Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab után, hogyan tovább? fórum

Missed ab után, hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


8. Panna07 (válaszként erre: 6. - Barack)
2021. szept. 9. 19:17
Egyetértek, férfi hormonvérvétel, bakterium tenyésztés, PMN elasztáz, ezek tényleg fontosak. Sajnos férfi oldal esetén nem gyakori a további vizsgálat, van ahol tovább küldik a férfit andrológushoz ezekre a vizsgálatokra, ez még a szerencsésebb helyzet.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Barack)
2021. szept. 9. 17:18
Szia. köszönöm a tanácsokat 😊 herevisszér műtéten esett át a párom tavaly, előtte sperma vizsgálaton kb 0 volt a spermaszáma, műtét után fél évvel már 2 millió lett. de még így is elég kevés, hiába ICSI módszerrel termékenyítették a sejteket, sajnos nem járt sikerrel a terhesség..
6. Barack (válaszként erre: 4. - Panna07)
2021. szept. 9. 17:00

Szia, csatlakozom Pannához, maximálisan egyetértek vele ill. hogyha eleve gond van a spermaszámmal, akkor DNS fragmentációt és ROS mérést mindenképpen csináltassatok! Fizetős, de fontos vizsgálat! Ezen kívül férfi oldalról javaslom, hogy nézessetek gomba/baktérium tenyésztést, PMN elasztázt, IL6/Il8 arányt (azaz nincs-e valami gyulladás a csökkent spermamennyiség hátterében) és hormonsort. Igazából ez utóbbiakat javaslom első körben és ha ezek rendben vannak, utána menjetek DNS+ROS vizsgálatra, mivel ha pl. gyulladás van, akkor az nagy valószínűséggel magas DNS fragmentációt fog mutatni.

Személy szerint én nagyon sajnálom, hogy a férfioldali vizsgálatokat csak a 2. sikertelen lombik után végeztettük el.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Panna07)
2021. szept. 9. 16:51

köszönöm szépen 😊 utána járok ezeknek a vizsgálatoknak mindenképpen!

a Pesti kaáliba szeretnénk menni a következő lombikra, igaz már csak jövőre tudunk indulni újra, de addig szeretnék felkészülni.

4. Panna07 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 16:05

Az tök jó, hogy volt trombofília és inzulin-cukor vérvétel, sok helyen ezeket nem kérik első lombik előtt. Nálad D vitamin szint vérvétel és immunológiai kivizsgálást lehetne, utóbbi is csak egy vérvétel, de több csővel vesznek. Genetikai kivizsgálást is lehet kérni mindkét félnél, ez is vérvétel. Szervi dolog kapcsán pedig méhtükrözés kellene, csodálom hogy nem volt.

Férfi oldalon pedig mindenképpen további vizsgálat kell, mert ha van valami eltérés hogy kevesebb sperma vagy rossz alakiság, akkor lehet hogy a Dns fragmentációs index meg a ROS index sem jó, nem ijesztgetni akarlak, de ezeknek utána kell járni, mert ha esetleg gond van, akkor speciális spermium szelekció kell a lombik során, és akkor olyan intézetbe kell menni ahol van ilyen eljárás. Sajnos nem mindegyikben van.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Panna07)
2021. szept. 9. 12:16
Szia. csak nagyon alap vizsgálatok voltak. 3. és 20 napi vérvételek, amh, pajzsmirigy és t3 t4, trombophylia, terheléses cukor és inzulin és ennyi volt összesen.
2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 11:58

Szia! Nagyon sajnálom a történteket. 😢

Én is lombikos vagyok, szívesen segítek a vizsgálatok terén, csak légyszi írd meg, hogy miket csináltak eddig, és utána írok.

2021. szept. 9. 11:08

Sziasztok! Év elején kiderült, hogy párom alacsony spermaszáma miatt lombik eljárással lehet csak gyermekünk. El is kezdtük a programot, szépen mentek a kivizsgálások majd a stimuláció, leszívás végül július 8-án 2db 3 napos bogyót kaptam Vissza. Minden ultrahang rendben volt, kezdtünk örülni, hogy első lombikunk sikeres lett. Azonban augusztus 27-én jött a nagy pofoncsapás.. kb 1 hete nem fejlődött már akkor az embrió és bevérzett a petezsák 😪 Szeptember 6-án missed ab műtéttel zárult a terhesség.


Szívesen beszélgetnék akik hasonló helyzetet éltek már át. Jelenleg nagyon magam alatt vagyok. Mindenképpen szeretnénk újra próbálkozni, de nagyon félek, hogy hasonló helyzetbe kerülök újra.

Esetleg milyen plusz vizsgálatot érdemes megcsináltatni mielőtt újra nekivágunk egy programnak?


Bocsánat ha hosszú lett egy kicsit 😔

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook