Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság, hűtlenség, megbocsátás fórum

Házasság, hűtlenség, megbocsátás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
404. Tamianyu (válaszként erre: 396. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 14:11
A férjed felnőtt ember,aki elméletileg képes döntéseket hozni,felelős a családjáért az életetekért a tetteiért...stb.Kár homokba dugni a fejed elméleteket gyártani a védelmére.Sokunknak volt nehéz gyerekkora,rossz szülői háttér.Ez nem mentség arra,hogy felnőttként ne legyen tekintettel másokra,pláne a terhes felelségére a gyerekeire,vagyis rátok a családjára.Aki úgy érzi annyira rossz a házassága,hogy nem akar úgy élni váljon el,ha meg nem,akkor tisztességesen normálisan kellene élni.Hol van a tisztelet a megbecsülés benne feléd felétek?A szerelem elmúlhat,akár a szeretet is,de legalább ennyi maradjon,és tudja tisztességesen lezárni ha úgy gondolja.De azt írod maradni akar.De így?Rendkívülmód aljas és egoista,kényelmes így neki!Szerintem ezt már nem szabadna eltűrni,persze Te tudod a Te életed.De azt ne hidd,hogy a gyerekek ebből nem éreznek semmit,mert nem így van.A Ti életetek a példa előttük,legalábbis egyenlőre.
403. egyszeregy (válaszként erre: 398. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 14:09
Meg kell védenem pszih-t :) . A támadás kivédéséről volt szó. Én még mindig hiszem, hogy vannak boszorkányok és ellenük a legtöbb férfi védtelen. Vagy mondjuk úgy, olyankor legalábbis, ha épp nem topon jár a házassága. Jobb akkor, ha asszonypajtás résen van és besegít a védekezésbe. (Mert az a balga férfi maga akarná megoldani a problémát, már azért is, hogy szegény boszorkány becsületén ne essen folt, aztán csak belesétálna a kelepcébe.)
402. pszih (válaszként erre: 398. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 14:09
Van, hogy valaki döntésképtelen. Nem tud elszakadni valakitől segítség nélkül. Attól még lehet értékes ember.
401. Selyemfátyol (válaszként erre: 400. - Kékcsillag)
2010. aug. 11. 14:07
Öhömmmm, kezdem szégyellni magam a keresztnevem miatt. :D :D
2010. aug. 11. 14:06

Egyszeregy! Ha a férjedben felmerült a munkahelyváltás gondolata, ezt mindenképpen támogasd szerintem, bár én inkább határozottan ragaszkodnék hozzá!

Nálunk nem kollegina volt a harmadik, de azt hiszem, hogy úgy nem vállaltam volna! Nem akartam volna magamból házisárkányt gyártani, aki állandóan gyanakszik, ellenőriz, nyomoz! Mert tudom, hogy ilyenné váltam volna, ha azzal a tudattal kell élnem, hogy mindennap szinte több időt tölt vele, mint velem, nem tudják egymást elfelejteni, esélyük sincs erre!

Amúgy nem vagyok sárkánytípus!

De azért a mi „évikénk” egy év után még bepróbálkozott, hogy hátha közben kinőtt még hat fejem, szegény férjem szenved a házasságában és csak arra vár, hogy ő ismét megvigasztalhassa! De nem volt rá igény! :)

399. egyszeregy (válaszként erre: 393. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 14:05

Ó, érezni nem érzek semmit... :)

A mostani állapotomban nem mernék a megérzéseimre hagyatkozni, mindent felfokozottan érzékelek. De a józan ész és a figyelő szem :) ezt mondja.

398. Selyemfátyol (válaszként erre: 395. - Pszih)
2010. aug. 11. 14:03
Úristen... miket írsz? "ellenőrzés alatt tartod a férjed kapcsolat rendszerét " :O Miért kell megnehezíteni? A férfit akkor akarjuk magunk mellett tartani, ha ő is ezt akarja.... vagy nem? Eltévedtem valahol? :O
397. pszih (válaszként erre: 394. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 14:02
Igaz. De az a férfi aki egyszer már kikecmergett egy bújkálós kapcsoltaból és amúgy rendben van a házassága, baromira meggondolja, hogy kezdjen-e egy újat. Nagy macera, nem érdemes. Sokkal jobb akkor már hűséges lenni!!!
396. egyszeregy (válaszként erre: 390. - Tamianyu)
2010. aug. 11. 14:02

Kommunikálni nem tud, ez tény.

Így a mostani vívódását is csak azért tudom, mert addig nyúztam, míg el nem mondta. Láttam rajta, hogy valami nem ok.

Nem akar elmenni. Csak valahogy nem tudja, mit jelent igazából egy házasság. (Nem vigasz, legfeljebb magyarázat: a sógornőm ismerte a férjem szüleit (én nem), szerinte az ő házasságuk nem volt kimondottan példaértékű. De ami még rosszabb: nem látszott kívülről, vagy a gyerekek felé, hogy nem jó a házasság, így a férjemnek eszébe se jut, hogy nem jó példát utánoz.)

395. pszih (válaszként erre: 391. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 14:00
Szerintem, ha nem dolgoznak együtt, az már első lépésnek nagyon jó! Sokkal kevesebbet tudnak beszélgetni. Ugyanis akkor már meg kell találni a beszélgetés lehetőségét is!!! Nem látják egymást, nem érzik egymás illatát! plusz jó! Ha ellenőrzés alatt tartod a férjed kapcsolat rendszerét megnehezítesz minden "támadást".
394. Selyemfátyol (válaszként erre: 389. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:57
Ha gond van a házasságban, Erika is beugorhat. :)
393. Selyemfátyol (válaszként erre: 388. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 13:57

Ha azt kimondja, hogy tiszteletben tartom a döntésed... és ezt meg is csinálja, akkor mégis. :)

Nincs Évike, tuti! :) Női megérzés! :) ... meg különben is Te is azt érzed. :)

392. pszih (válaszként erre: 386. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 13:57
Hát én tudok olyanról aki 10 éve koslat....
391. egyszeregy (válaszként erre: 389. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:56

Egyetértünk.

Hogy csináljam?

2010. aug. 11. 13:56
Én úgy gondolom,(és természetesen mindenki magából indul ki)ha csak megbotlottam,de rendbe akarom hozni mert fontos a családom a társam,akkor ilyen helyzetben azonnal felégetek magam mögött mindent.Nem magam miatt,hiszen ha eldöntöttem,hogy a család a fontos és velük akarok maradni akkor hiába akarnának elcsábítani nem lehetne,de a társam miatt megtenném.Az Ő lelki nyugalma érdekében,mert fontos nekem,mert tényleg szeretem.Ezért nem teremtenék kétes helyzetet,amit vagy elhisz vagy nem,évikét meg nem is ismerném többé.Persze munkahelyet nem könnyű váltani,de ennyi idő után már biztos meg lehetett volna oldani azt is ha akarja.Ez a pasi egyszerűen vagy tényleg ennyire boztopsnágba érzi magát,hogy nem hagyja el a felelsége,vagy ennyire nem érdekli mi lesz,vagy ki akarja provokálni a szakítást.Valamiért csak fontos lehet évike közelében maradni nem?!És tudatja is,hogy nem múlt el minden köztük,vagyis szándékosan gyötri a feleségét.Ezen kívül nem tud vele érdemben kommunikálni,nem működik a házasság most sem,nem hoz egyértelmű döntést.
389. pszih (válaszként erre: 383. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 13:55
Amúgy ha most nem is, de Évike egy potenciális veszélyforrás. Jelen van. Bármikor "beugorhat", ha gond van a házasságban. Pedig egy házasságban mindig vannak hullámvölgyek. Ez nem azt jelenti, hogy nem jó a házasság, hanem ilyenek vagyunk. Olyankor sérülékenyebbek. Miért kell fenntartani egy lehetőséget egy "beugrónak"? Ki kell zárni minden ilyen lehetőséget és túl lehet élni minden gondot.
388. egyszeregy (válaszként erre: 386. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 13:55
Nem hiszem, hogy Évike-típus vagy. Őt vigasztalja a tudat, hogy a férjem szereti, még ha nem is akarja. Összeköti őket a (most) beteljesülhetetlen, titkolni kényszerült szerelem. Ezt az érzést jó fenntartani, mert olyan édesen tud fájni. (Megint csak szerintem.)
387. egyszeregy (válaszként erre: 384. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:52
Ezt csinálom lassan egy éve. Én nem merném azt mondani, hogy Évike még megvan. De rossz napjaimon attól félek, pont azért akar elmenni a cégtől, hogy megoldható legyen az együttlét. (Most ugyanis, a leépítés után már nem tudnak egyszerre szabin vagy csúszón lenni - korábban ez volt a megoldás.)
386. Selyemfátyol (válaszként erre: 385. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:51
Én meg NŐ... Évike típus, a franc koslatna utána már.. még mit nem, hogy örüljön, hogy kell nekem... hááát inkább beledöglenék szó szerint! ... és ha ő nézne rám úúúúgy, kiröhögném (jaja, ha beledöglenék, akkor is) ! :)
385. pszih (válaszként erre: 383. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 13:49
Megérzés. Én is férfi vagyok....(ha nem vettétek volna észre).
384. pszih (válaszként erre: 382. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 13:48
Meg kell bizonyosodnod valahogy arról, hogy Évike "aktív", vagy sem. Vannak-e titkos telefonok, sms-ek, e-mail-ek, hova jár a férjed este, kivel, meg tudsz-e erről győződni, el tud-e számolni az idejével? stb. stb. Ezt lehet látni, érezni. Figyelj és kérj számon! Nem erőszakosan de következetesen.
383. Selyemfátyol (válaszként erre: 381. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:44
Áruld már el, miből látod úgy?
382. egyszeregy (válaszként erre: 375. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:42
Hogyan kellene döntést kikényszeríteni? Hiszen ő azt mondja, már döntött.
381. pszih (válaszként erre: 378. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 13:41
Mert úgy látom, hogy Évike jelen van. Nem arról szól most már a történet, hogy VOLT egy kapcsolat amit meg kell bocsátani. Ezt meg lehet és meg is kell tenni egy házasságért. Hanem úgy érzem, hogy VAN egy kapcsolat, amit vagy felszámol a férjed, vagy nem. De egyszerre a kettő nem megy. Dönteni kell!!!!!
380. egyszeregy (válaszként erre: 379. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:41
Igen, valóban, jobban takarja a valóságot, hogy szeret az áldozat szerepében tetszelegni.
379. pszih (válaszként erre: 373. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 13:38
Nem biztos, hogy szenved annyira, mint gondolod. Megvan a férj, a biztos háttér. Megvan a szerelem, igaz más férfitól. Istenem, jobb lenne együtt a kettő, de megvan!
378. egyszeregy (válaszként erre: 375. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:38
Ez most meglepett. Mitől változott meg hirtelen így a véleményed?
377. Selyemfátyol (válaszként erre: 375. - Pszih)
2010. aug. 11. 13:37
... érdekes, én nem látom igazán úgy, hogy Évike jelen van. Az lehet, hogy pislog... meg úgy néz... mert hát ennyi öröme neki is legyen, ha már a vesztes oldalra került. Ha jelen lenne, azért az egy év alatt kiderült volna, ilyenkor az ember jobban ki van hegyezve minden árulkodó apró jelre. :)
376. egyszeregy (válaszként erre: 372. - Selyemfátyol)
2010. aug. 11. 13:36
Nem sok mindent merek ezügyben biztosra venni, de hogy nem hitegeti a férjem, az tuti. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy sose mondta neki, hogy elhagy érte minket. (Azt már nem tudom, hogy nem hagyna-e el majd valamikor, de hogy nem mondta, az biztos.)
375. pszih (válaszként erre: 367. - Egyszeregy)
2010. aug. 11. 13:35
Sajnos nem tudom, hogy milyen anyagi helyzetben vagytok. Megengedheted-e magadnak, hogy elválj. Manapság sok családot csak a nehéz anyagi körülmények tartanak össze. Ha megengedheted magadnak, akkor sokkal keményebben kell fellépned. Döntésre kell vinned a dolgot. Szerintem Évike még mindig jelen van. De akkor kényszeríts ki döntést, ha mind a két választ el tudod fogadni.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook