Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
584. könyvbarát (válaszként erre: 583. - Ametiszt19)
2011. márc. 16. 19:42

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Ha javaslod a

Schroth terápiát, utána fogunk menni. A lakóhelyünktől nem túl messze ezt a fajta gyógytornát is hirdeti egy kollégád. Legalább tudom, hogy nem kérdezek hülyeséget, ha ezzel megyek oda. Köszi még egyszer!

583. Ametiszt19 (válaszként erre: 583. - Könyvbarát)
2011. márc. 16. 18:43
Kedves Könyvbarát! Nagyon jó, hogy így figyelsz a fiadra. Az, hogy nem áll "szépen" azonban nem csak róla mondható el :) Sajnos az életmódunk maga után vonja ezt. Az úszás nagyon jó, a torna szintén, de folyamatosan tartani a korrigált helyzetet nagyon nehéz, még egy egészséges gerincnek is, hát még egy olyannak, amelyik hatalmas erőkkel küzd ez ellen a helyzet ellen. A legjobb erre a gyógytornán és az úszáson kívül egy speciális gyógytorna, a Schroth terápia. A lényeg, hogy ezt a korrigált helyzetet az idő legnagyobb részében tudja tartani tudatosan, és dolgoztassa az izmait, erős, rugalmas legyen. Kifejezett gyakorlatot már csak azért sem tudok írni neked, mert minden scoliosis más, így a korrekció sem egyforma. Ha elég erős lesz hozzá, hogy megtartsa, menni fog. Az, hogy a görbület javult, egy nagyon jó dolog, így tovább!
582. 82cb209d46 (válaszként erre: 581. - Ametiszt19)
2011. márc. 12. 23:49
köszi)
581. Ametiszt19 (válaszként erre: 580. - 82cb209d46)
2011. márc. 12. 11:32
Sajnos ilyen távolról nehéz megmondani, hogy miért fáj jobban most. A bicajozást szerintem azért nem javasolta amúgy a dr., mert a mai legtöbb bicajnál az ember előre kell hogy görnyedjen,és a kormányfogás miatt a kar és atörzs elülső izmait erősíti, ami amúgy is rövidülésre hajlamos és így nem tesz jót. De ha egyenesen tudod tartani a törzsed, akkor sok rosszat nem tudsz csinálni, csak van ami sokkal jobb helyette.
580. 82cb209d46 (válaszként erre: 564. - Ametiszt19)
2011. márc. 11. 23:02
szabadban igazábol csak ugy. egyénihez jarok heti3xor mar november ota. meg ha csinalok valami dolgokat itthon na akkor is fáj.
579. Ametiszt19 (válaszként erre: 578. - Boka1983)
2011. márc. 7. 14:23
Ránk is fér már egy ki jó idő meg napsütés, mert kezdek morcos lenni :)
578. Boka1983 (válaszként erre: 577. - Ametiszt19)
2011. márc. 7. 08:53

Köszi, egyre jobban megy a hajlítás, igaz tornázok is rendesen (Kriszti sajnos beteg lett, úgyhogy egyedül tornáztam otthon, amiket mutatott gyakorlatokat napi kétszer végigcsináltam reggel, meg este, plusz még a kondigépemen is edzettem).

Talán napról-napra jobb lesz a térdem.

Ami jó hír, hogy a hosszú hétvégére jó időt jósolnak. Végre ki lehet menni a szabadba! Már jó lenne nagyon!

Szép napot és hetet!

577. Ametiszt19 (válaszként erre: 576. - Boka1983)
2011. márc. 6. 08:43
Köszönöm szépen. Hazaértem :)) Hogy vagytok?
576. Boka1983 (válaszként erre: 575. - Ametiszt19)
2011. márc. 3. 08:27

Hát igen! Már nagyon hiányzik a tavasz, meg a napsütés. Itt is szakadt a hó, meg is maradt! De bízzunk benne, hogy már nem tart sokáig a tél.

Addig is szép napot és kitartást még erre a két napra!

575. Ametiszt19 (válaszként erre: 574. - Boka1983)
2011. márc. 2. 19:27
Erre ma elkezd szakadni a hó :D !! Ilyen az én formám. Nade, lesz még itt jó idő :)
574. Boka1983 (válaszként erre: 573. - Ametiszt19)
2011. márc. 2. 10:21

Szia!


Köszi!

Örülök, hogy már jól vagy.

Hát igen, én is imádok a szabadban bringázni, de azt hiszem ahhoz még kell egy kis idő.

Szép napot! Vigyázz magadra!

573. Ametiszt19 (válaszként erre: 571. - Boka1983)
2011. márc. 2. 09:31

Szia Boka!


Nagyon szuper, örülök, hogy jól megy a dolog. Én jól vagyok köszönöm, a héten már majdnem minden nap voltam mozogni is, azt hiszem alakul a dolog. Azt várom már, hogy igazán jó idő legyen és mehessek bicajozni :)Neked is szép napot, jó tornázást kívánok!

572. Ametiszt19 (válaszként erre: 570. - Ancsa84)
2011. márc. 2. 09:29
Ja értem. Hát úgy nem könnyű valóban. Kislányt nem tudod elvinni magaddal? :) Nálunk ez nem szokott probléma lenni.
2011. márc. 1. 13:42

Szia, Ametiszt!


Gondoltam, elújságolom, hogy tegnap voltam a Krisztinél gyógytornán. Egészen jól ment, azt mondta, hogy ne keseredjek el, mert nagyon jól haladok és tényleg már "csak" a véghajlítás van hátra, hogy jó legyen teljesen a térdem.

Pénteken megyek hozzá megint. Addig is naponta többször ismételgetem a labdámmal a gyakorlatokat.

Te hogy vagy? Sikerült visszanyerned az erőnlétedet?

További szép napot!

570. ancsa84 (válaszként erre: 569. - Ametiszt19)
2011. febr. 28. 12:14
Annyira nincs messze,18km,de csak a páromnak van jogsija,de nem sokat van itthon,meg ugye még ott a kislány is.....
569. Ametiszt19 (válaszként erre: 568. - Ancsa84)
2011. febr. 28. 09:36
Messze van? emlékszem meséled, de már elfelejtettem :$
568. ancsa84 (válaszként erre: 567. - Ametiszt19)
2011. febr. 27. 14:44
Hát 18-án volt féléve a műtétnek,úgyhogy gondolom már elég idő eltelt,de sajnos a vízitornára se tudtam bejárni!
567. Ametiszt19 (válaszként erre: 566. - Ancsa84)
2011. febr. 27. 09:11
Szia! Igen az. Betegeim szokták szeretni nagyon. Bár műtétek után nem szokták felírni sokszor, kell hogy elteljen egy kis idő, mert elég erős, viszont nagyon jó a feszes gerinc melletti izmokra.
566. ancsa84 (válaszként erre: 566. - Ametiszt19)
2011. febr. 27. 08:20

Szia!

Igen,tényleg nagyon j a lóbalzsam,de azért a masszázsnál nem jobb!

Nem voltam még tangentoron!

Az ilyen vízsugárral való maszírozás,ugye?

565. ancsa84
2011. febr. 25. 14:59

Drága Ametiszt!

A lóbalzsam nagyon király!!!!:)

564. Ametiszt19 (válaszként erre: 563. - 82cb209d46)
2011. febr. 25. 13:53

Szia! Egyéni tornára jársz? Sajnos ez nem megy egyik napról a másikra. Előfordul, hogy amikor elkezdünk kezelni egy testrészt felerősödnek a panaszok, mert megbolygatjuk. Legyél kitartó. Próbálj meg más technikákat is, krémeket, fürdőt, úszást masszázst, elektroterápiát esetleg.

Miért kérdezed a biciklizést? Szeretnél bringázni? Szobabicaj vagy szabadban? Milyen típusú, mennyit és milyen szándékkal?

2011. febr. 24. 22:32
Szia! Már írtam neked egyszer) járok tornára heti 3xor. De egyre jobban fáj a derekam. Nemértem miért... A biciglizést miért nem ajánlja a doki?
562. Ametiszt19 (válaszként erre: 561. - Karibu00)
2011. febr. 24. 21:28

A pontos diagnózist leírnád nekem? (Privátban is nyugodtan). Valószínű nem volt akkor elmozdulás, és nem sérült ideg, ilyenkor nem szoktak hozzányúlni, rögzíteni meg csak fűzővel lehet valamennyire a gerincet. A baj csak az, hogy ha mellette nem tornázik az ember, akkor az izmok megszokják, hogy a fűző tart helyettük. Ez szokott előfordulni laposlábnál is egyébként :)

Próbáld először csak a köldök behúzását, medence óvats billentését háton fekvésben. Ha esetleg ismered Pilates gyakorlatokat (vagy van időd keresgélni pl. youtube-on) akkor azok nagyon jók! A kezdő Pilates lényegében nagyon hasonlít a gerinctornára, hiszem a tartásért felelős mély izmokat dolgoztatja meg. Próbálj a nap során is figyelni a gerincedre, egyenes derékkal ülj, de ha nem szükséges akkor inkább kerüld az ülést (sétálj, állj, feküdj helyette). Nyújtózz sokat, és kerüld a hirtelen mozdulatokat. Most a hidegben pedig védd a derekad (derékmelegítő, hosszú trikó), mert bizony a törések érzékenyek a hidegre és a frontokra, a betegeim mindig érzik. Jóval korábban valakinek írtam le tornát, meg pihenő helyzeteket is, ha van türelmed vissza lapogatni megtalálod. :)

2011. febr. 24. 20:51

Szia!

köszi a válaszodat! nem volt műtét. nem csúszott szét a gerincem. nekem csak az úszást javasolták. gyógytornáról szó sem volt. kérdeztem, de azt mondták, nincs rá szükség. pedig fáj, sokszor belenyílal, még nagyon gyengének érzem az izmaimat. megfogadom a tanácsaidat, rá kell állnom az úszásra intenzívebben. és megpróbálok gerinckímélően tornázni. köszönöm még egyszer!

560. Boka1983 (válaszként erre: 558. - Ametiszt19)
2011. febr. 24. 17:47

Szia!

Köszi!

Hát igen, ezekkel a lábon kihordott betegségekkel/influenzával vigyázni kell, mert megbosszulja később sajnos magát. Én tavaly jártam így pont a kiállításunk miatt nem mentem orvoshoz és összeszedtem egy jó kis mellhártyagyulladást.

Akkor Neked is jó edzést és jó jégkorizást!

559. Ametiszt19 (válaszként erre: 557. - Karibu00)
2011. febr. 24. 15:58

Szia Szabina! Mennyire volt súlyos a sérülés, volt szükség műtétre is, idegrendszeri panasz volt?

Ha ezek nem, akkor igazából 6-8 hét alatt gyógyul az ilyen sérülés, de utána még akár fél, egy évig is lehetnek fájdalmak. Fontos a tartás korrekció, a túlterhelés elkerülése, és a percíz has és hátizom erősítés ilyenkor. Az úszás azért jó erre, mert nem kell a súlyodat "cipelnie" a gerincednek, mégis van (nem is kevés) ellenállás, amivel a törzs izmaidnak meg kell birkóznia. A hát úszást javasolnál leginkább. A hossz és az idő Tőled függ, én előbb kb. negyed-fél órás laza úszkálással kezdeném, és utána ahogy erősödsz folyamatosan csökkenteném a pihenőket, és nyújtanám az edzésidőt (vagy egyre intenzívebben, egyre több hosszt kéne úsznod). Nagyon jókat lehet tornázni amúgy simán, minden féle szer nélkül is, nem jártál gyógytornászhoz? Ezeket lehes nagylasztival, gumiszalaggal, egyebekkel színesíteni is aztán.

558. Ametiszt19 (válaszként erre: 556. - Boka1983)
2011. febr. 24. 15:42

Szia Boka! Köszi, egy jó kis influenzám volt, amit nem pihentem ki még decemberben és most hónap elején ledöntött a lábamról majd' két hétre. De már szuperül vagyok, csak még hiányzik az energiám, meg vissza kell tornáznom az állóképességem. Ma is megyek tornázni, hétvégén meg megyünk jégkorizni párommal :) Az a legjobb ebben a hidegben XD

Neked akkor eredményes munkavégzést, és aztán kellemes (jól megérdemelt) edzést a hétvégére!

2011. febr. 24. 11:38

szia!

október végén ágyéki csigolyatörést szenvedtem. már egy hónapja nem kell hordanom a műanyag fűzőt. a dokim azt mondta, menjek el hetente kétszer úszni. voltam már, de nem tudom, hány hosszt kéne, hogy ne erőltessem meg. szokott fájni, tompán. azt mondták, fog is még egy darabig. tudsz esetleg más rehabilitációs alternatívát ajánlani ezen kívül? lehet gyógytornáznom?

válaszodat előre is köszönöm!

Szabina

556. Boka1983 (válaszként erre: 555. - Ametiszt19)
2011. febr. 23. 17:39

Szia, Ametiszt!

Köszi!!!!

Azt hiszem én majd csak hétvégén tudom igazán belevetni magam, mert mától péntekig kiállít a cégünk és reggeltől estig ott vagyok, ilyenkorra már elég (gyakorlatilag végig kell állni, meg mászkálni az egészet).

De hétvégén úszni mindenképpen elmegyek, meg a labdámat is használom majd!

Sajnálom, hogy beteg voltál. Influenzás voltál vagy valami más volt a baj?

Jó regenerálódást és jó edzést Neked!

555. Ametiszt19 (válaszként erre: 554. - Boka1983)
2011. febr. 23. 14:35
Szia Boka! De jó, örülök, hogy jól sikerült a dolog :) Jó tornázást akkor, én is belevetem magam újra az edzésbe, mert már rám fér ( beteg voltam és kezdhetek mindent előröl). Tornázzunk együtt ;)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook