Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. febr. 18. 20:41
A partneredtől,strandon,wc ülőke,antibiotikumos kezelés után is kijöhet.
2009. febr. 18. 20:41

Ha beírod a Hoxa keresőjébe, egy rakat hg fórumot kiad és részletesebben is megtudhatsz róla dolgokat.

Amúgy végbélbaci (tanga) és egyéb guszti helyekről. :S

2009. febr. 18. 20:41
Uszoda... vagy elég ha antibiotikum kezelésen estél át... szerezz be canesten kenőcsöt meg kúpot!
2009. febr. 18. 20:39
Valaki segítsen!!!Mitől lehet elkapni a hüvelygombát???
2009. febr. 14. 22:43
Canesten hüvelykúpot javasolnám,nekem ez bevált.
263. Csicsi25 (válaszként erre: 261. - Khugi)
2009. febr. 14. 22:01
Kúp nélkül nem hiszem, hogy megúszod. Egyébként meg próbáld meg a Canesten kenőcsöt.
262. Henci2 (válaszként erre: 261. - Khugi)
2009. febr. 5. 15:56
Nőgyógyász?!
261. khugi
2009. febr. 5. 15:54

Sziasztok!!!


Tudna nekem valaki segíteni, mert a hüvelyem körül lassan 2 napja viszket és fáj is, de nem tudom mi lehet. Tudnátok valami megoldást találni (CSAK NE KÚP LEGYEN). A tampont sem bírom ezért nem akarok kúpot.

Előre is köszönöm

260. gizus26 (válaszként erre: 259. - MelisUK)
2009. febr. 2. 11:36

Igen végülis! De szerencsére nem sokáig tartott már el is múlt! Megkönnyebbűltem.De nagyon megilyedtem 26 év alatt soha nem volt ilyen bajom!

De kösy a segítséget mindenkinek, nagyon aranyosok vagytok!

259. MelisUK (válaszként erre: 257. - Gizus26)
2009. jan. 29. 12:27
Nem felétlenül a wc-n kaptad el, lehet, hogy csak legyengült a szervezeted. Ezek a gobmák megtalálhatók eredetileg is a szervezetedben és ha legyengülsz, akkor el tudnak szaporodni. Pl betegség hatására, antibiotikumos kezelés hatására, nem megfelelő irányban kitörlés wc használat után (ugyanis a végbélben is benne vannak ezek a gombák), fogamzásgátló hatására, stb. Rengetek oka lehet és bármikor újra felütheti a fejét, ha nem vigyázol. Sőt, még ha vigyázol, akkor is.
258. MelisUK (válaszként erre: 255. - Maresz33)
2009. jan. 29. 12:23
Külföldön is tudod kezelni magad. Bár nem tudom, hogy hol vagy pontosan, én Cipruson éltem, most Skóciában élek. Mindkét helyen drogériákban lehet kapni hüvelygomba elleni szert. Rengeteg féle van, amiket vény nélkül adnak és tökéletesen működnek. De lehet, hogy ahol te vagy, ott nem a drogériákon belül árulják a gyógyszereket, hanem van külön gyógyszertár.
257. gizus26
2009. jan. 29. 11:55

Kösy melisUK a segítségedet.

Most már tudom hogy mi is ez neked köszönhetően, anyukám monta hogy lehet hogy a munkahelyemen kaptam el,hogy ráűltem a wc-re. Ugyhogy most már nem ülök rá, vettem papírból wc ulőkét.

Mégegyszer nagyon köszönöm!

256. MelisUK (válaszként erre: 252. - Gizus26)
2009. jan. 29. 11:45

Ezek pontosan a hüvelygomba tünetei. Menj el a gyógyszertárba és kérj vény nélkül kapható hüvelygomba elleni szert. Ha cikinek érzed kimondani ezt, mert pl sokan vannak bent, akkor kérj PevarylG-t vagy Canesten Combi-t. Mindkettő nagyon jó, három napon belül elmúlik majd tőle a gombád. Ha a Canesten Combi-t veszed meg, az három tabletta, amit három éjszakára föl kell tenni a hüvelyedbe, plusz van egy krém is hozzá, amivel kívülről kell kenni a nemi szerved és a párod nemi szervét is. Amíg nem múlik el a gombád, addig ne közösüljetek.

Ha a PevarylG-t veszed, az három kúp, amit szintén a hüvelyedbe kell három éjszakára felhelyezni. A három nap után el is múlik.

A férfiakat nem feltétlenül kell kezelni, nem feltétlenül kapják el a gombát. Épp ezért nincs is csak a Canesten Combihoz ilyen krém. A nőknél se szokott kintre szétterjedni. Szóval válaszd szerintem az olcsóbb PevarylG-t, de te döntessz.

A lényeg, hogy ezentúl közösüléshez használjatok síkosító gélt, a bugyijaid cseréld le pamut bugyikra, szűk nadrágokról válts szoknyára vagy lezserebb nadrágra, a harisnyát felejtsd el, helyette combfixet használj, intim mosakodóból próbálj illatmenteset keresni és napi kétszer használd, belső mosakodásra csak vizet használj, közösülés után kívül-belül mosd meg magad, de csak vízzel, nem szabad az intim mosakodót túlzásba vinni, a betéteket is hanyagold, helyette tampont használj és megfelelő időközönként cseréld. Sajnos ha egyszer kijött, akkor újra könnyen ki tud jönni, ezért fő az elővigyázatosság. Ha fogamzásgátló tablettát szedsz, az is okozhatja a gombád, válts pl Implanonra, ez olcsóbb is és a szervezetednek is sokkal jobb fogamzásgátlási módszer, olvass utána a neten.

255. maresz33 (válaszként erre: 254. - Göbe)
2009. jan. 29. 03:12
Nem még nem sajnos.Még külföldön vagyok 3 honapot is ráadásul.Otthon amikor emlitettem a candidát az orvosnak,mi volt a válasza?" a candida mindenkiben benne van".és persze nem csinált semmilyen tesztet.Vicc.De hallottam,lehet venni gyogyszertárban is.Csak azt nem tudom,hogy ha pozitiv lesz majd,akkor utána kihez forduljak,hogy normálisan ki legyek kezelve.Mondanom sem kell tul vagyok már vagy 5 nögyogyászon..Most elvileg hoznak nekem Ezüstkoloid oldatot amiröl azt hallottam,hogy nagyon jol kitakaritja az ember szervezetéböl a candidát.
254. Göbe (válaszként erre: 251. - Maresz33)
2009. jan. 28. 16:42

Candida szűrést végeztettél már?

Ez olyan gomba, ami évekig okozhat újabb és újabb fertőzést.

253. Göbe
2009. jan. 28. 16:38

Sziasztok!

Nekem több éve van hüvelygombám, általában a túrós folyás és a viszketés, égő érzés gombára utal.

Nálam is az aktus közben és után is fájt, csípett, a partnert is mindenképp kezelni kell, mert oda-vissza fertőzitek egymást.

Nőgyógyászhoz egyáltalán nem ciki fordulni,(legelőször Én is így gondoltam), egyre több nő szenved a hüvelygombától és ezt muszáj kezelni.

Nekem évente 2-3-szor jött elő és egy gyógyszeres kezeléssel mindig elmúlt (többféle gyógyszer létezik).

Most terhesen is kijött és nem akar elmúlni.

A nőgyógyászom szerint végig a terhesség alatt megmaradhat, szájon át szedhető gyógyszert nem ajánlja, valamilyen injekciót említett.

Valaki használt már injekciós kezelést hüvelygomba ellen?

252. gizus26
2009. jan. 28. 15:09

sziasztok!

Kérdezni szeretnék tőletek! Nekem most olyan gondom van, hogy ha a párommal vagyok, az aktus után nagyon csíp,és fáj, és túrós valami folyik?

Nem volt így már köztetek valaki? Ciki egy kicsit a dokihoz fordulni vele!

2009. jan. 27. 16:01
Sziasztok!Nekem már vagy 2 éve huzodik ez a fertözés,vagy betegség.pontosan semelyik orvos sem tudta megmondani mi is a bajom.A tünetek:Menzesz elött erös turos váladék,erös viszketö érzés,a végbélnyilásom körül viszketö érzés és a bör gyakran kirepedezik és nayon enyhén vérzik.Amikor a párommal együtt vagyunk nekem fáj és ég az együttlét,neki pedig kis piros pöttyök jelennek meg az egész nemi szervén amik égetöen viszketnek és kb 3-4 nap amire neki elmulnak canesten krémet használva.Én már használtam Betadine kupot,Klion-D-t,Canestent,a legutobbi pedig a Gynoflor volt.De semmi tartos hatás.Nagyon el vagyok már keseredve!Ha valaki tudna nekem tanácsot adni,azt nagyon megköszönném!!!!
250. MelisUK
2009. jan. 27. 11:36

Szóval a lényeg, hogy nekem nem kellett visszaállítani a hüvelyi flórát, így is gombamentes vagyok.

De természetesen kinek milyen a szervezete, ki mennyire van legyengülve.


S Z I L 7 6, örülök, hogy te is megtaláltad a nedek megfelelő megoldást.

249. MelisUK (válaszként erre: 247. - Szil76)
2009. jan. 27. 11:32

Nekem is éveken keresztül volt hüvelygombám, évente 2-5 alkalommal. Ez idő alatt fogamzásgátló gyógyszert szedtem, ez is rásegített.

Nekem soha nem mondták, hogy a kúpok vagy gyógyszerek után bármit is kéne tenni, hogy visszaálljon a természetes hüvelyflóra, bár dokihoz se rohangáltam minden gombánál, inkább leszaladtam a patikába és vettem egy PevarylG-t, olcsóbb volt, mint amit a doki felírt és ugyanolyan hatásos volt. Majd külföldön jött a Canesten Combi, a Mycoril500 és egyéb tabletták. A biztonság kedvéért most is van itthon nálam a még Cipruson vett Mycoril500, ez egy hüvelytabletta egy éjszakára, másnapra elmúlik tőle a gomba.

Nagyon odafigyelek, hogy mivel, hogyan és milyen gyakran tisztálkodjak. Intim mosakodóból egyet használok, amit a Canesten adott ki gomba megelőzésére, a Care-t. Ezt heti egyszer használom. Emellett az illatmentes antiallergén babafürdetőt reggel-este tusoláskor, reggel-este vízzel hüvelyöblítés és nem fürdök, csak tusolok. A fenekem külön mosom, nehogy átkerüljenek azok a fránya bacik. Onnan jönnek le a gombát okozó bacik.

Közösülés után mindig megmosakszom és kiöblítem magam vízzel.

Pamut bugyit hordok és néha hintőport is használok, hogy ne izzadjak be, mert az szintén táptalaj a gombának.

Régen éjszakára betétet használtam, mára teljesen elhagytam, kinek kell a berothadás és az ezt követő gomba, csakis tampont használok.

248. Göbe (válaszként erre: 246. - Szil76)
2009. jan. 26. 20:44

Szia szil76!

Köszi a válaszod, szerdán újra elmegyek a nőgyógyászhoz.Amúgy a gyógyszeres kezeléseket a nőgyógyászom írta elő.

Haspuffadásom nincs, édességet a terhesség első 3 hónapjában egyáltalán nem ettem, most is minimálisat.Folyásom sincs.

Diétázni a terhesség alatt nem igazán merek, így sem vagyok túlzottan "nagyevő".

Remélem a szülés körüli időkben nem fog kijönni a gomba, mert szerintem ilyenkor okozna nagyobb gondot.Zuhanyzásnál eddig a Lactacydot használtam, most már csak vízzel mosdok.

247. szil76 (válaszként erre: 244. - MelisUK)
2009. jan. 26. 19:06

Kedves MelisUK!

Sajnos, ha már évek óta küzdesz vele, és kiírtottak már belőled a mindenféle gyógyszerek és kúpok mindent, nem csak a gombát, akkor sajnos hozzá kell segitened, hogy rendbejöjjön, ugyanúgy, ahogy a bélrendszert is, ha antibiotikumot szedtél.

Szóval az intim mosakodók nálam sem váltak be, de az utóbbi időben Sába intim mosakodót használok, 4-es pH-val, és ez bevált, az általam alul leirtakkal együtt. Persze mindenki más, mindenkinek a szervezete másképp reagál, szerencsére. A vizzel kapcsolatban igazad van, hallottam már én is dokitól ezt a javaslatot. Biztos bevállik. Nekem sajnos kb 4 évig volt hüvelyi problémám minden hónapban, úgyhogy nekem már a viz nem segitett, csak az ezüst-kolloid.

246. szil76 (válaszként erre: 245. - Göbe)
2009. jan. 26. 19:00

Szia Göbe!

MIndenképp a nőgyógyászoddal kéne beszélned, mert nekem a terhességem alatt nem engedtek semmilyen szert, csak egy patika által készitett boraxos kúpot!

Magadtól most ne használj szerintem semmit, ha a dokid nem engedi!

A boraxos kúp pár napig használt, de a terhesség alatt amúgy is számitani lehet nagyobb mennyiségű folyásra, ez állitólag természetes, de ha panaszt is okoz (viszketés, csipés), akkor kezelni kell.

ÉN úgy tudom, a candidának egyéb tünetei is vannak (pl. haspuffadás édesség fogyasztása után, nagyon erős édesség utáni vágy- mert a candida gombák ebből táplálkoznak- stb), és a candida mindenki szervezetében benne van, csak van, akinél nem okoz gondokat, magyarán nem szaporodik el. Ha gyanakszol, mindenképp menj el candida-tesztre, mert ott megnyugodhatsz, vagy elkezdheted a megfelelő diétát ( az igazán jó candida teszt nem csak hüvelyváladék vételéből áll, hanem többszöri széklet vizsgálat, mert a gombatelepek a székletben helyenként találhatók, igy nem minden minta pozitiv).

MIndenesetre a terhesség alatt ez elleni gyógyszerek nem javasoltak, de többet a nőgyógyász!

Amúgy gratulálok, ettől eltekinte életed legszebb időszaka következik!!!!!!

245. Göbe
2009. jan. 26. 12:59

Sziasztok!

Sajnos kb. 6 éve szenvedek a hüvelygombától (ami valószínű candida), nőgyógyászom szerint a fogamzásgátló szedése váltotta ki. Évente 2-3-szor jön elő és a felírt gyógyszerektől egy időre elmúlik.Már 3 éve nem szedek fgátlót mégis elő-elő jön.

Most azért idegesít még jobban, mivel 18. hetes terhes vagyok és 2 hónapja nem akar elmúlni, már 2 gyógyszeres kezelésen vagyok túl (Canesten kúp+kenőcs 6 napig, majd Gyno-pevaryl kúp 6 napig), de érzem, hogy nem múlt el.

Tudom, hogy a magzatra nem veszélyes, de azért ez a sok gyógyszer biztos nem is a legjobb a szervezetemnek.

Tudtok olyan módszert (bármilyen érdekel, ami segít), amit kismamának is lehet alkalmazni és beválik?

244. MelisUK (válaszként erre: 243. - Szil76)
2009. jan. 26. 10:15

Nem kell visszaállítani, visszaáll az magától. Az a lényeg, hogy ne használjon az ember belső mosakodót, mert akkor sose áll vissza a hüvely természetes flórája. Csakis vízzel szabad belül öblöbetni.

Ha odafigyel az ember néhány dologra, akkor nem fog újrafertőződni. Pl pamut fehérnemű, tanga kizárva, szoros és műszálas nadrágok kizárva, betét kizárva, nedves fehérnemű "azonnali" cseréje, szoknya ajánlott, megfelelő irányban "kitörölni" wc használat után, édességek elfelejtése, szappan és tusfürdő elfelejtése, illatmentes mosakodó használata, az átlag intim mosakodók elfelejtése (pl a Lactacyd, Dove, Nivea mellett mindig újra előjött a gombám, de már évek óta nincs, amióta illatmentes antiallergén babafürdetőt használok, belülre pedig csak vizet).

243. szil76
2009. jan. 26. 08:46
A canestennel és egyéb tablettákkal, illetve a szájon át bevett egy szem tablettával az a baj, hogy kiírtja a hüvely természetes flóráját is, ezért utána mindenképp helyre kell ezt hozni, különben hamar vissza lehet fertőzödni.
2009. jan. 25. 22:18

Drogériában lehet venni, vannak különböző illóolajok, azok között.

Várj csak..megnézem....10 ml és üvegcsében van.

241. dicci
2009. jan. 25. 19:51
A grapefruitmag-kivonat vagy szimplán a grapefruitmag milyen kiszerelésben van? Lehet buta kérdés, de nem tudom elképzelni, hogy most ezt ti veszitek ki a gyümölcsből vagy szintén gyógyszertári szerzemény?
240. MelisUK (válaszként erre: 236. - Lexi018)
2009. jan. 25. 19:14

Nem múlik el. De ha elolvasod a betegtájékoztatót, akkor rá is van írva, hogy csak külső használatra.

Egyszer én is kipróbáltam, hogy azért hátha mégis jó, de sokkal rosszabb lett tőle a gombám...

Vegyél a gyógyszertárban PevarylG-t, ez három kúp, amit 3 éjszakára kell felhelyezni a hüvelybe éjszakára. Külsőleges kezelésre általában nincs szükség, hisz legtöbb esetben ha valakinek hüvelygombája van, akkor egyből orvoshoz megy vagy kér a gyógyszertárban vény nélkül hapható szert a betegsége ellen és kezeli magát, így nem tud túlterjedni. Többféle hüvelygomba elleni kúpot, felhelyezhető tablettát, lenyelhető tablettát is próbáltam már, egyedül csak a Canesten Combihoz adtak külső krémet és mindig elmúlt krém nélkül is.

A legkényelmesebb mód az egy szem tabletta kérése a nőgyógyásztól, azt beveszi az ember és másnapra el is múlik a gomba.

De rengeteg olyan felhelyezhető tabletta is van, amit csak egy éjszakára kell alkalmazni, ezek gyorsak és kényelmesek.

239. szil76
2009. jan. 25. 09:56

folyt.

Egész egyszerű volt a megoldás:

minden fehérneműmet beáztattam egy napra grapefruitmag-kivonatos vizbe. utána átvasaltam őket. Előtte persze elmentem orvoshoz, aki megint felirta nekem azt a myco...izé nevű májbomlasztó gyógyszert, valószinűleg az segitett elmulasztani (bár már eddig is szedtem jópárszor), aztán már csak ezt az állapotot kellett megtartanom.

TEhát:

1. az összes fehérnemű áztatása grapefruitmagban, utána vasalás (mint tudjuk, azt mondják, 60 fok alatt nem pusztulnak el a gombák, de a jó minőségű pamut fehérneműt sem lehet ilyen fokon mosni).

2. egy gyógyszer, ami elmulasztja az okokat

3. minden héten egyszer hüvelyöblitést végzek (1 kupaknyi az öblitővizbe) ezüstkolloiddal.


Nálam ez oldotta meg a TÖBB ÉVE HÚZÓDÓ hüvelygombaproblémámat.

REmélem, tudok legalább egy embernek segiteni közületek!

Szil76

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook