Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
434. ancsa84 (válaszként erre: 429. - Ametiszt19)
2010. nov. 25. 10:46

Értem!Köszi:)

akkor keresek pilates kezdő dvd-t!

És most már szabad csinálni óvatosan,a törzs hajlítós,csavarós mozdulatokat???

433. elszabadult hold (válaszként erre: 432. - Ametiszt19)
2010. nov. 24. 19:22
Köszönöm a választ. Nagyon klasszul leírtad "mit gondolhatnak" a lábam mellőzött izmai. Ezt miért nem tudják elmondani egy - hogy stílusos legyek - nyomorult ortopédián???
432. Ametiszt19 (válaszként erre: 430. - Elszabadult hold)
2010. nov. 24. 17:52
Szia! Szinte nincsen olyan ember manapság, akinek ezt ne tudnák a leletére biggyeszteni :) Azért írják ilyenkor a gyógytornát is, mert a betét jól korrigálja a lábat, viszont mivel támasztékot ad, ezért a maradék izomzat fogja magát és szabadságolja magát, mondván, én már nem is kellek ide! A laposláb tornának az a lényege, hogy a kis talpi izmokat megdolgoztasd. Ennek a legjobb módszere, ha sokat sétálsz mezítláb egyenetlen talajon (kavicson, fűben, Kneipp sétányon) és mozgatod a lábujjaidat. Ceruzát próbálsz felvenni, zoknit húzni, azt felemelni a földről, külső talpélen sétálni és hasonlók. Ha van egy kis kreativitásod, vagy egy kisgyerek a kéznél akit be tudsz venni a játékba, egészen jó kis program kerekedhet belőle. De ha csak az asztal alatt "jár a lábad" miközben ide írsz pár kommentet, már akkor sokat segítettél a lábadnak. Ha van lehetőséged elmenni tornázni, megéri, tanuld meg a gyakorlatokat, aztán tetszésed szerint variálhatod. :)
431. Ametiszt19 (válaszként erre: 427. - Ancsa84)
2010. nov. 24. 17:45
Azért nem válaszoltam rögvest a cinkes kérdésedre, mert megkérdeztem egy gyógyszerész ismerősömet, ugyanis nem hallottam még a cink tabletta ilyen indikációjáról. Azt mondta, hogy sebgyógyulást elősegítő hatása van, segíti a hámosodást. Többet én sem tudok róla, kérdezd meg az orvosod, ő biztosan ért ehhez. Különben vannak nagyon jó gyógyszertári krémek is, ha a heggyógyulást szeretnéd segíteni, kérd a gyógyszerész(asszisztens) segítségét a gyógyszertárban, ha szeretnél ilyet vásárolni.
2010. nov. 24. 17:40
Szia, én mostanában jártam dokinál mert fájt a talpam (de csak az egyik). Vizsgálat, röntgen, eredmény: a hossz - és harántboltozatok ellapultak. Talpbetét viselésére van szükség, és gyógytornára. Milyen lábtornát javasolsz? - köszi
2010. nov. 24. 17:28
Ancsi! Igazából egy egészséges gerincnek szüksége van a törzs fordításra, ezért fontos eleme minden tornának. Vannak olyan betegségei a gerincnek amiknél viszont ez tilos, mint Nálatok az elején. A jógát én nem ajánlanám műtét után már. Megelőzésre nagyon szuper, de ha már volt gond, akkor nem, ugyanis a jóga nagyon extrém nyújtási helyzeteket használ (bár oktatótól és a jóga fajtájáról is rengeteg függ, millió változata van ennek is). A Pilates azért jobb, mert ez a technika törekszik minden helyzetben maximális ízületi védelem mellett dolgozni. Természetesen nem fog olyan PIlates videót sem találni, amiben ne lenne hajlás, vagy csavarás, de ez így van jól ,ezeket egészségprevencióra szánták, nem gyógytornának.
428. Ametiszt19 (válaszként erre: 426. - E974230abd)
2010. nov. 24. 17:20
Semmi gond, nincsen harag XD
427. ancsa84
2010. nov. 24. 13:11

Töltöttem le egy gerinc tornát kezdőknek,de nem hiszem,hogy nekem való,mert van benne törzs- derékcsavarás is,egyébként meg van több olyan gyakszi benne,amit amúgy is csinálok!


Van egy ismerősöm,aki szintén sérvműtét után van,és azt mondja vmi cink tartalmú kapszulát szed,meg vmi gyógynövényes teát iszik,és nagyon jól van,nem szed semmi gyógyszert!A cink az tényleg jó ilyen esetben?

426. e974230abd (válaszként erre: 424. - Ametiszt19)
2010. nov. 23. 20:10
Bocsesz,csak más indította a fórumot,és közben kimaradtam kb több száz hsz.-t,és hirtelen nem tudtam mi van:)
425. ancsa84
2010. nov. 23. 16:00

Drága Ametiszt!

Jóga vagy pilates?Melyik lenne megfelelőbb így gerincműtét után szerinted?

Mert mind2őt sokan ajánlották!

424. Ametiszt19 (válaszként erre: 422. - E974230abd)
2010. nov. 23. 14:51
Úgy gondoltam ez nem kérdés, de hogy válaszoljak a kérdésedre igen, az vagyok!
423. Ametiszt19 (válaszként erre: 421. - D0d8909694)
2010. nov. 23. 14:49

Kedves Nóri! A valószínű, hogy ahogy Te is írtad, a scoliosisod következménye lehet ez a sok probléma. Érdemes lenne olyan gyógytornászhoz fordulnod aki a Schroth vagy McKenzie terapeuta is egyben, bár nem tudom mennyi eredménye lenne egy ilyen problémás gerinccel (de állapotfelmérésre is érdemes bejelentkezni).

A bicajozásnál akkor szokott előfordulni a keresztcsonti fájdalom, ha rosszul ülsz az ülésen. Valószínű, hogy magad alá billented a medencéd, és így nem az ülőgumókon van a súly, hanem a keresztcsontodon.Mivel ez a rész mindenkinek elég csontos, előfordul, hogy a terület irritálódik, vagy akár be is gyulladhat (nem egy spinningező ismerősömnek is volt ilyen jellegű problémája). Próbáld pihentetni, és módosítani az üléstechnikádon. Vannak már olyan professzionális konditermi kerékpárok, amiket egy döntött hátú ülésről lehet tekerni, ami neked lehet ideálisabb lenne, azonban én sem találkoztam még ilyennel boltokban. Sajnos többet nem igazán tudok így segíteni, az otthoni gyógytornászodat kérdezd, hátha van más alternatíva a számodra (egyéni vízi torna esetleg...) :)

422. e974230abd (válaszként erre: 416. - Ametiszt19)
2010. nov. 22. 18:57
Akkor te gyógytornász végzettségű vagy??
2010. nov. 22. 17:59

Szia!

Nekem eléggé sokrétű a problémám:

Már nem vagyok fiatal, és sajnos eléggé elmeszesedett a gerincem + több sérvem is van, operálni nem lehet, ráadásul el van csavarodva és ferdülve. Állni nem tudok, csak rövid ideig fűzőben. Itthon tornázom a gyógytornász által előírt gyakorlatokat végzem, de nem sok javulást tapasztalok.

Szobakerékpározni szoktam, de azzal pedig az a gondom, hogy hamar elfáradok, a keresztcsontnál fáj. Tudsz valami speciális gyakorlatot erre a problémára?

Előre is köszi a választ.

420. 49a6b723ba (válaszként erre: 418. - Ametiszt19)
2010. nov. 22. 17:50
Köszönöm! :)
2010. nov. 22. 17:37
Egy d lemaradt :) Ne felejtsd el a nyújtást, no!
418. Ametiszt19 (válaszként erre: 417. - 49a6b723ba)
2010. nov. 22. 17:36
Szia! Igazából nagy problémát nem okoz, csak a térd és a csípő szempontjából kímélőbb. Ha nem tudod kinyújtani a térded a mozdulat végén, akkor az azt jelenti, hogy mikor a lábad "fenn" jár, akkor a térded jobban hajlítódik. Ez akkor jelenthet nehézséget, ha problémád van a térdízületeddel vagy csípőddel, vagy ha nagy az ellenállás. Ha csak pár fok hiányzik a végén, és neked nem okoz panaszt, akkor nem csinálsz vele rosszat, csupán nem az a legideálisabb. Ne felejts el a végén a nyújtást sem (a térd hajlító izmai szeretnek megrövidülni), és akkor tényleg nem lesz gond!
417. 49a6b723ba (válaszként erre: 416. - Ametiszt19)
2010. nov. 22. 17:01

Kedves tőled, hogy segítesz!


Én is szobabiciklizek itthon. Tudom, nyújtott térddel kéne, ám nem elég magas a bicaj. Pedig már egy pótlyukkal is megtoldottam.

Okozhat ez problémát? Nem oda fejti ki a hatását, ahova szeretném?

Köszönöm a segítséged!

2010. nov. 22. 13:48
Sziasztok! No, micsoda forgalom :) Igen Pedrina nyitotta a fórumot, de mire én ide kerültem már nem ő válaszolt a kérdésekre. Aztán amikor a sokadik kérdés marad megválaszolatlanul, bekapcsolódtam és próbáltam tanácsokat adni annak, akinek tudtam így távolról is. Aztán "itt ragadtam". :)
415. ancsa84 (válaszként erre: 414. - 49a6b723ba)
2010. nov. 22. 08:16
Igen Ő!Elég visszaolvasni 1-2 hozzászólást,és ki is derül!:)
2010. nov. 21. 21:02
Talán Ametiszt19 ?
413. 49a6b723ba (válaszként erre: 412. - E974230abd)
2010. nov. 21. 20:58

Én visszanéztem.

Pedrina nyitotta a fórumot, aki már nem tag! Elképzelhető, hogy valaki átvette a helyét?

2010. nov. 21. 19:54
Ki itt a gyóygtornász????
411. ancsa84 (válaszként erre: 410. - Ametiszt19)
2010. nov. 21. 18:12

Oké!:)

Igen tudom,hogy ezer már oka van,de értetted a kérdésemet,a gerinc vonatkozásában gondoltam!;-)

410. Ametiszt19 (válaszként erre: 409. - Ancsa84)
2010. nov. 21. 17:52
Nem csak sérv műtét után fontos :) Nos erről is lehetne külön kisregényt írni, de a gerinc vonatkozásában azért kell, mert a csigolyák közti porckorongok nagy része víz. Ha ezekben a discucokban csökken a víztartalom, akkor egyrészt kisebbek leszünk (megyünk össze a kor előrehaladtával), másrészt csökkentjük ezzel a gerinc mobilitását. De a szervezetben a többi ízületnek is kell a víz :) És még nagyon sok máshoz is! Szóval tessék inni, vízet, sokat!
409. ancsa84 (válaszként erre: 408. - Ametiszt19)
2010. nov. 21. 08:39

Oké,köszi!


Még egy kérdés:többször hallottam,hogy sérv műtét után (is) fontos a sok folyadék fogyasztás?Ez valóban így van?Miért?

2010. nov. 20. 19:52
Igen, mindent óvatosan, azokkal kezdve, amiket gyógytornán csináltál. Lehet már hajlást és forgást is bele vinni, csak ne lendületből dolgozz és súly ne legyen a kezedben. Illetve hagyd ki az olyan hát vagy hasizom gyakszikat, ahol extrém törzs mozgások vannak.
407. ancsa84 (válaszként erre: 406. - Ametiszt19)
2010. nov. 20. 08:44

Oké,köszi!:)

És ezeket csinálhatom nyugodtan már ennyi idővel a műtét után?

406. Ametiszt19 (válaszként erre: 405. - Ancsa84)
2010. nov. 19. 21:28
Gyógytornás videók ritkán kerülnek forgalomba, de egyet kettőt találtam már neten, esetleg próbálj rákeresni. A Pilatest tudnám ajánlani Neked, mert szintén olyan gyakorlatokat tartalmaz, ami a törzs stabilizátorait edzi. Ha nem szeretnél dvd-t venni, akkor youtube-ra írd be, hogy Pilates és ezer videó közül válogathatsz.
405. ancsa84
2010. nov. 19. 09:26

Szia Ametiszt!

Tegnap volt 3hónapja a műtétnek,és most már jó formában vagyok,bár azért még szokott fájni a hátam,ha nagyon elfáradok!

Már halálra unom a tornát,de azért csinálom mindennap!Nem tudsz vmi jó kis dvd-t,vagy hangkazettát,vagy bármit ajánlani amivel újíthatnék egy kicsit?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook