Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetés)
Ilyenekkel ijesztgetett??? Te jó ég!!! :(
Felejtsd el! Menj csak el az endokrinológushoz, sokat fog segíteni! :)
Jövő héten megyek endokrinológushoz, előbbre nem kaptam időpontot.Nem, a baba téma most nem aktuális.
Igazából most vagyok túl az első sokkon, (engem tényleg meddőséggel, lombikkal, műtéttel ijesztgetett a dokim), de megnyugtat, h nem vagyok egyedül :)
Szerintem egy jó endokrinológus nagyon fontos lenne neked!!! És dietetikussal konzultálni!
nagyon sokat tudsz javítani a helyzeten, önerőből! Tényleg sokat! Babát még nem szeretnétek?
Persze, nem is erre értettem. Mindenképpen megyek IR vizsgálatra. Inkább arra értettem, h azért vannak kétségeim, mert visszautasítottam a fog.gátlót és most ezerrel keresem a neten a természetes gyógymódokat, teákat stb. Kértem a dokitól pár hónap haladékot, amíg ezekkel (+Inofolic) próbálom kezelni magam.
Megcsinálom én a diétát, sportot, csak hormont ne kelljen beszedni!
De azzal nem rontasz el semmit, hogy kérsz magadnak inzulin terhelést, és két vérvételt egy ciklusban.
Én kb. 5 nőgyógyásznál voltam, a legnagyobb ászoknál, drága pénzekért, és pl. egyik sem küldött el inzulinra. Sőt!!! Képesek voltak velem kétórás csak glükózt csináltatni. :( És ezek közt volt nagynevű meddőségi szakértő is!
Mindig ugyanazok a vizsgálatok és alapszabályok a pco-nál kb. És talán egy jó endokrinológus még a nőgyógyásznál is fontosabb! És nem utolsó sorban valahogy jobb szakemberek is!
Lányok, ez nagyon szomorú, de sajna, mint korábban is írtam, akinek valamilyen nőgyógyászati problémája van, annak gyakorlatilag ki kell tanulnia a "szakmát". :(
Szomorú, de ez van. 1000-ből egy az olyan orvos, aki mögött komoly tudás, tapasztalat is van, és lelkiismeretes meg emberséges is. Szóval nekünk kell ismerni a "fortélyokat", és kiharcolni magunkért mindent amit csak lehet!
Ne szomorodj el Youlcsi, mi itt sokan az áprilisra gyúrunk! Ez itt a jácintos csapat, tudod. ;)
Nekem is most fogják beállítani a gyógyszereimet, szóval kb. addigra nőnek az én esélyeim is.
Majd tesztelünk együtt pozit! :) A Julcsik. :)))
De még nem jött meg ma nem? Hát Youlcsi mondta jól, ciklust csak akkor temetünk, ha már vérzés van. ;)
Nekem ma már pecsétel, szóval holnap meg fog jönni.
Mehetek görcsökkel az endokrinológushoz. :P
Nekem egyáltalan nincs menstruációm,ha nem kapok rá gyógyszert. És persze ami a nagykönyvben meg van írva összes tünete a PCO-nak,az nálam mind megvolt sajnos.
Endokrinológusnál még nem voltam,már váltottam nődokit,ő fedezte fel a problémát és eddig úgy érzem jó kezekben voltam,de most már én is rámegyek a hormon kivizsgálásra. Holnap megyek hozzá,meglátom hogy áll a kérdéshez. Ha nem lesz együttműködő,megyek endokrinológushoz.
Most szeretném kontrolláltatni a hormonlaborokat,csak megint meg kell hozni a mensit. A régi értékeimben az LH-FSH aránnyal nem volt gond,de a progeszteronom írtó kevés volt (1,38)
Visszaolvastam a hozzászólásaidat, visszavonom a kérdést:( Te már sokkal előrébb jársz nálam a kezelésben!
Ti ismertek konrétan olyan embert, akinek segített ez az Inofolic?
Szia!
LH-FSH arány nem jó (23,30 és 4,72), illetve a tesztoszteron is magasabb. Nálad mi volt? Te voltál már endokrinológusnál?
Szia!
Nekem is pont ugyanezt mondták. Amelyik orvos nem lelkiismeretes vagy nem ért hozzá,az ezzel elintézi. Jól teszed,hogy nem hagyod annyiban!
Milyen laboreredményeid lettek,hogy alátámasztotta a PCO-t?
élménybeszámoló az SZTK-ról :)
megjártam a SOTE1-et..... Trzosek-Szabó Ursulánl voltam, nagyon nagyon pozitíz tapasztalat, nagyon kedves, figyelmes volt.
Sokkal előrébb nem vagyok, azt mondta várjak még a mensire (60 napja késik), vagy ha nagyon nem bírom, 1 - 2 hét múlva menjek hormonvizsgálatra (annak ellenére, hogy ciklus 3. napján kellene), és legalább akkor valamilyen eredmény lenne a kezemben, így nem mer felírni hormon tartalmú gyógyszert sem, ami meghozná a menstruációt. Úgyhogy tovább várok.....
Bella, ez akár simán lehet a beágyazódás is. Időben is ott vagy, és járhat ilyen tünetekkel.
Nekem az elmúlt néhány ciklusban volt, hogy arra ébredtem fel, hogy éjjel görcsöl a hasam, mintha megjönne. Vagyis annyira nem, mert azt tudtam, hogy nem jön meg. Ez volt ma éjszaka is.
Ilyenkor nekem már olyan, mintha az én szervezetem készülődne a mensire. De azért azt még hozzá tenném, hogy nekem ez mensi előtt 5-6 nappal szokott lenni.
Szia!
Nekünk novemberben volt az első inszemünk és már aznap este iszonyatosan görcsölt a hasam, majdnem ügyelet lett belőle. Az okát én sem tudom, baba pedig nem lett belőle... :((
Ha most rendben lesz a vérképem és a peteérés, szerintem megyünk a második körre.
Köszönöm nektek, aranyosak vagytok:)
Tényleg nem vagytok éhesek az étkezések között? Tényleg tilos a nassolás? Én folyamatosan eszegetek valamit mindig, kekszet, rágcsát, és most olyan furcsa hogy nincs semmi. Egyébként nincs túlsúlyom (60kg vagyok a 173 cm-hez).
De jó lett volna nekem az első opció (gyorsan teherbe esem). Én már 2,5 éve tudok a PCOS-ről és még most sem vagyok terhes sajnos. :(
Persze, szerintem is nagyon jól kezelted a helyzetet, jó, hogy nem fogadtad el a fogamzásgátlót.
A diéta egyébként nem olyan vészes, de jó, ha dietetikus ad hozzá tanácsokat. 1 órás dietetikai tanácsadással el lehet sajátítani a diéta alapjait.
További ajánlott fórumok:
- Túl nagy a babám! Volt valakinél hasonló?
- Van, akinél így is összejött a baba?
- A 18. heti ultrahangon szívritmuszavart láttak a babámnál, valakinél történt már ilyen?
- A babámnak egyszerre jön az alsó oldalsó és középső metsző foga. Valakinél volt már hasonló?
- Bérczi Ildikó tévedett valakinél a baba nemét illetően a 12. heti ultrahang vizsgálaton?
- Volt valakinél Babavilág riportfilm forgatás?