Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2016. júl. 25. 17:58
Senki nem ír nekem :(
2016. júl. 24. 17:23

Sziasztok!


Szeretném megcsináltatni a műtétet. Debrecent vagy Veszprémet ajánljátok?

Mind a két helyen 5-6 hónap a várakozás?

A gyomortükrözést mindenképp kérik?

Volt egy mélyvénás trombózisom kb. 20 éve, lehet, hogy miatta esetleg nem csinálják meg?

Válaszotokat előre is köszönöm!

10129. Zsú1965
2016. júl. 20. 13:38

Akárhány éves is vagy, határozottan megéri.

Sok sikert!

10128. katica76 (válaszként erre: 10127. - Zsú1965)
2016. júl. 20. 13:36

Nagyon köszönöm drága Zsu, hogy ilyen hamar válaszoltál! Ha bele gondolok és leosztom ezt az összeget az előttem álló 20 évre akkor az 6-7.000.-/hó. Szerintem megérni hogy nem egy túlsúlyos, elhízott csődtömegként élném le az életem! Valamit kifogok találni, hogy legyen megoldás!

Még egyszer 1000 köszönet a gyors válaszodért!

Üdv: Kata

10127. Zsú1965 (válaszként erre: 10126. - Katica76)
2016. júl. 20. 13:22
Annyi az ár, és sajnos nincs részletfizetés,illetve a tb sem támogatja. Néhányan megpróbálkoztak a tb-nél, de még senki sem járt sikerrel. Sokan vettek fel rá ilyen-olyan hitelt. Érdemes egy kört futni a különböző bankoknál...
10126. katica76
2016. júl. 20. 13:14

Sziasztok fiúk, lányok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Szeretném megtudni, hogy Veszprémi Klinikán most 2016 ban mennyibe kerül ez a műtét? ( Amit így a neten találtam információ foszlányokat azok szerint 1.5 millió! Van esetleg részletfizetési lehetőség? Vagy ezt egy összegeben kell a műtét előtt kifizetni a Klinikának? Kérlek segítsetek mert nagyon szeretném ezt a műtétet de ez rengeteg pénz és nem vezető beosztásban, hogy csak úgy pity-puty kifizessem ezt az összeget! Nagyon megköszönném az információt!

Üdvözlettel: Kata

10125. zsuzsi135
2016. júl. 20. 10:49
HIVD A DR.!!!!
10124. Judszi
2016. júl. 19. 20:43

Sziasztok!

Azt hiszem segítség kellene. Mással is volt már olyan, hogy egyszercsak nem tudott rendesen nyelni, mert úgy érzi, valami elzárja a gyomorszájnál az utat. Hát velem most ez történik. Mohos dr-ral is beszéltem, azt mondta szedjek több savlekötőt. Szedem is, de már az is csak kutymorog a gyomromban, majd kijön. Semmi sem marad meg, még a pépes sem, a folyadék sem. Megint egy hete nem tudok sem inni sem enni. Nagyon félek, hogy valamit rosszul csináltam. Azt sem tudom, hogy ez elmúlik e a savlekötőtől, ha igen vajon mikor. Mindentől hányingerem van már lenyelés előtt. Borzasztóan félek. Lehet hogy pszichológus kellene? Ha mással is előfordult ilyesmi, légyszíves írjatok róla, a gyógyulásról és hogy meddig tartott.

Nagyon köszönöm.

10123. zsuzsi135
2016. júl. 19. 18:48

hali!


ma valaki nyitott az ujságnak és vallott a CELEBEK KÖZÜL A "TETTÉRÖL"le a kalappal a bátorsága elött

de azt gondolom MA sztárolják DE holnap sárral dobálják......

nem tudom jol tette e ....sok sikert neki ...

szeretem a hangját !

10122. Judszi (válaszként erre: 10121. - Zsuzsi135)
2016. júl. 16. 11:41
Szia! Igen, szedem a savlekötőt. Annyira rosszul voltam, hogy felhívtam a DOKIT. Meg sem lepődött, ő is a savlekötő napi adagját emelte meg, és még valami port kell szednem. Azt mondta, hogy 3-4 hétig feltétlenül szedjem és utána meglátjuk, de javulni fog az biztos. Már nagyon várom a javulást.
10121. zsuzsi135 (válaszként erre: 10120. - Judszi)
2016. júl. 14. 20:32

HALI

SZEDED A SAV LEKÖTÖT!?

ha nem elég max 1 honapig szedhetsz 2x1 et de ne tovább

csontritkulást okoz hosszu távon!

Sok sikert Most kezdödik 2. életed és én mondom neked igy 18 honap meg 70 kg minusz után igen élek.

ÉLEK-MOZGOK -ÉRZEK

ÜDV ZSUZSI

10120. Judszi
2016. júl. 14. 17:27
Sziasztok! kb. 3 hetes vagyok. Ma elkezdtem hányni. Ha egy kicsi korty vizet lenyelek, már jön is ki. Kevereg-kavarok, feszít, nem megy semerre, jobban járok ha kihányom. Volt ilyen valakinél? Mit lehet csinálni? Köszönöm.
10119. jaffa211
2016. júl. 10. 02:25
Debrecen? Papa? Valaki tud valamit rola?
10118. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10117. - Jaffa211)
2016. júl. 9. 15:34
7 hónapos veszprémi műtött vagyok , máshol hogy van nem tudom.
10117. jaffa211 (válaszként erre: 10116. - 2664dcbb41)
2016. júl. 9. 14:15

Ertem. Ez mostanaban tortent, vagy regebben mutottek?

Mashol is ennyit kell varni?

10116. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10115. - Jaffa211)
2016. júl. 9. 07:53
Nekem bejelentkezéstől 5 hónap telt el a műtétig, de ez változhat felfelé, vagy ha valaki kiesik és te vállalod a beugrást, akkor lefelé.
10115. jaffa211 (válaszként erre: 10114. - Georgina Bojana)
2016. júl. 6. 23:01

Sziasztok,


Azt szeretnem megtudni, hogy idoben hogyan mukodik a dolog. Mennyit kell varni az elso konzultaciora es mennyit a mutetre?

10114. Georgina Bojana (válaszként erre: 10113. - Zsú1965)
2016. júl. 5. 20:50

Szépen köszönöm a választ.

G.B.

10113. Zsú1965 (válaszként erre: 10111. - Georgina Bojana)
2016. júl. 5. 08:03

Nincs étrend. A műtéti segítség, tehát a kicsi gyomor van. Minimális mennyiségek vannak. 1-2 evőkanál főzeléktől dugig jóllakás. Keresgetés, hogy mit tudsz megenni. Mert amit eddig szerettél, most lehet, hogy le se tudod nyelni. Legtöbben a műtét utáni hetekben, esetleg hónapokban nem tudjuk megenni a húst, a kenyeret, a gyümölcsöt, az édest, a sósat. Aztán van, aki pont ezeket igen.

Szóval nincs szabály. Pláne nincs étrend. Csak tanulás van, és próbálkozás. Hogy mit tudsz megenni, és az egyáltalán benn marad-e.


Aztán szépen lassan kialakul, mit-mikor-mivel-mennyit, visszatér a hús, a kenyérféle, stb....na utána kell okosnak lenni.

10112. Georgina Bojana (válaszként erre: 9750. - Virino)
2016. júl. 4. 17:35

Érdekes az, hogy itt döbbentem arra, hogy nemcsak én lakmározom gyorsan és szinte meg sem rágva, hanem többek is. Ennek soha nem tulajdonítottam semmi fontosságot, mivel mindent, így a munkát, bármilyen munkát is mindig gyorsan végeztem. Az egy dolog, hogy ha fizikai munkáról volt szó, akár takarítás, akár vasalás, rendrakás, bármi - neki ugrok, gyorsan végzem, aztán kifulladva "beomlok" egy székbe és lihegek. Aztán erőt merítek és újból ugyan olyan "elánnal" végzem,mint a pihenésem előtt.

Itt és most szembesültem ezzel a "hamar" evéssel. Ezek szerint, akik gurulunk, ez jellemző ránk? Minél gyorsabban megtölteni a bendőnket?! Ezen nagyon elgondolkoztam. Van olyan ismerősöm aki gyerekkorától kezdve minden rizs szemet megrág, szó szerint, nézni is kín, ahogyan eszik. Én már régen el is felejtettem az ebédet, ő még mindig nyámmog. Igaz, hogy vékony, az is tény, hogy keveset eszik s azt is lassan. Arról már nem is szólva, "jéggé fagy" mire befejezi :) Ezek szerint ez a jó módszer: lassan enni, keveset - tovább élsz!

Jó egészséget Mindnyájatoknak.

Georgina Bojana

2016. júl. 4. 17:28

Kedves (ismeretlen) de Barátaim!

Túlsúlyban vagyok, 107-108 kilósan, alacsonyan és mit kozmetikázzam a dolgot? Könnyebb átugrani, mint körbejárni :( A túlsúlyos panaszaimhoz járul, (mint minden ide volt ducinak a nehéz légzés, a vizesedés, a keringési elégtelenség, a lábdagadás, meg minden), nem sorolom, hiszen ebben mindenki, legalábbis, akik kövérek VOLTAK, azok ismerik a képletet.

A Barátosnőm elszánta magát erre a műtétre.

Köszönöm, hogy ilyen őszintén megírtátok a tapasztalataitokat, így elküldtem a fenti linket, ahol elolvashatja, hogy mire számíthat a műtét utáni életében. Arra mindenképpen, hogy egészségesebb, karcsúbb lesz és tele, tele lesz örömteli tapasztalatokkal.

*

Kérésem, hogy én nagyon szeretném AZT az ÉTRENDET kipróbálni, sőt be is tartani, amit Ti a műtét után betartotok. Nagyon szépen kérném, ha leírnátok, hogy mit esztek, mennyit és hogyan (kiskanállal, kortyolva stb. egyéb okosságot). Megkísérelem a lehetetlent, azt és ugyan úgy, mint Ti megcsináljátok.

Reménykedem abban, hogy saját józan eszemhez kapva be is tudom majd tartani. Sajnos nagyon szeretem a csokoládét, igaz, mostanában visszatartom magam. De van amikor olyan erővel tör rám a csokoládé ÉHSÉG, hogy az első boltba beesem és veszek 2-3 Sport szeletet, vagy bármit és szinte meg sem rágva, azonnal "leküldöm".

*

Szívből és barátsággal GRATULÁLOK az eredményeitekhez, a bátorsághoz és az összetartáshoz, amit itt megtapasztaltam. Jó egészséget, boldogságot, sok sok örömet kívánnék az elkövetkezendő, szép életetekben!

Georgina Bojana

10110. Dagidög (válaszként erre: 10109. - Judszi)
2016. júl. 4. 00:36
Szia! Mielőtt ennél inkább igyál, ugyanis az agy egy rohadék szerv :) a szomjúságot is úgy jelzi mintha éheslennél. Nekem egyszer rég még a házi dokim mondta " ha éhes vagy, igyál aztán még igyál, és ha még mindig van éhség érzeted, akkor tényleg éhes vagy". Nekem műtét után még két hétig zakatol folyamatosan az agyam hogy egyél, egyél, egyél.
10109. Judszi
2016. júl. 2. 20:32

Sziasztok! Már majdnem 2 hetes vagyok, most kezdtem el gázosodni, de nem kicsit. Nem kutymorog, de nagyon gázos. Ez fog valamennyire csökkenni?

Műtét után, amikor elkezdhettetek enni rátok tört az éhségérzet? Rám igen és nem tudom, hogy ez rendben van-e?

10108. Amandalear (válaszként erre: 10107. - Zsú1965)
2016. jún. 29. 16:56
Néha rettentően utálom a dömpinget s a pokolba kivánom, h még mindig nem tudom néha miből ,hol a határ. De kétségtelen nélküle lehet már feljebb ment volna a súlyom. Igy tartom a 62 kg-ot már nagyon rég óta. Sajna lejebb se megy.
10107. Zsú1965 (válaszként erre: 10105. - Amandalear)
2016. jún. 28. 11:06

Én hálás vagyok, hogy 4 év alatt sem múlt el a dömpingem, mert visszatart a gátlástalan és gyakori édességzabálástól.

Mert bár a műtét után sokáig még egy gyümölcsöt sem tudtam megenni, annyira undorítóan édesnek éreztem, azért ez nem maradt így...

10106. Amandalear (válaszként erre: 10101. - Primula79)
2016. jún. 28. 10:07
Ez sajnos esztétikai műtétnek számit.Reménytelen, h támogassák. Eddig még mindenkit elutasítottak. Ennek ellenére miért is ne hátha épp most valaki új ember ül ott..ugyis épp felrobbantották az OEP-et...
10105. Amandalear (válaszként erre: 10100. - JUCI22347)
2016. jún. 28. 10:02
A dömping nem ez! Ez csak a gyors evés tünete. A dömping más. Az a legtöbbször folyékony cukros meleg italoknál vagy éppen hideg (tejes kávé, fagylalt) jelentkezik a legerősebben. A tünetei csak kb 15 perc után jelentkeznek erős izzadás,szivdobogás ,gyengeség érzéssel. egyszerűen le kell feküdni nem tud az ember állva maradni. Kb fél óra alatt javulnak a tünetek s egy óra alatt megszünik mintha semmi baja nem lett volna az embernek. Közben lehet hányinger s azonnali hasmenés is. Nekem még egy bizar tünet is van mindig a folyamatos ásitozás ebbe az órába. A dömpinget okozhatja más szénhidrát tartalmú étel relative gyors bejutása a gyomorba mint kekszek, muzlik, lekvárok, csokik, stb. ugyan ezt okozza kicsit talán kevesebb tünetel. Én lassan 2 és fél éve küzdök vele sokat javult de néha most is ugyan ugy előjön pedig nagyon megtanultam már ,h mit és mennyit ehetek. De néha olyan jól esik...a hatás nem marad el. Szarul vagyok.
10104. Zsú1965 (válaszként erre: 10103. - Primula79)
2016. jún. 27. 11:55
Mindenképp !
10103. Primula79 (válaszként erre: 10102. - Zsú1965)
2016. jún. 27. 10:29
Sebaj, egy próbát megér. Köszi a választ!
10102. Zsú1965 (válaszként erre: 10101. - Primula79)
2016. jún. 27. 10:00
Nem hallottunk olyanról, akinek pozitívan bírálták volna el a kérelmét...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook