Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
524. 441b7dc459 (válaszként erre: 522. - Ametiszt19)
2011. febr. 12. 13:48
gyere sétálj te is .Mi Bajunk lehet??
523. Ametiszt19 (válaszként erre: 520. - --marcipán--)
2011. febr. 11. 16:41
Kedves Marcipán! Teljes felülést gyógytornában már egészséges felnőttekkel sem csináltatunk, csontritkulás esetében pedig már minden felülről indított hasizom gyakorlat (hasprés) is tiltott. Ilyenkor főleg alulról próbálunk hatni a hasizomra, azaz derék leszorítással különböző lábbal végzett gyakorlatokat kérünk, illetve négykézláb helyzetben a köldök behúzásával stimuláljuk picit a hasizmokat.
2011. febr. 11. 16:30
Én nélkül :))
521. Ametiszt19 (válaszként erre: 519. - 441b7dc459)
2011. febr. 11. 16:15
Szia Babe! Sajnálom,de ebben nem tudok segíteni neked. Azt javaslom, hogy kérdezd meg a kezelő orvosodat, belgyógyászodat, hogy mit javasol. Addig én inkább sétálj. Jobbulást :)
520. --marcipán-- (válaszként erre: 515. - Ametiszt19)
2011. febr. 10. 19:31

Nyáron még nem tudtam, hogy csontritkulásom van, és még felüléseket csináltam, úgy, hogy a lábamat beakasztottam a szekrény aljába, és teljes erőből "felültem". Aztán egyik nap nagyon megfájult a derekam ettől, és abbahagytam.

Igyekszem több folyadékot inni.

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 10. 18:13

Szia Ametiszt19!

5 hete volt pajzsmirigy műtétem.szeretnék futni. mikor tehetem?

hasazni nem tudok...próbáltam..ehhh..

518. Ametiszt19 (válaszként erre: 517. - Ancsa84)
2011. febr. 10. 18:09
Igen, szokták szeretni az én betegeim is :)
517. ancsa84 (válaszként erre: 516. - Ametiszt19)
2011. febr. 10. 16:12

:)

Vettem ma lóbalzsamot,a hűsítő fajtát,mert azt hallottam nagyon jó gerincbántalmakra,izomfájdalmakra (is),be is kentem a hátam,és valóban egész jó,de a gyógymasszázst nem helyettesíti!:)

516. Ametiszt19 (válaszként erre: 514. - Ancsa84)
2011. febr. 10. 15:27
El tudom képzelni, irigyellek tényleg :)
515. Ametiszt19 (válaszként erre: 513. - --marcipán--)
2011. febr. 10. 15:24

Szia! A -3,04 már sok. Ilyenkor már tiltjuk az előre és oldalra hajlást és a törzs csavarást sem forszírozzuk. A súlyt nem úgy értettem, hogy túlsúly :) Hanem, hogy amikor az ember áll vagy ül akkor jobban terhelődik a gerinc, mint mikor fekszik (ezért fontos főleg törések után a fekvés). Egyébként a túlsúlyosabb embereknél ritkább is a csontritkulás, mivel extra nagy terhelést ró a gerincoszlopra.

Inni azért kell, mert a porckorongok és az ízületek egészséges működéséhez elengedhetetlen. Főzz egy adag gyümölcsteát, vagy rakj ki egy üveg ásványvizet az asztalra reggel, és a nap folyamán idd meg. Vagy óránként, kétóránként egy pohár víz. Nem olyan sok az. Ha már szomjas vagy az régen rossz. A töréstől számított 6-8 hétig nem ajánlanám az ellipszis trénert se, de utána (ha tudsz figyelni arra, hogy törzs csavarás egyáltalán ne legyen a mozdulatban) átmozgatásként jó lehet (ha nem okoz panaszt).

514. ancsa84 (válaszként erre: 511. - Ametiszt19)
2011. febr. 10. 06:55
Sajnos a gyógyfürdőbe nem volt alkalmunk átmenni,mert Grétike beteg lett!De volt medence a hotelban és ott áztattuk magunkat,már az is jól esett nagyon,főleg a hátamnak!:)
513. --marcipán-- (válaszként erre: 512. - Ametiszt19)
2011. febr. 9. 20:26

Köszi kedves Ametiszt! T-score: 3,04. Kaptam rá gyógyszert, heti egyszer egy szemet kell bevenni. (egyébként 57 éves vagyok). Jaj, igyak sokat? A gyerekeim is állandóan ezt mondják. Van úgy, hogy egész nap nem iszok egy kortyot sem. Nem vagyok szomjas!De megfogadom a tanácsodat, mától inni fogok! Ágyról felkelés ősz óta van, azóta, hogy eltört a csigolyám. Lassan gyógyul, úgy látszik. Van itthon ell.tréner, az nem használna esetleg?

Nem vagyok egyébként túlsúlyos. Köszönöm a tanácsaidat!

512. Ametiszt19 (válaszként erre: 510. - --marcipán--)
2011. febr. 9. 18:47

Kedves Marcipán! Eddig sosem küldtek tornázni?

A csontritkulásod mértéke mennyi (T-score)? Vagy csak az MRI leletre írta rá az orvos? Fontos lenne ezt is kezelni, mert már ez önmagában okozhatná a panaszokat, de e mellé még van "szinte mindened", amit egy gerincről csak le lehet írni. Igyál sokat és kérj gyógytornát(fontos lenne egyénre szabottan).

Ágyból felkelésnél próbáld meg azt, hogy az oldaladra fordulsz, lábad lelógatod az ágyról, közben a kezeiddel feltolod magad ülésbe, és onnan állsz fel( Lefeküdni is hasonlóan kéne). Lehet az ágyaddal is gond van, ha felkelésnél érzed a problémát. De előfordulhat, hogy csupán a súlyod okozza panaszt, ahogy ránehezedik a gerincoszlopodra( fekvésnél negyedannyira terhelődik csak a gerinc, mint állásnál.

Feküdj háton, ha tudsz talpra húzott lábakkal, keményebb matracon. Itt olyan egyszerű gyakorlatokkal kell kezdeni, mint a vállak átmozgatása, jó mély levegők, derék leszorítása, nyújtózkodás, lábak egyenkénti hashoz húzása, levegőben biciklizés(lehet egyszerre csak egyik lábbal).

511. Ametiszt19 (válaszként erre: 509. - Ancsa84)
2011. febr. 9. 18:35
Szia Ancsa! Örülök, hogy jó volt a masszázs! Mindenképp gyógymasszőrt keress. Remélem sikerül helyrehozni az izomtónusod :) Fürdés milyen volt?
2011. febr. 9. 14:28

Kedves Ametiszt!Évek óta szenvedek a derékfájástól. Most elküldtek MR vizsgálatra. Vélemény: Spondylosis és osteoporosis. Posttraumás eltérés. Haemangioma vertebrae. Polydiscopathia. Protrusio disci L. III., L. IV.

Jelenleg masszázsra, ill. elektromos kezelésre járok, pár nap múlva vége is lesz. De nem javulgat a derekam. Sőt, valamikor ősszel eltörhetett a 12. csigolyám, emiatt viszont a hátam is fájdolgál, leginkább az ágyból felkelés alkalmával.

Tudnál-e nekem javasolni valamilyen tornát?

Köszi előre is !

509. ancsa84
2011. febr. 9. 09:54

Szia drága Ametiszt!

Zalakaroson voltam gyógymasszőrnél,20perces hátmasszázs,izomlazító!Nagyon jó volt!

Azt mondta nagyon csomósak ott az izmaim,ahol annyira fáj,meg még a nyakamnál!

De ki lehet maszírozni,ha rendszeresen eljárok!

Majd keresek itt szakembert....

508. ancsa84 (válaszként erre: 507. - Ametiszt19)
2011. febr. 1. 10:35

Köszi:)

Persze mondom neki mindenféleképp!

Én is arra gondolok,hogy a rossz tartás okozhatja ezt,meg lehet egy kis gerincferdülés is....!

507. Ametiszt19 (válaszként erre: 506. - Ancsa84)
2011. febr. 1. 09:57
Szia! Próbáld megnyújtani a lapockád közti izmokat, illetve a nyakadat is. A gyógymasszázs jó ötlet, de mindenképpen mondd a masszőrnek, hogy volt műtéted. Valószínű rossz tartásból ered a fájdalmad, de ezt sajnos látatlanban nehéz korrigálni. Jó pihenést kívánok Neked, irigyellek :)
506. ancsa84 (válaszként erre: 498. - Ametiszt19)
2011. febr. 1. 08:21

Köszönöm a válaszod,majd megkérdezem a nőgyógyászomat is!

Egyébként elvagyok,köszi,de sajnos sokat fáj a lapockáim körül a hátam,és nem tudom miért,de már nagyon bele vagyok keseredve!

Holnap megyünk Zalakarosra wellnessre,majd ott keresek gyógymasszőrt,meg majd áztatom magam a gyógyvízben!

505. Ametiszt19 (válaszként erre: 504. - Vadoc90)
2011. febr. 1. 07:35
A lényeg nálad a hátizmok erősítése, a mellizmok, nyak és a combok nyújtása. Az úszás azért lenne jó, mert segít a mellkasmobilitás fenntartásában, azaz jó kis légzőtornával, állóképességi edzéssel ér fel, ráadásul nem terheli közben az ízületeidet. Tanulj meg úszni :) Sohasem késő!
504. vadoc90 (válaszként erre: 502. - Ametiszt19)
2011. jan. 31. 22:52
Ma voltam először. Jó volt csak az a baj,hogy rövid ,30 perc.:( Tartásjavítóra gondoltam meg esetleg vizitornára mert nem tudok úszni.:S
503. Ametiszt19 (válaszként erre: 500. - Benimutti)
2011. jan. 31. 15:05

Szia. Az alhasi műtét nekem nem mond sokat. Ha a kórházi zárójelentéseden rajta van, hogy gyógytorna indokolt, akkor jogosult vagy házibeteg ellátásra, amennyiben nem tudsz bejárni a legközelebbi ambuláns rendelésre. Ezeknek utána kéne nézned ( háziorvos is tud segíteni általában), nem tudom, hogy BP.-en ez kinek a hatásköre.

Jobbulást kívánok :)

502. Ametiszt19 (válaszként erre: 499. - Vadoc90)
2011. jan. 31. 15:00

Szia! A torna a legjobb :) Tartáskorrekció, sok stretching, izomerősítés, légzőtorna. Úszás nagyon jó lehet még. Vagy mire gondoltál? Vannak jó cipők is, de ez nem a reklám helye :) Ha pontosabban leírod, hogy mire gondoltál, szívesen írok még.

A torna egyébként milyen?

2011. jan. 31. 14:26
bocsánat, csak mini a billentyűzet. szoval hasi műtétem volt
2011. jan. 31. 14:25
szziasztok, 6 hete volt ahsi műtétem, szeretnék gyogytornácval kezdeni, még mindig fája hasam. tudnátok olyan gyógytornászt ajánlani , aki ért ehhez és házhoz jön, budapesten, 3. kerület. nagyon köszi előre is
499. vadoc90
2011. jan. 30. 19:54

Nekem lenne pár kérdésem.:)

Gerincferdülésem van + scheuermann, mit tehetek ellenne , hogy megszüntessem, vagy hogy ne romoljon tovább? Gyógytornára járok, de ezenkívűl esetleg lenne még ami segítene?

Előre is köszönön a választ!

498. Ametiszt19 (válaszként erre: 496. - Ancsa84)
2011. jan. 30. 18:05

Szia Ancsa, régen láttalak itt :) Hogy vagy?

Bevallom töredelmesen, hogy ehhez nem értek. Ortopédust, nőgyógyászt kéne kérdezned a témáról. Egyébként ha jól sikerült a műtét és nincsen kisugárzás (vagy egyéb panasz) akkor szerintem nincsen akadálya, de biztos, hogy az ágyéki gerincszakaszodat meg fogja terhelni (jobban, mint először).

Kérdezz valaki olyat, ki jártas ebben :)

497. ancsa84 (válaszként erre: 496. - Ancsa84)
2011. jan. 30. 16:00
....úgy akartam kérdezni,hogy mikor szabad bevállalni?
496. ancsa84
2011. jan. 30. 15:59

Szia Ametiszt!

Van egy 17hónapos kislányom,és majd 1-2éven belül szeretnénk neki kistesót!

Szeretném kikérni a véleményedet,hogy "szabad" újra bevállalni ezt az egészet???

Mert mint korábban is írtam,nekem a szülés után kezdődött az egész problémám....több mint 4kg-os babát viszonylag gyorsan szültem,gondolom ez sem tett jót,de ki tudja már így utólag megmondani,hogy mi is volt a kiváltó ok,hisz a munkám is nagyba hozzá járult a bajhoz az tuti (boltban dolgoztam,rengeteget pakoltunk,cipekedtünk stb)!

Egyébként a párom már most is szeretne egy újabb gyerkőcöt,de igazság szerint úgy vagyok vele,hogy egyelőre örülök,hogy magamat elbírom,nemhogy mégegy babát is (továbbra is sokat fáj a hátam),szeretnék még várni kicsit!És bevallom félek is eléggé ezek után,pedig az első terhességemet imádtam,jó volt kismamának lenni!

És még ebből adódik a másik kérdésem:lehetséges ilyenkor még a sima szülés?Vagy inkább indokolt a császár?Mert nem szeretnék egy újabb sérvet....

Kérlek oszt meg velem drága Ametiszt mit gondolsz erről!?

495. Ametiszt19 (válaszként erre: 494. - Boka1983)
2011. jan. 26. 15:18
:)))
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook