Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


10281. Sikuku (válaszként erre: 10280. - Sikuku)
2016. aug. 22. 09:26
Bocs az elirasokert. Telefonrol irok es a 45ös BMIos ujjaim neha melleutnek :))
10280. Sikuku (válaszként erre: 10279. - Matilda_unna)
2016. aug. 22. 09:25

Tettszik ez a rendszer.

Az itteni rendszer nagy elonye az ingyen gyogyszer mindig minden korulmenyek kozott, bar csak a TB altal ajanlott gyogyszereket irhatjak fel az orvosok

Az orvosok a TB bábjai, nem lehet sajat velenenyuk csak ami a nagy TB bibliaban meg van irva azt ajanlhatjaj es ugy kezelhetnek, nem mondhatja pl. Hogy ezt az abtibiotikumot adhatom ingyen de szerinten egy masik fajta jobb lenne ha akarod felirom azt de bem lesz ingyeb. Alternativ csodaszereket, ilyen olyan gyogynovenyeket stb nem is ajnlhatnak mint pl otthon nyugodtan mondhatja egy nogyogyasz h probald ki az x gyogynovenyes teat mert annak ciklusrendezo hatasa van es mar sok paciensemnek segitett.

10279. matilda_unna (válaszként erre: 10278. - Sikuku)
2016. aug. 21. 17:07

Az állami szektor itt is nagyon túlterhelt, bár ennyire nem veszkődnek az ellen, ha bent van a beteg, és sokkal könnyebb szakorvos elé jutni, viszont itt sokkal kiépítettebb a magánorvosi szektor, főleg azért, mert a működése össze van hangolva a francia TB-vel, és egy részét a vizsgálatoknak az fizeti. Ha teszem azt a TB által központilag meg lett állapítva, hogy egy gyomortükrözés 100 euró (most csak a hasamra ütök, fogalmam sincs mennyibe kerül), akkor egy állami kórházban ebből 70 eurót fizet a TB (mindig mindennek a 70%-át fizeti), és 30%-ot pedig vagy a beteg zsebből, vagy a magánbiztosítója, mert itt szinte mindenkinek van legalább egy alap magánbiztosítása, ami nagyon kevés havi pluszkiadást jelent, ilyen 20-30 eurót általában, viszont ezeket a maradék 30%-okat mindenből állja, a gyógyszerekből is.

Ha viszont az ember magánorvosnál akarja elvégeztetni a gyomortükrözést mondjuk bypass előtt, hogy a témánál marajunk :-), és a magánklinikán nem 100 euróba, hanem 120-ba kerül (az is szabályozva van, hogy a magánorvosok max hány százalékkal kérhetnek többet, mint a hivatalos ár), akkor is 70 eurót a TB fizet belőle, és egy ésszerű határig a magánbiztosítója még a maradék 30%-on fölül lévő magánorvosi díjat is fizeti, tehát ebben az esetben még 50 eurót.


Szülésért nem kell fizetni, annak nem csak a 70%-át állja a TB, hanem az egészet, csak akkor van plusz költség, ha valaki extra ultrahangot szeretne mondjuk, vagy ilyesmit, de hivatalosan van 3 UH egy normál terhesség alatt, és folyamatos cukorszint ellenőrzés, ha valakinek van problémája vele. És itt lehet az embernek saját nőgyógyásza a terhesség alatt, de ha épp ne az van ügyeletben, amikor esetleg éjjel elfolyik a magzatvíz, akkor az segít a szülésnél aki épp bent van, nem hívnak be saját orvost, ilyen nincs, csak magánklinikákon.

10278. Sikuku (válaszként erre: 10276. - Matilda_unna)
2016. aug. 20. 16:29
A francia rendszer milyen ugy altalaban is erdekel meg bypass ugyben is hogy a temanal maradjunk :)
10277. Sikuku (válaszként erre: 10276. - Matilda_unna)
2016. aug. 20. 11:53

Nem hiszem, hogy tul sokan jarnanak itt magan rendelesekre, sot az igazat megvallva en meg nem is lattam sehol a varosban maganrendelot vagy akar hirdetest se.


Pl. Terhessegi ultrahangot 2t csiNalnak 12. Es 20. Het korul szoval jo esellyel meg a baba nemet se tudod meg. Ezt pl. Sokan magan uton nezetik meg ami £200 korul van (80e ft).

Nincsenek extra gazdag barataim igy nem tudom hogy az a reteg jar e magankorhazba, de az atlagfizeteses reteg nem nagyon

10276. matilda_unna (válaszként erre: 10272. - Sikuku)
2016. aug. 20. 09:48

Imádom az ilyen külföldi eü-rendszeres sztorikat, elképesztő mennyire másként közelíti meg minden ország ugyanazt a problémakört :-) Eddig akárhogy is nézem, a francia a legjobb. Bár a németről nem sokat tudok, arra is kiváncsi lennék.


És amit leírtál Angliában az az állami rendszerre vonatkozik? van emellett azért magánszektor is, ahol könnyebb orvoshoz jutni? ott fizet valamennyit a TB a magánorvosi költségekből?

10275. matilda_unna (válaszként erre: 10273. - KM1981)
2016. aug. 20. 09:45
köszi :-) próbálom kibekkelni azt a hátralévő időt, aztán az igazán tapasztalaton alapuló posztok majd csak azután lesznek, a mostaniak mindig csupa kérdőjelesek még :-)
10274. gretike98 (válaszként erre: 10263. - Katica76)
2016. aug. 19. 20:26
Nekem is csúnya viszeresek a lábaim,de nem jelentett akadályt. Az lesz a következő műtétem. Most arra gyűjtök. :)
10273. KM1981 (válaszként erre: 10271. - Matilda_unna)
2016. aug. 19. 10:38
Bennem is tegnap realizalodott h te irod a blogot amit facen olvastam amikor ismerosnek tunt a gyaloglas teregetessel praktika :) Koszi neked azert a bloggert mar most nagyon sok hasznos infot osztottal meg pl a vitaminokkal kapcsolatban.Olvasom azt is meg ezt is napi szinten info ehes vagyok minden nap, alig varom mindig h epp ma ki milyen okossagot oszt meg amit lehet hasznositani, jol jon minden info. :)
10272. Sikuku (válaszként erre: 10269. - Zsú1965)
2016. aug. 19. 09:23

Biztos Angliabol hozta az elveit ugyanis itt nem tartanak a korhazban senkit 1 perccel se tovabb mint nagyon szukseges.

Szules utan is 1 nap de ha tele a korhaz es mindeb rendben akkor akar 3 ora mulva mar mehetsz is haza. Ugyanigy befekudni se olyan egyszeru, ha elfolyt a magzatviz es "csak" ezzel az indokkal beallitasz a korhazba hazazavarnak amig x perces fajasaid nem lesznek (nem tudom mar hany perc)

Az ilyen-olyan rutinnak szamito laparoszkopias mutetekek pedig egy "day surgery" bevu reszlegen mutik ahol a mutet utan egy oriasi kb 50 agyas korteremben ebredsz fel, 5-6 orat megfigyelnek aztan szevasz.

Nem koltenek el az egeszsegugyben egy pennyt se foloslegesen.

A betegsegek java reszet haziorvosi szinten oldjak meg, en meg nem sok emberrol hallottam aki haziorvostol tovabb jutott volna egy szakorvoshoz. Biztos valami oriasi baj kell legyen hogy elkuljenek egy nogyogyaszhoz, borgyogyaszhoz, gastroenterologushoz.

Az orvosok itt draga munkaeronek szamitanak ezert csak a nagyon fontos muveleteket vegzik el. Pl kismamakent eloszor nogyogyaszt a szulesbel latsz, elotte csak novert, rontgen asszisztenst es vedonot.


En cukorbetegkent se talalkoztam meg orvossal csak dietetikussal meg diabeteszes noverrel.

Bocs ha eltertem a tematol.

Ez csak egy kis izelito volt az Angliai egeszsegugyrol, annyira mas elonyeivel es hatranyaival a magyarnal, egy teljesen mas vilag.

A nagy elonye hogy minden gyogyszer, kezeles mindenkinek ingyen van. Semmiert, de tenyleg semmiert nen kell fizetni pl.egyszer meg fogorvosnal is felirtak egy magasabb fluorid tartalmu fogkremet es meg azok is ingyen voltak nagy meglepetesemre. De kaptam mar vercukorszint mero keszuleket is ingyen.

A rendszeresen szedett gyogyszereidert ha elfogynak meg eleg a gyogyszertarba bemenni es jaosz uj adagot ingyen.

10271. matilda_unna (válaszként erre: 10270. - Strawberrydream)
2016. aug. 19. 08:00
igen én, köszi :-) nem vagyok egy nagy bloggerbubus, de erről a bypass témáról annyi mondanivalóm támadt hirtelen, meg annyi infóm, hogy ha nem írogatom ki magamból, akkor szétfeszítenek :-)) félelemlevezetésnek is jó :-)
10270. Strawberrydream (válaszként erre: 10262. - Matilda_unna)
2016. aug. 19. 06:59
A facebookon olvastam egy blogot Te irod? Szuper:)) nagyon tetszett!
10269. Zsú1965
2016. aug. 19. 06:47

Megnéztem a honlapot. 2 óra alatt lezavarta a bypasst. Ügyes. De azért a legtöbb kövárnek már van mindenféle baja, összenövései, stb. na akkor nem 2 óra.

És 46 óra után hazament? Veszrémben és Debrecenben akkor még a nyeletést se csinálják meg, még nem ihatsz semmit, a folyadékot is infúzióban kapod.


Azért kiváncsi lennék a frissen operáltak véleményére, hogy szerettek-e volna a 3. napon hazamenni...

10268. Zsú1965 (válaszként erre: 10264. - Bibionee8)
2016. aug. 19. 06:38

Pl. nekem Debrecenben csinálták.


És a Dunában nem az orvosok szakértelmét vonom kétségbe...

10267. Kisiza (válaszként erre: 10264. - Bibionee8)
2016. aug. 18. 18:23
Egyetértek bibionee-val. Úgy tünik, a Duna Medical egy tapasztalt sebészt talált , szó sincs plasztikai sebészröl; a felszereltség pedig- honlapjuk alapján- csúcstechnika. Szerintem az ár "fair".
10266. Strawberrydream (válaszként erre: 10264. - Bibionee8)
2016. aug. 18. 16:50
Debrecenben dr.Tanyi Miklos adjuntus vegzi a muteteket, kivalo szaktekintely. 1,5 millio Ft- ba kerul ott is, de a konzultacio ingyenes. Ott is rengetegen vannak, lehet, hogy ide nem irnak.....
10265. Strawberrydream (válaszként erre: 10251. - ÁgicaAgica81)
2016. aug. 18. 16:42
Igen ugy tervezem, hogy lemegyek a vizsgalatokra Debrecenbe es hazajovok. 5 napot mondtak mutet utan es 1 het a varratszedes utana arra is visszamegyek. Otthon csak jobb:)
10264. bibionee8 (válaszként erre: 10259. - Zsú1965)
2016. aug. 18. 14:01
Az kicsit tévhit,h a magánkórházakban nincs megfelelő ellátás, mert ha megnézed ennek a Duna Medicalnak az oldalát, a lehető összes egészségügyi műtétet elvégzik. Ezek nem csak plasztikai sebészek,akik napi 20 műmell mellett megejtenek egy bypasst is :D Nyilván tisztában vannak a kockázatokkal jobban,mint bárki más, pont ez a lényeg,h nincs is egy olyan plasztikai sebészettel foglalkozó klinika se, ahol ezt a műtétet csinálják. Itt ugyanúgy végeznek komoly műtéteket, a gyomor kényszerűségből történő eltávolításától elkezdve mindent, nem a ráncfeltöltés a profiljuk. Igazából az ár miatt ért meg egy kérdést, illetve azért , mert aki Budapesten él,annak nyilván könnyebb lenne itt megejteni a műtétet és nem egy messzebb lévő városban. De hát itt még drágább is,mint Mohos doktornál, meg nem kétséges,hogy ő a legprofibb és tapasztaltabb ebben a dologban. Amúgy ezt nem lehet tudni,hogy Debrecenben ki és mennyiért csinálja? Szinte nem is láttam itt olyat, akinek Debrecenben csinálták a műtétet. Arról lehet tudni,hogy ott mi a helyzet?
10263. katica76 (válaszként erre: 10261. - Matilda_unna)
2016. aug. 18. 13:21
Szia Matilda! Igen tényleg nagy mázlim volt mert előttem 10 perce mondták le! Annyira izgatott vagyok mert tényleg csak 13 nap! :) Mondjuk izgulok, hogy ne m-e okoz gondot majd hogy nagyon viszeresek a lábaim. Nagyon nagy csalódás lenne ha ez miatt nem lehetne megcsinálni! De egyenlőre a lábaimat nem akarom megműttetni!Valakinek esetleg szintén ilyen a lába és mégis meg csinálták a Bypasstot?
10262. matilda_unna (válaszként erre: 10256. - Strawberrydream)
2016. aug. 18. 13:01

ühüm, nekem is mondta ezt, mármint a fogyást, rajta is vagyok, bármennyit is sikerül lefogynom addig, még mindig simán bent leszek a 40+ BMI kategóriában :-)) Meg ez jó kis előedzés a műtét utáni életre, ahol majd mindig kell írni kajanaplót, meg sportolni kell rendszeresen, meg ilyen nagyon rendszerezett életet élni.


Eleinte halálra idegesített a kajanapló írogatás, de mostanra belejöttem :-)

10261. matilda_unna (válaszként erre: 10260. - Katica76)
2016. aug. 18. 12:58
Hú, gratulálok, de ügyes vagy, és tényleg szerencsés is, mekkora mázli, hogy pont ma telefonáltál!! augusztus 31 már csak két hét!! :-))
10260. katica76
2016. aug. 18. 12:50

Sziasztok!

Annyira de annyira boldog vagyok! Meg persze egy nagy mázlista ezek szerint! Most hívtam fel Veszprémi elérhetőséget hogy kérjek egy időpontot. Mondja a hölgy hogy Október közepére van az első szabad időpontja. Mondtam hogy nagyon örülök neki! Erre Ő hogy egy pillanat, megnézem mert valaki éppen pár perce mondott vissza egy időpontot. Én persze lélegzet vissza fojtva vártam! Beleszól a hölgy újból a telefonba. Igen megvan Augusztus 31 én üresedett meg egy hely konzultációra. Én persze a nagy örömtől mondtam hogy igen!!!!! Szuper az időpont! Hát most felpörögtek az események, kicsit most az öröm mellé meg is rémültem! De annyira nagy elszántságot adtatok hogy tényleg van remény arra hogy ne 50 kg súlyfelesleggel éljek tovább, hogy vettem a bátorságot és Ma felemeltem a telefont és kértem egy időpontot! Nagyon várom a Mohos doktorral való konzultációt!

10259. Zsú1965 (válaszként erre: 10258. - Bibionee8)
2016. aug. 18. 11:08
Én egy ilyen nagy műtétet biztosan nem mernék máshol megcsináltatni, csak olyan helyen, ahol komplett kórházi háttér va szükség esetére, gondolok itt pl. intenzív osztályra (és intenzív szakorvosakra), stb. Azért ez nem egy egynapos sebészet vagy plasztikai műtét kategória...
10258. bibionee8
2016. aug. 18. 09:54
Sziasztok! Volt szó itt arról,h már Pesten is csinálják a műtétet a Dunaedicalban. Ez így is van. Az ár nincs kint az oldalukon. Írtam nekik emailt tegnap este. Valaszoltak is. 1 750 000-be kerül a műtét plusz lehetnek mas koltsekeg is a mutet alatt, ezert csak utana kell fizetni. Plusz egyeb vizsgalatok dija ebben nincs benne. Van reszletfizetes, de arrol tobbet meg egy konzultacion tud mondani. Nem tudom a reszletfizetes magankorhazakban hogy van? Eliranyit egy bankhoz? Vagy ő maga ad szerzodest a reszletfizetesre?
10257. Strawberrydream (válaszként erre: 10253. - Sikuku)
2016. aug. 18. 06:07
Lehet majd rákérdezek a nőgyógyászra, de ha van ilyen szerintem valami hormon lehet és azt nem biztos, hogy szívesen szedném.
10256. Strawberrydream (válaszként erre: 10252. - Matilda_unna)
2016. aug. 18. 06:06
41 éves vagyok, átlagban 3 óra, de ha fellép valami komplikáció akkor gondolom eltolódik. Azt mondta, hogy szerencsés vagyok mert nekem nem a gyomromra ment a háj hanem a combomra meg a fenekemre és így állítólag sokkal könnyebb műteni mint akinek a hasán van sok. Ennek azért örültem:)) Azt is mondta, hogy ha lehet a műtétig fogyjunk pár kilót, mert a májunkon kb. 2-2,5kg háj van és a műtét közben akadályozza.
10255. Kisiza (válaszként erre: 10254. - Sikuku)
2016. aug. 17. 23:16
Én úgy tudom, hogy Londonban rendel minden héten és csak a mütétre jön haza (Ö is...). Keress ra a neten, hatha L-ban tudsz konzultalni vele. Udv.
10254. Sikuku (válaszként erre: 10245. - Kisiza)
2016. aug. 17. 22:30

Ez engem is erdekelne.

Ha jol olvasom a cikkben egy Angliabol hazakoltozo orvos vegzi a muteteket aki 150+ mutetet vegzett mar kulfoldon.

10253. Sikuku (válaszként erre: 10248. - Strawberrydream)
2016. aug. 17. 22:28

Nem tudsz valami gyogyszert kerni ami keslelteti a menstruaciot par nappal vagy akar 1 hettel?

En mar egyszer szedtem ilyet de nem emlekszem mi volt a neve.

Nem is a mutet alatt a ciki hanem ha esetleg utana a novereknek kell cserelniuk a "cuccost" . Ebbe bele se gondoltam.. meg csak az elejen vagyok a dolognak, elhatarozas szintjen. Hmm..Annyi mindenre kell gondolni , felkeszulni.

10252. matilda_unna (válaszként erre: 10250. - Strawberrydream)
2016. aug. 17. 21:42

á, az csak akkor ha valami komoly baj van. neked volt már máskor is műtéted? mármint akármilyen? hány éves vagy?

Akkor szokott gond lenni a műtét alatt, ha a szövetek gyengék, vagy fellép valami légzési nehézség, ilyesmi. persze nem mondom, hogy nem történhet meg akárkivel, de szerintem ha az ember jó alaposan rákészül, hogy fittebb legyen a műtétre, akkor nem lesz baj. Én már keményen fogyózom, és sportolok. Ma iratkoztam be vízitornára, meg gyalogolok ilyen futópadon, meg találtam a youtubeon tök jó tornavideókat, olyanokat is, amit ülve lehet csinálni. Nekem az nagyon jó, mert a térdem kicsit fájós, a gyaloglás és a séta oké de az ugrabugrát nemigen bírja, viszont ez az ülős torna olyan, hogy másnapra tisztára izomlázam volt :-))

Meg vettem egy lépésszámlálót és bagyon igyekszem, hogy meglegyen a napi 10ezer lépést, még a házimunkát is átalakítottam lépésnövelősre, például mosás után a mosott ruhás lavórt átvittem a tergetőállványtól legtávolabbi pontjára a háznak, és minden egyes darabért átmegyek oda-vissza. Nem mondom, hogy nem idegesítő minden nyavajást zokniért külön áttrappolni, de egy átlagadag mosott mennyiség 1000 lépés, és az nem mindegy, amikor rajta van az emberen a 10ezer lépéshiszti :-DD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook