Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan kezelitek gyermeketek hisztijét? fórum

Ti hogyan kezelitek gyermeketek hisztijét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. Szabianyu (válaszként erre: 91. - Martin3)
2011. jan. 13. 12:57

nem lehet hogy a hiszti igazi oka a féltékenység!nálunk a szopi alatt volt a legrosszabb direkt provokált!ugrált visítozott!próbáld többet ölelgetni meg a legjobb ami nálunk jó volt hogy mind a kettőt az ölembe vettem és mondtam hogy Szabi szeretem Dórikát és Dóri szeretem Szabikát!többször meg tettem és utána nyugodtabban ment a szopi és később a pelenkázás is!

ma játék megosztáson van vita de ez elmegy!

93. martin3 (válaszként erre: 84. - Kercsy)
2011. jan. 12. 20:45
hű, kezdem azt hinni az enyém egy angyal...azért ilyen nálunk nincs, csak ugrál vacsi alatt, mint a sajtkukac....komolyan egyből le is "futja" azt, amit megeszik...
92. martin3 (válaszként erre: 79. - Cac78ceb03)
2011. jan. 12. 20:43
ez az ölelgetés nálunk is kezd beválni, de meg kell várni, amíg ő jön oda, ha én akarom a hiszti kellős közepén átölelni, akkor nem engedi..de ha ő hirtelen odaül az ölembe én csak némán átölelem, majd mikor megnyugodott, akkor beszéljük meg a dolgot..és sokszor már nem is érdekli az amin hisztizett...már máshol jár...
91. martin3 (válaszként erre: 77. - Szabianyu)
2011. jan. 12. 20:41

sajnos férjem nálunk sem segít semmit, sőt néha úgy érzem ő az 5. gyerek...haza jön a munkából és ki van akadva, miért vagyok ideges...

Amúgy én nem értem sokszor a hisztiket...mert ha még lenne értelme...de nincs sokszor, ha már minden szép és jó, akkor tuti talál magának valami apróságot amin mégiscsak lehet, és nekem már ebből van elegem, hogy nem igaz, hogy ilyen. Ma mondtam is neki: nem igaz, hogy te minden apróságon képes vagy hisztizni, lehet ezt normálisan is kérni...épp akart valamit, miközben az picit etettem, mindtam most nem tudom teljesíteni a kívánságát, mert a picit etetem és nem is néztem rá, hanem elfordultam, nehogy belemenjek egy vitába... És képzeljétek rám nézett és abbahagyta...ezen úgy meglepődtem, hogy nem hittem a szemeimnek...mert ez a szitu már többször előfordult, de ő sak tovább hisztizett..

egyébként az zavar benne a legjobban, hogy kiszámíthatatlan! egyik nap egyedül öltözik fel reggel, hogy meglepjen milyen ügyes már, másik nap meg ugyanazért hisztit csap, hogy öltöztessem én fel, következő nap ha segíteni karaok, akkor meg azért hisztizik, hogy miért segítek! és mindenben ez van...tavaly 40fokban bundás bakancsban ment ki játszani a játszótérre, mert épp azt akarta felhúzni..hát égtem, biztos gondolták, nincs pénzünk szandálra.:))

90. Szabianyu (válaszként erre: 89. - Kercsy)
2011. jan. 12. 19:42
persze mert tudod hogy nem vagy egyedül és már nem eszed magad annyira a dolgon!=)
89. kercsy (válaszként erre: 85. - Kevian)
2011. jan. 12. 14:44
De jó. Úgy látszik érzi a gyerkőc, hogy már fel vagy vértezve jótanácsokkal ;). Az én fiam ma is próbálkozik, de ma valahogy nyugisabban kezelem, egyenlőre. Remélem ez így is marad.
2011. jan. 12. 14:36
Az enyémek nagyok már. De ez mindháromnál másképpen ment, bár nem voltak sűrűn hisztisek.Az egyiknél bevált a humor, a másiknál a tükör - azt tettem, amit ő, s nem értette, mi van -, a harmadiknál pedig ha mélyebb hangon rá szóltam. Mikor kiskamaszok lettek, nem szóltam se rájuk, se hozzájuk pár órán át, hiába próbálkoztak. Hamar kinőtték.
87. cac78ceb03 (válaszként erre: 83. - Szabianyu)
2011. jan. 12. 14:27
Én is rácsapok néha a fenekére. És én nem is őrlődöm miatta. Nem lesz semmi baja! Vannak gyerekek, akiknek ez kell, vannak, akinél ez tilos. Azt az anya látja, mi sérti belül is a gyereket. Az én kisebbikem (a hisztis) pl. nagyon megijed a kiabálástól. Az neki rosszabb. Na, a kiabálás miatt van is lelkifurdalásom. Azt igyekszem kerülni. Ha a fenekére verek, mert már az jön a büntetések sorában, akkor tudja, hogy már nagyon rossz volt (mellesleg mondom is), és azt is tudja már, hogy valami büntetés kell, hogy helyre álljon a rend benne is, körülötte is. Ez nem baj. Persze, nyilán,csak végső esetben jön a fenékre verés. Egyébként, ha nem dühből ütsz rá, akkor nem vált ki feltétlen elfojtott dühöt a dolog. (Mert az okosak ezzel szoktak érvelni). És, igen, inkább rácsapok, olykor nevelő célzattal, minthogy kiszaladjon az úttestre, mert nem mérlegeli az észérveimet...
86. tündér74 (válaszként erre: 80. - Kercsy)
2011. jan. 12. 14:21

Tudom, hogy nem azért ütöd meg, mert szívesen teszed, és tudom, hogy fárasztó és nehéz dolgod van, de azért nem ez a legjobb módja a hiszti kezelésének. Persze pillanatnyilag úgy tűnik jó megoldás, mert esetleg a gyerek ütés után elhallgat, mert megijed, esetleg fáj neki az ütés, de hosszú távon, főleg amelyik szülőnél rendszeresen betelik a pohár és sűrűn eljár a keze, káros hatása van a gyerekre nézve. Hisztis állapotban megütni egy gyereket az pedig olaj a tűzre, csak még nagyobb dacot váltasz ki belőle. Úgyhogy az ütésekből szerintem nem fog tanulni a gyerkőc, csak azt, hogy csapkodással kell a problémát megoldani.

Tehát nekünk szülőknek kell egy kis kreativitás, hogy hogyan kezeljük a hisztis helyzeteket.

85. kevian
2011. jan. 12. 13:49
Csajok, ma délelőtt hónapok óta először nem volt hiszti nálunk. Nem tudom mi történhetett, de olyan jó volt!!!
84. kercsy (válaszként erre: 71. - Martin3)
2011. jan. 12. 12:07

"csak nekem az a bajom, hogy mindig nekem kell engedni? mert, ha az van, amit ő akar, akkor nincs hiszti.." - na igen, én is mindig felteszem magamnak ezt a kérdést. Könnyebb volna mindig engedni, de közel sem biztos, hogy akkor béke lenne. Nálunk legalábbis biztosan nem. Sokszor a játékaival is úgy tud dühöngeni. Egyik percben csodálatosan eljátszik, de a következőben ki tudja miért már csapkod és őrjöng. Megnyugtatni sem lehet.

A vacsora....na ilyenkor minden az asztal alá kerül és mindent kiköpdös. És utána hozza az autóit és beletologatja. :(

83. Szabianyu (válaszként erre: 82. - Sunny1)
2011. jan. 12. 11:47
úgy értettem általában ezt szokták gondolni amiért oda csapok neki!jobban fáj az nekem mint neki!volt jó sok álmatlan éjszakám mert általában ha kérek tanácsot senki nem ad!(környezetemben) de ha nem kérem akkor aztán jönnek a jobbnál jobb tanácsok!hogy így kellett volna meg úgy!mióta a sarkamra álltam nagyon is megváltoztak a dolgok és szívesen indulok el a 2 gyerekkel és tervezhető egy nap!nem félek hogy fog e valami baj történni!és sajnos ehhez ez kellett!=( nem örülök neki de azt sem szeretném hogy később kiközösítsék mert nem tud viselkedni!4-5 nap eltelik hogy a fenekére kell csapni mert elég ha mondom!pedig nem kap nagyot!
82. Sunny1 (válaszként erre: 70. - Szabianyu)
2011. jan. 12. 09:39
Dehogy vagy rossz anya!!!! Egyszerűen vannak olyan gyerekek, akiknél a szép szó kevés. Ennyi.
2011. jan. 12. 09:31
Nálunk az nem működött, hogy rácsaptam a popójára illetve a pelusára mert kapásból kiröhögött, hogy "uccse fáj". Nagyobbat meg nem fogok ütni, hogy fájjon neki, úgyhogy inkább más megoldást kerestem.
80. kercsy (válaszként erre: 67. - Tündér74)
2011. jan. 12. 08:41
Hidd el, hogy én sem szívesen csapok rá. De amikor egész nap mindenért hisztizik akkor egy idő után betellik a pohár. Felőrli az ember idegeit.
79. cac78ceb03 (válaszként erre: 71. - Martin3)
2011. jan. 11. 23:11
Nekem is van egy irgalmatlan hisztis (akaratos) kis kölyköm. De lassan sikerül megszelídíteni. A hangsúly a lassan-on van. A szó nálunk csak mostanában kezd használni (februárban lesz 3 éves). Eleinte a saját akaratától és annak természetes vagy általam kimódolt akadályoztatásától úgy bepörgött, hogy nekem kellett megnyugtatnom. Mikor megnyugodott, ami 20 perc -fél óra is lehetett, akkor lehetett kezdeni vele valamit. Később jött egy olyan fázis, amikor már beszélt, de sírás közben nem értettem, mit mond. Akkor a kezdeti hisztit egy újabb fázisba lökte, hogy megsértődött azon, hogy nem értem őt, s mire végre megértettem volna, ő újabb, egyszerűbb dolgot kért, mert azt gondolta, engednie kell. Erre persze újra nem értettem. Végül meg mindig azt kérte, hogy öleljem meg, na ez volt az, amit mindig megértettem. Ölelgetés után megnyugodott, hogy békesség van (pedig nem én szítottam a békétlenséget sem, csakis ő magának - de úgy látszik ettől is szenvedett), és el lehetett már terelni a figyelmét. Most az van, hogy igyekszem megelőzni a hisztit, és ezt valamennyire már lehet is. Ha mégis van, akkor a megszokott büntetésrendszer jön (pl. be kell mennie a szobájába egy időre), és ha nem veszítem el a türelmem, akkor ő is előbb megnyugszik, és tárgyalóképes lesz.
78. tündér74 (válaszként erre: 70. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 22:47

Dehogy vagy rossz anya, ki mondta ezt? Én biztos nem.:)

Egyébként egy pici gyereknek hiába is mondod el százszor, hogy ne fusson ki az úttestre. Megérti ugyan, amit mondtál, de a súlyát még nem tudja felfogni. Ezért soha nem szabad hagyni, hogy gyerekünk az úttest közelébe kerüljön, azért vagyunk mi ott vele szülők, hogy fogjuk a kis kezét és ne engedjük, hogy ilyen helyzetbe kerüljön.

77. Szabianyu (válaszként erre: 76. - Martin3)
2011. jan. 11. 22:03
hát nem tudom hogy anyagilag bírnánk e!Mi is 4-en voltunk testvérek és nem éltünk rosszul!eszembe se jutott hogy a segélyért szülted volna olyan szépen beszéltél (írtál)róluk!Az igazi anya nem azért szüli!egyedül vagyok a kettőre a férjem nem túl segítőkész!ugye a lánykám nem tudom mennyire lesz hisztis talán ettől tartok kicsit!Imádom a gyerekeimet és tisztelem az olyan embereket akik 3-4 vagy több gyermeket nevelnek szépen!hisz ők az élet!szerintem!
76. martin3 (válaszként erre: 74. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 21:52

nálatok mennyi idősek? amúgy a 2 után a harmadik már nem vészes! nekem az 1 után volt nehéz a 2-kal, annak ellenére, hogy 1éves koráig egy angyal volt, inkább maga az a feladat, hogy 2felé kell már figyelni...utána már mindegy, hogy 2 vagy 3 vagy 4 felé, ráadásul a nagyok is nőnek, így mindig egyre könnyebb, a nagylányom meg kifejezetten "jófej", nem hisztis, mindenben segít nekem(totál magától!), ha megkérem hogy játszon, mert teregetek, hát simán eljátszik(kicsi korában is!) egyedül, pedig ő sem az az ülős típus...szóval ő nagyon jó gyerkőc, néha persze őrá is rá kell szólni, na de melyikre nem...ettől gyerek még..

szerintem sokkal jobb a 3 gyerek, mint a 2...de ez csak személyes vélemény...ha nincs anyagi akadálya, hajrá! (azért a 4-et mi is úgy vállatuk, hogy tudtuk fel tudjuk nevelni akkor is, ha bármilyen gazdasági helyzet is lesz, nem a segélyért szültem)

na megyek aludni, hátha a pici ma hagy is valamennyit:)

2011. jan. 11. 21:48

Lányom 2 éves volt amikor olyan hisztit levágott, hogy még levegőt venni is elfelejtett. Hiába kérdezgettem, csak hisztizett,de már annyira belelovallta magát, hogy szerintem már azt sem tudta miért hisztizik. Na akkor hoztam egy pohár vizet, nem volt sok víz s pohárban kb fél dl és leöntöttem vele. Csak pislogott nagyokat a gyerek, nem tudta mi van, majd kezdte volna újra. megkérdeztem tőle, hogy kérsz még és elindultam még egy pohár vízért. Erre már nem volt szükség.

Ez volt az egyetlen eset, hogy le kellett öntenem mert innentől kezdve elég volt neki mondanom, hogy hozom a vizet ha nem bír magával.

Most már nagyobb megérti azt is ha mondom neki, hogy így anya nem érti mit szeretnél, mondd el szépen.

Illetve még az szokott működni ha nem tud viselkedni, felviszem a szobájába és addig nem jöhet ki, amíg el nem gondolkozott a viselkedésén és bocsánatot nem kér.

Szerencsére a boltban is megérti, hogy max egy kis valamit kaphat és kész, ez lehet egy rágó vagy egy kis csoki, de ez sem kell mindig.

74. Szabianyu (válaszként erre: 73. - Martin3)
2011. jan. 11. 21:46

Jó olvasni!Gratulálok!

A legjobbakat kívánom nektek!

Én a 3.ik on gondolkozok de nem biztos hogy be merem vállalni!:(majd meglátjuk!még van idő!

73. martin3 (válaszként erre: 72. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 21:40

hát elég nehéz, főleg, hogy mint írtam az egyik nagyon hisztis, ő felér még 3-mal:(

a "nagylányom" 6éves lesz márciusban, a "hisztis"fiam 4éves múlt, a másik kisfiam 2,5éves, a pici lányom pedig 6hós lesz pár nap múlva...

nem könnyű, de jó, hogy ennyien vagyunk, bár nekem 2 is elég lett volna, de férjem 3-at szeretett volna mindig, a 4. az ráadás...(mert akart még egy kislányt is...milyen jó, hogy bejött:), amúgy az első bébire 6évet vártunk és inszeminációs baba....a többiek elsőre jöttek természetes úton:), ha egyszer valami beindul...:))) na de több már tuti nem lesz...végre szeretnék majd aludni is, már 6 éve nem aludtam egy jót...:(, de amúgy nagyon édes kölykök, még a hisztis is, megzabálom, olyan aranyos is tud lenni!:)

72. Szabianyu (válaszként erre: 71. - Martin3)
2011. jan. 11. 21:06
irigyellek!4 babával!jó lehet de gondolom van rossz oldala is!mennyi idősek?
2011. jan. 11. 20:43

na vagyok ismét, most van időm ismét ideülni..

szerintem egyébként a hiszti nagyobb részt valami genetikai dolog lehet, úgy értem, hogy nálunk 4 baba van, (a lgkisebb még csak 6hós, tehát most nem mérvadó), a kislányomat "simán" le tudtam kezelni, 1-2x kapott a fenekére vagy a kezére, és soha többet nem csinálta az adott dolgot(amúgy ez soha nem is volt nagy ütés, épp akkora, hogy érezze most hülyeséget csinált), de ő pl mindig megértette, ha valami veszélyes dolog van, és nem is csinálta tovább, vagy ha hisztizett, akkor simán el tudtam terelni a figyelmét, a kisebbik kisfiam is ilyen, persze ő is hisztizik néha, de simán le lehet szerelni őt is a figyelem eltereléssel, max felkapom és elviszem az adott helyszínről 5m-rel odébb már semmi baja.

Viszont a nagyobbik fiamhoz még én sem találtam meg a megfelelő utat, szerintem neki nagyobb az én-akarata, kiáll maga mellett, nem hagyja magát és ebből van a konfliktus. Nálunk is úgy kezdődik,hogy valamin hisztizik, én elmagyarázom szép higgadtan vagy 10x, hogy miért nem lehet, de csak üvölt, toporzékol tovább...volt hogy az utcán belémcsimpaszkodott, lépni alig tudtam, miközben a babakocsit toltam(egyszer az ovitól ő balra szeretett volna hazaindulni, de jobbra mentem, mert sietnem kellett, hát lépni nem tudtam, és még otthon is hisztizett, hogy ő balra akar indulni:), és ha balra indulunk el, ő nem hisztizik és igaz hogy arra hosszabb az út mégis előbb hazaértünk volna...így meg elkéstem onnan, ahova mennem kellett volna...csak nekem az a bajom, hogy mindig nekem kell engedni? mert, ha az van, amit ő akar, akkor nincs hiszti...

szóval valami kritikán aluli nehéz eset, pl az evés közben (ebéd, vacsora) is ugrál, alig eszik, úgy kell könyörögni neki, a játékaival nem szépen játszik.

Csak azt nem értem, hogy a tesói meg teljesen "normálisan" viselkednek, ő mégis teljesen az ellentétük...pl az utcán nem áll meg, a másik kettő simán szót fogad(a kisebbik fiam, a 2 éves gyönyörűen megfogja a kezem, sőt így szeret jönni az utcán, ha el is engedi, de szólok, hogy most fogja meg, mert veszélyes egyedül, akkor odajön és megfogja...pedig még 1x sem vertem el, teljesen más jellem, pedig elvileg ugyanazt a "nevelést" kapják...na én ezt pl totál nem értem.

70. Szabianyu (válaszként erre: 67. - Tündér74)
2011. jan. 11. 18:50

kinek a pap kinek a papné!

próbáld meg a szép szót az én gyerekemnél!hidd el próbáltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44

mi lett a vége majdnem el ütötte az autó!

Bár tudom akkor is rossz anya voltam most is az vagyok!de legalább már tudja hogy nem szaladunk ki az autó elé!

69. eduso1 (válaszként erre: 67. - Tündér74)
2011. jan. 11. 18:37
Én sem szoktam megütni,semmire sem jó!Szerintem a szavakkal többet érek el!!Most feszegeti a határait,hogy meddig mehet el szó nélkül!!!
68. pumuklics (válaszként erre: 52. - Agnik1)
2011. jan. 11. 18:33

Mi két napja fejeztük be ezt a meccset a lányommal. Ő 22 hónapos. Egy hete kezdődött azzal, hogy nem akar aludni délután, aztán este sem, majd éjjel 2 órás vándorlás az ágyam és az övé között, tarkítva folyamatos üvöltéssel, csapkodással, amikor be akartam varázsolni az ágyba. Egy megoldás van, kitartóan egy választ adni a hisztire, azaz mindig visszatenni az ágyába. Nálunk úgy zajlott, hogy amint visszatettem, megfordultam és mentem a saját ágyam felé, már jött is utánam, de amint odaért hozzám újra megfogtam és visszavittem.... és ez így ment az első éjjel 2 órán keresztül. A második éjszaka a 3. ágyba vitel után letette a fejét, múlt éjszaka pedig egy halk hangra ébredtem, " Lilla iszik vizet " , ki sem mászott az ágyából. Nagyon kemény volt az első éjjel, de ha el vagytok szánva arra, hogy akár egész éjjel oda-vissza ingáztok vele, akkor a következő éjjel már nem lesz gond, megérzi a bébi az elszántságot, és hogy ennyi volt...

Az a baj, hogy minden életkornak megvannak a maga próbálkozásai, és ezeket a kis harcokat időről időre meg kell vívni a gyerkőccel...

Sok sikert, nekünk bejött!

Ági

67. tündér74 (válaszként erre: 64. - Eduso1)
2011. jan. 11. 18:00
Szia! Én is figyelemeltereléssel szoktam a hisztiket kezelni, ha mégsem sikerül, akkor sem szoktam csapkodni. Szerintem a gyerkőcök abból nem tanulnak semmi jót, ha szüleik rácsapnak, legfeljebb azt, hogy így kell megoldani a problémákat: ütéssel.
66. Cottilady (válaszként erre: 52. - Agnik1)
2011. jan. 11. 17:59
sajnos én is így vagyok, mert nekem is megébred legkésőbb éjfélkor és kb fél 3-ig ébren van, az ágyban ugrál rajtam...
65. Tücke (válaszként erre: 63. - Qasmir)
2011. jan. 11. 17:24
hidd el tudom
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook