Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
4945. Vigyorex6 (válaszként erre: 4943. - 28a16e012b)
2011. szept. 28. 11:51

Az oltási program orvosonként más és más. Ha belenéz a könyvedbe, akkor látja, hogy mi a következő.

Féreghajtás negyed évente.

Bűzmirigy igény szerint. Spikyéban például 1 év elteltével sem volt szinte semmi, de mindig jó a kaksija, és szépen ürülni tud neki. Adhatsz neki velős csontot. Az még jobb, mint az oldalasé, de kárt egyikkel sem teszel. (Annyira figyelj, h ne legyen szorulása. Ha nem lesz, akkor mehet). Nem is baj, hogy nem kell neki a műcsont. Én nem is adnám neki.

2011. szept. 28. 11:44

Lara elég bűzmirigyes, mikor vittem szurira kétnaponta üritették :(...az fájt neki a legjobban.

Rákérdeztem erre az oldalas csontra, de azt mondta még múlkor ugye, hogy nem lehet!...sztem fogok neki akkor is adni, mert ez így kínszenvedés egy kutyának, hogy nem ehet csontot. A műcsont már nem kell neki.

4943. 28a16e012b (válaszként erre: 4942. - Vigyorex6)
2011. szept. 28. 11:42

Huha szegényke :(...bár elég viccesen hangzott ahogy leírtad, bocsi...csak.....

Meg tudnád nekem mondani, hogy vannak az oltások 6 hónapos kor után? Ugyanis, minden állatrovos mást mond, és olvasgattam is ...mindenhol más van írva.

Azt tudom, hogy 6 hónaposan kell egy kombinált még.

Utolsó oltása volt a veszetség, létezik, hogy 10 hónaposan is kell mégegy veszettség?...mert van ahol így írták. Ja és még a féreghajtóval nem vok tisztába, mivel ő még kicsi, de tudom felnőtt korban, fél évente kell. És a bűzmirigyet meg kb két-három havonta...talán.?

4942. Vigyorex6 (válaszként erre: 4941. - Zsanett001)
2011. szept. 27. 19:59
Szia! Nem lehetett nem észrevenni, mert az egyik oldalán a pofijánál gyakorlatilag lett még egy feje úgy bedagadt. Nem vicc. :S :( Csak úgy sütött, olyan lázas volt, és remegett egész testében. Egész éjjel bőgtem, meg szorongattam, aztán reggel rohantunk. Nem tudtam leakasztani állatorvost éjjel, mert előtte költöztünk haza, és itt nem ismertem állatorvost, akit lehetne riasztani sürgős esetben. Aztán kapott antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt. Másnap már visszament a duzzanat, csak még alkalmazni kellett a gyógyszert kúrában.
4941. zsanett001 (válaszként erre: 4938. - Vigyorex6)
2011. szept. 27. 19:30

Szia!!!


Hogyan vetted észre a nyálmirigy gyulladást vagy mik voltak a tünetei???

Mert szerintem a mi orvosunkat ha megkínoznánk sem gondolna ilyenre :)

4940. 28a16e012b (válaszként erre: 4938. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 22:13
Köszi, már meg is vettem :)...holnap már csak a lemosót és a cseppet kell valami állatpatikába, mert az állateledel boltba nem volt!
4939. 28a16e012b (válaszként erre: 4933. - 4c35511f0b)
2011. szept. 26. 22:07
Köszönöm :)
4938. Vigyorex6 (válaszként erre: 4937. - Timcsikee)
2011. szept. 26. 18:59

Enyém kisgyermekecském :) már két és fél éves, és az első év borzasztó nehéz volt. Folyton az orvosnál csücsiztünk. Aztán bekattantam és nem vittem minden szutyokkal. Lám, nincs is semmi bajunk. Azóta egyszer voltunk orvosnál fültő- és nyálmirigy gyulladással és kész. Kizárólag a kötelező oltásra és egyéb falánkságokra (mint pl körömvágás, bűzmirigy nyomás...) megyünk. De ezeket is letudtam egyszerre teljes generálon.

Mindenre injekciót adnak. Lórúgásnyi adagot. Mivel fingjuk nincs mi a baj, így olyat adnak, amitől az én fájdalmaim is elmúlnak. :) Akkor az tuti mindenre hat.

Ezek nagyon jó tápok, nem kell tőlük félni.


Ezt is adhatod neki:

Immunovet:

Az Immunovet por több támadáspontú, komplex, biológiai hatású szer, amely mind a humorális-, mind a celluláris immunválaszra együttesen jól fejti ki hatását. Jelentős a termék makro-, mikroelem, vitamin és telítetlen zsírsav tartalma. Fontos alkotórészei közé tartoznak a növényi eredetű benzo- és hirdokinonok, amelyek immunmodulátor és antimikrobális hatással rendelkeznek. Az Immunovet por a felsorolt kedvező tulajdonságok mellett magas szabadgyök kötő kapacitással rendelkezik, aminek következtében biztosítja a biopolimerek védelmét.

Az Immunovet por alkotórészeinek komplex hatása eredményezi a készítmény immunerősítő, antimikrobális, antioxidáns, daganat- és gyulladásgátló, illetve roboráló hatását. Az Immunovet por táplálja a bélbolyhokat, növeli azok felületét, javítja a tápanyagok felszívódását. Az Immunovet por adagolása során megnő a csonttömeg, erősebb, egészségesebb csontozatot eredményez.


Makro- és mikroelemek:

- Kalcium (Ca): 425 mg/kg

- Króm (Cr): 0,2 mg/kg

- Mangán (Mn): 38,9 mg/kg

- Vas (Fe): 70,3 mg/kg

- Kálium (K): 4920 mg/kg

- Magnézium (Mg): 1520 mg/kg

- Nátrium (Na): 98 mg/kg

- Foszfor (P): 3940 mg/kg

- Kén (S): 1210 mg/kg

- Szelén (Se): 2 mg/kg

- Cink (Zn): 62,3 mg/kg


Vitaminok:

- E-vitamin: 31 mg/kg

- A-vitamin: 0,14 mg/kg

- B-karotin: 6,2 mg/kg

- D-vitamin: 0,07 mg/kg


Immunovet por megszakítás nélküli adagolása során:

- Javítja a terápia hatékonyságát különböző eredetű bőrfertőzéseknél, allergiás bőrgyulladásoknál, nagyobb sérüléseknél.

- Megszünteti az elváltozott terület nyalását mind autoimmun, mind viszketéses betegségeknél.

- Jelentősen csökkenti a parazitás fertőződést.

- Csökkenti a légzőszervi megbetegedések számát.

- Csökkenti a rosszindulatú daganatos betegségek kialakulását (bőr-, tüdő-, vastagbél-, mell).

- Fokozódik a szervezet ellenálló képessége.

- Segíti a fizikailag leromlott állatok feljavulását.

- A fertőző és takarmányozási eredetű betegségek megelőzhetők.

- Segíti a műtéti beavatkozások utáni felgyógyulást.


Pink, ezt Neked is ajánlom immunerősítőnek!

4937. timcsikee (válaszként erre: 4936. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 18:50
Köszi, te már ilyen személyi tanácsadást tartasz nekem :))) Csak az a baj, hogy jól megkeverik az embert az orvosok...egyik azt mondja, hogy tökéletes ez a táp, meg van benne minden, a másik azt mondja, hogy állati eredetű fehérje nélküli étrend egy kölyökkutyának nem jó..hacsak 5 hétről van szó akkor sem...aztán tudja az ember, hogy kinek higgyen sokszor..nálunk, amúgy nem gond, a gyógyszert is ugyanúgy natúr megeszi (falja :), mint a kaját :))) Zabál..nincsen olyan, amit ne enne meg
4936. Vigyorex6 (válaszként erre: 4931. - Timcsikee)
2011. szept. 26. 17:47
Ha ragaszkodsz hozzá, akkor vegyél kölyök kutyáknak való multivitamint. Lehet pasztát is venni, és azt adhatod a felnőtt kutyatáp mellé és könnyebben tudod neki adni, mint a tablettát. Viszont nem jó szélsőségesnek lenni. Szerintem elég mondjuk egy éves koráig minden 3.hónapban egy teljes hónap vitamin kúrát tartani. Aztán pedig már jó neki a felnőtt táp.
4935. Vigyorex6 (válaszként erre: 4934. - 28a16e012b)
2011. szept. 26. 17:35
Nem mondom, hogy nincs az a dolog amire nem kell injekció. De azért nem kellene agyonlyuggatni őket és telenyomni minden vacakkal. Viszont ez tényleg csak az én egyéni szoc véleményem.
4934. 28a16e012b (válaszként erre: 4930. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 17:19

Nállunk mondjuk hála elmúltak a dudorok,csak a nyakánál van egy ilyen kis pőrpir szerű, ahol kihullott a szőr!

Milyen rafináltak ezek az orvosok!!!

Inkább rosszat mondanak, hogy menjek hozzá kezelésre és le tudja venni rólam a 4 rongy vizsgálati díját!!!

4933. 4c35511f0b (válaszként erre: 4928. - 28a16e012b)
2011. szept. 26. 17:17
Jobbulást a kutyusnak! :(
4932. 28a16e012b (válaszként erre: 4929. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 17:15
Nagyon köszi, megyek és beszerzem ezeket, minél előbb!!!!
4931. timcsikee
2011. szept. 26. 16:00
Sziasztok! Elkezdtük a diétát, 4 napja esszük a Hills z/d-t. A pöttyök, 3/4-e eltűnt.Viszont most meg az miatt aggódom, hogy ezek a tápok közel sem olyan értékűek szerintem, mint amire egy 5 hónapos kutyának szüksége lenne, nem? És más kaját nem adhatunk neki. Hát meg az ára sem semmi. :(
4930. Vigyorex6 (válaszként erre: 4928. - 28a16e012b)
2011. szept. 26. 15:07
Igen, ilyen dudorok voltak nálunk is. Aztán a gerincénél elkezdett rohamosan fogyni a szőr.
4929. Vigyorex6 (válaszként erre: 4926. - 28a16e012b)
2011. szept. 26. 15:06
A Taktic-ot állateledel boltban vettem, ahol mindenféle kiegészítőt is árulnak és állatorvos a tulaj. Az nagyon olcsó. Gyógyszeres üvegcsében van. Olyan erős a szaga, mint a zománcfestéknek. Én asszem 2-3 alkalommal fürdettem vele Spikyt. A fülére más kell. Fülcsepp, ami atka elleni. Azt is ilyen helyen lehet beszerezni. + immunerősítés.
4928. 28a16e012b (válaszként erre: 4925. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 14:46

Eleinte olyan szunyogcsípésre hasonló dudorok voltak a bőrén, azt mondták rá, hogy gomba. Most semmilyen gombát nem mutatott az eredmény!

Mostanába szokta már a fülét reggelente vakarni, de nem vészesen. Úgy látom, hogy csak ez a lemoso lesz a megoldás, és az immunerősítő!!!!

Nagyon köszönöm.

Most amúgy is magam alatt vok,mert az autóm épp most lett kuka :(... legalább a kutyám gyógyuljon meg :(....

4927. 28a16e012b (válaszként erre: 4924. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 14:42
Basszus pont ezt kapta, és ezt akarta adni neki a doki a klinikán is :(....soha többet!!! Ő is azt mondta, hogy lehetséges, hogy előfordul valami érzékenység, de nálla még ilyen nem volt. Persze még a kutya fajtáját is úgy kellett ennek megmondani ,mert nem tudta :(
4926. 28a16e012b (válaszként erre: 4923. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 14:40

Köszönöm, köszönöm!!!

Nekem a klinikán azt mondta erre a doki , erre a fürdetőre, hogy gyökérkefével kell bele sikálni a szőrébe, hogy hasson :S...meg, hogy ilyen büdös taknyos valami. Hát lehet csak a pénztárcáját nézte!!

Hol lehet ezeket beszerezni? Állatpatika, vagy sima gyógyszertárba is lehet?

4925. Vigyorex6
2011. szept. 26. 08:55
"A rühösséget, az atkásságot és a tetvességet a kutyák általában más kutyáktól kapják el. A szőrtüszőatka mélyen a szőrtüszőben él, különösen a rövid szőrű fajoknál. Fiatal kölyköket és idősebb, gyenge kutyákat támad meg. Hetente egyszer speciális rovarirtóban fürdessük a kutyát, így lehet a paraziták ellen védekezni. A szőrtüszőatkával való fertőződés esetén az érintett területek gyakran elfertőződnek, aminek következtében a bőr megvastagodhat, ráncosodhat, és ún. pusztulák (gennyes pattanásszerű képződmények) jelennek meg. Ha ez kezeletlen marad, a szőrtüszők elpusztulhatnak és a bőrelváltozás állandóvá válhat. A rühatka megtámadhatja a kutya fülhegyét és környékét, beásva magát a bőrbe. E területeken viszkető érzés támad. (Viszkető, szúnyogcsípésszerű elváltozást tudnak okozni embernél is. ) A paraziták által ellepett kutyákat hetente fürdetni kell, legalább négy hétig, hogy az élősködők elpusztuljanak. "
4924. Vigyorex6
2011. szept. 26. 08:51

Most olvasgatok, és írom Neked az infókat:

"Szélsőséges esetekben ivermectin tartalmú injekcióra van szükség, ami veszélyes! Egyes kutya fajták érzékenyek erre a készítményre, és akár bele is halhatnak, míg más fajoknál (pl.: Shar Pei) egyáltalán nem tapasztaltak mellékhatásokat. A gyógyulást követően a szőr visszanő és kedvencünk szebb lesz, mint új korában."

4923. Vigyorex6 (válaszként erre: 4922. - 28a16e012b)
2011. szept. 26. 08:48

Szia!

Amondó vagyok, hogy ne oltasd! Csóró már tisztára le lehet gyengülve immunrendszer ügyileg.

Atkára: vegyél taktic oldatot. Vízzel kell higítani, bemasszírozni, és hagyni megszáradni. Emellett a fülébe is kell csepegtetni valamilyen atka ölő cseppet. Ezzel külsőleg ki tudod kezelni!

Az atka szinte minden minden kutyában, macskában megtalálható, de a legyengült immunrendszerű állatoknál vannak tünetei, ezért erősíteni kell az immunrendszert. Van egy ún. Immunovet por. A kajájára kell szórni. sokáig elég.

Ha megoldod, hogy felerősödjön belsőleg és kikezeled külsőleg, akkor nem lesz semmi baj. Az a probléma az oltásokkal, hogy erősek, mint a patkányméreg, mindenre csak szúrják őket (sokszor azért, mert csak találgatnak) és telítik a kis szervezetüket. Ettől legyengülnek és hajlamosabbá válnak az allergiára, fertőzésekre.

2011. szept. 26. 08:24

Nem tudom írtam e, de sztem nem.

Kész lett az bőrkaparék vizsgálat. Kijött, hogy atkás, az alergia mellett. Na most, ugye egy hét szünet volt a kezeléssel. Azt vettem észre, hogy javulni kezd a kutya. Nem hullik már úgy a szőre!!! Nem olyan csúnya a bőre se. Hát kiderült az ok. Az amit kapott alergiára, az valami szteroid volt, amire meggyengült az immunrendszere és támadott mégjobban az atka!

Most napokig tanakodtam mit csináljak. Gondoltam hagyom, ugy sincs már alergia, egy fajta tápot kap.

Persze az atka viszont egyre jobban támad már. :( Vakarózik és a lába se javul.

A régi dokijához nem tudom vinni, hogy ezeket a dolgokat elmondjam,meg, hogy nem vették észre, hogy minél több az injekció annál rosszabbul van a kuty :S....

Most autó hiányába oda nem tudok visszamenni.

Hallottam, hogy Zsargal ért a bulldogokhoz, így más választásom nem lesz, mivel a szomszédom szinte.

Az állatkorházba a doki javasolta a bolhaírtót ami atkára is jó! VAgy egy atka kúra ami két inekció. Szerintetek, létezik, hogy két szuri és jó lenne? Vagy elég lenne a bolhaírtó?

Ha valakinek van tapasztalata, ezekben, akkor várom a tanácsaitokat :)

Köszönöm!!!

4921. Edina7373 (válaszként erre: 4913. - Vigyorex6)
2011. szept. 26. 06:45
Köszi a tanácsokat!
2011. szept. 25. 20:26

Addig jegyzetelek mire mi kell:)

/illetve nem addig, hanem míg el nem hozom majd:)/

2011. szept. 25. 20:25
Én már nagyon izgulok a köv.napokban születnek meg a kicsik:)
4918. Vigyorex6 (válaszként erre: 4917. - Rudibaba)
2011. szept. 25. 20:07

A szomorú, hogy meg is veszik. :S :(

Szerintem csak akkor szabad bármit is használni, ha nagyon indokolt. Nem kellene telítenünk velük az állatkák szervezetét, és allergiás reakciókat kiváltani.

4917. Rudibaba (válaszként erre: 4915. - Vigyorex6)
2011. szept. 25. 19:56
én is vazelint kenek a nózijára ha nagyon száraznak látom, sőt múltkor még a talpára is azt kentem mikor be volt töredezve.de én is így vok vele, minél kevesebbet ezekből.az a durva múltkor a fressnapfba mág kutyaparfümöt is láttam:S
4916. Vigyorex6 (válaszként erre: 4910. - Ancsix)
2011. szept. 25. 19:49
Ráncot bórvízzel, ahogy Rudibaba írta, aztán szárazra törlés.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook