Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság, hűtlenség, megbocsátás fórum

Házasság, hűtlenség, megbocsátás (beszélgetős fórum)


14. egyszeregy (válaszként erre: 11. - Vénusz2010)
2010. jún. 8. 13:31

Ó, hogy miért tette? Gondolod, ha tudjuk, könnyebb túllépni a dolgon?

Vannak számára mentségeim, okokat is találok, de ettől csak egy kicsivel könnyebb. Majd egyszer elmesélem, ha kicsit több időm lesz.

13. a9986bef96 (válaszként erre: 10. - Egyszeregy)
2010. jún. 8. 13:31
Nehéz lehet.De látni kell,ha tényleg a lelkét kiteszi,hogy megtartson.Van egy pont,ahol már többet egyszerűen nem tud hozzátenni...:(
2010. jún. 8. 13:30
es azt hiszem meg egy dolgot szamitasba vennek. a szkitas sebei sem hinnem ,hogygyorsabban gyogyulnanak ,mint ezzek a sebek. Valnek abban az esetben ,ha en minden tollem telhetot megtettem o pedig gyogyithatattlan szoknya pecer lenne
11. vénusz2010 (válaszként erre: 1. - Egyszeregy)
2010. jún. 8. 13:28
Szia! Megkérdezhetem miért tette? Biztos volt valami magyarázat arra amiért ilyen lépésre szánta el magát... a megoldás kulcsa valószínű ott keresendő
2010. jún. 8. 13:28

Tudom, hogy harcolnom kellene érte és sokszor igyekszem is, de néha elfogy az erőm...

Évikével persze azóta szakított (azonnal), de továbbra is együtt dolgoznak.

És hát magammal harcolok a legtöbbet, hogy próbáljak bízni benne - közben a vészvillogó ott villog az agyamban, hogy vigyázz, a múltkor is milyen jól hazudott -, hogy ne akarjak bosszút állni, segítsem a visszatalálásban - míg a büszkeségem azt súgja: menjen, ahova akar, vagy ha maradni szeretne, csússzon -másszon a lábam előtt könyörögve...

De tudom, hogy meg kell oldanunk (oldanom) valahogy. Csak jól jönne némi segítség...

2010. jún. 8. 13:28

Kedves Egyszeregy!En nem voltam meg ilyen helyzetben(szerencsere),de ki tudja mit hoz a jovo!

Az biztos hogy nagyon erosnek kell lenned hogy ne jusson az eszedbe es tul tedd magad lelkileg!En most azt mondom hogy nem tudnam megbocsizni,mert ismerem magam hogy mindennap,sot minden percben felhanytorgatnam es az nem jo.nem birnam elviselni a gondolatot hogy valaki hozzaert vagy megrosszabb valakit o erintett ugy ahogy engem szokott!De neked kivanok sok sok erot hogy ujra olyanok legyetek mint regen.kitartas

8. a9986bef96 (válaszként erre: 6. - 12e6471c08)
2010. jún. 8. 13:27
És téged nem zavart,hogy kétfelé vagy?Már mint két külön ágyban...:S
2010. jún. 8. 13:26
Szerintem ha nem akar a férj tiplizni,akkor tök kár,hogy kiderül...:(
2010. jún. 8. 13:25
Szia,tanácsot nem biztos hogy tudok adni de azt tudom,hogy amikor én félre léptem a valamelyik párom mellett azért volt mert ugy éreztem nem foglalkozik velem eleget,közös komunikácio nem volt jo.Persze nem tudsz rá ugy nézni,sokszor az eszedbe jut,hogy mással volt.Probáljatok föként kettötök komunikácioján javítani,hogy tudjatok egyenesen beszélni arrol ami a másiknak nem felel meg.Mert ha nem mondjátok el öszintén addig nem is tud rajta javítani az a másik.Kompromisszumot kötni mindenben.
5. 523c7dbc1e (válaszként erre: 1. - Egyszeregy)
2010. jún. 8. 13:25

Jól teszitek, hogy nem mentek szét!!

Egyszer mindenki hibázhat, jó tanácsot nem tudok adni, de remélem sikerül!!!

4. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - Egyszeregy)
2010. jún. 8. 13:24
Én örülnék,ha írnál,hogy te hogyan éled meg pszihésen.Monológ,vagy ilyesmi.Gondolatok,érzelmek hogyan miként alakultak/nak benned.Milyen "áldozatnak" lenni,ez érdekelne...:(
2010. jún. 8. 13:21
en nem volttam ilyen helyzetbbe ,de nem hinnem ,hogy vallnaek.azt hiszem ,meg akkor sem ha tarttana a kapcsolat . harcolnek ertte. nem veszekedessel ,nem jellenetteke a szeretonel,hanem egyszeruen megprobalnam visszahodittania fejem akit nagyon szerettek.de ez csak velemeny,nallunk nem tortent meg.
2. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Egyszeregy)
2010. jún. 8. 13:20

Szia! Szabad megbocsájtani, sőt kell is. Enélkül nem tudsz tovább lépni. Hogy próbálkoztok?

Az is egy ötlet lehet, hogy próbáld azt képzelni,gondolni, hogy ő egy idegen férfi akit most szeretnél megismerni, tiszta lappal indultok. Ez legyen a kezdet.

2010. jún. 8. 13:15

Hogyan élheti túl egy házasság a hűtlenséget?

Nem gondoltam, hogy valaha is ilyen kérdés kell, hogy foglalkoztasson, de így alakult. A lényeg az, hogy kb. háromnegyed éve derült ki, hogy a férjemnek néhány hónapja viszonya van a kolléganőjével. Hosszú beszélgetések, tépelődés, sírás, kínok után úgy döntöttem, ha akar, maradhat, próbáljuk meg helyre hozni a dolgot. Azóta próbálkozunk. Ő igyekszik, de én nem tudok ugyanúgy ránézni, mint régen. Néha nagyon mélyre zuhanok, máskor valamivel jobb. Sokat segített (reményt adott) egy kedves ismerősünk "sztorija": elmesélte, hogy az ő férje is "megbotlott" több, mint 10 évvel ezelőtt.(El nem tudtam volna róluk képzelni...) Túlélték, sőt jobb lett a kapcsolatuk, mint előtte volt.

Ezért kérem, ha van valakinek saját története, kérem, mesélje el! Ne arról írjatok, hogy miért NEM szabad megbocsátani, mert ezeket az érveket már ismerem, hanem arról, hogy hogyan sikerült túlélnetek a férjetek/feleségetek hűtlenségét. De bármilyen jótanácsot szívesen veszek, hisz nem mindenki volt hasonló cipőben, de talán van ötlete, ami hasznomra válik. Sőt talán másoknak is, olyanoknak, akik valahogy szintén érintettek, még nem tudták megoldani a problémájukat és akkor megtalálják ezt a fórumot a rengeteg hasznos tanáccsal :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook