Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetés)
Kedves Mici3! Köszönöm érdeklődésedet és hogy gondoltál rám! Igen túl vagyok rajta és azt hiszem a durci részén is! :) Most reggel már úgy ébredtem, hogy már jobban fáj a derekem a hanyatt fekvéstől, mint a hasam a műtéttől. ;)
Egyébként minden rendben volt. Szerda este (elég későn 22:30ra lettem kész) műtöttek. Addigra annyira féltem, hogy majdnem lefújtam az egészet. :D De aztán erőt vettem magamon! Az első éjszaka eléggé fájdalmas volt, bár kaptam erős fájdalomcsillaító infúziót, így aludni is tudtam. Másnap is nehéz volt, de délután kivették nekem a draint (mert nem jött egy csepp váladék sem) és hazaengedtek.
Tegnap voltam átkötözésen. Láttam a sebet, nagyon szép szabályos mosolyvonal a heg.
És valóban napról napra jelentős javulást érzek, remélem ez lesz a tendencia a gyógyulásomban továbbra is.
Remélem, veled is minden rendben!
Sziasztok kedves Hasplasztikázók! Remélem olvassa még vki a fórumot....Szeretnék egy kis bátorítást kérni tőletek! December 16-án lesz a nagyhasplasztika műtétem és őszintén szólva már naaaaagyon izgulok + félek egy kicsit. Rengeteget olvasgattam itt a fórumon, végignéztem a képeket, amik nem nyugtattak meg maradéktalanul. Sok esetben láttam/olvastam gyógyulási nehézségekről, vagy nem tökéletes eredményekről stb. (1-2 kommentet, tapasztalatot olvasva néha visszavonulót fújnék, aztán azért átlendülök ezen)
Csak reménykedni tudok, hogy én a viszonylag gyorsan és könnyen felépülők táborát fogom erősíteni, főleg így az ünnepek kapujában.
Kérlek erősítsetek meg abban, hogy nektek megérte az áldozatot! Évek óta vágyom rá, hogy újra szép legyen a hasam, de kicsit elbizonytalanodtam, hogy megéri-e az egész procedúra/pénz/idő!
Szia☺️
Én is megszoktam már és egész jol elvagyok vele. Furcsa ha leveszem🤦🏽♀️ De akkor elkezdem, legalább éjszakára elkezdem és napközben, ameddig fel nem dagadok... a mellemnel is igy volt😅 a sportmelltartot 3 honapig ejszaka nem akartam levenni, mert ugy megszoktam és valahogy “biztonságossabban” éreztem magam😂
Sziaaa☺️Egészen pontos információm van, tegnap voltam 7hetes kontrollon..
6hetig kell hordani aztán szép lassan elkezdeni mellőzni, mert különben a hasizmom bánja.. Mert én szerettem volna még viselni, mert egyrészt biztonságban éreztem magam benne, másrészt ebben a hidegben jól is esett, h rajtam volt. Ezt az én orvosom így kérte, lehet, h más doki mást javasol🙄
Szia Vetti!
Ne félj, hidd el nagyon megéri. Nekem szintém 3 gyermekem van mindhárman 4kg felett születtek, az utolsó császáros volt. Kedden volt egy hónapja a műtétem. A felépülésem egészen zökkenőmentesen ment, viszont az első 2 hétben még házimunkát sem tudtam végezni pl. porszívózni, felmosni. A lányaimat kértem meg, hogy pl pakoljanak be a mosógépbe. A 4 éves kisfiam is megértette. Most már dolgozom, a haskötőt még mindig hordom, csak este veszem le egy fél órára. Még messze van a végleges kinézete, de már most nagyon boldog vagyok, hogy megcsináltattam.Nekem az orvosom azt mondta, hogy pár kg fel-le nem gond azt bírja. Ha bármire kiváncsi vagy, írj nyugodtan szívesen válszolok. :)
Sziasztok!
December közepén lesz a nagy hasplasztikám (izomvarrás, köldökáthelyezés, minimális zsírszívás a csípőről). 3 gyermek, óriási babák, teljesen tönkrement has, 3* hízás/fogyás. Kicsit félek, hogy milyen lesz, a felépülési időszaktól stb. 3 gyermekemet hogyan fogom ellátni...persze pár hétig van segítésegem.
Kérdésem igazából az, hogy van még 5-6 kg amitől szerettem volna ezideáig megszabadulni, de sajnos nem jött össze. Hasi feleslegem nincs (ami van bőr, az ugyabár most eltűnik) mindig is inkább fenék és comb "problémám" volt.
Volt már olyan aki műtét után fagyott pár kg-ot? Hogyan viselte a hasa?
Hát meg nem bántam,mert nagyon durván nézett ki a hasam műtét előtt....Fiatalabb koromban szülést követően 46 kiló voltam..aztán egy orvosi kezelés miatt (gyógyszer) 120 kilós lettem...aztán lefogytam 80-ra...amit mai napig tartok lejjebb nem tudok tenni pedig 158 centihez ez sok..mégsem...Gondolhatod mit kellett kiállnia a has bőrének..Küldenék képet de inkább megkíméllek... :D
Szóval a válasz nem..nem bántam meg mert amilyen volt annál sokkal jobb :)
Ez nem hangzik nagyon biztatoan 😟 azt hittem 3 hónap után az ember majdnem a régi. 🤔 tudom a teljes gyógyulás 1 év is lehet de azért 5 hónap az elég sok. Remélem hamarosan jobban leszel!!
De gondolom azért nem bántad meg!?
Ez de durva...
Én ilyet nem tapasztaltam,bár megmondom őszintén eddig látni se igen láttam a bizonyos részem akkora has lógott rá :D
Viszont a bizonyos rész felett még mindig be van dagadva...remélem ez elmúlik vmikor...
Ha 3 hetes a műtéted ez a kiegyenesedés dolog természetes szerintem.Én is sokáig úgy mentem mint aki folyton wc-re siet.. :D
Nekem így lassan 5 hónaposan se jó még.Ha pl.tüsszentek akkor lenn a vágás alatt bal oldalon olyat belenyilall a hasam hogy sírni tudnék..Ilyen dolgok vannak..Azért remélem minden helyrejön majd.Idő...
Türelem...mindenkinek...azt mondják egy év is kell ahhoz hogy a végleges formánk meglegyen :D
Nekem 3 hetesen szedtek ki.
Amugy ezt a nunis dolgot nem ertem miert van.
További ajánlott fórumok:
- Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán?
- Kihez menjek hasplasztikai műtétre?
- Létezik még hasplasztika TB-re?
- Van valakinek információja Dr. Balajthy Tibor plasztikai sebészről? (mellfelvarrás implantátum nélkül és hasplasztika) Esetleg ár infók?
- Zsírleszívás, hasplasztika egészségügyi okokból
- Mire számíthatok mini hasplasztika+hasi zsírleszívás után?