Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság, hűtlenség, megbocsátás fórum

Házasság, hűtlenség, megbocsátás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
524. tamaraw (válaszként erre: 519. - Kékcsillag)
2010. aug. 12. 16:17
Sok sikert hozzá. :)) leszünk mi is , remélem.. csak ez a nézet, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene, jó lenne ha eltűnne.
2010. aug. 12. 16:15

Hahó, valaki, valaki!!!

Nem fogok tudni aludni, ha nem tudom meg, ki a klimaxos tyúk!!

Én lennék??

522. tamaraw (válaszként erre: 521. - Egyszeregy)
2010. aug. 12. 16:15
Ne vedd magadra, általánosságban értettem, hogy hiába keressük az értelmet cselekvések mögött...
521. egyszeregy (válaszként erre: 517. - Tamaraw)
2010. aug. 12. 16:10
Nem értem, ki a klimaxos tyúk??
2010. aug. 12. 16:08

Köszi mindenkinek. Tudom, hogy jót akartok. De...

Azért kezdtem ezt a fórumot, hogy megerősítést kapjak olyanoktól, akik meg tudták menteni a házasságukat egy félrelépés, külső viszony után is. Köszönök minden jótanácsot, de ne akarjon senki rábeszélni a válásra. Nem akarok elválni. Pont. Éppen a megcsalás kapcsán jöttem rá arra, hogy mennyire fontos nekem a férjem. (Lehet, hogy ez is volt a részem a történetben: nem szerettem már eléggé és ezt ő megérezte. Mindemellett semmilyen indokkal nem tartom elfogadhatónak a félrelépést. Csakhogy senki sem tökéletes. Na jó, én igen. :) )

Szóval továbbra is szívesen olvasom a hozzászólásokat, de kérlek, tartsátok tiszteletben a döntésemet.

519. kékcsillag (válaszként erre: 517. - Tamaraw)
2010. aug. 12. 16:08
Az csak egy dolog, hogy nem csak 50 éves klímaxos nőket szoktak ám megcsalni, és spec. 39 voltam akkor, a szerető meg 40, de egyébként is kár általánosítani az 50 éves nőkről. (mondjuk nekem is van rossz tapasztalatom is velük.) Már csak azért is, mert mi is leszünk majd (remélem) 50 évesek, nem nagyon szeretnék belenyugodni, hogy akkor már (ismét:)megcsalható kategória legyek!
518. bang11 (válaszként erre: 517. - Tamaraw)
2010. aug. 12. 16:05
a kommunizmus maradványa, állítólag.
517. tamaraw (válaszként erre: 515. - Tamianyu)
2010. aug. 12. 16:01

Kedves Tami az élet nem igazságos, annyi érthetetlen és el nem magyarázott-ható cselekmény van, amit ép ésszel felfogni nem lehet. Amit én a kis agyammal leszűrtem az elmúlt hetekből, az az hogy az 50 feletti korosztállyal nem jövök ki. Nem akarok általánosítani, de nem ez az első tapasztalatom a rossz indulatot illetően, dolgoztam már ezzel a korosztállyal 15 éve. Új munkahely és rengeteg az idősebb nő. Irigyek, puncsosak, hátamögött beköpni a főnöknél az megy..., felfelé nyalnak törtetőek, nem értik már mér marad otthon az anya egy 12 éves gyerekkel, hogy elkísérje orvoshoz. Nekik is volt, ennyire el lehet felejteni???? hálaégnek van egy korombeli is, aki szintén csak les milyen idegbetegek, és kétszínűek. miéert miéert miéert???? Miért jó az ha a másiknak rossz???

Na most hogy a topik témájánál maradjak, nem is csodálom ha a férj egy ilyen klimaxos tyúk igényeire kvára tesz.

516. tamaraw
2010. aug. 12. 15:49

nincs szándékos "hülyítés"


A nem szándékos gázolás, is bűn.

515. Tamianyu (válaszként erre: 514. - Kékcsillag)
2010. aug. 12. 15:44
Így van.És mondjátok már,miért nem esek soha szó a FELESÉG igényeiről,a nem kielégített vágyairól,az óhajairól,a szórakozásáról...stb.Ez miért nem érdekli a kedves sajnálni való férjet?Miért nem az a nő dobogtatja meg a szívét aki a sz@ros gatyáit kimossa,aki meleg ételt tesz elé...stb.Miért nem neki kedveskedik,és teljesíti az otthoni kötelességeit a férj?!Akkor talán nem itt tartana a házasság,ha nem lenne ennyire egoista.
2010. aug. 12. 15:38

András!

Elég érdekes megközelítése ez egy adott kérdésnek! De valószínűleg elég gyakori!

Érdekes kérdés viszont, ha esetleg kommunikálna ez a bizonyos „pénze után futó” emberke az asszonnyal, akkor kiderülhetne, hogy a feleségnek sem egészen gömbölyű a világ, kiderülhetne, hogy az a bizonyos hiány pótolható-e. De általában nem ez a helyzet! Sőt, ha a feleség kezdeményez, hogy beszélgessünk egy kicsit az életünkről, akkor legtöbbször a férj részéről minden rendben levőnek találtatik. Később kiderül, hogy mégsem volt annyira rendben! Ez az, ami nem tisztességes!

És az eufórikus állápot az vajon meddig tarthat, meddig tartana, ha nem csak lopott órákat töltenének együtt, hanem a mindennapokat, a gondokkal, problémákkal, munkával, gyerekkel. Ez megint nem tisztességes! Mert a feleség esetleg unalmas és fáradt! Olyan helyzetben van a feleség, hogy nem veheti fel a versenyt a szeretővel, mert neki esetleg nem csak a férj lelkivilágával vagy szexuális igényeivel kell törődnie. Pedig az a feleség valaki más számára borzasztó izgalmas lehet, pont olyan eufórikus érzéseket tud kelteni, de nem kapja meg az esélyt, nem kapja meg a döntési lehetőséget, mert elhitetik vele, hogy minden rendben van! Tényleg komolyan gondolod, hogy ez nem hülyítés???

2010. aug. 12. 15:37

Számomra értelmetlen amit leírsz.

Szerintem egyértelmű,hogy aházasság egyik alapja a szerelem(vagyis ez már meg van találva),a tisztelet,az őszinteség,a kölcsönös bizalom...stb.

Erre építjük az életünket,és ez így van jól.

Az a baj,amikor a terhek alatt az egyik fél kezd lerogyni, amásik meg ahelyett,hogy felsegítené,és támaszt vigaszt segítséget nyújtana,inkább belerúg,önző módon magának keres szórakozást(mint pl szerető).Minden társas kapcsolatban illene tekintettel lenni egymásra,és a közösen vállalt terheket együtt cipelni.Ha meg időközben változtak adolgok,azt is el lehet tisztességesen rendezni úgy,hogy a lehető legkevesebb legyen a sérülés fájdalom mindenkinek.Ha meg csak hiányosságokról beszélünk,de amegfelelő érzelmi alap megvan,akkor meg tenni kell érte,hogy jobb legyen,közösen.Az semmi képen nem fair,ha egy kapcsolatban az egyik fél a maga útját járja.Akkor ne kötelezze el magát senkinek.

512. egyszeregy (válaszként erre: 511. - Andras123)
2010. aug. 12. 15:31
Köszönöm.
511. Andras123 (válaszként erre: 508. - Tamianyu)
2010. aug. 12. 15:11

A hülyítés nem minden esetben találó mert, a férfiak (talán a nők is) érzik "futok a pénzem után" csapdáját. Leírok egy olyan lehetőséget, ahol nincs szándékos "hülyítés" Ez arról szól, hogy valaki, aki egy ügybe sok "pénzt", azaz sok energiát fektetett, nagyon nehezen látja be, hogy hiábavalóságra fecsérelte idejét, energiáját, hiszen ő nem lehet olyan buta ember, hogy értéktelen dolgokra pazarolja a "pénzét". Nos, úgy tűnik, hogy te magad is úgy látod, mondod, írod, hogy rengeted energiát fektettél a családodba, bizonyos értelemben kialakítottál a magad és a családod számára olyan körülményeket, amelyek között "otthon" érzed magad. A férfi is nagyon nehezen fogja belátni, hogy a házassága esetében valami értéktelen dologra áldozott annyi fizikai és érzelmi energiát. És nyilván igaza is van. Amíg a férfi nem találkozik a szerelemmel, kényelmes, derűs, nyugodt élete van, alapjában véve jól érezi magát benne. Persze bizonyos hiányokkal, amelyeket sokszor maga sem ismer fel kifejezetten, de azért alapjában véve komfortosan érezi magát.

nyilván szinte állandóan azon töri a fejét, hogy lehetne ezt a számára pillanatnyilag ugyan borzasztóan izgalmas, de hosszú távon nyilván nem fenntartható helyzetet megnyugtatóan rendezni. Végigfut az agyán rengeteg ilyen-olyan megoldás, de végül - gondolom - mindig odajut, hogy most nem tud dönteni, halogatja a dolgot, nem tud és nem is akar lemondani a családodról (a feleséget is beleértve), de nem tud lemondani az új, eddig szinte elképzelhetetlen euforikus érzésekről sem.

Én mégis azt hiszem - saját tapasztalatokból is kiindulva -, hogy a történet vége sok-sok hullámzással, krízissel, katarzissal az lesz, hogy marad a családdal, iszonyú nehezen, nagyon hosszú idő alatt és rengeteg kegyetlen pillanaton keresztül újra megteremtve feleségével a bizalmat.

510. Tamianyu (válaszként erre: 509. - Castellina)
2010. aug. 12. 14:57
Így van,mindenki magát viszi másik kapcsolatba is.Tanulni kell a hibáinkból,de sokaknak ez nem megy,mert nem néznek tükörbe,csakis a másikat hibáztatják sokszor azért is amiről ők tehetnek.
2010. aug. 12. 14:52

Ismerek egy esetet: 20 éves házasság alatt kiderült, hogy a férjnek viszonya van. Erre elváltak. A pasi elvette a szeretőjét, aki gyereket szült neki. A kapcsolatuk ugyanolyan rossz, mint a férfi előző házassága volt. A pasi most csalja a második feleségét, aki a volt szeretője...

A tanulság: teljesen mindegy milyen kapcsolatban vagy, mindegyikben ugyanaz az ember vagy:)))

508. Tamianyu (válaszként erre: 507. - Tamianyu)
2010. aug. 12. 14:19

Ja,és hogy ne feledkezzünk már meg arról,mit is szeretnének a szeretők???

A feleség helyébe lépni,ők lenni a szeretett férfi felesége akit hülyének néznek.Nem vicces?

A baj csak az,amikor valaki képes elhitetni magával,hogy belé szerelmes a pasi amikor évekig hülyíti,és elhiszi a rossz házasságáról meg a szenvedéseiről szóló meséket ahelyett,hogy már vele élne.Ugyanis ahol valódiak az érzelmek,ott lép a pasi,megtesz mindent a közös jövőért.Akkor szerinted ezek a nők nem buták?Hát mik?

Amelyik szerető meg csak szórakozásra vágyik és ezt nős pasival teszi,na az meg már nem is szerető,hanem rosszabb kategória.

507. Tamianyu (válaszként erre: 504. - Sysrulez)
2010. aug. 12. 14:15

Igen,pl akik irigyek rájuk.

Nem vagyunk egyformák,más az értékrendünk is.

Nekem pl az normális,hogy családban házasságban élünk,nem csapongunk egyik partnertől a másikig,nem mászunk mások,családok életébe,tisztességesen felneveljük a gyerekeinket.Egymás iránt is tisztelettel vagyunk és őszinték,nem alázzuk meg,nem nézzük hülyének, nem csapjuk be a társunkat akit szeretünk,sem magunkat.Ha problémáink vannak megbeszéljük,közösen megoldjuk őket.Megosztunk minden munkát úgy,hogy mindkettőnknek jó legyen.

Ha nem megy együtt,akkor meg elválunk.Én 1x megtettem,jól döntöttem.Most elmondhatom,hogy a második házasságom boldog már 10 éve.Remélem így is marad,megpróbálunk ezért mindent megtenni,de ehhez ketten kellünk.Nekem ez így normális,és csak sajnálni tudom azokat,akik beérik a második hellyel.

506. kékcsillag (válaszként erre: 505. - Tamianyu)
2010. aug. 12. 13:42

Tamianyu!

Tökéletesen egyetértek Veled! Így kellene működnie, de én is azt látom, hogy legtöbbször nem így van! Azon felül az lenne az ideális, ha egy házasságot, családot sok év után nem csak a vállalt felelősség, kötelességtudat tartana össze, hanem a kapcsolat folyamatos meg tudna újulni. Én nem akarom, hogy a férjem azért maradjon velem, mert akkor elveszíthet ezt-azt, ne ettől való félelmében maradjon velem, hanem mert engem akar!

Lehet, hogy furcsa, de nálunk rengeteget javult ilyen téren a helyzet, amióta megcsalt és újrakezdtük.

505. Tamianyu (válaszként erre: 486. - Kékcsillag)
2010. aug. 12. 13:32

Mindenkinek aki házasságra család alapításra adja afejét,fel kellene fogni,hogy az életnek nemcsak habosd oldala van.Nem lehet az egóm az első,hanem a gyerekek a család a tennivalók,hiszen ez az életünk.

Fontos a szex,de nem lehet a legfontosabb,és az első helyen.Együtt kell működni,kiegészíteni egymást.Ha a férjek még van fölös energiája,(ezek szerint nem fárad el eléggé a teendőiben)akkor vegyen le terhet a felesége válláról,akkor talán Ő sem fáradtan zuhan ágyba,hanem vele is foglalkozik.Jobban kellene egymásra figíelni,egymást segíteni.Én magam körül is azt látom,hogy a nők nagyon túl vannak terhelve.A férfiak meg ráérnek évikével pirikével helyegni.Foglalja el magát a családjával,akikért felelősséggel tartozik,akkor majd máshogy látja a dolgokat.Szép kis mese egyébként:D

2010. aug. 12. 13:29
butázni mindenkit lehetne azokat is butázzák sokan, akik férjhez mennek
503. samdo (válaszként erre: 486. - Kékcsillag)
2010. aug. 12. 13:14
hmmm, ez a sztori csak félig okés, a pasik (ha egy mód is van rá) bevállalják a titkárnőt arra az egy órácskára, aztán mégegyre és így tovább.... szűklátóság???
502. 94786a70d9 (válaszként erre: 486. - Kékcsillag)
2010. aug. 12. 13:04
FÚ! Ez nagyon durván tanulságos eset. Szerintem sok házasságban ez van ha már van gyerkőc. Érthető a férfi viselkedése, hogy a megcsalást fontolgatja és érthető a nő elutasítása is. Ebből tanulhat egy kicsit mindenki.
501. samdo (válaszként erre: 498. - Juszuf71)
2010. aug. 12. 13:02
ezt jól bemondtad ! :)))
500. Tamianyu (válaszként erre: 497. - Samdo)
2010. aug. 12. 13:00
Ez így van.
499. Tamianyu (válaszként erre: 490. - Samdo)
2010. aug. 12. 12:59
Van megint egy szeretős fórum,pár napja olvasgatom.Azért nem semmi mennyire buta nők vannak,olvass bele.
498. Juszuf71 (válaszként erre: 497. - Samdo)
2010. aug. 12. 12:55
Ezt tudja egy NŐ, de egy férfi... ? :))
497. samdo (válaszként erre: 494. - Juszuf71)
2010. aug. 12. 12:53
... de így nem lehet jobbá tenni a házasságot. Minden ajtót be kell zárni, mert abból csak nagy huzat kerekedik.
2010. aug. 12. 12:53
ne kérj bocsánatot, meg kell köszönni neked inkább az őszinteséget.
495. Juszuf71 (válaszként erre: 493. - 61037872e7)
2010. aug. 12. 12:49
bocsánat :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook