Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


10101. Primula79
2016. jún. 27. 08:35
Sziasztok! Még csak műtét előtt, de gondoltam bejelentkezek, visszaolvasok. :) December 6-a lesz az én napom, jelenleg még a gyomortükrözéstől rettegek (furcsa módon magától a műtéttől nem). A súlyom ellenére úgy gondolom, eléggé aktívan élek. Heti 3 alkalommal járok edzeni, az életmód váltás már kb. 4 éve megtörtént (cukros voltam terhesség alatt, és úgy is maradtam, a jelek szerint...). A pajzsmirigyem szar volt, azt most sikerült beállítani, az inzulinom horror, és emelkedik a cukrom. Így jutottam el idáig... Első kérdésem (lesz még 1000), hogy próbált e valaki méltányossági kérelmet beadni és ha igen, milyen eredménnyel?
10100. JUCI22347
2016. jún. 26. 22:27
Sziasztok, hàrom honapos vagyok, 104 rol indultam, most 79 vagyok. Vannak kicsattanós, tuti napok de vannak faradt, hasfàjós napok. Màr nőtt a mennyiseg, amit enni tudok de meg mindig tapasztalgatom a mukodesemet. Az édeseket sokkal emelyitobbnek erzem, nem tudom lenyelni a cukros dolgokat. Csoki sem csuszik... Viz sem esik jol. Leginkabb a stewias vitaminos vizet iszom es csalanteat. Még gyakran ramtor a hanyinger evestol fuggetlenul. Ha tuleszem magamat vagy pl egy fel szelet pizza becsuszik, akkor erzem h nem ok valami es inkabb megszabadulok tole. Utana minden ok.ez lenne a dumping? Hat nem tudom... A folyadekkal gondban vagyok.. kb 2 liter per nap , de a vizeletem sotet es napi hàromszor van csak. Tehat nem eleg.. vitaminokat szedem , multi, biotin, b12 es neha kalcium..meg persze gyomorvedo..mar csak 1x. a hormonjaim nem alltak helyre, kb ket hetente megjön. A S.ex nem annyira problemamentes. Mintha a libidom gyengelkedne. Korgas van, en sem tudok mozizni nyugodtan. Megoldasom:késòi előadàs az elso 5 sor ..senki nincs 😁 ott szólhat... vervetel, kontroll hamarosan. Hajam hullik de mar hullott ennyire a gyerekeim szoptatasa alatt is. Könnyebben mozgok, esztetikailag is pozitív. Imadom, h eltelek par falattal. ha kajara raiszok akkor fàjdalmat erzek...azt nem szabad.
10099. Judszi
2016. jún. 25. 16:48
Sziasztok! Ma jöttem haza a kórházból. Irgalmatlan meleg van, folyik rólam a víz, de túl vagyok rajta. Nagy reménnyel várom a következő időszakot. Sikerült ma kiteregetnem és mosogatnom. Nagyon büszke vagyok magamra. Nagyon kifáradtam, de nem érzem, hogy innom kellene. Gondolom majd egyszer talán szomjas is leszek.
10098. pillanatka (válaszként erre: 10096. - Zsú1965)
2016. jún. 24. 22:56
Kedves Zsú! Azt hiszem én is kétkednék egy ilyen teljesítményben de engedd meg nekem, hogy magamnak elhiggyem... Raktam fel képeket, az előéletemről csak annyit 175kg-mal is aktív életet éltem. A Velencei-tavat is körbebringaztam, és nem esett nehezemre 8-10km gyaloglás (persze nem erőltetett tempóban). Sokat segített a feleségem biztatása - és ez ne csak a 20 év korkülönbségnek köszönhető. 54 évesen én már megtanultam- éri elmondani a frankót. Mohos doktorral pedig majd szeptemberben találkozom, ráér majd akkor lecseszni. És igen, jó érzés volt lefutni. Teljesíteni valamit, amit kitűztem, elképzeltem. Nem egy maraton volt, egy igen rövid táv, de megvalósítottam, néhány ezer emberrel együtt. És aki hiszi, hiszi, aki nem, nem. Aki számított, ott volt és ennyi.
10097. Tejszin
2016. jún. 24. 19:19
Pillanatka levelére válaszolva. A folyadék könnyen csúszik, a husi és a töményebb étel az még 3 év után is nehezebben megy le. Az elején azért is nehezen, mert a pici gyomor és a bél közötti átjárónak a műtét után idő kell a gyógyulásra és a némi tágulásra. Ezért is kell lassan és nagyon alaposan megrágva lenyelni minden falatot. Az első időszakban nekem is sokkal több energiám volt, mint most. Valahogy ez a nagy fogyás akkora sikerélményt adott, hogy az ember csodákra volt képes. Hozzáteszem, hogy én 127kg-osan is sportoltam és elég jól bírtam. Megkockáztatom, hogy jobban, mint most.
10096. Zsú1965 (válaszként erre: 10095. - Pillanatka)
2016. jún. 24. 09:40

Lehet, hogy most megbántalak, de kétkedéssel olvastam a futásodat. Április eleje óta még nem telt el 3 hónap, és te nagyon nagy súlyról indultál. Tehát nem valószínű, hogy a műtét előtt edzésben lévő futó lettél volna. A műtét és a 40 kilós hirtelen fogyás olyan stressz és megterhelés a szervezetnek, hogy el nem tudom képzelni, hogy lenne elég erőd, energiád egy ilyen sportteljesítményre, akár mekkora távról is legyen szó. A bypassosok zöme ilyenkor még azzal küzd, hogy mit egyen, hogyan egyen, mennyit egyen, nem csak a súly fogy, hanem a szervezet tartalékai is… és kizárt, hogy Mohos doktor javasolta volna a korai sportot…


Persze ha 2015-ben volt az a április, amikor operáltak, akkor megkövetlek és visszavonom az egészet. De nem szeretném, ha az újak vagy a műtétet most tervezők azt hinnék, hogy kijönnek a kórházból és ironman lesz hirtelen mindenkiből.

10095. pillanatka
2016. jún. 22. 23:39
Sziasztok! Április 5-én kezdődött az új életem és ma -40kg... A Családommal ma lefutottam 54 évesen az első futóversenyemet... Hát meghaltam, "ötvenkéccer" de nagyon jól esett a barátaim gratulációja. A kaja még mindig necces, éhes azóta sem voltam, de a folyadék...Reggelente 1L. gyümölcs tea simán bemegy mmm... Tudok inni fröccsöt és voltam a Várban a sörfesztiválon, hát egy két pohár ott is lecsúszott. Leves hegyek! Kenyeret viszont semmit. Panírozott húsok semmi. Olyan fosul tudok lenni egy harapás rántott húsitól, hogy már a gondolat is elborzaszt... Minden reggel mosollyal ébredek fel... MEGÉRTE!!!
10094. Tejszin
2016. jún. 22. 14:17

Sziasztok!

Az étkezésem úgy 1 év alatt, mármint a mennyiség elérte a normálist. Már beülhetek egy étterembe anélkül, hogy a 80%-át ott kellene hagynom az ételnek. Ez lassan normalizálódni fog. A korgás az nagyon-nagyon erős tud lenni időnként, és persze olyankor amikor nagyon nem kellene.

Üdv.

10093. Zsú1965 (válaszként erre: 10091. - Tejszin)
2016. jún. 22. 09:55
Nekem is mindig az a félelmem, hogy a színházban, a csöndben fog egy nagyot kuruttyolni a gyomrom. Máshol már annyira nem érdekel, úgy csinálok, mintha nagyon korrogna:)
10092. zsuzsi135
2016. jún. 22. 09:47

szia

köszi az öszinte szavakat ...

Tehát 2013 mütött vagy szabad kérdeznem mekkora az a menység amit enni tudsz ...!?

Még mindig kevés vagy lassan emelkedett!?

ÜDV zsuzsi

10091. Tejszin
2016. jún. 21. 20:39

Sziasztok!

Én még nem nagyon írtam ide, csak olvasgattam, de kicsit elegem el vagyok keseredve, ezért leírom a tapasztalataimat.

2013-ban műtöttek. Az első évben 55 kg-ot fogytam.

Azóta ingadozik a súlyom. 10-15 kg-ot. Ez annak köszönhető, hogy állandó hasmenésem van. Hol jó, hol nagyon rossz a felszívodásom.

Vitamint állandóan szednem kell. A B12, de ezt mindenkinek, nekem havonta szuriban. Mivel gyakorlatilag nincs gyomrunk, nincsenek bolyhok amik felszívják, ezért szuri kell.

Puffadás, hasi fájdalom szinte állandóan van. Hol erősebb, hol gyengébb. A bél kruttyogás az szörnyű. Ha moziba vagy szinházba megyek inkább nem eszek fél napig hátha megúszom. Nem mindig használ ez se. Folyadékot semmiképpen nem szabad, az nagyon hangos. Legutóbb már hátrafordult az előttem ülő is. Kiszámíthatatlan mikor van és mikor nincs. A puki és a széklet, hát az borzalmas. Azt én még a család előtt is szégyellem. Persze el lehet vonulni, úgy kiküszöbölhető. Én már járok emiatt gasztro dokihoz, de eddig nem sokat változott. Az egyik orvos szerint a műtét miatt van, a másik szerint nem attól. Már minden létező vizsgálaton túlestem,minden negatív lett. Kilégzéses ,laktóz,allergia, IBS. A műtét óta sokminden megváltozott. Esztétikailag nem lehet panaszom. Jobban nézek ki mint lánykoromban. Mindenki el van ájulva, csak a mellékhatásokat nem tudják.

Sajnos a vitaminhiányok miatt állandóan fáradt vagyok, viszont éhes nem voltam 3 éve. Ha nem eszek egész nap azt se veszem észre. Az evésem normálisnak mondható. Időnként érzem, hogy kicsit sok, főleg a száraz, tömény ételeknél. Viszont, ha erre figyel az ember, akkor nem okoz problémát.

Én, talán fél év elteltével, akkor kicsit felbátorodva ettem és hánytam. Na azóta erre figyelek, nagyon. Nem is fordult elő többet. Ja , és a savlekötőt is szedni kell minden este szigorúan.

Hogy ennyi idő elteltével mit gondolok? Megérte-e?

A sok problémám ellenére, még most is pozitívnak gondolom, pedig nekem előtte nem voltak egészségügyi problémáim, szimplán csak túlsúlyos voltam. Majd jövőre újra visszatérek erre a kérdésre. Remélem még akkor se fogom bánni.

10090. Judszi (válaszként erre: 10089. - 2664dcbb41)
2016. jún. 18. 08:17

Még három napom van a műtétig. Én is sajnálom, hogy leállt a fórum, de gondolom a régebben műtöttek már dolgoznak, jól érzik magukat és élik az életüket.

A frissebben műtöttek meg nem biztos, hogy tudnak a fórum létezéséről, ill. úgysem tudnak még tanácsot adni, mert ők is most élik át.

Nekünk már az is nagy segítség, hogy a régebbi hozzászólásokból okulhatunk, felkészülhetünk erre-arra.

Persze jó lenne, ha megint olyan lenne mint pár hónapja.

10089. 2664dcbb41
2016. jún. 18. 06:58
Sajnálom, hogy ennyire leállt a fórum. :(
10088. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10087. - Csaba72)
2016. jún. 13. 18:08
Vérvételről az eredmények, illetve a későbbiekben a hasi ultrahangról felvétel (ezt ő kérni fogja majd). Én még előre írtam össze kérdéseket a felmerülő problémákról, mert ott a nagy izgalomban elfelejtettem volna. Bejelentkezés 0670/270-5603.
10087. csaba72 (válaszként erre: 10086. - 2664dcbb41)
2016. jún. 13. 06:41
mi az a minden és milyen számon lehet bejelentkezni.....valahogy elkeveredett a szám
10086. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10083. - Csaba72)
2016. jún. 9. 08:16
Mindent a magánrendelésre kell vinni, előre be kell jelentkezni, mert nagyon sokan lesznek, várni is kell valószínűleg. Én több mint egy órát vártam a múltkor.
10085. ojuna (válaszként erre: 10080. - Judszi)
2016. jún. 8. 09:18

Szia :)

Szerintem is jo otlet es orulsz, ha valakinek atadhatod a kinott holmikat, fuggetlen attol, hogy elotte sok penz koltottel ra. Engem nem is erdekelt, hogy markas nagyon jo allapotban levo kabatokat es ruhakat adtam oda valakinek, nagyon boldog volt vele..es ez minden penzkiadast feledtet. Persze en is kaptam nagyon szep holmikat es ugy orultem neki :) Facebook vagy itt teljesen mindegy szerintem, kicsi utazast meger mindenkinek a ruhacsere. mondjuk sajnos en nem tudok nektek tovabb adni semmit, hiszen innen e koltseges lenne.Probald ezt letrehozni, hatha sikeres lesz :) Pusza

10084. Dagidög (válaszként erre: 10082. - 2664dcbb41)
2016. jún. 7. 16:49
Köszi
10083. csaba72
2016. jún. 7. 06:45
magánrendelésre kell vinni a vérképet is? be kell elore jelentkezni vagy simán oda lehet menni?
10082. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10081. - Dagidög)
2016. jún. 3. 17:11
Magánrendelésen.
10081. Dagidög
2016. jún. 3. 16:09
Sziasztok! A negyed éves kontrollt a doki a kórházban vagy a magánrendelésen végzi???
10080. Judszi (válaszként erre: 10072. - Ojuna)
2016. máj. 31. 20:40

Szia! Bocsánat, hogy ilyen aktiv vagyok, de remek ötletnek tartom ezt a ruhacserét, mert mindenki azt mondja, hogy rohamtempóban változik a mérete.

Ti mit gondoltok erről?

10079. Judszi
2016. máj. 31. 19:33

Sziaszok! Most kezdődik a "végjátékom", legalábbis nagyon remélem, hogy nem jön közbe semmi. Nagyon izgulok, gondolom életem leghosszabb két hete lesz. Ha esetleg van valakinek bármi javaslata a műtét utáni kórházi ill. otthoni időszakkal kapcsolatban, nagyon örülnék, ha megírná. Nem igazán tudom mire számíthatok, még gipszem sem volt soha, kórházban is összesen kétszer voltam, szülni.

Nagyon félek, várom és izgulok.

10078. JUCI22347 (válaszként erre: 10073. - Hope80)
2016. máj. 31. 19:29

Szia, Debrecen- Dr. Tanyi Miklós, Veszprém- Dr. Mohos .

Állítólag az új, kórházi háttérrel rendelkező budapesti egészsgég komplexumban (nem írhatok nevet) is fogják csinálni ezt a műtétet. Bár szerintem ez egy igen komoly beavatkozás. A saját lábadozásomat és problémáimat figyelembe véve azért igen nagy sebészi és gasztroenterológusi ismereteket igényel. Persze lehet, hogy külföldön megszerezték.. Mohos Dr. rengeteget műtött már külföldön is, Dr Tanyi is a profizmusáról híres a bariátriai beavatkozásokban és egyéb hasi műtétekben is.

10077. Judszi (válaszként erre: 10073. - Hope80)
2016. máj. 31. 19:28
Szia! Még én sem vagyok műtött, de már "csak" két hét. Sokat keresgettem és is a neten, meg ismerősökön keresztül. Minden út Veszprémbe vezetett.
10076. JUCI22347 (válaszként erre: 10070. - Veronsmile)
2016. máj. 31. 19:23
köszi, már jobban vagyok, kb. egy hete tudok enni úgy, hogy nem vagyok rosszul utána. sokat hánytam mert nem találtam el a szilárd kajával a mennyiséget ami még befér. Csirkétől rosszul vagyok, kijön. Erőm vissza jött. Eddig 20 kg-ot fogytam 5,5 hét alatt. A legnagyobb bajom a szomjúság. A víz nem esik jól az édesítős vagy esetleg enyhén cukros italokat is émelyítően édesnek érzem. most a csalántea esik jól de nem tudok annyit inni mint kellene. hát most itt tartok.
10075. Hope80 (válaszként erre: 10074. - Zsuzsi135)
2016. máj. 31. 16:44
Köszönöm Zsuzsi!Veszprém jóval közelebb van,utána is fogok érdeklődni.
10074. zsuzsi135 (válaszként erre: 10073. - Hope80)
2016. máj. 31. 15:47

2 van magyarországon ...

Veszprémet és Debrecent keresd

Dr.Tálos ha jol tudom Debrecen

Dr.Mohos Veszprém

10073. Hope80
2016. máj. 31. 14:35
Sziasztok!Én még nem vagyok műtött,csak elhatározásra jutottam.A gyomorgyürűt nem szeretném mert még a gondolattól is rosszúl vagyok,hogy állítgatni kell,és hosszútávon a bypass-t biztonságosabbnak gondolom!Most olyan orvost keresek aki elvégezné,ha esetleg tudtok valakit ajánlani azt megköszönném.Kerestem a neten de nem találtam olyan listát,hogy kik végeznek ilyet.
10072. ojuna
2016. máj. 31. 12:38

Sziasztok!

Most mult 6 honapja, hogy mutottek. Voltam fel eves kontroll vizsgalaton. Eddig 58 kilo ment le.Es a BMI 61-rol 39-re. Tovabbra is tartom a heti 2-3 alkalom kondi termet 2 oras edzesekkel. Minden eredmenyem nagyon szep megdicsertek a dokik. En 80%-ban egeszsegeset eszek( zsirszegeny, cukormentes es zoldseges, gyumolcsos eteleket vagy frissen) Hozzateszem en szensavas uditoket iszok persze zero valtozatban, fanta citrom, pomelo, narancs es zero cola. Semmi gondot nem okoz nekem. Mar nem kell szednem a gyomorvedo kapszulat sem. A hajam hullik, de a doki azt mondta meg fog allni, uj hajak nonek NO PANIK!Sokat huzodott vissza a borom is pedig 160 kilorol indultam, a sport sokat segit. En 6 het utan mentem vissza dolgozni, fizikai munkat vegzek es 6 het utan kezdtem sportolni. Nekem is volt gyomor szajizem es sok savam az elejen. MINDEN ELMULT!! Igen sok a belgazom, semmit sem tesz ellene a dokim azt mondta elmulik vagy enyhul..es tenyleg enyhult igy 6 honap utan sokkal jobb. Napi 20-25 alkalmi szellentes normalis egeszseges embereknel is.

A sportnak koszonhetoen sokat iszok es napi 5-7 alkalommal etkezek. Nem eszek sokat, de poci telitetsegnek meg is allok. A gyumolcstol belkorgasom van, de nem csinal mast. Napi 3-4 alkalommal latogatom a mellekhelyiseget "internetezes vegett" haha..ekkor van egy kis idom.

2 merettel lett kevesebb a cipomeretem es 7 merettel kisebb a ruhameretem.

Ezeket azert irtam le, mert ez var ratok is, ha szepen csinaltok mindent.

IMADOM A CSONTJAIMAT :)


Ha otthon elnek meg akkor nyitnik egy oldalt a facebookon, ahol lathatnank egymast es cserelgethetnenk ruhakat szabadon, mert ugye kinek nagy kinek kicsi es minek venni, ha segithetunk egymason. Itt hollandiaban mi ezt csinaljuk en is adtam valakinek 6 zsak nagymeretu ruhat es en is kaptam sok szep ruhat a jelenlegi meretemben ez igy sokkal koltsegmentesebb amig el nem erjuk a vegleges sulyunkat.


Puszi mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook