Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
614. Ametiszt19 (válaszként erre: 613. - Lindanono)
2011. márc. 29. 15:15
Én az FLP Freedom nevű italát ismerem, ami jó a porcokra. Nekem bevált. De lehet kapni sok mást is, nézz körbe, hogy neked mi lenne a legjobb!
2011. márc. 28. 21:04
Privátba küldd el a termékeket,amik segíthetnek.
2011. márc. 28. 21:03
Köszönöm a válaszaidat.
611. Ametiszt19 (válaszként erre: 610. - Lindanono)
2011. márc. 28. 20:31
A condrosulf az ízületek egészsége miatt kell. Homeopátiához nem értek, táplálék kiegészítőket ismerek, de lehet reklámnak minősülne, ha érdekel megírom őket. Az az igazság, hogy a problémát egyik sem fogja megoldani, maximum a fájdalmat csökkenteni. Mivel főleg a terhelés és a mozgás miatt alakulnak ki ilyen problémák, ezért előbb azt kéne normalizálni.
2011. márc. 28. 20:10
Nem voltam tornász,nem is különösebben sportoltam. Max.otthon,de nem nagyon. Nagyon sokat gyalogolok,van,hogy több km-t. Még egy kérés. A condrosulf jó? Van valami homeopátiás krém vagy gyógyszer helyette?
609. Ametiszt19 (válaszként erre: 608. - Lindanono)
2011. márc. 28. 19:53

Hát nem éppen egy 29 éves röntgen lelet, az biztos. Tornász voltál? Vagy sportoltál mást esetleg? A babavárás alapjában véve megterheli az ágyéki gerincszakaszt, ez a Te panaszaiddal fűszerezve elég sok problémát fog okozni majd Neked. Meg kéne tanulnod a saját korrigált helyzeted (azaz, azt a pozíciót, ami a gerinced normális helyzete) és erre nagyon figyelni kéne a nap során. Illetve ebben a korrigált helyzetben erős has, és hátizom erősítést kéne végezned. Először ezt gyógytornász segítségével tudod megtenni, de ha megtanultad később egyedül is menni fog.

Az ékpárna és nagylaszti szuper, de sajnos nem ellensúlyozzák a napi több órás ülést. A torna nagyon fontos lenne. Mielőbb tanuld meg egészségesen "használni" a gerinced, és utána jöhet a baba. Nem ígérem, hogy panasz mentes lesz, de biztosan könnyebb.

2011. márc. 28. 19:18
Nagyon köszönöm a válaszodat. Megnyugtattál. Háziorvosom megijesztett,mert azt mondta,hogy 29éves korom ellenére nagyon rossz a röntgenleletem. A babavárás nagyobb gondokat okozhat a derekamnál? Ami aggaszt,hogy már napi szinten érzem,fájni nem fáj,inkább nyomást érzek. 6éve irodában dolgozok,de ékpárnán ülök,itthon meg fittballon. Jó ez?
607. Ametiszt19 (válaszként erre: 606. - Lindanono)
2011. márc. 28. 18:44

Kedves Lindanono!

A leleteid azt mutatják, hogy van egy enyhe fokú gerincferdülésed (a pontos helyét nem írják, de ha tükörben megnézed, valószínű hogy a jobb vállad lejjebb van). A hátad közepén, a háti 12-es csigolyán van egy kis bordacsökevény, ez egy oda nem illő dolog, de alapjában véve nem feltétlen okoz problémát, viszont a mozgásokat beszűkítheti. Más alaki eltérésed a csigolyákon nincsen a háti szakaszon(valószínűsíthetően a porckorongok is egészségesek), csak a keresztcsontodnál lévő átmenetnél keskenyebb az ízrés, ez azt jelzi, hogy meg van terhelve az a rész, az ott lévő porckorong nyomódhat, okozva ezzel a panaszaidat. A speciális beállítású felvételen a radiológus úgy látta, hogy az 5. ágyéki csigolyád (ami kapcsolódik a keresztcsonthoz) bal oldalon alaki eltérést mutat (de valószínű ezt csak egy MRI igazolná biztosra).

A diagnózis tehát : gerincferdülés és az ötödik ágyéki csigolyád porckorongjának degeneratív betegsége.

A csípő ízület porca ép, viszont az ízület körül meszesedés fedezhető fel, amit okozhat túlterhelés, vagy instabilitás, vagy egyéb korábbi probléma (vagy sport).


Ami a kezelést illeti, mivel nincsen gerincsérv ezért a Mckenzie helyett inkább Schroth-ot javasolnék, illetve a csípő körüli izmokat kéne erősíteni, hogy egy picit tehermentesítsük az ízületet.

Az otthoni torna biztosan segít a görcsös izmok mobilizálásában, viszont gerincferdülésnél mindig figyelni kell a korrigált helyzetre, mert ha nem ebből indítod a gyakorlatokat, akkor csak ráerősítesz a már kialakult kóros helyzetre.

Remélem segítettem.

2011. márc. 27. 20:56

Kedves Ametiszt!


Állandó derék és csípőfájás miatt röntgenre kértem beutalót a háziorvostól. A leletet bemutattam az orvosomnak,aki condrosulf nevű gyógyszert és mckenzie tornát javasolt(utóbbira még nem kaptam időpontot).


A lelet értékelése az alábbi:

Lumbalis gerinc 2 ir.felv:

Mérs.fokú balra convex scoliosis, kissé fokozott lordosis. Th.XII.csigolyához mk.oldalon rövid,2cm hosszú bordacsökevény csatlakozik.A csigolyatestek norm.magasságúak. A praesacralis porcrés mérs.keskenyebb. A zárólemezek épek.


Kiegészítő Dittmar felvételen: L:V: bal íven vonalszerű záródái hiány sejthető.

Scoliosis

Discopathia L.V. incip.


Öh.ap csipő felv:

A csípőízületi rések norm.tágak. Az ízfelszínek épek. A let.vápaperemek megnyúltak.

Coxarthosis incip. I.u.



Segítséget kérnék abban,hogy tulajdonképpen ez mit is jelent, mennyire kell aggódnom? A háziorvos semmit nem mondott, legalábbis számomra érthetőt,ezért fordulok Hozzád. Nemsokára megyünk lombikra és nagyon aggódom,hogyha most fájdalmaim vannak,akkor egy terhesség alatt meddig fajulhat ez. Mckenzie tornára még nem járok, sajnos nem volt olyan időpont,ami jó lenne, viszont itthon tornázom, letöltöttem a neten egy gerinctornát. Nem tudom,hogy ennek a hatása-e,de már vannak napok,amikor nem fáj a derekam.


Kérnélek,hogy tanácsolj nekem valamit.


Köszönöm mégegyszer.


Köszönöm!

605. szandianya (válaszként erre: 601. - Ametiszt19)
2011. márc. 26. 08:15

Nem sértettél meg, és még egyszer köszönöm a segítséget!!

Szép napot.

604. ancsa84 (válaszként erre: 603. - Ametiszt19)
2011. márc. 25. 12:56
Oké,rendben!Köszönöm!!!:)
603. Ametiszt19 (válaszként erre: 602. - Ancsa84)
2011. márc. 25. 09:26

Szia Ancsa! Több megoldás is szóba jöhet, próbáld ki mi a legjobb. Állva, egyik lábadat székre, kádra felrakva, egyenes törzzsel előre tudsz hajolni. De megpróbálhatod törökülésben is, vagy ahogy egyébként szoktad. Vagy akár fotelban, ágyban félig hátradőlve úgy, hogy hashoz húzod a lábad ( bár ehhez kell némi hajlékonyság :) Konkrét ajánlás erre nincs :) A zoknihúzást ülve próbáld, ne állásból előre hajlással.

Ami a zsír raktárokat mobilizálja, az a kardió edzés, azaz a megfelelő pulzustartományban végzett, relatíve hosszabb ideig tartó állóképességi edzés. Ez lehet úszás, bicikli, ellipszis tréner, de akár tánc is. Ha már panaszmentes vagy és úgy érzed elég hajlékony is, lassan belekezdhetsz ebbe, csak az ugrálós, hirtelen nagy lendülettel(és súllyal) dolgozó órákat kerüld, és próbálj fokozatosan hozzászokni.

602. ancsa84
2011. márc. 24. 12:57

Szia Ametiszt!

Lenne megint 2 kérdésem!

Az első egy kicsit viccesen hangzik,de nekem sajnos problémát jelent,hogy hogyan,milyen pozícióban tudnám levágni a lábamról a körmöt,úgy hogy kíméljem a derekamat/gerincemet???

A jobb lábamra (ami beteg volt),még mindig nehezebbe tudom a zoknit is felhúzni!:s


A másik pedig az lenne,hogy nagyon szeretnék megszabadulni egy jó pár kilótól,mert a télen ragadt rám rendesen!Milyen mozgásformát ajánlasz?

Manapság divatos a zumba,állítólag nagyon szép alakot csinál,de nem tudom én csinálhatnám e,hisz elég sok benne a csípőriszálás!?

601. Ametiszt19 (válaszként erre: 600. - Szandianya)
2011. márc. 23. 21:59
Szandianya! Nem szerettelek volna megbántani, de úgy látszik akaratomon kívül sikerült :) Elnézést kérek! Rosszat nem tudsz csinálni, ne aggódj. Ilyen korban a lényeg, hogy minél többet mozogjanak, és élvezzék a gyerkőcök. Azért írtam szereket, mert ha mindegyikre egy gyakorlatot kitalálsz, már bőven megvan a 8.
600. szandianya (válaszként erre: 595. - Ametiszt19)
2011. márc. 23. 18:02

Kedves Ametiszt!


Nagyon szépen köszönöm, de senki nem kérte, hogy írja meg helyettem a házi feladatomat.

Csak tényleg egy kis lökésre volt szükségem, mivel gyógytornász nem vagyok........a tanár 0-át segít,............. szerencsére a családomban senki nincs aki gyógytornára szorulna, pláne nem óvodás korú! Remélem így megérthető, hogy egy kis segítségért fordultam valakihez, aki jártas ezekben a dolgokban, hiszen igaz, hogy a képzelet tárháza igen magas, de sok hülyeség és haszontalan dolog is rejlik benne.


Köszi:

Szandianya

599. Ametiszt19 (válaszként erre: 598. - Fényvirág)
2011. márc. 22. 21:57

Kedves Fényvirág!

A Magyar Gyógytornászok Társaságának honlapján lehet keresni gyógytornászt, forduljon a lányokhoz bizalommal :)

Jó egészséget kívánok Édesanyjának!

2011. márc. 22. 12:08

Kedves Gyógytornásznő!


Szeretnék segítséget kérni. Édesanyámnak van szüksége olyan lelkiismeretes gyógytornászra, aki házhoz megy. (76 éves műtét után van - főleg lábra, gerincre). A II. ker-ben a Törökvész úton lakik.

Köszönöm:


Fényvirág:

hertei@freemail.hu

597. Ametiszt19 (válaszként erre: 594. - Odax)
2011. márc. 21. 08:28
Kedves Odax! A hátad alatt mely területet érted? Nagyon sok oka lehet egyébként ennek, ha mozgásra nem szűnik és állandó, akkor érdemes elmenni orvoshoz. Ha csak a rossz tartásod, sok ülés, számítógépezés stb. okozza, akkor mindenképp tornát, sok-sok mozgást, kalcium, magnézium, halacska fogyasztását javasolnám :)
596. Ametiszt19 (válaszként erre: 593. - Havasigyopár)
2011. márc. 21. 08:25

Kedves Havasigyopár!

Gondolom a lumbalis 4-5 csigolyád közötti porckorongot műtötték. Remélem most már panaszmentes vagy :) A legjobb az ellipszis tréner, vagy döntött támlájú szobabicikli lenne számodra, hiszen amennyire csak lehet minimalizálni kéne az ülésben töltött órák számát. Véleményem szerint már elkezdheted ezeket, csak vigyázz, hogy betartsd a fokozatosság elvét, és a gerinced ne görnyedjen előre közben. És persze ne felejtsd el pótolni a folyadékot sem, az nagyon fontos a porckorongoknak. Utána pedig fontos lenyújtani a comb- és csípő-hajlító és térdfeszítő izmokat! Ha csak "sima" szobakerékpárod van, figyelj arra, hogy egyenes derékkal ülj, a térdedet pedig ki tudd nyújtani teljesen. Jó edzést kívánok Neked :)

595. Ametiszt19 (válaszként erre: 592. - Szandianya)
2011. márc. 21. 08:14

Kedves Szandianya! Pedrina már rég nincs itt.

Sosem szerettem mások házi feladatát megírni, de segítséget adhatok :)

Ami a laposláb megelőzését illeti, használj járógyakorlatokat, babzsákokat, botokat, hengereket, üveggolyókat, kavicsokat, labdákat, szalvétát, a gyerkőcök zokniját, páros gyakorlatokat, építő kockákat, ceruzákat, papírt, padokat és hulahoppokat nehezítésként.

Ami a gerincet illeti, legyen sok nyújtózás, hát és hasizomgyakorlatok. Használj padokat, kis(-és nagy-)labdákat, bordásfalat, zsámolyokat, karikákat. De nagyon jók a páros gyakorlatok is ilyen korban, talicskázás, hason fekvésben/ négykézláb helyzetben egymással szemben tenyerek összeérintésével végzett hátizom gyakorlatok például. Használd a fantáziád, a lehetőségek tárháza végtelen :)

594. Odax
2011. márc. 21. 06:38
Sokat fáj a hátam, mit tanácsolsz? :)
2011. márc. 21. 05:30

Ametiszt19!

szeretnék tanácsot kérni tőled.

3 hónapja mütöttek gerincsérvvel,4-5 csigolyámnál volt a gond.

Szeretném megtudni mikortól lehetne szobakerékpározni?sokat járkálok,de még a kerékpárra féltem felülni,szükségem volna,mert 3 kg-t felszedtem,és le szeretném adni.

válaszodat köszönöm.

592. szandianya (válaszként erre: 1. - 12075a76b9)
2011. márc. 19. 20:39

Kedves Pedrina!


Szeretnék tőled egy óriási szívességet kérni....csak egy problémám van, hogy nagyon SOS-be kellene a segítség!

III. éves óvodapedagógus hallgató vagyok, s az idei testnevelés vizsga feladatom az lenne, hogy írjak 8 darab gerincjavító, és 8 darab lábtartás javító gimnasztika gyakorlatot 5-7 éves gyermekek számára!

Sajna a tanárunk nem igazán nyújt segítséget, bár igen kritikus ember, szóval teljesíteni nagyon kell nála.

Lehetne-e szó róla, hogy küldenél-e nekem ilyen féle-fajta gyógytornászos gyakorlatokat???

Mail címem: benyovicst@freemail.hu, vagy ugyanez hotmail.com-ban.

Nagyon nagyon megköszönném a segítséget


Üdv: Szandianya

591. Ametiszt19 (válaszként erre: 590. - Könyvbarát)
2011. márc. 19. 16:45
Szívesen :)
590. könyvbarát (válaszként erre: 589. - Ametiszt19)
2011. márc. 18. 15:44
Hú, ez nekem teljesen új információ volt, köszönöm szépen!
589. Ametiszt19 (válaszként erre: 587. - Könyvbarát)
2011. márc. 18. 15:12
Hát, különben nem is tudná csinálni. De akár kérheted is, hogy mutassa meg neked a tanfolyamot igazoló oklevelet (bár biztos vagyok hogy éppen akkor nem lesz nála, gondolom Te sem a diplomáddal jársz dolgozni miden nap :) Egyébként, ha ellenőrizni szeretnél valakit, akkor az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal keresőjében rá tudsz keresni minden szakdolgozóra.Elvileg MINDEN egészségügyi dolgozó és orvos csak akkor dolgozhat a magyar törvények szerint, ha ebben a nyilvántartásban érvényes regisztrációja van.( Bár ez a rendszer is csalóka, nekem is egy évembe került mire a sokezredik nyaggatás után végre sikerült regisztrálnom, nem is beszélve a munkahely váltásról, szóval ez sem 100%.)
588. Ametiszt19 (válaszként erre: 586. - Virgilius)
2011. márc. 18. 15:07
Érdeklődni kell a körzetetek gyógytorna rendelésén, vagy iwiwen (gyógytornász vagyok/leszek klub), neten is kereshetsz gyógytornászokat. Vannak magánrendelők is, ill. a Magyar Gyógytornászok Társaságának honlapján úgy emlékszem már működik a fórum, ott is kérhetsz segítséget. Remélem sikerül :)
587. könyvbarát (válaszként erre: 585. - Ametiszt19)
2011. márc. 17. 19:47
Olyanhoz mennénk, aki kifejezetten ezt hirdeti a magánrendelésén. Remélem, meg is van hozzá a megfelelő végzettsége.
2011. márc. 17. 15:09
Szia Ametiszt! nemrég én is beszéltem Veled a Schroth terápiáról. Ajánlottak nekünk egy gyógytornászt, aki ezzel foglalkozik (H. Judit), de ő jelenleg nem dolgozik. Kihez forduljunk Bp-en akkor szerinted? (Priviben is írhatod, ha gondolod.) Köszi szépen előre is!
585. Ametiszt19 (válaszként erre: 584. - Könyvbarát)
2011. márc. 17. 14:44

Nagyon szívesen!

Sajnos nekem még nincsen meg ez a továbbképzésem, de ez a kezelés kifejezetten scoliosis terápia. Természetesen egy "egyszerű" gyógytornász végzettséggel is szépen lehet korrigálni, de úgy mint az autóknál is van Ferrari, a tornában is vannak "nagyágyúk" :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook