Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tovább missed ab után fórum

Hogyan tovább missed ab után (beszélgetős fórum)


2010. febr. 16. 20:40

Nekem 21 évesen volt missid ab-om. Össztetőrtem lelkileg és testileg is. Kirugtak a munkahelyemről is.

Két évet várratott magára a fiam, aki most 5 éves lesz májusban. Aztán a fiam 21 hónapos volt amikor terhhes lettem megint 7 hónapi probálkozással. Most meg már 11 hónapja probálkozunk és még semmi siker.


Nehéz egy ilyet feldolgozni.

28. misz
2010. febr. 16. 11:22

Még annyit írnék, hogy a 2 Angyalkánk előtt már született egy Kislányunk, aki most 5 éves, és a vetélések után 2 évvel született meg a Kisfiúnk, aki most 7 hónapos. :)


Minden sorstársnak sok erőt, kitartást, vigasztalódást és mihamarabb egészséges kisbabát kívánok! :)

27. misz (válaszként erre: 26. - Yulcsy)
2010. febr. 16. 11:19

Nekem 2 vetélésem volt. Az 1-nél a 12 hetes UH-n vették észre, hogy 3 hete már meghalt. Műtét lett a vége. :( Elküldték szövettani vizsgálatra, de a dokim szólt előre, hogy ne várjak túl sokat, mert az ilyen korú vetéléseknél gyakorlatilag semmi nincs a papírra írva. És úgy is lett.

A másik baba 6 hetesen ment el. Ott nem is vizsgáltak semmit.


Az 1. babát márciusban veszítettük el, és májusban estem teherbe a másikkal, akit júniusban elveszítettünk. Lehet ki kellett volna várni a 3 hónapot legalább. De annyira nagyon akartuk, hogy legyen. :(


Azt hogy a fiúkat nem tudja valaki kihordani, a genetikai szakrendelésen vizsgálják vérből egy teszttel.

26. Yulcsy
2010. febr. 16. 11:09
Itt Győrben a szövettanra 4 hetet kellett várni, és egy nagy semmi volt amit ráírtak.Bennem az is felmerült, hogy egyáltalán elvégezték-e a vizsgálatokat...Remélem máshol azért ennél lelkiismeretesebbek.Bár nekem megmondta a dokim, hogy ne számítsak semmi extrára.Valószínűleg ő már tudta, hogy itt hogyan is dolgoznak.
2010. febr. 16. 08:16
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mi alapján tudják megállapítani, hogy fiút vagy lányt esetleg nem tudsz kihordani? Ezt azért kérdezem, mert a páromnak 1 fiú testvére van, ugyanakkor mindkettőjüknél csak lányok születtek eddig. Ennek lehet jelentősége?
24. anett13 (válaszként erre: 21. - 2c2de63135)
2010. febr. 16. 08:14

Szia,

A dokim egy nagyon lelkiismeretes orvos, de sajnos én voltam az utolsó betege, akit műtött, mert elmegy a kórházunkból (szerintem elmarták innen!!!), mert nem állt be a sorba, és nem a pénz volt neki a legfontosabb:-((( Ezért is vagyok tanácstalan, mivel kérdeztem őt, hogy kit tudna ajánlani maga helyett, de sajnos nem mondott semmit. (Valószínűleg nem véletlen!!) Ezért most orvos keresésbe is vagyok. Mindenesetre ha tudnátok dokit ajánlani azt megköszönném. Én Dunaújvárosban lakom, de akár eljárok Pestre is, csak megbízható legyen a doki. Egyébként már egy vetélés után is csinálnak vizsgálatokat? Ha igen milyen vizsgálatokra számíthatok?

23. müzmüz (válaszként erre: 18. - Anett13)
2010. febr. 16. 07:43
Az természetes, hogy eszedbe jut, és ez szerintem nem is fog változni. Most megint babát várok, és szinte nincs olyan nap, hogy az előző baba ne jutna eszembe. A lényeg, hogy tényleg lépj túl rajta, és optimistán szemléld a világot. Esetleg kérdezd meg a dokid, hogy milyen gyógyszert ajánl, és érdemes már a próbálkozás alatt elkezdeni szedni.
22. sanett77 (válaszként erre: 14. - Anett13)
2010. febr. 16. 07:18
Házaséletet 4 hét után lehetett élni, terhes vitamint meg te választod meg. érdemes szedni azt, meg folsavat, esetleg E vitamint....
2010. febr. 15. 22:13

szia! na látom egyidősek vagyunk...mármint évben. Nekem szerencsére eddig még nem volt ebben részem, de az első babára mi 6évet vártunk, végül inszeminációs baba lett. (szóval én is tudom, milyen rossz éveket várni egy babára)

én csak annyit szeretnék neked tanácsolni, hogy minél előbb keress fel egy nagyon jó dokit(nem tudom a mostani dokid milyen), aki nem csak "legyint", hanem tesz is annak érdekében, hogy mielőbb kistesó legyen. a legtöbb nőgyógyász hónapokig csak halogatja a kivizsgálásokat stb, holott ma már nagyon sok lehetőség van arra, hogy valaki mielőbb terhes legyen és a terhesség ne szakadjon meg.Pl az én környezetemben is van sok olyan, akinek a nőgyógyásza csak sajnálatosan tudomásul veszi/ vette hogy hát igen az esetek 50%-ban (vagy még több is) vetélés a vége, de nem is járnak utána, valójában mi okozhatta a dolgot. nekem volt olyan ismerősőm, aki már 3x-vagy4x is elvetélt, mire váltott orvost, aki egyből kiderítette mi a baja, és után simán terhes lett és meg is született a baba...

20. Doridia (válaszként erre: 14. - Anett13)
2010. febr. 15. 20:54
Én a Hipp Natal vitamint szedtem a várandóság alatt ill. a próbálkozós hónapok (évek) alatt is. Nekem azt mondta a doki házaséletet csak a 6 hetes kontroll után éljünk.
19. novehaki (válaszként erre: 14. - Anett13)
2010. febr. 15. 19:34

SZIA

nekünk is volt már két egészséges kislányunk amikor a két vetélés bekövetkezett, azt mondták hgoy valószínű hgoy a fiúkat nem tudom kihordani, mivel 6 várrandósságom volt ebből 3 elment 3 pedig kislányzó lett

18. anett13 (válaszként erre: 15. - Müzmüz)
2010. febr. 15. 18:52
Egy ideje figyeltem a 2010. szeptemberi babákat, és ott láttalak:-)))) Biztos minden rendben lesz a babócával! Én szurkolok nektek:-))) Én is szerettem volna csatlakozni hozzátok, de sajnos ez most nem jött össze. Úgy érzem, hogy pozitívan állok a dologhoz, és el is tudom engedni Őt, csak néha eszembe jut, hogy milyen igazságtalan az élet:-((( Gondolkodtam a vitaminokon, csak annyi féle van, hogy nem igazán tudok dönteni.
2010. febr. 15. 18:21

Mi is három hetet vártunk a műtét után.

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, Én az Elevitet kezdtem el szedni.

16. Yulcsy
2010. febr. 15. 17:56

Mi a műtét után vártunk kb. 3-4hetet, mielőtt újra házaséletet éltünk volna. :))

Amint megtudtam, hogy várandós vagyok, én is a femibiont kezdtem el szedni.Ebből könnyebben felszívódik a folsav.

Ja és iszom a cickafark-palástfű teakeveréket.

2010. febr. 15. 17:47
Én Femibiont szedtem az első próbálkozás előtt 1 hónappal. Ebben máshogy van a folsav, könyebben feldolgozza a szervezet. A házasélettel pedig csak a vérzést vártuk meg, de védekeztünk, hogy nehogy baj legyen.
14. anett13 (válaszként erre: 12. - Yulcsy)
2010. febr. 15. 17:38

Sziasztok,

Látom én is, hogy nem vagyok egyedül:-(( Azt tudtam eddig is, hogy ez nem is olyan ritka jelenség, de úgy gondoltam, hogy megosztva a tapasztalatokat az ember könnyebben fel tudja dolgozni az eseményeket. Nekem egyébként van egy kislányom, aki áprilisban lesz 9 éves, így talán egy kicsivel könnyebb feldolgozni, hogy most ez nem sikerült. Próbálom én is feldolgozni a történteket, és azzal nyugtatom magam, hogy valószínűleg beteg lett volna, és akkor talán jobb is, hogy még az elején történt az egész. Ugyanakkor már nagyon vártam ezt a babát, mivel 7 hónapja próbálkoztunk, hogy a kistestvér megérkezzen. Úgy látszik Ő még nem akart megszületni. Én is úgy gondolom, hogy 3 hónap után újra próbálkozunk, remélem hamar sikerülni fog. Egyébként ti szedtek valamilyen terhességi vitamint már a próbálkozás alatt is? A kérdésem még az lenne, hogy ti mikor kezdtetek házaséletet élni a műtét után? Nekem azt mondta a dokim, hogy ha eláll a vérzés utána lehet, de ezzel kapcsolatban is elég különböző véleményeket hallottam?

2010. febr. 15. 17:28
Sziasztok! Én nyáron veszítettem el egy babát. Missed ab-nak indult, de a műtét előtt spontán elment:-( Talán mert elengedtük:-( Most 11 hetes terhes vagyok (és remélem minden rendben). 3 havit vártunk meg, és ez a 3 hónap alatt megpróbáltam átgondolni az életem. Elkezdtem egészségesen enni, le is adtam pár kilót, és vártam az időt. Szedj folsavat, meg ilyeneket, már 2 hónap után, hogy minden vitaminod legyen. Szerintem ezt az időt próbáld meg úgy eltölteni, hogy felkészülsz az újabb babára, és ne úgy, hogy levesztettél egyet. Tudom nehéz, de hidd el, sikerülni fog!
12. Yulcsy
2010. febr. 15. 17:22
Milyen sokan vagyunk, akik átestünk ezen.Nem is gondoltam volna.
2010. febr. 15. 15:55

Szia Anett!

Nekem december 22.-én volt műtétem. 8 hetesen derült ki, hogy 6 hetesen elhalt a magzat. Az orvosom azt mondta, hogy 3 hónapot várjak az újabb próbálkozással. Előtte kezdjek el szedni terhes vitamint a folsav miatt.

Én is pozitívan gondolkodom, és mondogatom magamnak, hogy a következő terhességem probléma mentes lesz, és egészséges babát fogok szülni.


Fel a fejjel.

2010. febr. 15. 15:46

Szia Anett!

Nagyon sajnálom. Tudom hogy min mehettél keresztül, hisz én is átestem egy missed ab-on. Nálam a 12 hetes uh-n derült ki hogy 8-8.5 hetesen elhalt a magzat. Előjele, tünete nem volt. Én is nagyon összetörtem.

Az hogy az orvosod 6 hónapot mondott, egy kicsit sok szerintem. ha testileg és lelkileg is felkészült vagy egy következő terhességre, akkor 3 hónap után ismét lehet próbálkozni. Ez rajtad múlik. Ne add fel, fel a fejjel, nézz előre és sok sikert a következő terhességhez!!:)

9. 2934fa17dd (válaszként erre: 1. - Anett13)
2010. febr. 15. 15:43
Ja igen!Magzatvédő vitamint vagy folsavat okvetlen szedjél!Bár úgyis megjön a szövettan és megmondják mi volt az ok!Bár nekem azt mondták valószinű beteg volt!Fogadjam el ezt a tényt!Hm első babánál nehéz elfogadni,bár én túl lelkis vagyok!!
2010. febr. 15. 15:41

Szia!

Nekem dec 18-án volt műtétem.Szintén 6 hetes voltam.Nekünk a dokim 6 hetet javasolt.Azt már kivártuk.Elvileg februárban már élesen próbálkoztunk, de nem jött össze.

Hihetetlen, hogy körülöttem mindenki babát vár :(

7. Christineee (válaszként erre: 1. - Anett13)
2010. febr. 15. 15:40

Szia Anett!


Először is nagyon sajnálom hogy ezt át kellett élned!

Ez mindig nagyon szomorú dolog, főleg ha már olyan nagyon várja az ember a babócát!


Próbáld meg elfogadni, hogy okkal történt, és jobb így mintha betegen születne. Nehéz, de érdemes!


Én igyekeztem erősíteni a szervezetemet a baba elvesztése után, és készültem az új terhességre!

Nem szabad sírni (sokáig) az elvesztett babán, hanem előre kell nézni. És a z új pocaklakóra kell gondolni.

Én is soknak tartottam a 3-6 hónapot.

3-at azért érdemes várni, de 2-t mindenképpen.

Ha ennyit vársz utána már nincs baj.

Én mondogattam magamnak hogy terhes leszek, meg egészséges terhességem lesz egy egészséges babával, és bejött! Próbáld Te is a gondolataidat pozitív irányba terelni.


Drukkolok hogy mihamarabb sikerüljön!

2010. febr. 15. 15:39

Szia Anett!

Együtt érzek veled! Ezt az érzést csak az tudja, aki átélte! Hát én átestem rajta!Borzasztó!!!!!!!!!!!!! Egy gyermek megszületése után, egy magzat elvesztése történt nálam! Remélem most nálam ismét egy gyermek születése következik! Én alapjáraton optimista lélek vagyok, úgyhogy én bizakodok!!!Mindent bele neked és a hozzánk hasonlóknak!! 4 éves lesz a kisfiam, lassan 1,5 éve volt a missed ab, azóta még semmi! Én ettől függetlenül még mindig csak a jóra gondolok és koncentrálok!! Sziasztok mindenkinek!

5. 2934fa17dd (válaszként erre: 1. - Anett13)
2010. febr. 15. 15:39
3 éve ment el az angyalkánk! Nekünk 6 hónapot mondtak,utána újra próbálkozhatunk!Azóta eltelt jó sok idő,és még várat magára!
2010. febr. 15. 15:35
szia nekem 3 vetélésem volt az első spontán műtét nélkül a másik kettő 6 hetesen mi nem vártuk ki az idő vagyis nem védekeztünk de nem is sikerült hiszen az első 2007 decemberében volt utána pedig 2008 májusában aztán végül 2008 decemberében maradt meg a babaónk aki most már szerencsésen megszületett és már fél éves lesztehát az első után 4 hónappal siekrült a kövezkező és utána pedig fél év múlva de mi nem védekeztünk a műtétek után
2010. febr. 15. 15:30
Sajnálom mi 6 hónapot vártunk de nekünk a 35 .héten halt meg a lányunk szerintem nektek elég a 3 hónap is hisz a kuckó nem volt úgy kitágulva.Sok sikert fel a fejjel mi már nov óta próbálkozunk!!!
2010. febr. 15. 15:28

Szia Anett!

Először is fogadd együttérzésemet a baba elveszítésével kapcsolatban. Sajnos tudom milyen rossz, nekem is nagyon friss az élmény. Nekem január 5-én vették el a 10 hetes babámat szintén magzatelhalás miatt. :((


Nekem azóta egyszer már megjött 27 napra a műtétet követően de ezen kívül még 3 rendes vérzés megvárását javasolta a dokim. Megnézett már egyszer-kétszer a műtét óta igaz még csak csütörtökön lesz a 6 hetes kontroll. Talán akkor majd rövidíti az időt a látottak alapján de az általános, hogy 3 hónap kell a szervezetnek mire helyreáll.


Fel a fejjel - bár tudom nagyon nehéz! - meglátod semmi baj nem lesz!

2010. febr. 15. 15:23
Múlt héten estem át missed ab műtéten, 6 hetesen elhalt a magzat:-((. Ahogy utánanéztem az orvosok 3 és 6 hónap közötti időpontot mondanak az újra próbálkozásra, ami igencsak hosszú idő mikor babát szeretne az ember. Ötleteket, tanácsokat szeretnék kérni azoktól, akik átestek ezen, hogyan telt a várakozás, milyen módon készültek az újabb terhességre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook