Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
609. Csaba-2
2020. febr. 10. 10:47

Panna hozzászólására reagálva: Mi, férfiak általában tényleg kezdeményezőbbek, aktívabbak vagyunk, és külön tudjuk választani a szerelemtől a szexet. Ennek biológiai és szociológiai okai vannak, most nem mennék bele a részletekbe.


Ugyanakkor kár lenne általánosítani, hiszen a nőkről ugyanígy el lehetne mondani dolgokat. Pl. hogy a többség kizárólag a külsőt nézi, egyből fényképet kér, és ha valaki nem úgy néz ki, mint a kedvenc színésze, akkor már nem is ír vissza. Vagy hogy könnyen megsértődnek, és apró dolgok miatt is hajlamosak felrúgni egy-egy kapcsolatot. (Akinek nem inge, ne vegye magára).


Én egyébként már találkoztam egy nővel, akit itt ismertem meg, de nekem nem volt az esetem. Egy másik meg velem szakított, mert világnézeti különbségek voltak közöttünk. Szóval nem reménytelen a helyzet, csak próbálkozni kell. De ha nem írtok, még esély sincs...


Az orálszexről annyit, hogy én nem mondanék le róla. Tünetmentes állapotban szerintem veszélytelen. De még ha nem is volna az, ajakherpesze az emberek 98%-nak van. Akkor meg már úgyis mindegy.

608. Lilla025 (válaszként erre: 607. - Panna5)
2020. febr. 9. 12:30

Kedves Panna! Jó a kérdés a felvetésed vagy az aggodalma. Őszintén megmondva hogy sokan mondanak ezt azt. Mikor is fertőzhet ha kint van ha nincs is tünet akkor is, vki ezt mondja vki azt. Habár a nőgyógyászokkal akikkel kapcsolatba voltam azt állította h ez valójában akkor fertőz amikor a tünten fent áll. De én se tudom biztosra venni ezt hogy ebben kinek van igaza. Az óvszer az elsődleges nálam is és a Csaba szerint megemlitett más egyéb dolgok kapcsán én se szedek már jó ideje fogamzásgátlót se. Azt gondolom, hogy annyi probléma betegség is van amúgy az ember életében, hogy nem gondolnám hogy ebből kifolyólag még adódjon valami más probléma pláne a szülés előtt álló nők esetében. Erre is azt tudom mondani akinek nem tetszik ez a rendszer így járt..

Az orális szex is elég kényes téma számomra is mióta jelen van a vírus.. nálam ez azóta tabu... Nem érzem magam jól ha valaki azzal jön h ő ott másként is szeretne örömöt okozni én is tartok attól h nem szeretném ha ebből kifolyólag tovább ferzőzném akár magam vagy a párom...

607. Panna5
2020. febr. 9. 09:48

Jó reggelt!


Lillának abban igaza van, hogy manapság a legtöbb hímnemű csak ,,pasiból van" vagyis csak szexet akarnak és nem érdekli őket a nő lelki világa. Ezt első kézből tudom, barátnők által. Tisztelet a kivételnek, mert azért olyan is van. Csak rá kell találni.

Ha valaki csak szexelni akar, akkor valóban lehetne akár itt is ismerkedni, és ki tudja, akár párkapcsolat is lehet belőle.

Ugyan nem hallottunk róla, hogy valaki itt találta meg élete párját, mert gondolom azért elújságolta volna a jó hírt.:)

Csaba hozzászólására reagálva: az én jelenlegi kapcsolatomban nem tudok érdemben nyilatkozni az óvszerrel való védekezésről, de olvastam róla, hogy az óvszer sem véd meg mindentől. Most akkor hogy is van ez? 100 %-os az óvszervédelem vagy sem?

A másik kérdésem: ha valaki nem herpeszessel ismerkedik meg, és óvszerrel védekezik /ami helyes/, akkor mi a helyzet az orális szexel? De ezt a kérdést akár herpeszes partner esetén is feltehetném? Nálunk pont e miatt, csak egy irányba működik az orális szex.

Számomra még mindig bonyolult a téma, sok a kérdőjel, sok a bizonytalanság.

606. Csaba-2
2020. febr. 9. 07:48

Nagyon jó volt Lilla hozzászólása! Ügyesen megfogtad a lényeget mind a két témában.


Az elsőhöz csak annyit, hogy manapság nagyon sok lehetetlen ember van (mind férfiak, mind nők körében), így akkor is nehéz az ismerkedés, ha valaki nem herpeszes.


Én már számtalanszor írtam itt a fórumon, hogy használjátok ki a lehetőséget, és ismerkedjetek itt. Többször láttam férfitársaimat hirdetni a fórumon (hiszen hol máshol tegye meg az ember, ha nem ezen a helyen), így a többségben jelen levő nőknek van lehetőségük kapcsolatokat kiépíteni.


Én magam is számtalanszor felajánlottam, hogy ismerkednék, de alig kaptam lehetőséget. Miért nem írtok, ahelyett, hogy füstölögtök a problémákon? Mi már nem fertőzhetjük meg egymást, boldogan élhetnénk szép finom natúr nemi életet.


Amúgy pedig - ha valaki nem herpeszest ismer meg - védekezhet gumival. A mai óvszerek már nagyon vékonyak, biztonságosak. Miért nem lehet őket használni? Miért kell megvárni a tünetmentes időszakokat, és izgulni, hogy vajon nem lesz-e baj? Nem értem.


Ha valaki fogamzásgátló gyógyszereket szed, saját magát sodorja veszélybe, mert ezeknek mellékhatásaik vannak. Sok asszony (orvosi tanulmányok szerint) azért nem tud teherbe esni, mert évtizedekig szedte. A reprodukciós intézetek tele vannak meddő párokkal. Megéri?


Ha valaki hurkot tetet be magának, állandó abortusz történik, mert a megtermékenyített petesejt nem tud beágyazódni. Sok ember hite szerint az élet a fogantatással kezdődik, tehát aki megtermékenyített petesejtet pusztít el, az gyilkos. Megéri?


Nem jobb lenne egy olyan egyszerű technológia, mint a gumi óvszer, aminek semmi mellékhatása nincs, ráadásul véd a fertőző betegségektől?


Persze nyilván jobb a natúr szex, én is ezt szeretem, mert kellemesebb érzéssel jár. Gondolom, a nők is így vannak ezzel, de mérlegelni kell a védekezés módját, aminek biztonságosnak és mellékhatás mentesnek kéne lennie.


A másik téma a gyógyszerlobbi. Igen, nekik nem érdekük, hogy véglegesen "múzeumba kerüljön" egy olyan betegség, amit egy életen át lehet kezelni. De gondoljatok csak a hepatitisz-C elleni gyógyszerre, ami véglegesen kitörli a vírust. Pár éve került a piacra, a teljes kezelés ára kb. 20 millió forint, de mégis rendelkezésre áll. Talán a herpesznél is elérjük majd ugyanezt.

2020. febr. 8. 22:08

Sziasztok! Már régen voltam fent de látom elég aktív a mi kis csoportunk.

1.A párkapcsolati témához szólnék hozzá. Szerintem ha a párod igazán szeret és te vagy neki a minden nem hinném hogy a vírus lenne a víválasztó. Amúgy elég kényes téma ez a párkapcsolatok terén mert én magamról is tudom mióta engem is kísért így énse vagyok annyira nyitott mert félek az elutasítástól. Volt hogy ez miatt a problémám miatt ragadtam benne egy kapcsolatba is aminek már jóideje semmi értelme nem volt.. Viszont sokaktól azt is megkaptam a 2. Vagy 3. Randi után, hogy én nekem nem is kell senki mert h nem egyből az ágyba huppantam be melléjük mind a nélkül h ezen felül jobban megismertek volna. A tapasztalatom inkább az h nincs türelmük kivárni nálam azt a bizalom kiépítést. De én azt gondolom h a 3. Randinal se ezt kellene konkrétan a másik szemébe mondani hogy mi az adott probléma aki arra se méltat h az ágyjelenet előtt jobban megismerjen... Őszintén megmondva mivel én magamat ismerve tudom h a vírus elég gyakran üti fel a fejét nálam sajnos én így nem is akarom magam semmibe se beleélni komolyan.... Ha jön valaki jön ha nem nem... Másrészt a csoporton belül is biztos vagyok h közületek is sokan ha nem lennénk fertőzöttek nem biztos h mindenki úgy tudná fogadni ezt h a párja esetleg ezzel a vírussal el együtt. Ilyenkor mi is jobban átértékeljük azt aki így, el fogad és szeret minket és kitart mellettünk mert az adott probléma nálunk van a középpontba.

2. A vírusok elleni vakcina vagy legyen bármilyen csodaszer is.

Azt gondolom hogy annyi mindenbe tudtak már megoldást találni biztos ha korona vírus, ellen is lesz megoldás és ez a nagy, felhajtás is némi polgár pukkasztász. és biztos vagyok abban hogy ennek a herpeszvírusnak már régen megvan az ellenszere vagy az adott megoldás kulcsa.. Csak a gyógyszeripar így többet tud kaszálni,még mindig a tüneti problémák kezelésére előállított gyógyszerekből készítnyékből.. Ráadásul mivel ez nem is egy halálos betegség így mi lehetünk egyenlőre az a célcsoport aki gyógyszeripart támogatjuk (egész életünk során) úgy h rákényszerülünk a megvásárlására hogy tüneteinket enyhitsük vele.. Úgy hogy ennek is gazdasági háttere van legfőképp még mindig előtérbe helyezve..

Természetesen reménykedve várom én is erre a megoldást és bízom benne hogy ez a pénzorientált erkölcstelen világ mögött ott lesz a, számunkra megfelelő végleges vagy részleg hosszabb távú gyógyulás.

604. Szellő (válaszként erre: 596. - Angel333)
2020. febr. 8. 18:40
Szia Angel! Amikor megkaptam két évig sirtam és jajgattam. Aztán barátnőim tanácsára ismerkedni kezdtem, az ismerkedés azon szakaszában, mikor jönne a szex.. Eltűntem. Aztán jött valaki, aki megfogott. Elmondtam neki, soha többé nem láttam, megint deoresszió.. Aztán jött valaki, nekibaz elején elmondtam. Kezdetben nem mert hozzám érni sem, kb fél év volt mire túltette magát rajta. De aztán szakítottunk. Nem ezért. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem el kellene mondanod és bízni a kapcsolatotokban. Én nem tudok olyan fiúról, aki elkapta volna tőlem. Figyelj magadra, akkor legyetek együtt, ha tünetmentes vagy és minden rendben lesz.
603. Csaba-2
2020. febr. 8. 11:00

Szóval az a lényeg, hogy messzemenően nem elég a "hivatalos" fórumokon tájékozódni, mert ott rendszerint elavult ismeretek vannak. Az orvosok túlterheltek, sokan szakmailag nagyon gyengék, és nincs idejük továbbképzésre.


Nekünk mindig a legfrissebb információkat kell megszerezni. Ezek általában angol nyelvű tudományos cikkek amerikai oldalakon. Emellett a népi gyógyítás és a természetgyógyászat eredményeit is be kell építenünk.


Adott esetben kapcsolatba lehet lépni külföldi intézményekkel, lehet jelentkezni önkéntesnek oltóanyagok, gyógyszerek kifejlesztéséhez. Persze mindig bölcsen mérlegelve a kockázatokat.

602. Csaba-2
2020. febr. 8. 10:54
"KevesebbeT tudnak róla"
601. Csaba-2
2020. febr. 8. 10:28
Sajnos - tapasztalataim szerint - az orvosok rendszerint nem értenek többet ehhez a témához, mint egy jól tájékozott laikus. Sőt, néha még kevesebben tudnak róla.
600. Fabiib (válaszként erre: 599. - Csaba-2)
2020. febr. 7. 14:51

Egy orvos válaszol rovatban rákérdeztem erre az új kísérletre, mert gyanús, hogy szinte semmit nem hallottunk róla, de semmitmondó választ kaptam, konkrétan nem is erre válaszolt a doktornő. :(

"Jelen pillanatban nem áll rendelkezésre új eljárás, sem gyógyszer a herpesz vírus ellen. Több biztató eredmény is van, főleg védőoltás terén, de még ezek a kutatás stádiumában vannak. "

Nem lettünk okosabbak, ezt eddig is tudtuk. :(

599. Csaba-2
2020. febr. 7. 14:23
Az új gyógyszernél nem tudjuk, hogy az csak a szabad vírusokat pusztítja-e el vagy az alvókat is. De még akkor is jó lenne, ha csak a vérben keringőkre hatna, hiszen nem mérgező, és nem tudnak rezisztenciát kifejleszteni a paraziták.
598. Panna5 (válaszként erre: 596. - Angel333)
2020. febr. 6. 22:34

Kedves Angel!

Ha jól értem fél éve vagytok együtt, óvszerrel és herpesz gyógyszerrel védekezel, és neki eddig nem volt tünete. Ez eddig jó hír. De!

Szerintem mindenképp el kell mondani, joga van eldönteni, hogy vállalja a kockázatot vagy inkább kilép a kapcsolatból. Kis szerencsével már kialakult egyfajta érzelmi kötődés, ami segít abban, hogy elfogadja a helyzetet.

Ha már elfogadta a dolgot, lehet, hogy egy vérteszt sem ártana.

Kérdésedre válaszolva, nálunk a páromnak nincs semmiféle tünete, pedig régóta együtt vagyunk, és nem használunk óvszert /azért nem, mert az elején nem tudtunk a vírus jelenlétéről/. Szigorúan csak tünetmentes időszakban vagyunk együtt. Vérteszt nem volt, vagyis hivatalosan nem tudjuk, hogy fertőzött-e.

Lelkileg nehéz feldolgozni, erről itt sokan mesélhetnének, főleg akkor amikor felüti a fejét, és az ember újra szembesül vele, hogy van valami ami megkeseríti a mindennapjait és akárhogy küzd ellene, nem szabadulhat tőle.

De, a jó hír, hogy van élet a herpeszen túl is.

Előbb vagy utóbb biztos lesz valami megoldás számunkra, ami kinyírja a vírust. Mindenki ebben bízik.

Szép estét!

597. Fabiib (válaszként erre: 595. - AlexSky)
2020. febr. 6. 19:56

Én első olvasásra úgy értelmeztem, hogy elpusztítja a vírusokat..."Elpusztítják a vírusok külső burkát, így képesek a fertőző részecskéiket is elpusztítani..."...hát, nem tudom...

Az viszont valóban elgondolkodtató, hogy eddig miért nem hallottunk róla, ha már régóta alkalmazzák a ciklodextrineket élelmiszerekben is, miért nem kutatják a gyógyszeres fejlesztések lehetőségét. Semmit nem találtam a neten erről ezen a cikken kívül.

Csaba-2 gyógyszerlobbi....sajnos lehet benne valami, hallottunk már ilyet.

Mmara13 reménykedjünk, hisz elméletileg /a cikk alapján/ nem sok lépés szükséges hogy eljussanak a gyártási fázisba.

2020. febr. 6. 14:37
Sziasztok! Tapasztalatokat szeretnek kérni hasonló helyzettel küzdő nőktől! Nekem először 2,5 éve jelentkezett herpesz fertőzés. Biztosan tudtam hogy kitől kaptam el, bar az a személy nem vállalta fel. Nálam két kis hólyag formájában jelentkezett, fajt és jöttek a fájdalmas nyirokcsomok illetve láz is fellépett. Akkor semmivel se kezeltem, épp külföldön voltam és mire hazajöttem a tünetek maguktól megszűntek. Mivel után olvastam hogy ez mivel jár, szexuálisan illetve érzelmileg elszeparaltan éltem. A továbbiakban kb negyedévente jelentkezett, enyhébb formában. Talán egy éve lehetett utoljára amikor hólyag k formájában jelent meg. Azóta kb fel éve sikerült újra nyitom a jelenlegi párom fele, de gondoltam majd folyamatos gyógyszer szedés mellett óvszerrel kivédhetem a vírus továbbadásat. Utána olvastam angol nyelvű és magyar nyelvű oldalakon ahol kiderítettem hogy sajnos 100%os módszer nem létezik erre. Viszont neki erről a problemamrol eddig nem beszéltem, azthittem a gyógyszer folyamatos szedése és a gumi óvszer megold majd mindent. Viszont ő szeretne most már óvszer nélkül együtt lenni, én úgy gondoltam hogy mivel már nagyon rég volt kitörésem Aciclovir gyógyszer mellett ez menni fog. Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, de egy napja kijött megint két kis púp, úgy tűnik nem fog kiholyagosodni. De megint rám jött a depresszió, újra egy gyógyíthatatlan fertőző betegnek érzem magam és tudom ha neki beszélnek erről a kapcsolatunknak vége lenne (elég hipochonder mint ahigy én is, retteg mindentől). Viszont elhatároztam hogy ha újra talalozunk beszélni fogok erről. És most jön a kérdés, olyan nők válasza érdekelne akik már régóta ebben a betegségben szenvednek, hogy milyen arányban adtak eddig tovább a fertőzést? Hogy tudtak lelkileg ezen túljutni?
595. AlexSky (válaszként erre: 592. - Fabiib)
2020. febr. 6. 10:33
Számomra nem teljesen világos, hogy ez kinyírja teljesen a vírust, vagy a napi szedése esetén vissza szorítja a tüneteket, mint az aciclovir? Szerintem az utóbbi és előnye az aciclovirhoz képest, hogy nem alakít ki rezisztenciát.
594. mmara13
2020. febr. 2. 21:35

Nagyon biztatóan hangzik!

Próbáltam utánanézni, és a Világgazdaságban is megjelent a hír

[link]


Bízzunk benne, hogy tényleg eljut a gyártási fázisba!

593. Csaba-2
2020. febr. 2. 06:35

Még nem hallottam róla, de nagyon jó lenne! Remélem, a gyógyszerlobbi nem fogja ellehetetleníteni a kutatókat. Hiszen az eljárás egyszerű, olcsó, nem mérgező és minden vírusnál alkalmazható lenne.


Kövessük nyomon a fejleményeket!

592. Fabiib
2020. febr. 1. 11:54

Lehet, hogy ez a sajnálatos esemény hozza meg az eredményt a herpesz vírus ellen is?

[link]

Hallott valaki korábban is erről a kutatásról vagy csak most a koronavírus kapcsán került szóba?

591. Csaba-2
2020. jan. 17. 07:00

Istvánnak teljesen igaza van, így kell eljárnod. Sohasem szabad találgatni, mindig szakemberhez kell fordulni. Szakember alatt orvost és természetgyógyászt értek. Mindkettő egyformán fontos.


Csilla észrevételére reagálva, jogosan merül fel a kérdés. Nos, az egyik volt munkatársam rákos volt, és nagy dózisú intravénás C-vitaminnal kezelték. Sajnos későn kezdték el, emellett tönkretették kemóval, így elköltözött a Mindenhatóhoz. A halála után a feleségétől megvettem a maradék ampullákat.


Steril injekciós fecskendőt és tűket fillérekért lehet kapni a gyógyszertárban recept nélkül. Mivel nekem van egészségügyi végzettségem is, nem gond beadni magamnak.


Ha valaki szeretne szert tenni C-vitamin injekcióra, nézze meg a rákos fórumokat, ott olcsón lehet venni megmaradt ampullákat, de van egy pesti gyógyszertár is, ahol nagy mennyiségben árusítják. Ha ír valaki nekem, megadom az infót róla.


Egyébként vannak az interneten leírások és videók, amelyekből bárki megtanulhatja a technikát. Bőr alá és izomba nem nagy kockázat beadni, az intravénástól viszont óvok mindenkit. Az nagyon kényes dolog.


Egyébként lenyűgöző a C-vitamin injekció hatása. Az aszkorbinsav egyből a véráramba jut, maradéktalanul felszívódik, nem terheli a gyomrot és az emésztőrendszert, emellett megöli a baktériumokat és vírusokat, erősíti az immunrendszert. Akkor is jó, ha meg van fázva valaki, esetleg influenzás vagy egyéb fertőző betegsége van. Egyes orvosok tagadják a hatását, de nincs igazuk. Bárki meggyőződhet a leírtak igazságtartalmáról a saját példáján keresztül.


Gondoltam arra, hogy keverem ezüstkolloid oldattal, de ezt inkább külön, a bőr alá adom, mert nem garantált a sterilitása. (Egyszer-kétszer adtam izomba is, nem volt baj vele).

590. Istvan1983 (válaszként erre: 589. - KingaP)
2020. jan. 15. 18:55
Az otthoni googles talalgatasnak nem sok ertelme van el kell menni egy hiteles laborba ahol megmondjak hogy pontosan mi a bajod ha bakterium akkor azt kitenyesztik es adnak ra megfelelo antibiotikumot. Ha pesti vagy akkor G1 (mikromikomed) labor vagy centrumlab fizetos de pontosan megallapitjak a problemat. Nem kell beutalo csak idopontot foglalsz es kesz.5 10 nap alatt barmit kideritenek. Kar talalgatni.udv.
589. KingaP
2020. jan. 15. 17:21

Sziasztok!

Azért szántam el magamat, hogy írjak ide mert néhány hete menstruációt követöen kellemetlen folyást, fájó vágásszerü sebeket fedezek fel magamon odalennt. (Hólyagok nincsenek soha, de azt olvastam hogy ez lehet herpesznél kimarad) Mindez legutóbb amikor kijött (kb 2 hete) számomra teljesen egyértelmüen herpesz, mivel elsöként erös zsibbadó ès égö érzés fogott el a fenekem tájékán, másnapra pedig a vágásszerü seb fájdalmas nyirokcsomó kíséretében jelent meg. Google baratom alapjan nemi herpeszt diagnosztizaltam magamom. Viszont november 26-án volt a citológiai tesztem, aminek tegnap jött meg az eredménye és a herpesz gyanú nincs “beikszelve” a lapomon, viszont van kóros baktérium rajta, kértem is a tenyésztést, de nem tudok róla hogy baktérium okozta problémának is lennének pont ilyen tünetei. Szóval kérdésem föleg hölgyekhez szól, lehetséges hogy herpeszem van csak a mintavételnél épp aludtak a vírusaim? Vagy mindenképp kimutatná a gyanút, pl antitestek miatt? Börgyógyászhoz is bejelentkeztem, mivel a nögyógyászom nem volt túl megnyugtató és elküldött egy pimafucort krémmel, pedig épp most múlik el a “legutóbbi” sebem, amit látott és nem említette hogy akár herpesz is lehet...

588. Csillagod (válaszként erre: 585. - Csaba-2)
2020. jan. 14. 23:45

Tudod Csaba csak nekem az a furi, hogy Te pikk-pakk injekciózgatod magad.

Más is csinál ilyet csak én vagyok ezen fennakadva?

De hogy kell pl. C -vitamin injekciót venni?

Feliratod a körzetivel?

Honnan van injekciós tű, fecskendő?

587. Panna5
2020. jan. 14. 21:38

A C-vitamin injekció jó ötlet, egy ismerősöm sokat szenvedett aftától, amely a száj nyálkahártyáján okozott elváltozást.

Egy orvos javaslatára sajátvér kúrát kapott C-vitaminnal keverve. Nem tudom, hogy erről volt-e már szó, de vért vettek tőle, azt megfelelő arányban keverték C-vitaminnal és farba beadták. Többször ismételték az eljárást. Azóta sincs aftája. Bár az afta mögött nem vírus áll, lehetséges, hogy herpesznél is működne!?

Csabánál úgy tűnik, a sima C-vitamin injekció is segít.

Azoknál akiknél gyakran üti fel a fejét a vírus, egy dokival való konzultációt szerintem megér.

A lézerről van valakinek tapasztalata? Nekem nőgyógyász ajánlotta, de végül nem került rá sor, mert nem volt túl gyakori a kitörés.

Jobbulást!

586. AlexSky
2020. jan. 14. 19:38

Kedves Mindenki!


Nem tudom szerepelt-e már korábban, de érdemes lehet ezt is szemmel tartani: [link]

585. Csaba-2
2020. jan. 14. 15:59

A herpesz teszt minden körülmények között kimutatja a vírust. Akár lappang, akár nem.


Az antivirális szereket nem szabad önkényesen szedni, mert a vírusok megszokják, és a vegyület teljesen hatástalanná válhat.


A protokoll általában a következő: Friss vagy gyakori kitöréseknél 3 hétig nagyobb adagú szedés. Utána szünet. Ha nem használ, kis adagú szedés három hónapig. Ha ezután is előjön, kis adagú szedés egy évig, vagy a kezelés felfüggesztése.


Nálam az utóbbi időben bevált a C-vitamin injekció combizomba adása. Felszívok 1000 mg-ot és mélyen a felső comb izmába fecskendezem. A bizsergő érzés hamarosan elmúlik, és nem tör ki a herpesz. Szükség esetén a kezelést megismétlem.

584. mmara13 (válaszként erre: 583. - Mmara13)
2020. jan. 14. 00:15

A többiek itt megosztott tapasztalatai és az információk a kutatásokról (amiért külön köszönet!) segítenek bízni abban, hogy előbb-utóbb valamelyest javulni fog a helyzet(em), és ez a betegség NEM fogja a mindennapjaimat meghatározni.


:D

583. mmara13 (válaszként erre: 565. - Csillagod)
2020. jan. 14. 00:12

Szia Csillagod!

Nekem 1 éve vannak hasonló tüneteim, és nagyon ritka, hogy pár napig a komfortérzetem a betegség megjelenése előtti.

Leginkább úgy érzem, mitha az egész terület gyulladt lenne, és minden kis apró, bizsergő jelre már az jut eszembe, hogy újból kijönnek a hólyagok.

Ami nálam még szokatlan, hogy ősszel egyszer csak a combomon is jött pár hólyag, először azt hittem, hogy valamilyen csípés, de pár nap alatt kiderült, hogy ott is vírusos kitörés lett. Ez azóta mégegyszer megismétlődött.

A gyógyszerekről annyit, hogy nekem is Telvirant írt fel az orvos, ami a szedés kezdetekor valóban valamennyit javított a helyzeten, de kb 2 hónap után visszaállt a gyulladásos tünetegyüttes, és ez nem igazán változott.

Én akkor úgy döntöttem, hogy így nincs értelme a gyógyszer folyamatos szedésének, és leálltam. A helyzet nem javult, de nem is romlott. Pár napig nyugalom van, aztán újra beindul a folyamat.

Viszont amikor utaztam, és nem akartam, hogy ez a probléma kihasson a pihenésemre újból beszedtem egy 5 napos kúrát a Telviránból és segített.

Így most eszerint működtetem a dolgot, alapvetően nem szedek gyógyszert, igyekszem az immunrendszerem erősíteni (bár nem igazán érzek változást ezen a téren, tekintve, hogy évek óta nem volt a standard téli egy náthán kívül semmi betegségem). Ha pedig valami miatt nagyon elérnek a tünetek, vagy nem akarom, hogy egy ideig problémát okozzanak, akkor beszedek egy kúra Telviránt. :)

Egy bőrgyógyász ismerősömmel is konzultáltam a gyógyszerszedésről, és ő is megerősítette, hogy a folyamatos gyógyszerszedés nem megoldás.

És még valami, azt vettem észre, hogy ha amikor a hólyagok megjelenése előtti bizsergés, viszketés megkezdődik (egy picit azért másabb érzés, mint a folyamtos gyulladtság) a helyét bekenem Aciclovir krémmel, akkor a hólyagok nem jelennek meg, hanem egy-két nap alatt megszűnik a tünet.

Remélem, hogy valamilyen segítséget, vagy plusz információt meg tudtam osztani Veled.


A többiek itt megosztott tapasztalatai és az információk a kutatásokról (amiért külön köszönet!) segítenek bízni abban, hogy előbb-utóbb valamelyest javulni fog a helyzet(em), és ez a betegség fogja a mindennapjaimat meghatározni.

Addig is sok kitartást, és én is bíztatlak, hogy biztosan lesz ez jobb is! :)

582. Szellő (válaszként erre: 565. - Csillagod)
2020. jan. 13. 22:33
Annyira sajnálom.. Tombol a virus benned.. De egyszer mindennek vége lesz! Nem tudok mást mondani.. Én két évig szenvedtem így..
581. Fabiib (válaszként erre: 579. - AlexSky)
2020. jan. 13. 17:49

Szia!

Köszönöm a válaszod. Neki is csak bőrszínű kiütések voltak, kb. 6 hete 3 db. Nem hólyagosodott ki, nem volt semmi tünete, ekkor ment el az első orvoshoz, aki ránézésre rámondta, hogy herpesz, de semmi vizsgálatot nem csinált. Egy, másfél hete jött ki újra 1 db, ekkor ment másik orvoshoz, aki azt mondta, nem herpesz. De nem nyugodott bele, harmadik orvoshoz is elment, aki a vérvizsgálatot csinálta. Az is azt mondta neki, nincs probléma, akkor még fel is hívott megkönnyebbülten, hogy semmi baja.

Sajnos az agyában nem az ragadt meg, hogy 2 orvos nemleges választ adott, hanem az, hogy az első azt monda, ez herpesz. Erősködött a harmadik orvosnál, hogy neki az első herpeszt állapított meg, amire az orvos azt mondta, hogy akkor ne hozzá, hanem pszichiáterhez menjen. Teljesen jogos szerintem az orvos reakciója, ha a beteg be akarja bizonyítani, hogy neki van igaza. :) Én ebből következtetek arra, hogy ez már csak az agyában létezik.


Nekem is sántít a történet...két lehetőségre gondolok. Vagy nem úgy mondta el, ahogy történt ill. nem mindent /de én bízom abban, hogy őszinte volt/ vagy mivel eléggé önfejű, makacs, azt hisz el amit akar és nem is veszi számításba az egyéb lehetőségeket, körülményeket. Nagyon fél a betegségektől, bármilyentől, a legbanálisabbtól is.

Sokszor már számomra is fárasztó, de szeretnék neki segíteni, mert lelkileg nagyon megviselte, nem eszik, nem alszik, ami csak ront a helyzeten.


Most küldök neki vitaminokat meg egyéb ártalmatlan készítményeket, aztán a mogyorós csokit én fogom megenni, ha végre vége lesz ennek a sokknak. :)


Ha nem probléma, írj majd hogyan alakulnak nálad a dolgok. Remélem, minden rendben lesz.

580. Fabiib (válaszként erre: 578. - Istvan1983)
2020. jan. 13. 16:38
Szólj csak közbe, minél több tapasztalatra, véleményre vágyunk. Szerintem is úgy szerez az ember védettséget egy vírus ellen, ha már találkozott azzal a vírussal. De akkor miért mondta az orvos, hogy semmi gond, vállalhatnak gyereket?! Legalább a figyelmét fel kellett volna hívni a veszélyekre! Már én is becsavarodok lassan az állandó kutakodástól. :(
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook