Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
388. mignom
2010. máj. 5. 23:20

Sziasztok!


Újra én.:)

Megint kérdések...

Napközben semmi bajom,semmi viszkető érzést nem érzek és folyásom sincs,teljesen rendben vagyok.Viszont,ha bekenem Canestennel 2 percig kicsit érzem,hogy viszket.Ez azt jelenti,hogy még nem vagyok teljesen egészséges? Vagy talán már nem kéne használnom a krémet?Segítsetek!


Továbbá...

Ha tudtok a párom kikúrálására valami hatékony gyógymódot légyszíves írjátok le.

Köszi!:)

Szép estét mindenkinek!Gyógyulgassunk!

2010. máj. 5. 10:12

Mi 2 db bogyót kaptunk januárban az idén. Benyeltük. Én használtam a klion hüvelykúpot, krémet nizorál krémet. Férjen is kapott 1 krémet.

Mignom! Azt hiszem fejben kell eldőlnie, meg fogok gyógyulni. És ha idegen helyen kell igénybe venni a wc - t, nem szedek semmit össze. Ecetes fürdőt jónak találom. Lehet hogy heti 1 alkalom megelőzésre kellene beilleszteni az életünkbe..

( Lejjeb a grépcseppről írtam, nem ittam meg az egész üveggel. Meg a dokis tapasztalatomról is írtam, és azota kop kop nincs probléma. Ami késik nem múlik ).

386. mignom
2010. máj. 4. 17:19

Sziasztok!


Szóval...a japán kristálygomba fogyasztását abbahagytam,úgyhogy nem tudom,hogy jó-e erre a fertőzésre.

Egyébként most már majdnem tökéletesen rendben vagyok.Elmentem nőgyógyászhoz,mert pont elkezdem menstruálni,és nem tudtam mi tévő legyek.Kaptam gyógyszert,amit egy héten egyszer be kell venni.Eddig egy darabot vettem be,és komolyan mondom...HAT!Canestent nem használtam,mert pont ma fejeződött be a vérzésem,így majd holnaptól folytatom a biztonság kedvéért.

A legfontosabb,hogy agyban döntsétek el,hogy MEG FOGOK GYÓGYULNI!Ez a kulcsa mindketten.Nem szabad rágörcsölni és nem szabad elkeseredni.:) Legyetek vidámak csajok és minden meg fog oldódni! Erre mondják,hogy minden az agyban dől el.;)

Még egy kérdés: A párom is kezeli magát Canestennel,de meg mit tudnátok neki ajánlani,hogy ő is kikúrálja magát? Nem szeretnénk ide-oda fertőzőset játszani.

2010. máj. 4. 12:25
A menstruáció idejére abba kell hagyni az irrigálást és a kenőcsöt, hogy ne sérülj és tisztulj. Érdemes menstruáció után elkezdeni, hogy a középidőre már kitisztulj. Én is canesten krémet használok, több-kevesebb sikerrel.
2010. máj. 4. 12:19

Mi viszket a bugyiban?

Viszket, csíp, éget? Az intim higiénia hiánya fertőzésekhez vezethet, ezért nagyon fontos, hogy betartsuk az alapszabályokat.Ha egészségesek vagyunk, teljesen tökéletes, ha szappannal, tusfürdővel mosakszunk ott alul is, bár vannak szakemberek, akik ezt nem ajánlják, inkább esküsznek a sima vízre.

A lényeg a rendszeresség - naponta tisztálkodjunk. Természetesen a túl gyakori, túl sok mosdás sem tesz jót, a természetes baktériumflórának, az érzékeny bőrnek árthatnak a szerek, a víz pedig kiszáríthat.

Az intim mosakodószerek beválhatnak, a különleges hatóanyagok miatt a szavatossági időre figyelni kell. Intimzuhanyt csak akkor használjunk, ha egy alkalmi partner után szeretnénk biztosra menni, rendszeresen nem lehet szükségünk rá. Minden szeretkezés után menjünk el WC-re, így a vizelettel ürítjük az esetleges kórokozókat is. A túl sok szeretkezés is megboríthatja a természetes egyensúlyt, mind a sperma összetétele, mind a dörzsölés miatt.

A túl szoros tanga, nadrág is dörzsöli a bőrt, természetes anyagú ruhákat hordjunk, ezek legyenek kényelmesek. Mivel a tanga tulajdonképpen összeköti a végbélnyílást a hüvelybemenettel, fokozottan ügyeljünk a WC-használat utáni tisztálkodásra.

Azzal remélhetőleg minden nő tisztában van, hogy a végbélnyílást előröl hátrafelé kell törölni, nehogy kórokozó kerülhessen a hüvelybe. Léteznek intim törlőkendők és nedves papírok, ezeket alkalomadtán nyugodtan használjuk - például nyilvános helyen, utazás során -, de rendszeresen semmiképp, mert hatóanyagaik irritációt okozhatnak.

Nyilvános WC-kben inkább ne üljünk rá az ülőkére, ha találunk előre csomagolt fertőtlenítő kendőt, töröljük le.

Ha megtörtént a baj, viszket, folyik, csíp, ég, és nem múlik el egy-két nap alatt, mindenképpen forduljunk nőgyógyászunkhoz.

Addig a www.frauenpraxis-runa.ch alábbi praktikáival megpróbálkozhatunk, hátha ez is elég az egészséges egyensúly visszaállításához.


Ecetes fürdő

Engedjünk a kádba kevés langyos vizet, épp csak annyit, hogy a hüvelybemenetet elérje. Egy löttyintésnyi ecetet öntsünk a vízhez, két ujjunkkal nyissuk meg a hüvelyt, és mossuk ki. Ha szükségesnek érezzük, ismételjük meg, naponta kétszer, 2-5 napon keresztül.


Joghurt-tampon

Tegyünk egy minitampont 2 percre cukormentes natúrjoghurtba. Ha megszívta magát, vezessük a hüvelybe. 3-4 óra múlva cseréljük ki, vagy tegyük fel éjszaka, és reggel vegyük ki. Néhány alkalommal megismételhetjük, ha elsőre nem hat, de más kezelést ne használjunk mellette.

383. mignom
2010. ápr. 29. 15:10

Sziasztok!


Sajnos én is megfertőződtem,legalábbis azt hiszem.Égető,viszkető érzést éreztem.Másnap rögtön elmentem a patikába,és vettem Canesten kenőcsöt.

Szerintem használ,mivel már napközben nem érzem irritáló hatását,viszont amikor bekenem egy fél óráig eléggé viszket.Utána viszont a következő kenésig jól vagyok.A kenőccsel az a baj,hogy csak külsőleg kenhető,szóval,ha a gombák a hüvelyben vannak gondolom nem szünteti meg.

Egyébként még csak 2 napja használom,úgyhogy...még várok.

Elkezdtem inni egy bizonyos japán kristálygomba italt.Megírom majd a tapasztalataimat.

Továbbá...nagyon gondolkozok egy candida diétán,amúgy is rám férne egy mínusz 5 kg.:D


Egy kérdés: pont ma jött meg a menstruálcióm.Így is használhatom a Canesten krémet külsőleg? Nem gond,ha tampont használok?


Légyszíves segítsetek.

2010. márc. 17. 17:13
Állítólag jó rá a teafa olaj joghurtba keverve vagy krém
381. charitable (válaszként erre: 379. - Momo65)
2010. febr. 6. 14:17
köszönöm szépen ;)
380. Ercsu4 (válaszként erre: 337. - Yamada)
2010. febr. 5. 15:27

Kedves Yamada!


Én nagyon szívesen venném, ha tényleg tudnál küldeni kefírgombát. Milyen úton módon tudnám felvenni Veled a kapcsolatot?

379. momo65 (válaszként erre: 378. - Charitable)
2010. febr. 1. 04:26

Szia!

*45 éves leszek, de soha, semmilyen doki nem tudott kigyógyítani:(. Csak idõleges megoldások vannak, kúpok, kenõcsök, a bélflórát teljesen hazavágó gyógyszerek.

*Nekik az az érdekük, hogy mindíg menj vissza, egyik sem fogja a tutit megmondani ( nem is tudnak róla talán).

*Lehet, hogy monomániásnak tartasz, de már elöbb leírtam, hogy a candida-diétával sikerült teljesen meggyógyulnom.

*Tudom, hogy sokkal kényelmesebb kiváltani,"feldugni", meg "bevenni", de sajnos az igazán jó dolgokat nem adják pénzért, meg kell érte szenvedni( mert bizony nem könnyû végigcsinálni).

*Hidd el, csak jót akarok, nekem nagyon bevált.:)

*Olvass róla, vagy a neten, v. van itt is egy "Ex- candidások tapasztalatai" fórum, ha gondolod, tájékozódj.

2010. jan. 31. 21:59

Sziasztok!

Nekem (is) már évek óta húzódik a problémám. Egyzserűen nem tudok mit csinálni vele. Természetesen voltam már jó pár dokinál, de semmi enyhülés/változás. Valószíüleg ez okozhatta anno a bartholin-mirigy tályogomat, és a 4szeri húgyhólyaggyulladásomat is. kaptam kezeléseket persze, de semmilyen kúp, semmilyen krém nem segít. Rettenrően félek, hogy valami komolyabb bajom lesz később, és nem lehet majd gyerkőcöm. Nem tudok egy jó dokit, aki segíthetne, pedig már unom, hogy minden egyes dokinál tegyem szét a lábam (már elnézést!!) a semmiért... szó szerint. ha tud vki egy jó dokit, megköszönném.

2010. jan. 25. 09:47

Igen a cél az. csak nem karok olyan " drasztikus változtatást " ami esetleg több kárral jár. Találtam ilyen infót is több kára lett a diétától mint remélte.

Dokimat 2 -tőt is megkérdeztem, mindkettő csak azt nem mondta : Jól van?? vagyis másképpen : Felesleges. Ha nem eszünk sok szénhidrátot, megfelelő folyadék bevitel. stb különösebb gond nem lehet....

376. Ncilány (válaszként erre: 374. - Ptusi)
2010. jan. 25. 09:40
Köszi az a bolt van nálunk is.. Megnézem.
375. ptusi
2010. jan. 25. 09:19
ja és ez azért nagyon jó mert a gombákat megöli a szervezetből,szóval oloyasmi hatása lehet mint a candida diétának...vagy nem tudom.végülis annak is az a célja h megszüntessük a szervezetünkben a gonbákat,nem?
374. ptusi (válaszként erre: 369. - Ncilány)
2010. jan. 25. 09:17

Én 1-szer csináltam ezt meg,sőt még el sem fogyott a teljes üveg.és azóta semmi bajom.

én ilyet ittam: [link]

dm-ben vettem,valami 1200 Ft volt,szóval nem egy drága dolog,mindenképpen megéri.

remélem neked/tek is segít!

2010. jan. 25. 04:47

Vagyis felejtsük el a szappant? Én a jó öreg mososzappant kezdtem használni aqz " alfelemre ".

Mellesleg a lugosító diéta és a candida diéta közöt találtam hasonlóságokat.

És az egyszerűbb tisztítókúrával is kipuculódik a belekből.

Persze nem indegy hogy utána a régi zsíros, füstölt, sok süti, nasi, sok kelt tésztás csiga stb. Akkor biztosan hamar visszajön.

Nem csináltam ezt a diétát, de szerintem ezt is 2-3 évente ugyan úgy meg kell ejteni.

Mert a növények, gyümölcsök mennyi vegyszert tartalmaznak, azzal telik meg a szervezet.

372. momo65
2010. jan. 24. 17:51

Ja és azt elfelejtettem, hogy ott alul SEMMIVEL nem szabad csutakolni, mosogatni , puceválni, fõleg nem belülrõl. Ne higgyetek a reklámoknak, csak súlyosbítotok a helyzeten.

Forró víz a legjobb ( zuhanyrózsával, alaposan), székelés után a legfontosabb.

NO tanga.

371. momo65
2010. jan. 24. 17:45

Az én megoldásom, miután több éven át volt ilyen gondom ( számtalan Canesten, nõgyógyász, önmegtartóztatás, " gumizás" és semmi sem segített):

a candida diéta!!!!!

Miután a beleimet is megtámadta, diétába fogtam ( kemény, de NAGYON megéri végigcsinálni ).

Teljesen elmúlt a viszketés :)))), és nem mellékesen fogytam 9 kg-ot.

Ha valakit érdekel, írok róla priviben, vagy keresse az Ex candidások tapasztalatai c. fórumot, ott mindent megtaláltok errõl.

Üdv.:Momo.

370. Ncilány (válaszként erre: 368. - Atizka82)
2010. jan. 24. 16:47

Phrma... ? És foggamzástgátló is van olyan néven, csak krém, meg kúpba??

Arra olvastam olyant, gombaölő hatása is van..

369. Ncilány (válaszként erre: 367. - Ptusi)
2010. jan. 24. 16:45
Ha az 1 üveg efogy, tovább kell szedni? Vagy csak kúraszerűen kell? mekkora kiszerelés??
2010. jan. 24. 16:15
van egy új tampon, amiben bacik termelnek tejsavat, ha használjuk, én most vettem a patikában, próbálta már valaki?kíváncsi vagyok milyen....
367. ptusi (válaszként erre: 364. - Judyt640)
2010. jan. 24. 12:16
A grapefruitmagcseppet kis üvegbe lehet kapni,és rá van írva a használati utstás is. Én napi 1x 15 cseppet tettem vízbe és azt ittam meg.ennyi. elég keserű,de megérte :)
2010. jan. 23. 21:52

Dokihoz, dokihoz..

Mostanába rendesen beleástam magam a témába.

Sokféle gomba van, mindegyik más krémet, hüvelykúpot vagy tabletta gyógyítja.

Ki kell kérdezni a dokit pl étkezésnek van e köze hozzá??

Divatossá kezd válni a lugosítás is, más egyéb mellett. Volt kolléganőm be akart vinni a málnásba, ezt a zöld lét igyam....

Találtam olyan oldalt is ahol írja melyik étel savas vagy lugos.

Akit érdekel nézze meg.

Abban biztos vagyok néhány dolgot változtatok a szokásaimon.

Pl nem úlök ezután se a wcre idegen helyen.

365. yamada (válaszként erre: 362. - December:P)
2010. jan. 23. 20:51

Szerintem minél előbb szólj anyukádnak, és menjetek el nőgyógyászhoz, hogy még rögtön az elején kapjál valamilyen gyógyszert, mert ahogy leírtad, ez nem normális folyás, hanem valami bajra utal!

De persze ez nem a te hibád, akárkivel előfordulhat, és nagyon sok minden okozhatja, így ne félj, nem fog rád senki sem rossz szemmel nézni! :)

364. judyt640 (válaszként erre: 363. - Ptusi)
2010. jan. 22. 18:05
Légyszi ird le hogy használod ,és milyet?Kivül belül is?
363. ptusi
2010. jan. 22. 12:28

Sziasztok!

Nekem van egy jó tippem számotokra...fél éve még én is havonta szenvedtem ettől az egésztől,de olvastam valahol a grapefruitmagcseppről.És kipróbáltam!És bevált! Azóta semmi bajom sincs.Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 22. 12:20

ezelőtt csak fehér folyásom volt aminek nem volt illata de most már sárgás rossz illatú van

mindig a menzesz után 1-2 nappal jön és a menzesz kezdetéig nem is múlik el

15 éves vagyok még nem élek nemi életet és még fogamzásgátlót sem szedek

szerintetek mit tegyek??

2010. jan. 21. 15:47

hy

én ish ebben a témában szeretnék kérdezni

nekem 1 időben fehér nyúlós de mostmár sárga folyásom wan ami büdös ish

a menzesezem után 1-2 napra jön és a menzeszem kezdetéig tart

sztetek mit csinjek???

előre ish kössz

2010. jan. 18. 11:42

Beírtam a keresőbe : szegfűszeg candida.

helloinfosra kattintottam. érdekes dolgokat írnak.

banéztem még : dr infoba.

a többit is érdemes megnézni....

2010. jan. 18. 10:33

Azzal az infóval nem azt akartam, hogy ne csináld végig, csak azt jeleztem, hogy egyik oldalon azt írják : hasznos..

Vagyis nekem nagy dillema, hogy írtsam, vagy ne...

És a pasiknak miért nem szorgalmazzák legalábbb ilyen " hévvel " hé nektek is gombairtás..

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook