Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan élte meg gyermeketek a válásotokat? fórum

Hogyan élte meg gyermeketek a válásotokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. Pocy88 (válaszként erre: 71. - 09d354a743)
2009. aug. 17. 13:20
Ők ikrek. És az ikrek összetartóak, így a harmadik mindig kimarad. Ebbe a kapcsolatba régen sem és most sem férek bele sajnos.
78. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 77. - Anyuci91)
2009. aug. 13. 08:46

Sajnos a napokban kezd rajtam kiütközni a kudarcélmény. Hiába én léptem ki a kapcsolatból, de mégis!Tönkrement valami, amiben hittem, hogy örökké tart...

De mindig arra gondolok, hogy nem kell senkinek beszámolnom és annyit játszóterezünk és fagyizunk és hancúrozunk, amennyit csak tudunk, kifulladásig! Ennyit én már régen nem nevettem!!

És azt is meg tudom tenni, hogy barátnőimmel ismét megtehetem, hogy beülök egy kávéra, miközben anyukámék vigyáznak a Kicsikémre! És egy kicsit sincs lelkiismeretfurdalásom!

2009. aug. 13. 08:26

Általában attól is függ, hogy a házaspárok hogyan és miként válnak el, de előtte sem mindegy, hogy a szülők miként élték le az életüket. Sajnos az a szomorú tapasztalat,hogy a gyermeket igen is megviseli lelkileg és szerintem az anyát is mert ne mindegy milyen a családi háttér.

Üdv.Anyuci91.

76. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 64. - 09d354a743)
2009. aug. 13. 08:15
Az én férjem pontosan ezt játszotta el az első házasságából származó kislánnyal, aki már nagylány. Mára teljesen megszakadt a kapcsolatuk! Ha volt is valami, akkor is csak azért mert én unszoltam! Csak mire én megismertem a férjem, addigra ők már nem tárgyaltak egymással!
75. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 43. - Pocy88)
2009. aug. 13. 08:07

Ezzel én is teljesen egyetértek! Csak a férjem nem hajlandó felnőtt módjára viselkedni. A legutóbbi láthatáson nem akarta visszahozni a gyerkőckénket! Csak elkezdett sírni. Igazából nem tudom, hogy ezzel mit akart elérni!?

Soha egy rossz szavam nincs az apukájáról előtte, mert én is úgy gondolom, hogy ez a helyzet nem miatta alakult így!

Sajnálom, hogy neked így kellett felnőnöd! De igazán jó ember lett belőled, az alapján, amit itt írtál!

2009. aug. 12. 20:57
Ja és nem kicsik gyerekek, hanem 5 évestől 12-évesig.
2009. aug. 12. 20:56

Van itt köztetek olyan, akinek a gyermekei-még a válás elött nagyon mély apa-gyerek kapcsolatban volt?


Mert amikről itt olvastam, azoknál nincs, vagy csak alig van a gyerek-apa között kapcsolat.


Én olyan emberrel szeretnék beszélni, ahol ez a kapcsolat erős volt.

72. Crystall (válaszként erre: 24. - 0f4d8711e7)
2009. aug. 12. 19:42
Szia! Mi is 8 évig voltunk együtt és 3 éves volt a gyerek mikor elváltunk de még 1 évig együtt maradtunk. A fiunkkal soha nem törödött igazán igy nem is okozott nála semilyen törést a válásunk. Ma már 10 éves apukájával semmi kapcsolata nincs, mégis boldog, kiegyensúlyozott gyerköc. Szerintem a gyerekeknek nyugalom kell és biztonság, jobban sérült volna ha együtt maradunk, abban az idöszakban agressziv volt, csunyán beszélt ez azóta hála istennek teljesen megváltozott.
2009. aug. 12. 18:53
és a testvéreiddel milyen a kapcsolata?
2009. aug. 12. 18:47
gyermekkorodban milyen volt a viszonyotok?
69. Pocy88
2009. aug. 12. 18:44
Férfi van a háttérben, csak ő létezik neki. Férfiak, ezotéria, pénzköltés, a munka meg......olyan messze áll tőle mint Makó Jeruzsálemtől.
2009. aug. 12. 17:05

bocsi hogy csak most válaszolok de közben lejárt a munkaidőm és most értem haza.

Én tudom miért nem akar vele lenni. Mert terhes számára hogy gondoskodni kell róla. És foglalkozni vele.

Nem tudom megérteni hogyan lehet egy anya a gyerekével közömbös és hogy nem érdekli hogy mi van veled.

Nem valami férfi áll a háttérben?

67. Pocy88
2009. aug. 12. 15:31

Próbáljatok nem előtte vitatkozni. A legjobb az lenne, ha az apukája megmondaná, miért nem szeretné látni.


Én is jelenleg arra várok, hogy anyám közölje velem, hogy miért utál.....miért nem keres. Csak az én dolgom hogy keressem?! Néha váltunk 1-1 e-mailt, de annyira közömbös a levele (ami 1 mondatból áll, néha összetett mondatból), hogy nem tudom, mit gondol. Valami ötleted van?

2009. aug. 12. 15:28

sajnálom de ez tényleg igy van.

De az álandó veszekedés és feszültség sem tesz jót neki.

65. Pocy88 (válaszként erre: 64. - 09d354a743)
2009. aug. 12. 15:24

Nézd a válás a szülőknek jó, mert nem kell tovább elviselniük egymást, de olyat még nem láttam, hogy a gyerek ne szívta volna meg.


Biztosan olvastad az írásaimat lejjebb. Én is most látok tisztán.

2009. aug. 12. 15:22
Nem gondoltam hogy egy szülő ilyen tud lenni a gyerekével hiszen ő nem tehet semmiről
63. Pocy88 (válaszként erre: 61. - 09d354a743)
2009. aug. 12. 15:19
Akkor tényleg marad a szakember. De minél előbb, hogy Te is megnyugodj.
2009. aug. 12. 15:18
érzi ő hogy becsapja de szereti és nem érti miért van ez.
2009. aug. 12. 15:16

Mondtam már az apjának hogy ne csinálja ezt de mindig támad és azt mondja hogy ő csak azt mondta a gyereknek hogy "LEHET" elviszlek.

Kérdem én mit jelent ez egy 7 éves gyereknek.

Még 9kor nem alszik mert apa "lehet" hogy jön értem. A szivem szakad meg és hiába mondom neki apa nem jön.

60. Pocy88 (válaszként erre: 59. - 09d354a743)
2009. aug. 12. 15:15
Apukával próbáltál beszélni? Hogy legalább a gyereket ne csapja be, tudod egy gyerek mindig megérzi, ha átverik.
2009. aug. 12. 15:13

Szokott kérdezni dolgokat és megbeszéljük. Úgy érzem megértette miért nem akarok az apjával élni és el is fogadta.

És kezdett bállni egy rend mikor van velem és mikor az apjával.

De valahogy ezek az időpontok kezdenek kimaradni, elmaradni, és mindig hazudik neki valamit hohy miért. A gyerek meg csak várja mert szereti és hisz neki hogy elviszi de a végén mégse viszi és nagyon csalódott.

Nehéz neki megmagyarázni miért van ez.

Egyébként mindenképp szakemberhez viszem.

2009. aug. 12. 15:07

Sziasztok.

Nekem 6 éves volt a kicsilány, amikor váltunk. Szóltam az oviban, hogy ne csodálkozzanak, ha megváltozik a viselkedés. Akkor az ovónő azt mondta, hogy kb 12 éves korukig a gyerekek "elég jól viselik". Az enyém szerencsére jól viselte. Jár az apjához, annak feleségét újabban nem kedveli (szerinte: "felnőttem és vannak önálló gondolataim", az apjának már csak fenntartással hisz. "szegény ember, aki ígérni sem tud".

Jól kijön a párommal. Otthon szeret igazán lenni, de elvan, ha az apjánál van, csak ne legyen sokáig.

57. Pocy88 (válaszként erre: 56. - 09d354a743)
2009. aug. 12. 15:00

Valahogyan próbáld neki játékosan elmagyarázni a dolgokat, mert ha nagyobb lesz és megkérdezi, hogy anya, apa miért nem lakik itt, vagy azt mondja, hogy a barátját elvitte az apukája valami fiús helyre, őt meg miért nem viszi senki, mit mondasz majd neki?


Ha őt ennyire nehezen érinti, szólnod kellene az iskolapszichológusnak.

2009. aug. 12. 14:57

Sziasztok!

Mi fél éve vagyunk külön a vállás még folyik.

Eleinte minden rendben volt sokat vitte az apja a gyereket még hétközben is nála aludt 1-2szer.

Most meg már mindig lerázza, mindig van dolga még telefonon is rövidre zárja. Kisfiam 7 éves. Nagyon féltem mert az én döntésem volt kilépni a kapcsolatból és látom hogy hiányzik neki az apja.

Tudom hogyan veri át mindenféle hazugságokkal és nagyon bosszant.

Egyszer nagyon felbosszantott mert megint hazudott a gyereknek. Akkor elmondtam hogy mi az igazság. Nagyon megbántam mert mégjobban szenvedett. Akkor elhatároztam soha többet nem mondok semmit az apjáról.

Szegénykém úgyis rájön majd magától ha nagyobb és okosabb lesz. Biztos sérül a kis lelke.

Nem tudom hogyan segithetek neki.

55. Pocy88
2009. aug. 12. 14:31

Egyébként jövőre lesz az esküvőnk és sokan "támadnak" azzal a szöveggel, hogy nem vagy még túl fiatal hozzá?!

Mivel korán felnőttem, nem. Aztán csodálkoznak.

54. d58b988bee (válaszként erre: 52. - Pocy88)
2009. aug. 12. 14:28
Nálunk van 5 éve ugyanaz:oDD És marad is:oDD
53. Pocy88
2009. aug. 12. 14:27

Mert bevallom őszintén, nálunk nagyon hamar elhasználódtak a férfiak.....ha értitek mire gondolok. Mire megszoktam egyet, jött a következő.


És nagyon furcsa, hogy igaz, nő vagyok, de nincs előttem példa.

52. Pocy88
2009. aug. 12. 14:26
Van a gyerekek előtt apapélda? Főleg ahol kisfiú van?
51. d58b988bee (válaszként erre: 50. - Eddit)
2009. aug. 12. 14:24
Ja azt nem csinálom, csak 1x kiakasztott az apához akarok menni(hisztivel fűszerezve), mert ott az a néni rajzol velem c. szöveggel és akkor elmondtam neki a történetet.
50. eddit (válaszként erre: 47. - D58b988bee)
2009. aug. 12. 14:22
Nem is kell. Nem vagy köteles fényezni az apját. Annyi a dolgod, hogy szándékosan ne uszítsd ellene a gyereket. A többi a kettejük dolga.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook