Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan altatja a gyermekét? fórum

Ki hogyan altatja a gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. ápr. 3. 15:19
Elfelejtettem, h soha nem voltam benne babas csoportokban a hozzatok hasonlo mamik miatt. 🙈😆😆 orulok h nem most kezdtem a szakmat es nem toletek kell tanacsot kerjek. 🙈
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Ágio8405)
2022. ápr. 3. 08:24
Igény szerint szopizik kezdetektől fogva
44. brandy85 (válaszként erre: 42. - Csillagszem38)
2022. ápr. 3. 07:48
Értem hát,nekem 3 van úgyhogy nem igazán kell a tanács.
43. levarosbukta (válaszként erre: 42. - Csillagszem38)
2022. ápr. 2. 15:41
Pár hónaposan még nincs psziches dolog, ott még ösztön van és az ösztön azt mondja hogy mindig anyán kell lógni. Ennyi!
42. Csillagszem38 (válaszként erre: 33. - Brandy85)
2022. ápr. 2. 11:43

Valaszd kette. Igen, igenylik a kozelseget, de nem attol lesz kotodobb a kapcsolat h fizikailag mindig kozel van hozzad. :) erted?:) nyilvan jot tesz mindket felnek es jolesik, de a kotodo neveles psziches dolgokon alapul :) attol mert pl hurcolod de nem veszed fel ha sir, nem lesz erosebb a kapcsolat. Remelem erted.mirol beszelek. :)


Ket lanyom van es mindketto ram volt gyogyulva fizikailag is, az egyik igy a masik ugy :)

41. Léna123 (válaszként erre: 40. - Csemár)
2022. ápr. 2. 08:34
😄😄😄 Igen sokat változott a világ 40 év alatt, és nem akarok a témától elkanyarodni, de ha pl.etetést nézzük, míg az én korosztályom a kekszes, grízes feles tejet ette már 2 hónaposan, a banánt 3 hónaposan,most teljesen más ajánlások vannak, és nem csak a net írja, hanem gyerekdoki,védőnő is ezt javasolja. Én is nyilván ezt próbáltam tartani, anyukám nem is nagyon mert beleszólni, de nyilván volt és van is mikor kikérem a vélemènyét, azt vagy megfogadom, vagy nem. 😀 Bocsi kicsit off lett.
40. csemár (válaszként erre: 39. - Léna123)
2022. ápr. 2. 08:22

Igen, nagymama vagyok.

Mégpedig "büntetett előéletű" - de ez már a családi titkok kifecsegése lenne, ha részletezném, hogy miért. :-)

(Csak annyit erről, hogy amikor megszületett az első unokám, mint "afféle", elkezdtem mondogatni a tapasztalataimat a fiatal anyukának... Amíg csak egyszer a fiatal anyuka rám nem szólt: "Jól van, anyu, de az internet erről mást mond." Azóta, persze, megtanultam, hogy az internet tényleg sok mindent MÁSKÉPP tanácsol, mint ahogy én tanultam az anyukámtól. :-D)

39. Léna123 (válaszként erre: 38. - Csemár)
2022. ápr. 2. 07:58
Akkor te màr nagymama vagy. Jó olvasni, hogy nem mindenki felejti el, milyen volt, mikor pici volt a gyereke. Sokan 30-40 év távlatából úgy emlékeznek, az övék tökéletes volt. Minek egy gyereket altatni? 😱😱 Na ezen is felröhögtem. Én nem ismerek olyat, aki nem altat,csak bedobja a sötét szobába, azt csá. Mikor pici bizony rázni, ringatni kell a fenekét. Legalábbis nálunk így volt. Mikor nagyobb, akkor is melléfeküdni,simizni a hátát,fogni a kezét, énekelni, vagy mesét mondani.A lényeg, sztem a legtöbb gyerek igènyli a közelséget elalvásnál. Én akkor tudok kijönni a szobából,ha alszanak, addig mellettük vagyok, ergo altatok.
38. csemár (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 07:34

Pontosan.

S azóta már a gyerekeim is nevelgetik a saját gyerekeiket...

(Különböző 'módszerek' szerint... :-)

...Azt azért nem fogom elfelejteni sosem, hogy előfordult néha, hogy addig altatgattam a gyerekemet, hogy én aludtam el előbb - a fáradtságtól.)

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Ágio8405)
2022. ápr. 2. 07:21
A jó alvó gyerekek anyja mindig úgy gondolja magáról, hogy ő milyen szuper anya, akinek meg rossz alvó a gyereke, az csak elcseszte. Csak napirend kérdése. Röhög a vakbelem.
36. Ágio8405 (válaszként erre: 35. - Liliom10)
2022. ápr. 1. 22:44
Másnak meg van és nem csak az lehet az ok hogy rosszul csinálja. Nagyon gyerek függő. Szoptattad amúgy őket? Ha igen meddig? Gondolom igényszerinti szoptatás fel sem merült.
35. liliom10 (válaszként erre: 31. - Csillagszem38)
2022. ápr. 1. 22:11

Születésétől kezdve írtam. Az első 2-3 hónap nehéz, mikor fájhat a hasa, sír, de az általában nem éjjel volt, hanem estefelé. Olyankor kivettem a kiságyból, sétálgattam vele a szobában.

Fél évesen már nem volt probléma.

34. Ágio8405 (válaszként erre: 28. - Liliom10)
2022. ápr. 1. 21:59

Ezt minden szakember elmondja hogy nem ennyin múlik,

De mindegy. Vannak eleve jól alvó babák, gyerekek meg rossz alvók is.

33. brandy85 (válaszként erre: 27. - Csillagszem38)
2022. ápr. 1. 21:30
Hát ez nem magunkhoz láncolás,ők igénylik a közelséget!
32. brandy85 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 21:28
❤️🍀
31. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - Liliom10)
2022. ápr. 1. 21:27
Egy hat honapos gyerekrol beszelunk, te mirol? 😄
30. Léna123 (válaszként erre: 26. - Csillagszem38)
2022. ápr. 1. 21:07
Én nem aludtam velük hivatalosan, de minden éjjel megjelentem 5-6 éves koromig, és nyilván nem zavartak el. 😀😀 Nálunk kb 2 éves korukig a gyerekek a saját helyükön aludtak. Aztán valami történt, azóta mellettünk. Lassan 4,5 évesek. Nem tudom mikor sikerül visszaszoktatni őket a helyükre, de nem aggódok ezen, majd alakul. Eljön majd az idő, mikor eszük ágában sem lesz velünk aludni.
29. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 21:04

"Ki hogyan altatja a gyermekét? "


Nálam a papucs vált be a leghatásosabban..-))

28. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 21:03

Mi csak egy szobában aludtunk, mikor ilyen pici volt a babánk. Tőlem kb.2 m-re volt a kiságy. Sosem aludtunk egy ágyban. mikor megszületett a tesója több, mint 3 év múlva, akkor apuka aludt a nagyobbal egy szobában, én a picivel a másikban, de azután sem egy ágyban. Eltelt kb. fél év, és utána a két gyerek aludt az egyik szobában, mi szülők a másikban.

Soha nem kellett őket altatni. Mindig meséltem este - azért kicsit később, nem fél éves kortól - utána altatódal, puszik, és jó éjszakát. Ez volt a " program", ezt szokták meg, este 8-tól enyém volt a világ, aludtak. Nem ismerem az az altatási gondokat. Volt napirend, tudták, mi után mi jön, eszükbe se jutott sírni, cirkuszolni.

Ha a szülő nem következetes, a gyerek rabszolgát csinál belőle. Láttam már ilyet.

27. Csillagszem38 (válaszként erre: 21. - Brandy85)
2022. ápr. 1. 21:01
Nem lesz, ez nem attol fugg :) a kotodo neveles nem azt jelenti h magunkhoz lancoljuk a gyereket fizikailag, hanem h pozitivan reagalunk az igenyeire
2022. ápr. 1. 20:58

En is a szulommel aludtam nagyon sokaig. :) a kisebbik lanyom pedig velunk 5.5 eves koraig, nemreg valtunk szet, mert mar alig aludtan ugy rugkapalt😆😆 abbol eredt amugy h amikor elaludt es nagyobb volt mar, nem tudtam berakni a kisagyba, olyan nehez volt😃


Sztem ne foglalkozz senkivel, csinald azt ami nektek jo, kenyelmes, legegyszerubb

25. NomNom (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 19:53
Ugyan ez, nekem sincs. Őszintén szólva visszasírom, most munka mellett nehezebb.
24. libikóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 19:13
Majd kialakul vagy kitalálod valahogy,,,:)))
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Brandy85)
2022. ápr. 1. 19:10
Igen én is igy3 érzem ❤
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2022. ápr. 1. 19:09
Próbálkoztam vele nem bírtam végig nézni ahogy sírt, 20perc után ki vettem rám se akart nézni 😅
21. brandy85 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 19:09
Dehogy rontasz,sőt nagyobb lehet a kötődés is.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - NomNom)
2022. ápr. 1. 19:06
Mi is hintát meg rezgő széket szereztünk be mert másképp nem tudnám a takarítást főzést csinálni. Nincs segítségem. Kivéve ha férjem pihenős
2022. ápr. 1. 19:05

Nem aludt velünk,,,,mert pici ágyunk volt:P


A kiságy mellett volt fotelom,,odaültem mellé dumálgattam halkan, dúdoltam(csoda hogy kibírta)simogattam kicsit ,,és pikkpakk elaludt.Bár legtöbbször magától is.

18. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 19:04

Ahogy érzed!!! Te tudod úgyis legjobban mi kell neki és neked.

Én beszereztem egy Adamo hintat mikor kb 5 hónapos volt mert már kellett egy kis idő nekem is nap közben lakást intézni stb. De este együtt aludtunk sokáig. Most 19 hónapos és saját szobában alszik, de cicin alszik el. 🤷‍♀️

2022. ápr. 1. 19:00
Köszönöm a válaszokat. Azt hittem, hogy bármit is elrontok ezzel. Még csak most lesz 6 hónapos. De ahogy látom ti is felneveltétek a gyermeket vagy igy vagy úgy és baja nem esett ❤
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook