erre készülni kellett. Nem úgy, hogy ha picit is nő akkor az már nem fér bele a keretbe. Nem szabad kockára tenni az egész életet. Akkor inkább az albérlet. Van ismerősöm aki szintén kérte az árfolyamgátat, és szintén megtehetné hogy takarékoskodjon. De nem teszi. Azt mondja inkább vesz belőle mást. Na az ilyen az extra hülye. Már bocsánat.

A másik csak úgy érintőlegesen való a topic témájához. Én nem vagyok más pesti, de amíg Pesten laktam elképedtem a sok lerobbant elhagyott bérházon. Miért nem úgy próbálnak segítnei a hiteleseken, hogy adnak nekik bérlakásokat? Miért csak házasok kaphatnak bérlakást? És miért kötik kemény feltételekhez? Állítólag Svédországban nem sok embernek van saját lakása. Bérlakásban laknak. Életük végig. És úgy boldogok. Mert a gyerekeinek is ott lesz ez a lehetőség. Meg az ő gyerekeiknek is. Miért nem indulhat el egy ilyen folyamat, hogy nem hagyni elpusztulni azokat a házakat, hanem tetőt adni a bajbajutottak feje fölé?

Elnézést hogy hosszú lett. Szomorú a helyzet, de én még mindig nagyon hálás vagyok, mert az én fejem még bőven kilóg a kakiból.

2014. jún. 2. 20:18

engem is érdekelne már, mikor lesz hajlandó az ország végre segíteni a hiteleseken???

a választás elött megint nagy hangot adtak neki,igérgetés hegyek voltak, és azóta megint síri csend!

lehet itt mondani, hogy felelőtlen volt az, aki felvette a hitelt, de azért ennyire durva emelésre senki nem számitott, ne mondja azt senki, hogy normális dolog az, hogy évekig csak fizetünk, és a tartozás jóval több, mint amit felvettünk!!!

Évekig csak a kamatokat fizetjük.

Ez kizsákmányolás!

2014. ápr. 7. 20:33
sorstársak. lesz mentőcsomag??
167. syria (válaszként erre: 166. - Csincsinlány)
2014. márc. 17. 17:57

Ugye azt akartad írni, hogyha a TÖRLESZTŐRÉSZLET pl. a 3-szorosára nőne akkor is ki tudjam fizetni. :)



Száz szónak is egy a vége: ennek az aljas hitelkonstrukciónak a bevezetését az érte felelősöknek meg kellett volna akadályozni pontosan azért, mert nyilvánvaló: az emberek jó része felelőtlen és/vagy pénzügyekben dilettáns.

166. csincsinlány (válaszként erre: 165. - Syria)
2014. márc. 16. 11:49

Igen, százezrek nem gondolták végig, hogy, főleg egy ingatlan hitel esetén, ami ált.20-25 év minimum mennyi minden lehet. Amikor kérdeztem több embert, hogy mi lesz, hogy emelkedik az árfolyam, vagy munkanélküli leszel, mi volt a válasz: Ó, majd megoldódik, majd lesz valahogy, stb . Azt kell, hogym mondjam, hogy a legtöbben igenis felelőtlenül vettek fel hitelt.

Vettem már fel én is többször hitelt, de csakis úgy, hogyha a hitel pl. a 3-szorosára nőne akkor is ki tudjam fizetni.

165. syria (válaszként erre: 162. - Csincsinlány)
2014. márc. 16. 10:50
Ezek szerint százezreknek nincs ép esze.
2014. márc. 16. 06:38
a lényegen sajnos nem változtat. családok, házasságok mennek szét a hitel miatt
163. a0c1361e44 (válaszként erre: 161. - Csincsinlány)
2014. márc. 15. 17:56
Igen, biztos volt ilyen is, és főleg azért, mert ehhez sem kértek semmit. Sem önrészt, sem kezest, még hamis munkáltatói is elég volt..
162. csincsinlány (válaszként erre: 160. - Syria)
2014. márc. 15. 17:55
Te miről beszélsz? Ép ésszel minden ember elgondolhatta, hogy az árfolyam nem csak a kedvező irányba változhat.
161. csincsinlány (válaszként erre: 150. - A0c1361e44)
2014. márc. 15. 17:51
Én pedig igen sok olyan embert ismerek, aki csakis azért vett pl. új autót, mert valamelyik ismerőse is vett. Nem akart lemaradni!
160. syria (válaszként erre: 131. - 7db74a3578)
2014. márc. 15. 17:26

Ez nem összeesküvés-elmélet.

Az embereket tudatosan húzták be a csőbe (már aki hagyta magát). S akiknek el kellene vinni a balhét, mert hozzájárultak a konstrukcióhoz azt hangoztatják: kérem, szóltunk, hogy bekövetkezhet árfolyamváltozás. VÁLTOZÁS! Ami azt sugallja, hogy csökkenhet is. Miért nem arra figyelmeztettek, hogy DRASZTIKUSAN EMELKEDHET? Akkor talán többen elgondolkodtak volna.


Nem egyszerűen arról van szó, hogy megvezetett emberek százezrei másokat hibáztatnak (szerintem részben jogosan). Hanem arról, hogy a társadalom jelentős része keményen issza a levét, tönkrement mentálisan is, nem csak anyagilag, mert a hatalom nem lépett közbe, nem csapott időben a bankok kezére: hé! Felejtsd el ezt a hitelkonstrukciót! Ugyanis az lett volna a dolga.

159. a0c1361e44 (válaszként erre: 156. - 3f3949edc4)
2014. márc. 15. 12:46

Miért érzem azt, hogy cinikus vagy?

Lehet rosszul érzem!:)

158. a0c1361e44 (válaszként erre: 157. - Moonlight13)
2014. márc. 15. 12:45
Pontosan! Épp ezért írtam, hogy a szerződéseket, ugyan utólag, de hosszú, hideg, téliestéken is át lehet olvasni, és ha olyat találok benne, ami esetleg jogsértő, akkor meg kell tenni a szükséges lépéseket.
157. moonlight13 (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2014. márc. 15. 12:28

Ja, azért azt ne találjuk már ki, hogy titkokkal teli szerződéseket írtunk alá! :D

Ha meg valamit nem tudok,akkor nem írom alá, és kész!

156. 3f3949edc4 (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2014. márc. 15. 12:05
Így van! Minden infó nyilvános és hozzáférhető!
155. a0c1361e44 (válaszként erre: 152. - 3f3949edc4)
2014. márc. 15. 11:55

Jaj, hát ez nem főiskola, hanem egy szimpla középiskola.

Kamatszámítást már általánosban is tanulunk és ha jól tudom, akkor manapság a kamatoskamat számítást is már általánosban tanulják.

A lényeg, hogy nincs üzleti titok:)

154. 3f3949edc4 (válaszként erre: 153. - Moonlight13)
2014. márc. 15. 11:54

Ez így van!

soha semmit nem szabad aláírni addig, amíg nem vagyunk tisztában minden apró részlettel.

153. moonlight13 (válaszként erre: 152. - 3f3949edc4)
2014. márc. 15. 11:48
Nem a közgazdasági részét kellett volna elsődlegesen átnézni az ügyfélnek, hanem azt felmérni, ha csak az egyik családtag keresete kiesik valamiért, már akkor bukás! És a saját pénztárcánkba kellett csupán belenéznünk, és tudatosan átgondolni, mik a lehetőségeink!
152. 3f3949edc4 (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2014. márc. 15. 11:37
Igen! Tökéletesen igazad van! Ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzek pl. egy szimpla főiskolai adósságszolgálat számítás elvégezhetőségét? :)
151. moonlight13 (válaszként erre: 142. - Syria)
2014. márc. 15. 01:15
:)
150. a0c1361e44 (válaszként erre: 143. - Csincsinlány)
2014. márc. 14. 20:44

Minden ügyfél aláírta az árfolyam kockázatról szóló tájékoztatót. Hosszú, hideg, téli estéken simán el lehet olvasni ezeket is a kandalló mellett.

És nem ne az egy bolond százat csinál esemény van, hanem az, hogy a legtöbb deviza hiteles nem felelt meg a forint hitel feltételeinek, és mindenképp meg akarta venni a házat, lakás, kocsit, stb. és ezért nem is foglalkozot azzal, hogy mi lesz 1,2-5-10 év múlva, csak azzal, hogy ide nekem gyorsan a pénzt, mert meg akarom venni, bármi áron. Most meg úgy csinálnak, mintha nem írták volna alá a szerződéseket, tájékoztatókat és köpködik a bankosokat.

149. a0c1361e44 (válaszként erre: 137. - 3f3949edc4)
2014. márc. 14. 20:38

Mire gondolsz úgy, mint üzleti titok?

Nem is értelek.

A közjegyzőnek, ha hitelszerződésekkel foglalkozi, akkor bizony kell lennie ismeretének a banki termékekről is.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook