Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz lehet, hogy a Múzeum körúton megerőszakoltak egy 21 éves lányt? fórum

Igaz lehet, hogy a Múzeum körúton megerőszakoltak egy 21 éves lányt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2007. máj. 22. 16:12

KI tudja már, mi igaz- mi nem, egy biztos:

életek mentek tönkre.

A lányé- az egyik rendőr augusztusban házasodik- a másik rendőr 2 gyerkőcös apa- a körülöttük levők...kemény ez

504. 80ASIQ
2007. máj. 22. 16:03
Van olyan sejtésem, hogy az erőszak bizonyítása nem lesz egyértelmű.
503. 80ASIQ (válaszként erre: 502. - 0c97fbb607)
2007. máj. 22. 00:12

Úgy látom, egyetértünk. Csak "beszélgetünk". Mindenesetre furcsa ez az egész!

Majd a szakember helyre tesz bennünket! :D

502. 0c97fbb607 (válaszként erre: 501. - 80ASIQ)
2007. máj. 22. 00:07

Ezek a felvetések,már komoly jogi témához tartoznak.Ráadásul,még igazán nem derült ki ,hogy mi is történt.Mindenki hisz valamit és aszerint gondolja tovább a dolgokat.

Szerintem várjuk ki a végét!

501. 80ASIQ (válaszként erre: 499. - KGyula)
2007. máj. 21. 23:56

Köszönöm a választ, átnéztem a másik topikba is.

Azt hiszem tényként csak akkor állíthatnánk valamit, ha mi is a helyszinen lettünk volna. Ma a Tv-ben, már nem tudom melyik adón lejátszották a lány vallomását homályos képpel. Eszerint a rendőrök el akarták vinni alkohol és drogtesztre, de meggondolták magukat és rövidre akarták zárni a történetet egy "természetbeni" megoldással. És ekkor jött létre a kettős erőszak. Azt meg én mondom, hogy a fene tudja, mennyire volt ez erőszakos akár fizikailag akár lelkileg. Az viszont szerintem bizonyos, hogy a rendőrök valamilyen mértékben felelősek, mert mint írtam az előbb a szexuális elintézési mód mindenképpen törvénysértő akár beleegyezik a nő, akár nem. Ha a nő maga kezdeményezi akkor ez a vesztegetési kísérlet kategóriájába tartozik. Gondolom.

Majd a szakemberek együttesen eldöntik hogyan minősítik az esetet.


Egy már törölt topikban jómagam írtam olyat, hogy ez akár az ellenzék akciója is lehet a rendőrség még lejjebb járatására. Igazából nem komolyan írtam, inkább azzal a szándékkal, hogy ilyen irányban is gondolatokat ébresszek. Sajnos a politikai kulisszatitkok és fegyvertárak is lehetnek olyan rafináltak és "piszkosak", hogy mi azt el sem tudjuk képzelni! Vegyük észre: négy fej hullott porba a hétvégén. Egy éppen emiatt az ügy miatt! Mit tehet arról egy Nagyfőnök, hogy "kispista közrendőr" egy gyanús ügybe keveredik?? Még ítélet sincs.

500. KGyula (válaszként erre: 490. - 80ASIQ)
2007. máj. 21. 22:52

Nincs közöttünk nézetkülönbség. Persze, az, hogy a rendőrség idáig jutott, hosszú folyamat "eredménye".


Ha megtalálom, idemásolok egy cikket, pontosabban annak egy részét, amit néhány éve publikáltam egy szaklapban. Nos, kaptam érte hideget meleget...

__________________________________________________


<b>II.

A rendőrség jelenlegi helyzete</b>


A tanulmány bevezetésében a szerző a rendőrség jelenlegi helyzetét elemzi, amelynek során arra a következtetésre jut, hogy „az utóbbi három évben jelentősen megnőtt a bűnügyi állomány vállára nehezedő munkateher”. E megállapítás helytálló, de némi kiegészítést igényel. Megítélésem szerint a rendőrség, és ezen belül kiemelten a bűnügyi állomány leterheltsége a rendszerváltoztatás, tehát kb. 1990 óta folyamatosan növekszik.


E témával kapcsolatosan szeretnék néhány további adalékkal szolgálni, ugyanis szükségesnek tartom röviden vázolni azokat a tényezőket, amelyek — megítélésem szerint — a rendőrségen tapasztalható nem kívánatos helyzet kialakulásában közrejátszottak.


A szerző által is érintett, közismert gazdasági nehézségek anyagi-technikai szinten gátat szabnak az optimális munkavégzésnek. Annak ellenére, hogy egyes preferált területeken a dologi ellátottság színvonala jó, sőt néhol kiemelkedő, összességében az tapasztalható, hogy a meglévő járműpark, számítástechnikai háttér, elhelyezés korántsem mondható kedvezőnek. Megjegyzendő, hogy a kisebb lélekszámú városok rendőrkapitányságain és néhány fővárosi kerületi rendőrkapitányságon kritikán aluli a helyzet.


Az 1990-es évektől folyamatos személyi és szervezeti változások sem hatottak pozitívan a rendőrség tevékenységének eredményességére. A folyamatos elvándorlás (fluktuáció) egyenes következménye a kontraszelekció volt, amely sokhelyütt a helytelen, az érdemtelen, a gyengébb tehetségűek javára végzett kiválasztást eredményezte. E szervezeti változtatások kétséget kizáróan a hatékonyabb munkavégzést szolgálták (volna), azonban a struktúraváltást követő vezetőcserék egyfelől elvándorláshoz vezettek, másfelől újfent csak a kontraszelekciós folyamatot erősítették. Véleményem szerint a fluktuáció okai részben gazdasági jellegűek (relatíve alacsony és nem kellőképpen differenciált illetményrendszer, a siralmas anyagi-technikai körülmények), részben pedig a rendőri hivatás társadalmi elismertsége csökkenésének (hiányának) tudhatók be.

Az említett létszámingadozás és kontraszelekció oda vezetett, hogy napjainkban a rendőrség állománya jellemzően képzetlen és tapasztalatlan. A helyi rendőri szerveknél általánosítható az a jelenség, hogy a végzős — gyakorlati tapasztalattal alig-alig rendelkező — rendészeti szakközépiskoláról kibocsátott pályakezdők végeznek bűnügyi munkát. A megyei rendőr-főkapitányságokon és az Országos Rendőr-főkapitányságon sem ritka az olyan eset, hogy vezető-helyettesi (csoportvezető, alosztályvezető, osztályvezető-helyettes) beosztásokba három-ötéves tényleges rendőri ismeretekkel felvértezett munkatársakat neveznek ki.


Az évről-évre visszatérő gondot okozó leterheltség két okból hat hátrányosan a nyomozások színvonalára. Egyrészt a többletmennyiség, idővel a minőségi munka rovására vezet, másfelől a szakképzetlen és tapasztalatlan állomány nehezebben birkózik meg a többletfeladatokkal. A kudarcélmény megint csak elvándorláshoz vezet, amely — a már ismertettek alapján — tovább gyengíti a rendszert. (Ez egy úgynevezett hibás kör, amelyből szinte lehetetlen kilépni.)


A rendszerváltást követő éveket a jogalkotási dömping jellemezte, és ez a helyzet jelenleg is fenn áll. E kodifikációs láz, azon túl, hogy megkérdőjelezi a jogbiztonságot, és felveti a jogszabály-módosítások megalapozottságát a társadalmi szükségszerűség oldaláról (néha, olyan érzésem van, hogy bizonyos pozíciókban lévő személyek önmegvalósító tevékenységéhez kell asszisztálni, figyelemmel egy-egy, a Btk. Különös Részében szereplő „elkövethetetlen” bűncselekményre is, pl. az emberkereskedelem törvényi tényállása), egy sajátos kérdést feszeget: képes-e megbirkózni feladataival ez a képzetlen, tapasztalatlan, frusztrált állomány? A tapasztalatok azt mutatják, hogy aligha. A jogászok számára is érthetetlen és követhetetlen változások belsővé tétele az állomány számára komoly problémát jelent, ami megint csak hátrányosan hat a nyomozások színvonalára. Kiemelést érdemel, hogy korábban, az ügyész által elrendelt pótnyomozásoknak is zömében ez a nemkívánatos jelenség volt az oka.


Megítélésem szerint a rendőrség tevékenysége a körülményekhez képest (és csak ezekhez képest) elfogadható szinten mozog, egyes, úgynevezett sikerügyektől eltekintve a kriminálstatisztikai mutatók eredményei mögött emberfeletti erőfeszítések állnak. Úgy vélem, hogy a problémát rövid- és középtávon nem lehet eredményesen megoldani.

__________________________________________________


Ezt a cikket három éve írtam, a véleményem azóta semmit nem változott.

499. KGyula (válaszként erre: 497. - 80ASIQ)
2007. máj. 21. 22:37

Szia!


A 465-ös hozzászólásoddal kapcsolatosan kukkants bele ide: [link]


E topicban leírtam, hogy nem hiszek semmiféle összeesküvés-elméletben, valamint azt is, hogy nem foglalkozok politikával.


Az egyik, nagyjából idevágó hozzászólásomat idemásolom:

__________________________________________________


Sziasztok!


És még adós vagyok a többi résszel. Sajnálom, ígérem, felteszem.


A sértettről annyit, hogy egy élvonalbeli egyöütteshez kötödő, hogy is mondjam... Szóval, értitek. Ez persze, nem menti fel a rendőröket a felelősség alól, feltéve, hogy megtörtént a dolog és úgy, ahogy a sértett állítja.


Vannak gyanús körülmények. Pl. maga a szituáció: a sértett az egyik elkövetővel orálisan közösül, míg a másik hátulról, vaginálisan. Hát, nem tudom... A jogalkotó e bűncselekmény esetében elvárja a sértettől a komoly védekezést vagy ellenállást. Persze, ez is szituáció-függő: önmagában az öt egyenruáhs rendőr is lehet olyan fenygetés, ami az ellenállást értelmetlenné teszi. A baj csak az, hogy a törvény úgynevezett minősített fenyegetést ír elő, aminek közvetlenül az élet vagy a testi épség ellen kell irányulnia. Ismerni kéne a részleteket...


Aztán: a sértett miért csak napokkal később tett feljelentést? Hm? Megint aztán: hogyan fogják bizonyítni, DNS-vizsgálat, orvosszakértői vélemény hiányában az erőszakot, illetve magát a közösülés és és a fajtalankodás (orális szex) tényét? Na? Egy állítás öt ellenében. Hát ez az...


Mindenesetre mélységesen elítélem a nemi erkölcs elleni bűncselekmények elkövetőit. Az a tény, hogy rendőrök voltak, számomra különösen súlyosító körülmény.

__________________________________________________


KGyul@

498. 80ASIQ (válaszként erre: 493. - Babrigitta)
2007. máj. 21. 22:22
Ahogy mondod!
497. 80ASIQ (válaszként erre: 496. - KGyula)
2007. máj. 21. 22:21

Szia!

Örülnék, ha még itt lennél! A hozzászólásaim sorszámai a 465 és 490. Szívesen vennék valamilyen reakciót.

Remélem látszik az, hogy a 465-ben nem volt szándékomban megbántani a becsületesen tevékenykedő rendőröket. Az elmarasztaló vélemény nem tőlem származik, nem vagyok rendőr körökben ismerős.

496. KGyula
2007. máj. 21. 15:36

Sziasztok!


Roppantmód érdekel a téma, több okból:

- egyrészt büntetőjogászként,

- másrészt kriminalistaként (egy időben elméleti és gyakorlati oldalról is foglalkoztam az erőszakos nemi erkölcs elleni bűncselekmények nyomozásával),

- harmadrészt hoszonöt évet töltöttem el a rendőrség hivatásos állományában (ma már nyugállományú rendőr vagyok), tehát, ha úgy tetszik, személyesen is érintett vagyok.


Ezt a sok bejegyzést nincs időm végigolvasni, ámha az üggyel kapcsolatban van konkrét kérdésetek, szívesen válaszolok. Este leszek, várom a kérdéseiteket.

2007. máj. 21. 15:02

Én inkább attól félek,hogy az emberek úgy fogják érezni,hogy ezek az esetek feljogosítják őket arra ,hogy szembeszegüljenek a rendőrökkel.

Szóval nem irigylem a becsületesebbjét,mert kapni fognak a fejükre a köznéptől ,az tuti.

2007. máj. 21. 14:47

Azt hiszem,azért abban mindenki egyetért ,hogy nem árt a rendőrség körmére nézni,nem ártana a "legénységet"ellenőrizni.

Szerintem ezek után bátran megállhatunk ha leint egy rendőr minket,mert mostantól kenyérre lehet majd őket kenni,mivel nagyon fognak vigyázni,hogy a megcsorbúlt presztizsük helyreálljon,én biztos vagyok benne.

493. Babrigitta (válaszként erre: 490. - 80ASIQ)
2007. máj. 21. 14:13

Nyilván nem élhet nemi életet szolgálatban.

Viszont ha a dolgok a lány "felajánlására" történtek, akkor az nem nemi erőszak, hanem vesztegetés (amiért mindkét félnek bűnhődnie kell)

492. Babrigitta (válaszként erre: 488. - 0c97fbb607)
2007. máj. 21. 14:12
így gondoltam (csak hülyeséget írtam)
491. 4c35511f0b (válaszként erre: 467. - Angyalka76)
2007. máj. 21. 14:12

Most ezt miért nekem írod s miért ÍGY????

Olvass vissza miket írtam...Egyről beszélünk.

490. 80ASIQ (válaszként erre: 489. - 0c97fbb607)
2007. máj. 21. 14:00

Meggyőződésem, hogy egy rendőr akkor sem élhet nemi életet egy nővel, ha az maga ajánlja fel. Szolgálatban persze.


Híve vagyok az igazoltatásoknak!


Körözött bűnözőket, ittas, drogos stb. vagy vezetésre nem jogosult embereket, rossz állapotú járműveket lehet lekapcsolni. Bűncselekmények felderítésében hasznos. Nincs ezzel semmi baj, ha nem tilosban utazunk és kulturált módon történik az ellenőrzés.

Viszont a körúti események után ne csodálkozzanak azon, ha valaki nem mer megállni rendőrnek éjszaka.

2007. máj. 21. 13:38
Az üggyel kapcsolatban pedig annyit,hogy az már biztos,hogy nem jogszerűen jártak el a lánnyal szemben,de azt ,hogy történt e erőszak az még nem biztos cseppet se!
488. 0c97fbb607 (válaszként erre: 487. - Babrigitta)
2007. máj. 21. 13:33
A rendőröknek sincs "hatalma fölöttünk".Csak jogai vannak bizonyos intézkedéseket megtenni,nekünk pedig ezt, ha tetszik ,ha nem el kell fogadnunk.Viszont nekünk is vannak jogaink vele szemben!Például ,ha nem úgy jár el ahogy kell,akkor élhetünk ezekkel.
2007. máj. 21. 13:13

Azt pedig el kell fogadni, hogy a rendőrnek bizonyos tekintetben hatalma van fölöttünk...


(Nem, nem erőszakolhat meg. Nem erre gondoltam)

2007. máj. 21. 13:12

Én nem személyeskedtem...


Ebben az esetben gondolom te is örültél volna, ha előtte x órával, perccel igazoltatják a gázolót, és a tragédia nem történt volna meg.


Ha megszüntetnék a "spontán" igazoltatásokat, akkor ilyenre esély sem lenne.

485. f124753f33 (válaszként erre: 482. - Babrigitta)
2007. máj. 21. 13:08

Nem tudnánk úgy egy fórumon lenni, hogy a dolog ne menne át durva személyeskedésbe?!!!!!!!!!


"Vasalta már ki" nagyon közeli hozzátartozómat részeg ha épp tudni szeretnéd. És meg is halt.

484. 0c97fbb607 (válaszként erre: 482. - Babrigitta)
2007. máj. 21. 13:07

Nekem sincsenek rossz tapasztalataim velük,bár nem vezetek,de ültem már a férjem mellett jópárszor mikor igazoltatták őt.Mindíg normálisak voltak.

Egyedüli rossz rendőr sztorim,az a házunkkal kapcsolatos,ugyanis egy nyomozó,másodállásban épitési vállalkozó építette a házunkat...tudnék mesélni!

2007. máj. 21. 13:03
Szigorítani kell ,ez tény!De ,hiába szigorítanak,ha csapat ösztön működik,és nem nyomják fel egymást a zsaruk,holott biztos tudnak egy két még ki nem derűlt esetről!Majd ,ha ez a szemlélet megváltozik,hogy ha elmondják az eseteket a feletteseiknek,nem árulás lesz ,hanem kiszűrik maguk közül a bűnözőket,majd akkor történik valami.Mert szerintem nincs emberi kapacitás arra ,hogy az összes esetet,az ahoz kapcsolódó jelentéseket végig ellenőrizzék,hogy igaz e amit ott leírtak.
2007. máj. 21. 13:01

Nem tudom. Sokszor éjfél körül végzek a munkahelyen, így elég sokat vezetek éjszaka. Sokszor igazoltatnak (legalább heti 1x)

Nyilván éjszaka több lehet az ittas, drogos, bűnöző...


Köszönnek udvariasan, átadom az iratokat, esetleg szondát fújok, visszakapom az iratokat, elköszönnek, megyek tovább. 2 perc. Nem érzem csorbulva a személyiségi jogaimat.

Nem használom a biztonsági övet, de ezért sosem büntetett meg még egyik sem! Talán azért, mert nem kezdtem el kekeckedni, durván beszélni velük.


És újból csak azt tudom mondani: Ha 100 igazoltatott közül csak 1 ittas (több az) egyént elkapnak, már megérte. (Lehet, hogy a következő sarkon a te gyerekedet vasalná ki...)


Szumma-szummárum, szerintem kell a rutin igazoltatás.

481. f124753f33 (válaszként erre: 480. - 0c97fbb607)
2007. máj. 21. 12:59

És azért belegondolva, tudod mi az elszomorító?


Lehet, hogy ezek a napvilágra került dolgok, "csak" a jéghegy csúcsa?.... :(


Ki tudja mik vannak még berkeken belül, amire nem derült (és nem is fog) fény.

480. 0c97fbb607 (válaszként erre: 477. - F124753f33)
2007. máj. 21. 12:57
Azt hiszem vissza fogják állítani,az "önellenőrzést".
2007. máj. 21. 12:56

Igen, tudom, hogy nem lett bizonyítva. Jó, akkor nem ezt mondom. Itt van pl, a Széna téri eset,

vagy a 16 vád alá helyezett korrupt rendőr. Van még 1 pár nyalánkság, amivel nem érdemes villogniuk.

És épp ideje törvényileg beszabályozni, hogy gondolja meg az a járőr, hogy mielőtt igazol-e , azt alappal teszi.


Vagy csak annyit mondok: ha én annak idején a BM-ben csúszópénzt fogadtam volna el, páros lábbal rúgtak volna ki.

478. 0c97fbb607 (válaszként erre: 474. - F124753f33)
2007. máj. 21. 12:55
Persze,ebben is van valami!Aki hatalmat kap a kezébe,azok közül sokan vannak akik vissza is élnek vele,de nem mindenki.Nem lehet álltalánosítani.Viszont pont ez lenne a tanúlsága ,a mostani eseteknek,hogy bizony jobban ki kellene szűrni azokat ,akik hajlamosak visszaélni a hatalmukkal.Erre kellene megoldást találni!
477. f124753f33 (válaszként erre: 475. - 0c97fbb607)
2007. máj. 21. 12:53

Amúgy csak úgy mellesleg derült fény arra is a napokban, pont a zaftos ügy kapcsán, hogy megszűnt a rendőrök jogkörének felülvizsgálata egy ideje.

Feltételezem ezért is szaladt el velük a ló minden tekintetben.

2007. máj. 21. 12:52
Már többször írtam,hogy még nincs bizonyítva,hogy mi történt!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook