Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. jún. 30. 07:23

Sziasztok!


Nekem ami bevált: meleg vízes fürdő otthon a kádban, és rengeteg tengeri sót raktam bele. Kamillás borogatás naponta 2xer(mikor már langyos a kamilla) illetve a fokhagyma kapszula(Dr.chen)2 szem. Esténként Beliema Effect plus tabletta felhelyezése.


Bár nem mondom, hogy 100%-ra ez volt a panaszom, de nagyon viszkettem. Más tünetem érdekes módon nem volt.(pl:folyás se..) Ki érti ezt? Mindegy, a fokhagyma kapszula nagyon odatett. De ahogy olvasom, más is arra esküszik.

2020. máj. 21. 09:18

Kedves hölgyek! Meg szeretném veletek osztani a tapasztalatom.

15 éve szenvedek folyamatos hüvelygombával. Rengeteg mindent kipróbáltam, de már csak az segített, ha 2 hetente bevettem egy Fluconazol tablettát. Ez egy jó erős gyógyszer, nem is ajánlott huzamosabb ideig szedni.

Egy ideje elkezdtem fokhagymát enni, jó sokat. 1-2 gerezdet ebéd mellé, ugyan annyit a vacsorával. Nyersen fogyasztom, vékonyra felszeletelem és jól megsózom, így nem csíp és a leheleten is alig érezni.

Magam sem hiszem el, és gyorsan lekopogom, de mióta eszem tünetmentes vagyok! Ilyen még a folyamatos gyógyszeres kezelés alatt is ritkán fordult elő!

Olcsó megoldás, mellékhatása nulla, szuper egészséges, mindenkinek ajánlom!

Szép napot kívánok nektek!

446. Bhilá
2020. márc. 26. 10:47

Kedves Mindenki!


Először ideírom amit szeretnék, mert ez a leglátogatottabb fórum a témában.


Nekem soha életemben nem volt ilyen problémám, egészen 45 éves koromig. Akkor kaptam egy strandfertőzést, egészen durva formában. Nagyjából tokától bokáig gombás lettem, kívül belül. Mindennel próbálkoztam, sikertelenül. Végül egy magán bőrgyógyász hozott ki a betegségből 16,000 ft-os gyógyszerrel (2010-ben)


Utána viszont pár év múlva ismét kezdett visszatérni, hüvelygomba formában. És cystitis mellette.


Ez felváltva folyt. Ha cystitisre vettem be antibiotikumot, 1 hát múlva gombás lettem.


Ez ment éveken keresztül.


Aztán Nőgyógyász írt fel tablettát szisztémás fertőzés miatt, a kúra 2 hónapig tartott.


Azóta elfogadható helyzet alakult ki, DE!


AMIT SENKI NEM MOND!


A gomba nem pusztul a fehérneműn sima mosást, esetleg hypozást követően.


Nem volt véletlen, hogy régen az asszonyok a kénysebb ruhadarabokat, főleg fehérneműket, pelenkát KIFŐZTEK!


Penetráns szaga tud lenni, de higyjétek el, megéri a pepecselést.


Én a következőkppen jártam el. Amikor végső kétségbe esésemben eszembe jutott ez a kifőzés ötlet, vettem egy elektromos fazekat a fürdőszobába. Összegyűjtöm a bugyikat, amelyeket NAPONTA cserélek. Mosószappannal, kézzel alaposan kimosom, dörzsölöm.


Utána pedig a mosófazékban, minimum 20 percig forralom.


Aztán a fűtőtestre kiteregetve gyorsan megszárítom és nylonzacskóban tárolom.


Nyáron a napra fogom tenni, mert az UV sugárzás is sterilizál.


Kb. 2 hónapja csinálom ezt és KOPP-KOPP, azóta nem jött vissza a fertőzés.


Ezt egyetlen orvos sem mondja, javasolja, pedig tudják, hogy működik!


De nekik forgalmat kell generálni a gyógyszergyártó cégeknek!


A másik dolog: aki nem tud kimászni az ördögi körből, ne egyen kenyeret, rizst, édességet. A cukrok, szénhidrátok a gomba fő tápláléka.


Candida diéta címszó alatt részletesen megtaláljátok.


Szóval Hölgyim, indulhat a bugyifőzés.


Ja, itt nem a rugalmas, elasztikus tangákat értem, azokat el kell felejteni.


Csakis jól mosható, sterilezhető pamut fehérneműt főzzetek! Sok sikert! :)

2018. aug. 8. 16:59

Sokáig szendvedtem én is gombától, de végül úgy néz ki sikerült megszabadulni tőle. Azért írom le a tapasztalataimat, hátha másnak is segít..

Szóval, akkor jelentkezett először nálam a hüvelygomba, mikor összejöttem a jelenlegi párommal. Előtte nem volt soha semmi ilyen bajom, mehettem strandra, nyilvános wcre,bárhova de nem volt probléma. Aztán miután összejöttünk rögtön az első együttlét után jelentkezett. Az elején csak 2-4 havonta jött elő, végül már minden hónapban, sőt volt hogy el sem múlt hetekig. Persze kezeltettük magunkat mind a ketten, de nála igazából soha nem lehetett semmit kimutatni. Én kipróbáltam a gombaölőszerek széles repertoárát, főleg fluconazol és clotrimazol hatóanyaggal, néha volt más is de arra már nem emlékszem. Emellett kiprobáltam mindenféle hüvelyflóra helyreállító kúpot, tablettát, de az a fránya gomba csak visszajött. Nem értettem hogy miért, mert nem szedtem már kb 10 éve antibiotikumot, a szénhidrát/cukor bevitelem minimális volt,pamut bugyit hordtam, nem mentem már strandra se, nem használtam illatosított intimlemosót, vettem bio tejsavas lemosót, abbahagytam a fogamzásgátlót, szexhez vettünk bio vízes alapú síkosítót, lemondtunk az oralszexről, csak bio pamutból készült betét használtam, de nem változott semmi. A végén már eléggé el voltam keseredve, hogy semmi se segít. Voltam több nőgyógyásznál is, de csak a sajnálkozás ment, hogy hát sajnos ez van. Kb 4 év telt el így. Aztán ami végül nekem segített:


- Ellen probiotikus tampon és intimkrém

- Dörderlein hüvelykapszula


Az ellen tamponját már próbáltam korábban is, de önmagában sajnos az sem hozott túlsok változást. Aztán egyszer később rendeltem megint,de akkor megrendeltem az intimkrémet is hozzá.

És azóta elmúlt a gomba. Mehetek újra strandra, nem kell félni a szextől, mert azóta nincs semmi baj. :)

A Ellen krémet az elején naponta 2x használtam, utána már csak napi egyszer, most meg igazából már csak ha épp eszembe jut. Menstruáció alatt 3-4 ellen tampon, azonkívül meg inkább törekszem a betét használatra.

A Dörderlein hüvelykapszula is nagyon jó, tejsav baktériumok vannak benne (nem csak tejsav mint sok masikba), és nincs tele sok más adalékanyaggal mint más hasonló készítmények. Ebből az első 2-3 napban raktam be éjszakára egyet, utána heti 1x, most meg kb havonta 1x vagy strand után (a természtes vizekkel nincs gond).

2017. dec. 29. 09:38
Két fontosat kihagytam: nem szedek fogamzásgátlót (amíg szedtem, gyakrabban gombásodtam), és csak a nyílásoktól legtávolabb eső szőrszálakat távolítom el borotválkozásnál, azokat is csak akkor, ha muszáj!! A szőrtelenítés szerintem az egyik leggyilkosabb dolog a hüvely védelme ellen. Ezt nőgyógyász is mondta és én is tapasztaltam.
2017. dec. 29. 09:18

Sziasztok! Sok hozzászólóval hasonló cipőben jártam, az itteni fórumok is sokat segítettek abban, hogy mostanra már hónapok óta tünetmentes vagyok. Néha hüvelygombám volt, néha bakteriális fertőzés... Nem volt könnyű, én is megjártam sok nőgyógyászt, olvastam még többet, figyeltem a testem reakcióit - de megérte!! Összességében azt gondolom, hogy nem valamilyen csodaszertől múlnak el hosszú távon ezek a dolgok, hanem akkor, ha minél inkább sikerül megóvni a hüvely természetes védekező rendszerét. Leírom, hogy nekem mik segítettek, hátha valakinek hasznára válik:


1. Nem használok tampont (betétet használok). Sokáig azt hittem, hogy a tampon segít tisztábban tartani a kényes területeket a menstruáció alatt, de azt tapasztaltam, hogy a menzesz utáni napokban száraz, érzékeny a hüvelyem, és gyakran ekkor kezdődött el a fertőzés. Szerintem a tampon teljesen kiszárította a hüvelyemet, magába szívta azt a réteget is, ami a természetes flórához tartozna. Amióta betétre váltottam, sokkal jobb.


2.A fehérneműket csak mosódióval és mosószódával mosom, 60 fokon, öblítőszer nélkül. Gyakran éreztem korábban irritációt gomba vagy más fertőzés nélkül is, akkor kezdtem kísérletezni s mosással. Használtam direkt mosáshoz kitalált antibakteriális szert, hogy biztosan tiszta legyen minden, de az a ruhában maradva csak még jobban irritálta azokat a területeimet. És szerintem ez is gyengítette a hüvelyem egészségét.


3.Intim mosakodáshoz Unguentum hidrophylicum nonionicumot (mosdókenőcsöt) használok - tökéletesen tisztít és nagyon kíméletes. Olykor valamilyen illatmentes, természetes növényi szappant is használok. Intim mosakodószerek kizárva!


4. Nem használok semmit, ami illatosított azokon a részeken - wc papírt, tisztasági betétet, törlőkendőt stb.


5. Fürdés után egy darab wc papírral törülközöm szárazra azokon a részeken.


6. Ha valamilyen tartósabb (1-2 nap alatt magától el nem múló) kellemetlenséget észlelek (folyást, viszketést, kellemetlen szagot), akkor nekem 2 dolog vált be: a Lactofeel hüvelygél és a Ladyvita grapefruitos hüvelykúp. Valamelyikből (csak az egyikből) használok csakis 1 darabot! Hiába jók nekem ezek a szerek, azt tapasztaltam, hogy ha egymás után többet használok, akkor 2 napig kb. javul a helyzet, de utána csak egyre rosszabb. Egy használat viszont segít visszabillenteni a felborult egyensúlyt. Nekem a probiotikus, jó baktériumokat tartalmazó kúpok-egyebek nem jöttek be, mindnek volt valami kellemetlen mellékhatása...

Sok sikert a kísérletezéshez, ne adjátok fel!!

442. sziszuscicus (válaszként erre: 441. - Hopeless.lena)
2015. dec. 26. 08:02

Szia!

Mi hasonló cipőben járunk, és örültem hogy van egy frissebb hozzászólás is, amikor olvastam a te hozzászólásodat. Azóta meggyógyultál?

Én 3 hónapja kínlódok vele...Úgy kezdődött, hogy egy sima hólyaghuruttal mentem orvoshoz, aki egy tök más antibiotikumot írt fel, mint amit szoktam kapni, és bár a hólyaghurut maradt, úgy begombásodtam, hogy a mai napig nem jöttem ki belőle! Pedig szedtem szájon át Dermycet, Flucohexalt, Mycosist Gynot (fejből remélem jól írtam le a neveket). Járok párhuzamosan urológiára, ott először a vizelet/húgycső/hüvely kenetből candida gombát állapítottak meg, majd produkáltam egy negatív vizeletet, majd ismét előkerült egy sarjadzó gomba a vizeletből. A nőgyógyászom, akinél 2 gyereket szültem, és akiben eddig maximálisan megbíztam levette rólam a kezét (volt itt is mindenféle hüvelybe helyezendő dolog). A szakrendelésen még kevesebbet foglalkoztak velem. Ekkor felkerestem itt Győrben egy nagyon elismert, jó nevű és borzasztó drága orvost, aki kamerán mutatta, hol a bibi belül, és azon nyomban mikroszkóp alatt megvizsgálta, és ott is a sarjadzó gomba csinálta a bulit. Azt mondta, sima Canesten. Na, ebből lefuttattam 2 kúrát, semmi. Most úgy döntöttem, nem megyek orvoshoz, hanem magam veszem kézbe a dolgokat, végig megyek minden vény nélkül kapható szeren (most van a Pevaryl soron), és természetes dolgon. Amit itt nem olvastam, viszont kipróbálom, az a propolisz. Az is erős gombaölő, fertőtlenítő hatású, de nem tudom mennyire irritálna ott lent, ha kenőcsöt készítenék belőle. Mivel méhész vagyok, a tiszta propolisz adott.

Amúgy nálam is vizelési panaszokban nyilvánul meg főleg, pisilés után fáj, és még csíp sokáig:( Kicsit viszket néha, és folyásom is van.

2015. dec. 7. 18:55
Sziasztok! Nekem 1 éve vannak panaszaim, és mint sok más nőnek nekem is nagyon megnehezíti a mindennapjaim. Fáj, szúr, viszket néha... Folyásom egyátalán nincs, nem is volt de ez az érzés... Pisilés után azonnal mosakodnom kell ott mivel ha nem teszem iszonyúan csíp. Sajnos eddig 10(!!!) nőgyógyász próbált kezelni, ezek közül 5-en azt mondták nincs semmi bajom, a másik öt pedig szó szerint csak rontott a helyzetemen... Tudna esetleg valaki megbízható, hozzáértő nőgyógyászhoz elérhetőséget? Privát üzenetben is írhattok, ha úgy kényelmesebb, várom a segítségeket, ez a fórum az utolsó reményem :(
2013. dec. 30. 08:46
A megoldásában nemtudom hogy jött ide! Szóval idegesebb melosabb huzosabb időszak... Üdv betty
2013. dec. 30. 08:37

Sziasztok!


Sajnos ezzel a problémával én is küzdök időről időre... A canesten kombi jó akkor és utánna kb 3 hónapig jó esetben de mihelyst jön egy huzamosabb megoldásában idegesebb időszak vagy nemtudom mitől függ szépén kijön. Most próbálom direkt mással támadni, mert szerintem az antibiotikumos kezelés bár akkor jó de szépen tönkreteszik a hűvélyflorát ez idő alatt és utánna nem tud úgy védekezni. Most veszek egy szép nagy gerezd fokhagymát bevagdosom, hogy kicsit levezzen cérnárá fűzöm cselekedtek rá 100 százalékos teafaolajat amit bár én nem higitottam '/így viszont baromi ütős volt/

de szerintem kicsit kellett volna. Ezt feltettem éjszakára mint tampont,hát kemény volt mert csíp egy darabig aztán egyre kevésbé és inkább egyre jobb mert veleegyütt szépen múlik a viszketes is és a csípés is abbamarad,hajnalfelé kiveszem majd egy jóminőségű kefir ami élőflorás mindenképp!!, tampont vagy steril fecskendovel felteszem kinek mi a jobb... Nekem mindkettő jól bevált. Ez a módszer már másnapra JELENTŐS javulást hozott konkrét gyógyszer nélkül! A kefirrel kívülről is bekenem.A biztonság

kedvéért ezt szerintem probléma súlyosságátol függően 2-3éjszaka meglehet csinálni! A kéfir is nagyon fontos a flóra visszaállítás miatt. Plusz legalább 1000 C vitamin ez idő alatt. Tudomásom szerint a bélflorát uugyanúgy erősíteni kell mert összefüggésben van,sok cukrot kerülni kell ha lehet mert ebből táplálkozik a gomba. Nem tudom segít e bárkinek is?! Remélem! Én az antibiotikumot próbálom kerülni ezzel, persze ha nem olyan nagyon nagy a baj!a fokhagyma és a teafaolaj erős vírus és gombaölölő. Jobbulást mindenkinek! Bocsánat a

hibákért! Üdv " Betty

2013. júl. 31. 16:22
sziasztok! Én hüvelygomba és hüvelygyulladás esetén az Alkagin hüvelykúpra esküszöm :-) körömvirág kivonatos, nézzetek utána szerintem jobb mint a canesten.. 2 évig használtam, majd eltűnt a gyógyszertárakból, most viszont megtaláltam őket facebookon és újra kapható :-) renélem segítettem
437. Icus (válaszként erre: 436. - K_t_anett)
2013. júl. 22. 16:46
Nem próbáltam. A kenet eredmény megérkezéséig, csak a lactofeel gélt mondta, hogy használjam, heti 2szer. Csak nekem,nincs folyásom, se kellemetlen szag, csak viszketés, szúrás és fájdalom :(
2013. júl. 22. 14:58
Canesten G-t nem próbáltad még??? az jó
435. Icus (válaszként erre: 433. - Blue24)
2013. júl. 22. 14:45
Na nekem ettől a lelki "hablatytól" tele a hócipőm. Ha, nem tudnak valamit akkor lelki. Tök jól érzem magam lelkileg és neakarom magamnak bebeszélni, hogy de jón ez az égető viszkető érzés, meg de jó hogy fájdalmaim vannak szex-közben. Az én dokim két hónap alatt kétszer írt fel kúpot és tabit, egy ideig használ, aztán mensi után megint újult erővel és meég erősebben jelentkeztek a tüneteim Most vett le kenetett amit elküldött valami 5 féle vizsgálatra. Mi van ha negatív kérdezem, az jó jött a válasz, csak az a baj akkor nem tudjuk mi okozza a bajt :( Én most kínomban már a boraxos-glicerines oldatot használom, amíg meg van a mensim. De, a lactofeel-t ajánlotta heti kétszr, de ahogy olvastam, az csak akkor jó,ha már nincs fertőzés. Én teljesen tanácstalan vagyok, és elég sok fórumot találtam itt a hoxán is. Nekem sosem volt ilyen bajom, de most összeteszem a két kezem, hogy "csak" két hónapja szenvedek, mert valaki állandóan. Számomra ez teljesen felfoghatatlan:(
2013. jún. 5. 12:15

Sziasztok,


Nekem is gyakran volt gombám...mióta áttértam a reggeli zuhanyzásra, kicsit kevesebbszer... A nődokik mindig Klion-D-t irtak fel és attól el is múlt. Van akinek szintén ezt irtak fel és nem használt....


Most azt hiszem megint összeszedtem valamit, de nem akarok 10 napos kurát csinálni a Klionnal...ezért kerestem fel ezt a forumot...

teafaolajos - joghurtos tampon valakinek segitett?

vagy illóolajos ülőfürdő?

433. blue24
2013. máj. 5. 16:55
Sziasztok! Nekem is pár éve vannak visszatérő tüneteim. Sok nőgyógyásznál voltam de még csak el sem küldték váladékvizsgálatra. Most találtam egy orvost aki 2x is elküldte de semmilyen kórokozó nem volt benne, tehát lelki eredetű ez az egész. Kinek volt e miatt égő viszkető érzése és hogyan oldotta meg?
2013. ápr. 22. 15:47

Sziasztok!

Aki tényleg megakar szabadulni a hüvelygombától,akkor olvassatok,mert NEKEM is évegik visszatérő volt,de ma már csak a MÚLTÉ!


Sok nőgyógyásznál voltam,de senki ne tudta teljesen elmulasztani.Végül elmentem nemi beteg gondozóba és ott mintát vettel,kandidás voltam én is erősen,egy vény nélküli krémet kaptam


GYNOXIN 2% hüvelykrém


Volt,hogy kezdett kissé visszatérni a gomba,de akkor használom és újra megszűnik,azóta sem volt az a sűrű kellemetlen szagú nyavaja...

2013. ápr. 22. 15:42

Sziasztok! :)

Ezzel a makacs betegséggel én is küszködök, már több mint 10 (!) éve, (most 23 vagyok). Több orvosnál is jártam már ezzel a problémával, de egyszerűen nem akar múlni. Próbálkoztam az elején Canesten-nel, később felírt a nőgyógyászom kúpokat, krémeket, stb... többször vettek már mintát, de szinte a gomba minden alkalommal pozitív volt. Felírtak antibiotikumot (Fluconer-t), nemtom már hanyadik dobozzal szedtem be és még mindig nem múlik. Nyilván nem mindig ugyanolyan intenzitással van jelen, hol mérsékeltebb, hol erősebb... nem tudom mit lehetne már csinálni, a gyógyszerre is kidobtam a pénzt, mert semmit nem használ, árát tekintve elég drága (1 dobozban 4 kapszula = 3500 ft), ált.-ban ebből 2 dobozzal írtak ki, de összességében már vagy 20. doboznál járok. Félek h a későbbiekben lesz vmi szövődménye, pl. gyerekvállalás szempontból, de persze önmagában is elég kellemetlen.

Még mindig kitartó vagyok, próbálok reménykedni, de itt sajnos nem visszatérő gombáról van szó, hanem folyamatosról. Én lennék a legboldogabb, ha végre már tényleg "NŐnek" érezhetném magam. Járt már vki hasonló cipőben?

2013. ápr. 18. 23:23

sziasztok

volt már valakinek olyan problémája,hogy ilyen "kenőcsös" szerű anyag volt kívül a nemiszervén ? kicsit utána olvastam,hogy ez lehetséges mellékhatása az antibiotikum szedésnek ?!( augmentint szedtem ) .Nem értem mitől lehet mert a partnerem ugyan az,óvszerrel védekezünk,természetesen rendszeresen tisztálkodom is. De igazából se szaga se színe igazából viszketni sem szokott csak tényleg ilyen kenőcsös,krémszerű anyag jelent meg.. :(

429. Balambaer (válaszként erre: 428. - Marleine)
2013. ápr. 14. 16:20
Azonnal hat ha, de ha gombád van jelenleg, naponta többször kell feltenni a bórax-glicerint (rózsaméz). Ha gyerekkorod óta van, javaslom ne hagyd abba, csinálni kell folyamatosan, ha elmúlt a gomba látszólag, akkor is 1-2 naponta 1x. Én vagy reggel, vagy délután ha hazaérek megcsinálom, és este már lehet szex is :) Szóval tüneti kezelésnek kiváló. Aki régóta benne van, tudja hogy ez is mentőöv... És a párkapcsolat, szex miatt fontos a tüneti kezelés is.
2012. jún. 5. 08:35
Jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot én gyerekkoromóta szenvedek candidától, próbálok életmódot váltani, a stressztől elég durván kijött, szóval vettem rózsamézet, alig várom, hogy hasson,mikortól lesz eredménye? Padlón van az önbizalmam, hogy állandóan gombás vagyok:(
2012. máj. 15. 20:48
Sziasztok, 1évig küzdöttem vele.Használtam teafaolajat, készítettem természetes hüvelykúpot, régebben canesten,más patikai drága 3 napos kúpok, grapefruit mag kivonat... Belsőleg Protexin candidplust,natúr joghurtot a hüvelyflóráért,candida diéta 1 hónapig: ez arra volt jó, hogy nagyon lefogytam,de amúgy sem voltam kövér,sem duci..úgyhogy ezt abba is hagytam, mert még csak nem is javult. Szedtem 2db-os gombaölő kapszulát, ami meg ugye májkárosító...mindig visszajött,egyre sűrűbben,végül már másnap... Aztán egy fórumon láttam a makacs gombára a 380 Ft-os bórax glicerint. Na ez bevált. Nálam is,páromnál is.Mini fecskendővel vagy én a nurofen gyerekszirup adagolójával juttattam fel napi 2x 1ml-t, egy picit kívül is bekentem. Sokáig kell használni, egyre ritkábban. Nálam elég volt 1 hónapig, de van aki 1 évig is, avégén havi 1x. Menzeszkor a tampon végére kell kenni, úgy felrakni. Ez nem irritált annyira, mint a canesten és egyéb krémek.Tünetmentes lettem, emellett voltam kineziológusnál, jártam családállításon, pár akupunktúrás kezelést is kaptam. A hüvelyflórám semmilyen probiotikumtól nem áll helyre, egyedül a Gynex készítmény szedése rakott rendbe. Ha már írok: menzesz fájdalom ellen nagyon jó: félidő tájékán 2-3 napig napi 1csésze:cickafark-palástfű-körömvirág tea. Valamint ezek segítenek hüvelygyulladás,fertőzés esetén is. Mostmár a szex is jó :) korábban mikor azt hittem már rendben vagyok, szex után mindig kijött a gomba, mostmár nem :))) Remélem segítettem.
2012. márc. 28. 10:37

Szia Huncutka, Grape Vital grapefruitmag kivonat és Caprilenic csepp a megoldás! Ez többféle hüvelyfertőzés esetén is segít, a Candidát is megállítja, mert nagyon erős vírus- és gombaölő hatású.

Arra viszont figyelj, hogy ne vegyél bármilyen grapfruitmag kivonatot, csak Grape Vitalt, mert annak a legmagasabb a polifenol -tartalma, sok grapefruitmag kivonat vízzel, lámpaolajjal(!) vagy alkohollal van összepancsolva, de ez tuti.


Ez a duzzanat kicsit para azért, mit mondott a dokid?

425. Balambaer (válaszként erre: 397. - Lcsu)
2012. márc. 27. 19:56
Szia, ha pisilésnél is fáj, nem biztos h gomba, inkább más fertőzés. Ezüst-kolloid szedése antibiotikum helyett nagyon jó, nem készíti ki úgy a gyomrod, és nem kell variálni, ha az egyik gyógyszer nem jött be... Gombára kiváló a teafa olajos tampon, illetve 3 napos kúra után natúr joghurtba mártott tamponnal kell a flórát helyreállítani. Nekem orvosokkal nem volt eddig szerencsém.... Kínai orvos (ez egy fogalom :) is sokat segíthet, mert a női fertőzésnek általában lelki okai vannak.
2012. febr. 25. 20:48

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy hüvelygombám volt, elkezdtem Canestent használni, de csak a doboz felét sajnos. . . azt hittem, h elég lesz. . . mikor abbahagytam, a hüvelyem kívülről megduzzadt. . . elmentem nőgyógyászhoz, és azt mondta, h fejezzem be a Canestent, amit elkezdtem. . . de nem múlt el, úgyhogy 1 hét szünet után (ekkor volt meg a mensim) elhasználtam még 1 dobozzal. . . semmi tünetem nincs, de a duzzadás még mindig nem múlik el. . . volt valakinek ilyen tünete? tud valaki vmit ajánlani? Köszönöm előre is :)

423. moofly
2012. febr. 15. 15:57

Na jól tele firkáltam a terepet,így most megkérdezem amiért jöttem.

Régebben volt az ecetes sós víz téma,na az nálam nem jött be. :D

Kérdésem,ez a natúr joghurtos tamponos kúra (v mi) használ valamit valamire?


Szia nép,jobbulást mindenkinek :)

422. moofly (válaszként erre: 398. - Ncilány)
2012. febr. 15. 15:55

Én is azt hittem hogy semmi nem függ össze semmivel...

Mikor elmentem kis piros foltokkal a kezemen a bőrgyógyászhoz,azt mondta flegmán hogy gombás ekcéma.és ennyi,semmi vizsgálat hogy mitől,és milyen gomba..

A candida gomba "mérgezés" több tünetet produkál mint hinnénk.A fejbőr korpásodásától kezdve a homályos vagy szikra látásig,ekcémás kiütéstől a hüvelygombáig minden..

Szóval én is azt mondom bármi is a probléma,doki.Nem tippek,nem jobbról balról szedett tapasztalatok az "azt hiszem az" dolgokra.

421. moofly (válaszként erre: 410. - Ncilány)
2012. febr. 15. 15:48
Én még az aloeverás tisztasági betéttől is viszketek.Az illatosított wc papír úgy ahogy mondod,kiválthat minden ilyen tünetet,"allergiát" bármit.Ha a tisztálkodási szerek felborítják a PH-t akkor bármi ha azt nézzük.Semmi ami festett,semmi ami illatosított.és kész. :D
420. moofly (válaszként erre: 413. - Lányka92)
2012. febr. 15. 15:46

Lehet.De ez azért is változó,mert nem tudni pontosan milyen és hány féle gomba van,és hogy az illető mitől kapta el,(gyógyszer vagy más külső úton "jutott hozzá")

Lehet hogy az segített.Nekem az első pár alkalommal volt viszketés,mikor kis csíra voltam és menstruálni kezdtem.Mindig előtte.Ki tudja már akkor ne e ez volt a szervezetemben...hm,ez rejtély marad. :D

419. moofly (válaszként erre: 405. - Clau26)
2012. febr. 15. 15:42

Hehe,akkor gyerkőc projektre fel! :D

Amúgy pont ezen gondolkodtam egyik nap,hogy olvastam már róla,hogy szülés előtt ez meg az a baja volt,utána elmúlt.Nekem egyszer mondta egy ismim,hogy azóta nincs cisztája mióta szült.Hát nekem az is van,szal azt hiszem ezt is kipróbáljuk.-ha már a canesten nem vált be. ;)

Cupp

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook