Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


10341. Nina27
2016. aug. 25. 17:33
Sziasztok! Új vagyok még, probálok mindent vissza olvasni de talán tudtok segíteni :) Mi a menete ennek az egésznek? Hol kell elkezdenem?Mennyit kell fizetni érte? 31 éves vagyok 160 cm magas és 100 kg. Ir és Pm alulmüködés ami kezelve van 3 éve..alig eszek még se sikerül fogynom. sportolok és még úgy se. De sajnos egyre rosszabb a helyzet. Nagyon fáj a derekam a lábaim zsibbadnak ..pl sétálok kicsit le kell guggolnom vagy valaminek neki dőlni mert úgy beáll. Harmadikon lakunk és már az első emeleten fulladok. köszönöm a válaszokat
10340. matilda_unna (válaszként erre: 10339. - ÁgicaAgica81)
2016. aug. 25. 12:15
még az is jobban hangzik, mint a műtét napján hazamenni, másnap meg dolgozni :-) nagyon mokány emberek élhetnek arrafelé, ha ilyen hamar talpraállnak :-)
10339. ÁgicaAgica81 (válaszként erre: 10338. - Matilda_unna)
2016. aug. 25. 11:38
Én is ugy hallottam , hogy Budapesten 2 nap a kórház utánna lehet menni haza .
10338. matilda_unna (válaszként erre: 10335. - Kiel)
2016. aug. 25. 11:34
képesek fél évig vizsgálgatni, pszichológushoz küldeni meg dietetikushoz, és aztán egy nap alatt kicsűrnek a kórházbaól, mintha egy benőtt lábujjat műtöttek volna ki? nem semmi :-) hihetetelen micsoda különbségek vannak ország és ország között :-) Nem ijedtél meg ettől?
10337. matilda_unna (válaszként erre: 10335. - Kiel)
2016. aug. 25. 11:27
azta :-O biztos hogy gyomorbypassról beszélt? :-O ez teljesen hihetetlen :-O nem viccelt?
10336. Zsú1965 (válaszként erre: 10335. - Kiel)
2016. aug. 25. 11:24

?????????


A külföld mit jelent konkrétan?

10335. Kiel
2016. aug. 25. 11:20

Sziasztok!

Nekem külföldön lesz a mûtétem. Rákérdeztem az orvosra, hogy mikor lehet munkába állni, és azt mondta, hogy másnap! Én is végigolvastam a fórumot, hát gondolhatjátok, hogy ezen a ponton leszakadt az arcom! Micsoda?! Mondja a doki, hogy a mûtét napján már lehet hazamenni, és ha otthon tudunk maradni egy hetet az csak azért praktikus, mert jobban oda tudunk figyelni az étkezések idôzítésére, és meg tudjuk szokni a lassú evést, de akár lehet is menni szenet lapátolni....

Kb egy hét után még rád néznek, utána 3 havonta kontrol, vérvizsgálat, ilyesmi másfél évig.

10334. Strawberrydream (válaszként erre: 10329. - Manci76-76)
2016. aug. 25. 11:08

Koszonom szepen:)

Sajnos olyan vezeto beosztasban vagyok, hogy sokaig nem tudnak nelkulozni, raadasul a nagy hajtas pont november- decemberre teheto... De majd meglatom, hogy hogyan alakul, bizom benne, hogy rendben leszek.

10333. Zsú1965 (válaszként erre: 10332. - Manci76-76)
2016. aug. 25. 10:40

Igen, én is mindig próbálom hangúlyozni, hogy csak saját tapasztalat....


Az első évben lezuhant 30 kiló, utána kb 2 év alatt még 15, de azért már kicsit meg kellett dolgozni, most küldök kb. 1-1,5 éve, ezalatt kb 5 kiló ment le, de ez már kalóriaszámolással illetve az első évtúl kezdve sok mozgás van. Még szeretnék kb 5-t, remélem, fog menni. De ez már kőkemény odafigyelés és tudatosság, kontroll, és persze van benne lemondás, kompromisszum...


Muszáj életmódot váltani, mert aki bypass előtt könnyen hízott, az most is könnyen tud(na). Viszonyt bypass nélkül nem tudnék kontrollt tartani...azt hiszem.

10332. Manci76-76 (válaszként erre: 10331. - Zsú1965)
2016. aug. 25. 10:25
igen, így van. Mindekinek más és más. Ezért is írtam le, hogy ezek csak a saját tapasztalataim. Remélem mindekinek gyors, és fájdalommentes felépülése lesz. Neked meddig és milyen ütemű volt a fogyásod?
10331. Zsú1965 (válaszként erre: 10327. - Manci76-76)
2016. aug. 25. 10:21

Én pl. 4 ágyas szobában voltam Debrecenben. Gondolom, mikor hol van szabad hely. Az értékeket a főnövér kérésre elzárta. É szerencsére nem okozott a kontraszt anyag hasmenést, illetve műtét után sem voltak fájdalmaim. Kivéve a hátam, a sok fekvéstől. Amit viszont Peti nővér próbált kimasszírozni, hála neki most is.

A fásli viszont emlékeim szerint több napig kellett.

Semmi plusz vitamint nem szedek, most 4 év után lett kevesebb a vasam.

A hajhullás szinte mndenkinél vab,csak nagyon kevesen ússzák meg, a szokásos hajra való csodadolgok nem érnek semmit, ki kell várni míg elmúlik, állítólag a szervezetet a műtét miatt ért stressz okozza.


Tényleg ezer féle képpen reagálunk.

10330. Zsú1965 (válaszként erre: 10328. - Strawberrydream)
2016. aug. 25. 10:12

Ha szépenmegkéred a dokit, akkor a katétert a műtőben teszik be, amikor már alszol.


Azért műtét után egy héttel dolgozni menni mondanám, nem tudom, hogy bátor vagy vakmerő. Én 3 hétre terveztem, 6 lett belőle.

10329. Manci76-76 (válaszként erre: 10328. - Strawberrydream)
2016. aug. 25. 10:12
Szia! Én is azt hittem, hogy hipp-hopp hazajövök és pár nap és már megyek is dolgozni. Nem megy az ilyen gyorsan. A mozgás is nehezen fog menni. Én is irodába dolgozom, és a műtét után 20 nappal jöttem vissza dolgozni. De korai volt. Kifárasztottak a munkaórák. Szurkolok neked, hogy gyorsan felépüljél. Már másnap felállhatsz, nincs tiltva. Más kérdés, hogy nem nagyon fogsz tudni felkelni. Katéter, mindkét karba megy az infúzió + a cső a sebbe. Nem könnyű. Sok sikert kívánok és sok sok erőt!
10328. Strawberrydream (válaszként erre: 10327. - Manci76-76)
2016. aug. 25. 09:06
Huhhh most a viz is kivert az anizsozs kontrasztanyag miatt. Az anizsozs izt soha nem birtam megenni:((( na csak lesz valahogy! En mutet utan egy hettel mennek dolgozni, igaz irodaba, lehet hogy nem fog menni? Kicsit most megijedtem:( raadasul tudom magamrol, hogy eleg nyugos tudok lenni, nagyon kell majd fegyelmeznem magam. Idegesit ez a mensi ugy is, hogy fogok tudni cserelni ha fel sem kelhetek.
10327. Manci76-76 (válaszként erre: 10320. - Strawberrydream)
2016. aug. 25. 07:57
Szia! Debrecenbe nem maradhatott alsónemű. Habár lehet, hogy a te esetedben ez kivétel lesz. A katétert még a kórterembe tették be. A fáslit másnap vették le.A nyeléspróba nekem szörnyű volt. 6 nap nem ivás, nem evéas után én képtelen voltam egy kortynál többet lenyelni. Azt is belehánytam a saját nyakamba a vizsgálat közben :( 4x kellett visszamennem, hogy ellenőrizzék azt a keveset, amit sikerült leszuszakolnom. Hála égnek minden rendben volt, másnap jöhettem haza. Tudni kell, hogy én még a kálcuimos vizet se tudom meginni. Így nekem az az ánizsos kontrasztanyag too much volt. A nyeléspróba után a hasmenésre durván számolni kell. Műtét után 3 héttel mentem vissza dolgozni. A kórterem 2 ágyas, saját fürdő, wc. Tv is van. Minden nagyon modern, tiszta, rendezett. A cuccodra a szobatársad tud vigyázni (legalábbis nálam így volt). Nem emlékszem, hogy a szekrényeknek zárhatóak e vagy sem. NIncs vitaminhiányom. Most voltam vérvételen. Minden eredményem tökéletes, pedig csak B12 és folsavat, és D vitamint szedek. Pár hónapja szedtem még magne b-t is. Most már folsavat sem szedek, mert az magasan a megengedett fölött volt. Összességében jól érzem magam. Habár amikor 4 hónap után marékszámra hullott a hajam...az nagyon megviselt. Kérdezz nyugodtan! Szívesen válaszolok!
10326. Skittles
2016. aug. 25. 06:37

Jó reggelt!

Màrvegy ideje olvasom a fórumot, tegnap telefonàltam és okt.19 (!!!)re kaptam időpontot konzultációra Veszprémbe. Nagyon izgatott vagyok

10325. Sikuku (válaszként erre: 10324. - Matilda_unna)
2016. aug. 24. 21:11
Ha megkered lehet kiveszi mert abban a sorozatban a mutet menete is benne volt es nekem ugy tunt, hogy kb 30masodperc alatt kikaptak. Ha varrni is kell esetleg utana akkor lehet 5perc. Nekem ez a kep van a fejemben az epeeltavolitasrol.
10324. matilda_unna (válaszként erre: 10323. - Sikuku)
2016. aug. 24. 20:27
Én is pont ezen gondolkodtam ma, mert ma volt a hasi ultrahangom, és nincs ugyan epekövem, de nekem a családban már minden nőnek volt epeműtétje, apai és anyai ágon is, szóval valszeg amúgy is hajlamos lehetek rá, hát ha még a műtét is rásegít, akkor jobb lenne előre kivenni, hogy ne kelljen újra műteni. nem bánnám, ha a doki azt mondaná, hogy ki vele .-)
10323. Sikuku
2016. aug. 24. 20:08

Azt meg tudja valaki irni, hogy Magyarorszagon is alapbol kiveszik-e az epeholyagot mutet kozben?

Vagy csak ha muszaly? Es ha ko van benne akkor csak a kovet?

Az angol dokumentumfilm sorozatban amit neztem mindenkinek kivettek mert hogy az emesztes megvaltozasaval nagyobb valoszinuseggel lesz epekove az embernek es megkimelik egy kesobbi mutettol.

10322. Sikuku (válaszként erre: 10314. - Manci76-76)
2016. aug. 24. 20:03
Nagyon koszi hogy megosztottad velunk a torteneted.
10321. matilda_unna (válaszként erre: 10318. - Manci76-76)
2016. aug. 24. 18:37

"de ott szóltak a műtő ajtajában, hogy kellett volna"


Jesszusom,nekem ez eddig eszembe se jutott, de jó, hogy mondtad, rögtön feljegyzem! :)

10320. Strawberrydream (válaszként erre: 10318. - Manci76-76)
2016. aug. 24. 18:21

Köszönöm, hogy válaszoltál:)

Sajnos nekem sem lesznek látogatóim, mert szigetszentmiklósi vagyok, így én is utazom 240 km-t. Ráadásul nekem még meg is jön előtte:( a doki azt mondta, hogy a bugyi fent maradhat, lehet azóta változott valami?

Amikor felkeltél akkor még a katéter bent volt és vitted magaddal a zacsit? A fáslit is akkor vették le amikor felkelhettél? Az a nyeléspróba milyen volt? Hasmenésed volt? Mennyi idővel mentél újra dolgozni? Műtétkor a táskát be lehet záratni? Több ágyas szobák vannak? Mostanra mennyire alakult ki nálad vitaminhiány? Bocsi a sok kérdésért, de a doki nagyon le volt terhelve és nem tudott sokáig foglalkozni velem.

10319. Manci76-76 (válaszként erre: 10315. - Matilda_unna)
2016. aug. 24. 18:14
Szia! Nincs veled semmi baj :) Véleményem szerint te egyszerűen csak félsz és aggódsz. Ez normális. Mind féltünk, csak valószínűleg kevesen öntöttük ki így szóban. Szerintem nyugodtan folytasd az írást, ha neked ez nyugalmat ad. Baráti üdvözlettel. Manci
10318. Manci76-76 (válaszként erre: 10317. - Strawberrydream)
2016. aug. 24. 18:10

Szia! Első gondolatom az volt, hogy privátba válaszolok. De most inkább így publikusan válaszolok a kérdéseidre. Hátha valakinek segít vagy plusz infóhoz jut.

Kedden feküdtem be, és másnap reggel 9-kor. toltak be a műtőbe. Kaptam katétert, és befáslizták a lábam. Mindjárt adnék is egy jó tanácsot: tessék kérem alul is leborotválni :) Én nem gondoltam, hogy ez szükséges...de ott szóltak a műtő ajtajában, hogy kellett volna. Így a műtőssegéd oldotta meg :)

A műtét 7 órás volt. Nagyon hosszúra sikeredett. Ez egyénfüggő. Mindenkinek más és más.Nagyon rosszul voltam mikor felhoztak, nehezen lélegeztem. Ez még másnap is így volt. A fájdalom...10-es skálán 20-as volt. Nekem.

Hajnalban lemosdattak és ágyat húztak. 2 nap múlva már kell sétálgatni. Katétert 3. nap vették ki (ha jól emlékszem). Piszok nehéz 7 nap volt. 250 km-re voltam az otthonomtól, szeretteimtől. Nem látogatott senki, egyedül voltam. Ez még nehezebbé tette a dolgot, mert senki nem volt aki legalább felülni segített volna vagy átöltözni. A nővérek nagyon kedvesek, de az idejük limitált , így nem nagyon van idejük hogy segítsenek neked . Ha megoldható, legyenek látogatóid.A legnagyobb sebem elég nehezen gyógyult. kb.2 hét kellett hozzá, hogy ne kelljen már rendszeresen kötni. Szeretném hozzátenni, hogy én csak a saját történetemet tudom elmondani. Ami velem volt. Mindenki máshogy élte meg. Nekem fizikálisan és pszichésen is nagyon megterhelő volt. Hazajövetel után már minden sokkal könnyebb volt. Ez azt hiszem már lelkileg is sokat számított, hogy itthon voltam a családommal. Októberbe megyek hasplasztikára.....hát, nagyon vacilálok,,,mert a tavalyi műtét emléke még nagyon élénk bennem :) Összességében azt tudom mondani, hogy Debrecenbe minden nagyon rendben van. Orvosok, nővérek, kórterem minden. Ha bármi egyéb kérdés lenne, nagyon szívesen válaszolok.

10317. Strawberrydream (válaszként erre: 10314. - Manci76-76)
2016. aug. 24. 16:34

Szia!


Engem is Debrecenben fognak műteni novemberben, megírnád, hogy hogy zajlott amíg a kórházban voltál? Mennyi ideig tartott a műtét, milyen körülmények vannak? Lábad befáslizták? Mikor kelhettél fel? Meddig volt a katéter bent? Hogy gyógyult a seb? Szóval minden érdekel:) és megköszönöm ha válaszolsz.

10316. KM1981 (válaszként erre: 10315. - Matilda_unna)
2016. aug. 24. 16:21
Szerintem mindent csinalj ugyanugy mint eddig.Sokunknak segitesz a blogoddal is hidd el.Sokan vagyunk akik meg csak varakozunk vagyakozunk a karcsu vilag fele de ossze kell fognunk es leirnunk ha valami ujat hallunk, olvasunk ezzel segitunk masokon is.Aki akarja megfogadja, utana jar o is , vagy... az egeszre.Ez mar nem a min hondunk.A mienk h osszetartsunk es elerjuk a kituzott celunkat.
2016. aug. 24. 16:04
Ez már tényleg röhögcséges, mintha mindannyian elbeszélnénk folyamatosan egymás mellett :-D az is baj, ha túl pozitív vagyok, az is ha túl negatív, én már végképp nem értek semmit. :-D
10314. Manci76-76
2016. aug. 24. 15:49
Sziasztok! Hát, olvasgatom itt az utóbbi idők hozzászólásait és kissé én is meg vagyok rökönyödve. Leginkább a "nincs túl sok pozitívuma a műtétnek" hozzászólást. Saját tapasztalatból mondom, hogy azért kevés a hozzászólás , tapasztalat megosztás mert a régebbi műtöttek már túl vannak az agyonaggódós időszakon. Az elején mindenki stresszel, fél. Mindenki szeretné jól csinálni. Szépen lassan mindenkinek az élete részévé válik a kevesebb étkezés, a dumping (ha van).A saját testünk tapasztalataira hagyatkozunk. Mindenki más. Más rövid és hosszútávú hatások. Engem 2015 májusába műtöttek Debrecenbe, Dr Tanyi. 128 kg-ról indultam...most 75 kg vagyok. Megküzdöttem minden kilogrammért. Voltak nagyon nehéz időszakok. Többet hánytam, kihullott hajam.A vitaminhiány okozta depresszió stb. Ezek mostanra elmúltak. A hajam növöget, nincs már hányás. Vigyázok arra, hogy mit eszek, így nincs dumping sem. Az életem teljesen megváltozott. Minden téren. Fizikálisan ás mentálisan is. Ez egy nagyon nehéz folyamat, amit csak te magad tudsz kezelni. Erős önkontroll kell, és vigyázni, hogy ne aggódd túl a dolgokat. Én sokszor rástresszeltem, ha nem olvadtak a kilók. Idővel megtanultam és elfogadtam, hogy ez így normális. Néha lassul, néha megáll. összegezve azt mondom, hogy életem legjobb döntése volt és újra megtenném. Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok!
10313. zsuzsi135
2016. aug. 23. 20:59

Esküszöm eddig szivesen "jártam " ide de most ugy érzem magam mint a dedoban....

Szedjétek össze magatokat csajocák

eggyütt és nem eggymás ellen kell elöre haladni!

béke veletek......

lesznek problémák ..igaz mütét elött is voltak

ilyen vagy olyan betegségek-gyogyszerek-megaláztatások amiket mosollyal kell fogadni szoval ITT legalább MINT SORSTÁRSAK

fogjunk össze!

10312. Strawberrydream (válaszként erre: 10310. - ÁgicaAgica81)
2016. aug. 23. 17:52
Ez engem is erdekelne, bar mar 40 multam, de lehet bevallalnek meg egy babat karcsun:) a doki annyit mondott, hogy nagyon kell a vitaminokra figyelni, gondolom sokkal nagyobb odafigyelest igenyel, lehet tobbszor kell ellenoriztetni azt is hogy a baba megfelelo utemben fejlodik-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook