Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Év végéig hogy szabaduljak meg 10 kg-tól? fórum

Év végéig hogy szabaduljak meg 10 kg-tól? (beszélgetős fórum)


29. Alnisa (válaszként erre: 27. - ,zumba)
2021. szept. 17. 14:45

Mérlegelni kell a dolgokat, ha jóval többet mozogsz, akkor többet is lehet enni, mint 1300 kalória. Egyébként ezeket már ki lehet számoltatni a kalória számolós aplikációkkal.

Ki kell próbálni ki mit bír, kinek mi elég vagy kevés vagy sok.

De azt be kell látni, hogy hiába ülök irodában, de eszek mondjuk 2500 kalóriát egy nap, akkor az irodai dolgozónak is szarul fog esni a napi 1200, mert csak a fele és szervezet reklamál, éhes. De 2 hét és megszokja, kiderül elég-e.

28. barai
2021. szept. 17. 12:08
Csak 5-től kéne.
27. ,zumba
2021. szept. 17. 12:00
Meglátnám hogy kevés kalóriás étrenden hogy bírná valaki: 12 órás állómunka, ami sok járkálással is jár. Irodában ki lehet bírni.
26. Bichi (válaszként erre: 25. - Ariana)
2021. szept. 16. 18:55
Szerintem tök mindegy, hogy mikor eszik az ember, csak az nem, hogy mit. Én 11-fél 12 fele vacsizom nem is keveset, de nem szalámis kenyeret, és hát minden vagyok csak kövér nem. Igaz sportolok, de leginkább a kajára figyelek oda. Ha az ember a gyors szénhidrátokat elhagyja, az szinte már elég is. Az meg hogy unalmas azal én nagyon nem értek egyet, remek sütiket, főételeket lehet csinálni mindenféle hízaló étel nékül. Igaz kell hozzá fantázia, de szerencsére nekem ez pl. nem probléma.
25. ariana (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
2021. szept. 16. 17:09
Nem tudom, mit mondott Norbi, nem követem. Az más, ha 11-ig dolgozol.Szerintem amúgy sok embernél a nassolás,és kenyér elhagyása és kicsit több mozgás is eredményt hozhat.
24. Nemsüti (válaszként erre: 18. - Alnisa)
2021. szept. 16. 16:31
Így van. Ezért imádom a cukormentes édességeket, ilyeneket én mindig tartok otthon, legyen az egy diétás mogyorókrém vagy egy update rudi🤪😁😂
23. Nemsüti (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. szept. 16. 16:29
Én imádom a sajtokat. Bármikor tudok enni, szeretem a különlegeseket is. Mindig van otthon min. 3-4 féle.
22. Nemsüti (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. szept. 16. 15:55

Nem eszem ezt mindennap. Viszont ezek javarészt keves ch-t tartalmaznak. Tudom, hogy a szőlő meg a majonéz, de sztem ahhoz hogy valaki ne csavarodjon be, muszáj néha ehető kaját is enni.

Én arra reagáltam,hogy FI azt írta, nem akar csirkét meg bulgurt enni.

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Nemsüti)
2021. szept. 16. 13:55

Azta!

Te csak hizlaló kajákat eszel!


Én nem meghíznék ezektől, hanem belehalnék, ha ennyi sajtot, majonézt, stb. Kellene ennem.

20. Nemsüti (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 12:45

Sose eszek száraz csirkét még szárazabb bulgurral😂

De van hogy veszek 3-4 féle sajtot, mellé 1 alma, 1 fürt szőlő, egy nagy marék kesidió vagy dió esetleg sótlan mogyi. Nagyon durván eltelít és finom is.

A sajt-alma kombó amúgy nálam heti min 1x vacsora is.

Nekem pl még bejött az is, ha többféle felvágottat (párizsi, krinolin, kolbász, sonka, szalámi) kockázok össze és kenyér helyett harapható zöldséget teszek melle (káposzta, kapia paprika, répa) meg persze sajtokat.

Vagy pl majonézes borsó lightos majonézből. Vacsi pipa.

19. Alnisa (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
2021. szept. 16. 11:20

Úrég, mit csinálsz, hogy napi 60 km gyalogolsz? Túravezető vagy? Nem semmi!

Azt gondolom, inkább arra kell figyelni, hogy vacsi után rögtön ágynak dőljünk, jó ha eltelik 2 óra mondjuk.

Ez sztem nagyban függ attól ki, hogy dolgozik, mikor kel, fekszik, no meg, hogy mit is dolgozik. Az irodában ülve nem kell annyit enni, mint annak aki napi 60 km gyalogol!

18. Alnisa (válaszként erre: 11. - Ariana)
2021. szept. 16. 11:16

Ha én csokit kívánok, akkor ehetek én 1 kg répát is, az sem fog segíteni :D

Eszek 1-2 kocka csokit és kész.

Aki szereti az édeset, annak nem egyszerű lemondani a sütikről, ezt mindig azok mondják, akik egyébként sem édesszájúak.

17. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Ariana)
2021. szept. 16. 11:16
Pff…este 6 után? Mert Norbi anno azt mondta? Este 11 után érek haza munkából. Délután 5-kor eszem utoljára. Napi 60 km-t gyalogolok, ami nem kis energiával jár. Ne egyek? Gyomrom kiesne!
16. Alnisa (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. szept. 16. 11:14

98%-ban egyetértek veled :D


De én mondjuk nagyon szeretem a zabpelyhet :D


Véleményem szerin egy low carb diétát sem lehet egy életen át folytatni, mert nem egészséges.

15. michelle.r (válaszként erre: 12. - Fisica)
2021. szept. 16. 11:14

Erről beszélek 😇Ha én 7 után eszem, csökken az alvásminőségem. És akkor alszom jól, ha kicsit éhes vagyok.


A Norbi legutóbbi betegsége miatt megjelent cikkektől égnek áll a hajam. Ez megint "adott" a ketogén-szerű, lowcarb étrendeknek. Pedig ő sose ketózott.

14. michelle.r (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. szept. 16. 11:11

Hát én voltam 85 kiló is, mert amikor 60 sem voltam, állati kövérnek hittem magam a 165 centimhez 😎 Addig addig sikerült fogyóznom, hogy tényleg dagi lettem.


Akkor Atkins diétával lefogytam, azóta low carb, de nem csinálok belőle vallást. De cukrot, lisztet nagyjából azóta nem eszem, nem tudom pontosan mióta, de több mint tíz éve. A zabpehely csöppet sem egészséges szerintem.


Én szeretek egy kicsit mindig éhes maradni, jobb a közérzetem. Egyetértek, szerintem az egyik baj, hogy sokat esznek az emberek. A minőségről meg ne is beszéljünk, mert attól sírva fakadok.

2021. szept. 16. 11:01
Szerintem a fogyás elengedhetetlen része a sport. Nem feltétlenül kell naponta 1 órát sem rászánni napi 15-20 perc is rengeteget számít, ha rendszeresen csinálod. Persze az étkezés is sokat számít. Terhesség előtt én úgy voltam 55 kg, hogy mindent ettem, amit megkívántam, normál adagokban(mellette sportoltam). Valóban, itt a legfontosabb a mértékletesség.
12. Fisica
2021. szept. 16. 11:01

Ezt az este 6 után ne egyen dolgot felejtsük már el. Én pl éjfél után fekszem le, meg is őrülnék ha nem ehetnék este.

PCO/IR miatt oda kell figyelnem mit eszek, 8 kiló ment le úgy, hogy este 11 után is még eszek, mert éhesen nem tudok aludni. És nem a fogyás volt a cél. Meg kell válogatni mit eszünk és ehetjük bármikor.


Bármilyen hús (zsíros is), zöldség, tojás, tejtermék ehető. Nyilván kell ch is, de ne finomított legyen.


A legegyszerűbb ha megnézed miket szeretsz és abból miket lehet enni. Ha valaki mindenevő akkor szerintem nagyon egyszerű dolga van.

11. ariana (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. szept. 16. 10:58
Szerintem aki eddig sok cukrot használt és elhagyja, segít a fogyásban.Én pl. teába sem teszek cukrot. Sütit nem sütök, azt simán el lehet hagyni.Olajban zsírban sült ételeket sem nehéz elhagyni.Nassolás gyanánt gyümölcs, és zöldségek, pl. répa rágcsálás.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2021. szept. 16. 10:52

Hát persze, hogy nem válik be a kalória számolós étkezés, ha egyébként a normál étkezés háromszorosát eszi az ember.


Minek annyi? Miért kell visszatérni a kőművesbrigád adagra? Mihez kellene ennyi kaja?


Én diéta nélkül sem eszek többet napi 1500 kalóriánál, ha diétázok, akkor 1200 vagy alatta fogyasztok. Sosem voltam kövér és remélem nem is leszek;)


Állandó kontroll kell, de nem olyan, ahol nem lehet valamit enni.


Jellemzően azok híznak vissza kétszer annyit, akik elhagyják a cukrot, kenyeret és a többit, majd visszatérnek hozzájuk. Egy életen át nem lehet mindent kerülni és mindig vacak kajákat enni.


Enne a fene zabpelyhet és társait, amikor létezik normális étel is...

2021. szept. 16. 10:40
Nem tudom, mlyen étkezést folytatsz, de én ha kivonom a cukrot, már fogyok. De ha nem eszel semmihez kenyeret sem, az már biztosan fogyaszt.Na meg este 6 után nem tanácsos enni.
2021. szept. 16. 10:38

Én lowcarb, pontosabban ketogén étenddel fogytam le, és tartom is a súlyom. Nekem sose működött a kalóriaszámlálás. Mindig eljön a pillanat, ahonnan nincs hova csökkenteni, a fogyás megáll, a delikvens belefárad, visszatér a régi étrendjéhez, és vissza hízza. Látod, te is drasztikus fogyókúrával fogytál le, aztán "hirtelen visszaszaladt" minden.


Egyáltalán nem biztos, hogy ami nekem, bárki másnak működik, az neked is jó lesz. Az sem, ami neked egyszer jó volt, másodszorra is működik. Figyeld a tested, lassan haladj.


Van ismerősöm, aki gyönyörűen lefogyott a 160 gr-os diétával, évek múlva 5 kilót hízott tőle. Én ennyi c-t szerintem három nap alatt sem eszem meg 😇 De karácsonyig van időd, heti max 1 kilónál amúgy sem szabad többet fogyni.

7. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 10:31

Egyébként mindent ehetsz, csak mértékkel. Egy ideig mérj mindent amit eszel. Kalóriabázist töltsd le a telódra, ott tudod vezetni mit eszel és mennyit. Pl meglepően sok kalória van a majonézben, vagy sajtban, kolbászban, stb. Szóval esszel kell csinálni és akkor menni fog.

Enni mindent kell, mert húson és salin nem lehet élni a végtelenségig, aztán meg ahogy lement, vissza is jön.


Lehet enni főzeléket, levest (ezzel telíted magad, de kevés benne a kalória), tésztából durumot vegyél, ne fehérlisztest (finomabb és később leszel éhes).


Ami még nagyon fontos, hogy a vacsora MAX 200-250 kalória legyen! Ha az estit nem léped túl, akkor szépen olvasnak a kilók. Ne gyorsan akard, hanem tartósan, kell idő mire megindul.

Én este általában 2 ek zabpelyhet feltöltök kevés vizzel, 1 percre beteszem a mikróba, öntök rá 0%-s joghurtot, édesítőt és kész. Nagyon finom és laktató. Esetlen kevés gyümit is tehetsz bele, pl 1/4 almát belereszelsz + fahéj. Vagy egy kis kókuszreszelék, stb.

6. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 10:23

Csinálj 1300-1400 kalóriás diétát. Cukrot, fehér lisztes dolgokat próbáld kerülni.

Youtube, onnan ajánlom Olivia Lawson, vannak ilyen 2000-3000 steps - s gyakorlatai, 20-30-40 percesek is vannak, mire van időd, energiád. Ezekben nem kell ugrálni, de jó sok kalória égethető velük.

2021. szept. 16. 10:20

Mindent ehetsz, de csökkentsd az adagot.


Én ha fogyni akarok, akkor mindig az az első lépés, hogy a köretet csökkentem. Pl. 250 gr rizs helyett 200 gr-ot eszek, majd a következő héten már csak 150 gr-ot.


2 szelet kenyér helyett csak 1 szeletet.

Stb.


Soha nem hagyok el ételeket. Ugyan úgy eszek szénhidrátot, ahogy szoktam, csak kisebb adagban.


Tehát mehet a pörkölt, de csak 100-150 gr nokedlivel.

Sülthús is mehet, de csak 100-150 gr krumplival és ne sült krumpli legyen.

2021. szept. 16. 09:51

Nem kell egy órát sportolni, főleg nem rögtön azonnal és minden nap. A youtube telis-tele van 15-20 perces edzésvideókkal. Ha konzisztensen mindig csinálod akkor az is számít, a semminél sokkal több. És mondjuk ha hétvégén több időd van akkor megcsinálsz egy 40-60 perceset.


Meg egyébként a net is tele van receptekkel, étrendekkel, ötletekkel, 100 kalóriás nasikkal, 2-300 kalóriás kajákkal egyebekkel.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. szept. 16. 09:47
Nekem az étrenddel van a legnagyobb problémám. Egyszerűen nem tudom sokszor mit egyek. A grillezett csirkemell rizzsel, bulgurral… meg mar unalmas
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 09:37

Hát akkor mindegy is, hogy mit kéne mozognod, ha eleve úgy állsz hozzá, hogy nincs időd... akkor menj ahova tudsz gyalog, és lift helyett lépcsőn.

Az a baj az ilyen kérdésekkel, hogy semmit nem tudunk róla, mikor-mennyit-miket eszel, mert ha mozogni nem akarsz akkor egyértelműen csak a diéta marad. De ennyi infóval csak azokat az általánosságokat fogod kapni, amivel tele van a net, tehát csak olvasgatással is mindent megtudsz...

Én mindig azt mondtam a vendégeimnek, hogy minden héten cseréljenek le valamit az étkezésükből, ha eddig ivott cukros üdítőt, akkor mindig azzal kezdjük, az a legkevésbé fájó, utána lehet a köreteket, kenyeret, de minden héten csak 1-et, úgy kevésbé megterhelő...

2021. szept. 16. 09:28

Jelenleg 80 kg vagyok, de szeretnék 70 kg-ra lefogyni, viszont nem tudom hogyan kezdjek hozzá?

Ezelőtt egy olyan 8 évvel sikerült leadnom ezt a 10 kg-ot, de elég drasztikus fogyokúrával, ami után 2 évre rá ugyanúgy felszaladt ez a 10 kg.

Miket egyek, hogy ne éhezzek, hogy ne érezzem magam folyton éhesnek. A sport résszel is van egy kis problémám, hogy egyszerűen nem tudom, hogy mit mozogjak, arra pedig nincs időm, hogy munka után 1 óràt még sportoljak.

28N

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook