Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


10221. Skittles
2016. aug. 17. 00:00
Sziasztok! Biztos volt màr írva, de nem talàlom..... inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködès ès autoimmun pajzsmirigy gyulladàs mennyire kizàró ok? Ezek mellett elvègzik a műtétet?
10220. Darv
2016. aug. 16. 23:08

Sziasztok akinek van kérdése az írjon bátran

nikolettgasparsb@gmail.com

Egy hete műtöttek elégé friss az élményem!


Legyen szép naporok!

10219. Sikuku (válaszként erre: 10218. - KM1981)
2016. aug. 16. 22:34

Sok mindent nem varok a haziorvostol bar a kriteriumokat olvasva tamogathatnak a mutetem. 45os BMI van melle 2es diabetesz tarsbetegsegnek plusz par aprobb dolgot fel tudok majd meg sorolni. Amitol felek (mert ez is a kriterium listan van), hogy mindent meg kellett mar tegyel a fogyas erdekeben es itt az NHS orvos altal felirt gyogyszert es fogyokuras programokban valo reszvetelt emlit (weightwatcher, slimming world gondolom). Nah nekem egyikhez sem volt szerencsem, az ilyen programokban valo reszveteltol meg csoportba jarasoktol meg a hideg is kiraz. Szoval felkeszulve kell erkeznem, hogy mi mindent is probaltam mar eddig.

Valahogy ugy erzem ismerve az itteni rendszert , hogy azt mondjak majd hogy felirnak valami gyogyszert, probaljuk meg x ideig es majd utana meglatjuk. En mar pedig nem akarok varni eveket.

Valahol erzem en hogy nem sok ertelme van beprobalkozni a haziorvosnal de ha nem muszaly nem koltenem el ezt a sok penzt a mutetre.


Itt lentebb irjak hogy most januar-februarra adjak mar az idopontokat Veszpremben szoval siess az idopont keressel.


Szerintem en Debrecent valasztom majd mert helyileg is kozelebb van szuleimhez ahol majd labadozni fogok illetve a varolista is rovidebb.

10218. KM1981 (válaszként erre: 10217. - Sikuku)
2016. aug. 16. 21:06

Szia Sikuku!

A haziorvosssal majd itt en is akarok beszelni de inkabb csak tajekoztatas keppen hogy tudja doki itt kinn is, hogy mire keszulok, ha ne adj isten szukseg lenne rajuk(bar mint tudjuk itt az orvosok a paracetamol csodas hatasaig jutottak).En Veszprembe tervezem, igazabol inkabb arrol a helyszinrol olvastam tobbet es persze Mohos doktorrol, igy valamiert az a szimpatikusabb, es tavolsagban is van kozelebb Pesthez ami nekem fontosabb. Valami olyasmit en is olvastam pont ezen a forumon valamelyik oldalon, hogy nem kell hazamenni de ha jol emlekszem az arra vonatkozott amikor mar meg vannak a leletek, es a mutet elott lenne meg egz konzultacio.Mindenesetre biztos hogz egz szemlyes konzira elmegyek mielott bele kezdek a vizsgalatokba.UUU mondjuk en ennyi idot nem szeretnek otthon tolteni csak amennyit nagyon muszaly, de termeszetesen ha a doktor ur ezt javasolja maradok.Nagyon szeretnek Oktoberre konzi idopontot( remelem lesz meg) es ha ossze jonne Januarban a mutetet.Fosuliba jarok itt es igy lesznek 1 honapos szuneteim.Ha nem lesz Januarra idopont marad tavaszra a dolog mert ez az utoldo evem es nem veszitenem el a belefektetett munkat.Probaltam hivni a veszpremi szamot ma de nem veszik fel.Tegnap is probalkoztam akkor kaptam egz sms-t h kedd delutantol lesznek elerhetoek mert szabin vannak.Lehet jovohet keddre gondoltak, azert nem vettek ma fel.Mindenesetre holnap megint megprobalom, ha akkor se jarok sikerrel varok jovohet keddig.

Majd irj legyszi h mit mondott itt neked a dokid, bar nem kapkodtak el a te idopontodat sem ezzel a 31.-vel. :(

10217. Sikuku (válaszként erre: 10216. - KM1981)
2016. aug. 16. 17:58

Szia.

Én is az elhatározás fázisban tartok és szintén Egyesült Királyságban élek.

Úgy döntöttem futok egy kört itt a háziorvosnál muteti támogatás ugyben mielôtt felveszem a kapcsolatot egy magyar orvossal. Bàr ugy erzem hogy akar ha lenne is eselyem a mutetre itt akkor is olyan sokat kellene ra varni hogy azt mar nem birnam ke mert en is nagyon be vagyok sozva. Aug. 31re van idopontom a haziorvossal aztan majd onnan dontok, hogy merre tovabb.

Veszprembe vagy Debrecenbe mesz? Debrecenben ugy tudom rovidebb a varolista.

Itt a forumon azt irtak, hogy kulfoldon eloknek nem is mindig szukseges elso konzultaciora menni, telefonon is lehet intezni illetve emailben kommunikalni az elvegzendo vizsgalatok miatt.

En ugy szamoltam, hogy mutet elott 1 hettel kellene hazamenni es 3-4 hetet maradni utana mielott ujra repulore lehet ulni illetve a varratszedes is 2hettel mutet utan van.

10216. KM1981
2016. aug. 16. 10:27

Sziasztok!


Eloszor is bocsanat, hogy ekezet neluk irok.En meg nagyon az elejen jarok a dolognak igazabol csak az elhatarozasig jutottam de remelem, ma delutan mar kapok idopontot konzultaciora. Nagyon sokat olvastam mar utana, neztem youtube videokat, olvastam cikkeket, es azt kell, hogy mondjam, hogy be vagyok sozva :) Hihetetlenul varom mar, es remelem, hogy a doktor ur elvalallja majd a mutetet es semmilyen orvosi akadalya nem lesz. Londonban elek, ugyhogy majd innen megyek haza a konzultaciora, mutetre. Azt szeretnem kerdezni, hogy mennyire fajdalmas a mutet utan? Termeszetesen tudom,hogy egyen fuggo, mindenki mashogy reagal de megis. Van itt olyan aki esetleg szinten Londonbol ment haza a mutetre? Mennyi idot kell otthon tolteni, mielott vissza johetnek repulovel? Nem tudom ki hogy van vele, de engem szo szerint a siro gorcs kerulget amikor nezem a siker videokat, annyira jo erzessel tolt el, hogy masok ilyen sikereket ertek el, es alig varom, hogy en is ateljem. Tudom, hogy ez egy nagyon komoly elhatarozas, sok lemondassal es odafigyelessel jar, de en most ugy erzem, hogy barmit bevallalnek, azert az erzesert amikor olyan ruhat vehetsz fel ami csak megtetszik es buszken mehetsz vegig az utcan. Mindenkinek sok sikert es kitartast kivanok akar elotte van meg mint en ,akar mar a szerencsesek kozott tudhatja magat es elindult egy uj boldogabb elet fele. Szep napot mindenkinek! :)

10215. Zsú1965 (válaszként erre: 10214. - Matilda_unna)
2016. aug. 16. 06:52
Az első két télem tréningben-zoknba aludtam. Azóta ez helyre állt, bár egy kicsit még mindig fázósabb vagyok. A nyár viszont könnyen viselhető.
2016. aug. 15. 17:46
Én azt szeretném kéredezni, hogy nem vagytok fázósabbak azóta, hogy nem melegít a hájacska? :-) könnyebb elviselni a nyári nagy meleget? mert engem az készít ki a legjobban.
10213. dmonica75 (válaszként erre: 10211. - Zsú1965)
2016. aug. 15. 17:35

Kedves Zsú!


Mennyire változott meg az életed? Értem itt, hogy mennyire kell a mindennapokban figyelned az étkezésre? Vagy éled úgy mint a műtét előttig csak kevesebbet eszel. Egészségesnek érzed magad? Nem vagy fáradékony a vitaminhiánytól?

10212. jaffa211
2016. aug. 15. 16:20

Szia!

En azt szeretnem megtudni, hogy hosszu tavon is mukodik -e ez a dolog.

Milyen aranyban hiznak vissza az emberek?

Mennyire nehez 4 ev utan tartani a sulyodat?

Iszol szensavast?

Mennyire tagult vissza a gyomrod?

10211. Zsú1965 (válaszként erre: 10209. - Foki Kata)
2016. aug. 15. 07:11
Mit szeretnél tudni? Én elmúltam 4 éves.
10210. zsuzsi135 (válaszként erre: 10209. - Foki Kata)
2016. aug. 14. 20:11

olvass visza.

Volt egy lány ha jol emlékszem BOGÁRKATICA volt a neve ö is mütét után volt SÖT a tesoját évekkel elötte ugyan erre mütötték,

2015 tavasza után keresd.

üdv zsuzsi

10209. Foki Kata
2016. aug. 13. 22:40
Sziasztok, szép estét Mindenkinek. Van köztetek olyan személy, akit 4 vagy több éve műtöttek? Jó lenne olvasni a tapasztalataikról.
10208. dmonica75
2016. aug. 13. 13:41

Kedves Ojuna!


Köszönöm a kedves és biztató szavakat!

Próbáltam utánanézni ennek a vitaminnak amit írtál, de Hollandiában kapható csak, igaz ki is szállítanak de nem Magyarországra:((

Kicsit félek a műtéttől, hogy utána mennyire leszek kiszolgáltatva, de muszáj hamar felépülnöm, mert csak a férjem és a gyerek tud róla, anyukának nem mondtam el, mert mindent túlaggódik és már nem fiatal és féltem az izgalomtól, és persze a kollégák sem tudják, mert nagyon rossz indulatúak. Epeműtétet fogok bent mondani:))) csak már jó lenne rajta túl lenni.

10207. ojuna (válaszként erre: 10156. - Dmonica75)
2016. aug. 13. 00:27

Szia dmonika75!

Termeszetesen minden reakcio egyeni lehet sot biztos😀

Az en sebeimet ragasztottak nem volt varrat szedesem. Hamar bezarult 5 kicsi seben csak a 6. A mellem alatti par hettel kesobb gyogyult be . Rossz helyen volt nem szellozott elegge ezert kesobb lett jobb..nekem 3 het alatt bevarasodott mindegyik. Tudsz enni etteremben de gyerek adagot..nem lesz gond. En komplex vitaminokat szedek...A-vitamin D-vitamin es multivitamin. Ezeket mar 2 hettel a mutet elott el kellett kezdenem szedni es azota is napi sziten kell. Fitt for me a neve..konkretan erre a mutetre fejlesztettek ki. A hajam sokat hullott ugy 5 honap utan de mar megallt igy 9 honap utan mar sok kis bebi hajam van. A latasom kicsit romlott de remelem a vitaminok meg dolgoznak ranta. Szoval egyeni..de erosnek kell lenni.En senkivel nem beszeltem a mutet elott meg errol a forumrol sem hallottam. Csak kesobb meg otthon gyogyultam fedeztem csak fel. Holland gyelven volt felkeszitom a mutetre..Pszichologus diatetikus gyogytornasz es a sebesz beszelgetett vekem. HOZZATESZEM MEG NEM ERTEM 100% A HOLLAND NYELVET😂 Belevagtam mert utaltam magam kovernek. Most igy visszagondolva nagy elhatarozas volt es nem bantam meg. Adj erot magadnak es felepulsz hamar bizz bennunk!!!

10206. matilda_unna (válaszként erre: 10204. - Katica76)
2016. aug. 12. 10:33

Legutóbb azt mondta a doktor, hogy január-februárra adnak most időpontot műtétre, szóval igen, sajnos úgy néz ki tényleg fél év kb. Azt hittem belepusztulok majd a várakozásba, de egyre inkább úgy érzem, kell is ez az idő, hogy mentálisan is és fizikailag is előkészüljek egy ekkora változásra. Szinte minden szabadidőmet azzal töltöm, hogy utánaolvassak a részleteknek, mi is ez, mire kell előtte figyelnem, mire számítsak a műtét alatt, utána közvetlenül, az első hetekben-hónapokban, aztán az utána következő években, folyamatosan jegyzetelek meg listákat írok, rendszerezem a tudásanyagot, elkezdtem fogyózni és mozogni, meg vitaminokat szedni, egyszóval felkészülök. Ahogy érzem épp készen leszek novemberre :-)


na meg ott vannak az előzetes vizsgálatok, azokat is el kell végeztetni, időpontokat kérni stb.

10205. katica76 (válaszként erre: 10203. - Matilda_unna)
2016. aug. 12. 10:10
Nagyon nagyon köszönöm! <3
10204. katica76
2016. aug. 12. 10:09
Sziasztok! Megtudnátok mondani hogy kb mennyi a várakozási idő a műtétig? Tényleg fél év? Ha összejön szeptemberben sikerül eljutnom az első konzira Veszprémbe. De szeretném tudni hogy tényleg ilyen nagy a várólista? Köszönöm a válaszokat.
10203. matilda_unna (válaszként erre: 10202. - Katica76)
2016. aug. 11. 10:03

Szia Katica! Igen, időpontot kell kérni a konzultációra telefonon, azzal kezdődik a folyamat. Azt hogy mikorra kapsz időpontot szerintem a legpontosabban az asszisztense tudná megmondani, akár most rögtön, ha felhívod. Meg fogja kérdezni, hogy hány kiló vagy és mennyi magas, illetve mennyi a BMI-d, van-e társbetegséged, ilyesmi, és ad egy időpontot. Sok mindent a doktor felmér szemre és azzal, hogy kikérdez, de ha van olyan betegséged ami fontos, mondjuk magas vérnyomás, vagy cukorbetegség, akkor gondolom azért annak jó elvinni a leleteit magaddal, de ezt is elmondja az asszisztense, nagyon kedves és segítőkész :-)


itt vannak az elérhetőségek:

[link]

10202. katica76
2016. aug. 11. 09:40

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy nekifutást azzal kell kezdeni hogy kérek egy időpontot Mohos dr konzultációra? Arra mennyit kell kb várni? Illetve milyen papírokat vigyek magammal? Vagy csak kérdez Én meg válaszolok? Nagyon köszike nektek a válaszokért!

10201. csaba72 (válaszként erre: 10200. - Matilda_unna)
2016. aug. 11. 08:37

igen meglehet ( veszprémrol beszélek de szerintem mindenhol lehet )oldalt még nemlehet mert húzódnak a sebek hasom sem.

a gyomorszondávala is lehet aludni ( de ez nincs mindenkinek ) csak fordulásnál húzódik mert hát az orron keresztul van engedve de kilehet bírni igaz nem valami konfortos

2016. aug. 10. 09:48
A kórházi ágyat meg lehet kicsit dönteni annyira, hogy megemelje a felsőtestet? mert én ha háton alszom, akkor fulladozom, és műtét után biztos nem nagyon lehet oldalt vagy hason aludni, de ha már kicsit meg vagyok döntve az ülőhelyzet fölé, akkor okés.
10199. Kiel (válaszként erre: 10196. - Matilda_unna)
2016. aug. 10. 00:02

Sajnos még nincs meg az idôpontom, mert a biztosítónak az anyagot legkorábban fél évvel az elsô konzultáció után lehet leadni. Addig van a korábban említett 2 pszichológus, 3 dietetikus , egy gastroenterológus viziten túl légzésvizsgálat, teljes vérkép, gyomortükrözés, ha valamit találnak akkor szakorvosi vizsgálatok. Pl kardiológus, neurológus, stb.

Ha mindem megvan tali a sebésszel, idôpont egyeztetés, és irány a biztosító orvosa.

Szerintem ha ilyen ruganyos a bôrös jó eséllyel megúszod a plasztikát. Ez nagyon kortól-alkarról- induló súlytól-bôrtípustól függô dolog. Én nem reménykedem, de ki tudja mit hoz a jövô. :)

10198. Kiel (válaszként erre: 10197. - Eniko0208)
2016. aug. 9. 23:52
Nem, nem Angliában élek. A legtöbb országban ahol adnak tb támogatást a mûtétre elég komolyan veszik az elôzetes vizsgálatokat. Sajnos az angol rendszerrôl fogalmam sincs. :(
10197. eniko0208 (válaszként erre: 10194. - Kiel)
2016. aug. 9. 19:10

Szia Kiel.

Esetleg Angliaban elsz? Tudom hogy ott/itt kernek ennyifele vizsgalatot.

Ha nem bannad lenne nehany kerdesem a folyamatrol. En meg az elejen vagyok.

10196. matilda_unna (válaszként erre: 10194. - Kiel)
2016. aug. 9. 16:43

Szia Kiel! Sok szerencsét neked is a műtéthez, drukkolok, hogy minden jól menjen majd! :-)

Tudod már mikor lesz a műtét, vagy még nem kaptál időpontot?

Ilyen sokféle vizsgálatot végeznek el arrafelé előtte? nagyon érdekes lehet :-) Ha majd megyek a jövő héten háziorvoshoz igazolást kérni a TB-támogatáshoz, meg a gyomortükrözésre (fúj) szeptemberben, akkor megkérdezem a háziorvost is és a gasztroenterológust is, hogy itt mi a protokoll, és elkérem az itteni tájékoztató anyagot, ha van.


Két terhesség és a nagy műtét utáni fogyás után tényleg kell majd a plasztika gondolom, együttérzek veled, én is aggódom hogy kell majd, bár igyekszem megelőzni, ha valahogy lehet. Nekem még nem volt terhességem, sem akkora ingadozásom, hogy nagyon lássam mire számíthatok, amikor 25 kilót fogytam akkor is ugyanolyan volt a bőröm állaga mint most, nagyon kemény a húsom és kötöttek a szöveteim, és a bőröm is olyan sűrű és rugalmas, remélem hogy ez szerencse lesz a műtét után, de persze még így is biztos katasztrofálisan fog kinézni, azt hiszem ez olyan amire jó lesz felvértezni magam előre :-)

10195. matilda_unna (válaszként erre: 10193. - Zsuzsi135)
2016. aug. 9. 16:18
na ezt azonnal fölvéstem a kis füzetembe, hogy el ne felejtsek utánajárni, mert nagyon nem szeretnék még egy műtétet, nagyon köszönöm a tippet! :-))
10194. Kiel (válaszként erre: 10186. - Matilda_unna)
2016. aug. 9. 16:07

Szia! :) Én még a műtét előtt állok. Külföldön élek, és itt fogják elvégezni valamikor az ősszel.

Ezerféle vizsgálat volt, köztük pszichológus, dietetikus, gasztroenterológus. Tök érdekes kaland már eddig is.

Amit szerettem volna elmesélni az a következő. A második terhességemet 135 kilóval kezdtem. A hatodik hónap körül magas vércukorszintet produkáltam egy vizsgálaton, és a dokim 180 g-os szénhidrát diétára fogott. A következő 3 hónapban nagyon gyorsan fogytam. A kórházból 100 kiló alatt jöttem ki. Hát az nagyon durva volt. Az izmaim a 135 kiló mozgatására voltak beállítva, a - 35 kiló olyan érzés volt, mintha rugóra járnék! Törökülésből minden órás terhesen úgy pattantam föl, hogy a két kezemben tálcát tartottam, tehát kapaszkodás nélkül. :D

Persze volt hátulütője is. Mikor az itteni orvos megkérdezte, hogy el tudom-e képzelni milyen lesz ilyen drasztikus súlyvesztés után a bőröm mondtam neki, hogy nem kell elképzelnem, már láttam. A hasam combközépig lógott, és mindenem laza és puha volt. Én is elolvastam mindent amit találtam, és a képeket nézve a sok mozgás meg az idő sokat segít. Azt viszont már a saját alkatom alapján meg tudom mondani, hogy az a hasbőr nem fog eltűnni, tehát én készülök plasztikára.

A mellem jobban aggaszt. A mellkisebbítő műtétek hegei valahogy sokkal látványosabbnak tűnnek, mint hogy a két császárheg mellé bekerül még egy hasplasztika vonal. Aztán persze ki tudja.

Mindenesetre sok sok szerencsét az új életeddel, és ne aggódj! Én sem teszem, max napi 20 órában! :D

10193. zsuzsi135 (válaszként erre: 10192. - Matilda_unna)
2016. aug. 9. 14:52

Hali!

Ha valamit az elejétöl fogva nem akartam az a plasztika!

Hasam nem olyan gáz...De a mellem a köldököm alá ért.Mult idö..

Most is log..DE.....Elejétöl fogva tehát több mint 1 éve járok egy elektromos Izom Stimuláciora 2x 1 héten ott áram alatt "tornázom" sokkal jobb mint a sima Torna.Ez huzza a böröm vissza és egyben az elvesztendö izmot-Mert sokat elvesztesz különben mert a fehérje potlásod esik....-szoval ez segít ebben.Nos nem fogok szabatni.

Ez IS motivál sportolni.

10192. matilda_unna (válaszként erre: 10191. - Zsuzsi135)
2016. aug. 9. 13:10

hát igen, éreztem én, hogy a rövid kar csak olyan bullshit, mint a "vastag a csontom, azért vagyok ennyi kiló"-kezdetű rizsa, amit mindannyian nyomunk még a struccidőszakunkban :-DD


még annyit árulj el, hogy szükséged lesz bőrplasztikára ennyi fogyás után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook