Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
5005. ggabi39 (válaszként erre: 5003. - Vigyorex6)
2011. okt. 4. 14:02

Oké... nem mertem eddig :))) De akkor megragadom :))) Erről a szarevésről muszáj leszoktatni.

És a jutalomfalat szerinted mi lehetne? Milyen? Az Acanashoptól ahogy rendeltük a tápot, kaptam ilyen kutyakeksz szerűséget. Összetétele: búzaliszt, szójaliszt, szentjánoskenyérliszt, növényi zsír, tejpor, tojáspor, térfogatnövelő szer, természetes aroma. Csak nem lesz baja tőle... ugye?

5004. ggabi39
2011. okt. 4. 13:56

Tényleg, nem unalmas a kutyának, hogy mindig ugyanazt eszi? Ugye nekünk bent van és látja, hogy eszünk... nem fog kéregetni, mint a más fajta kutyusok teszik? Vagy lehet adni neki esetleg mást is, mint a táp? Tudom, hogy az Acana-ban minden benne van, olvastam az összetevőit és elképedtem, mi mindent tartalmaz...

A gyerekek örökké azt kérdezgetik, hogy milyen jutalomfalatot lehet majd neki adni... de őszintén fogalmam sincs. Volt nálunk egy kutyasuli bemutató és ott a bulli gazdija párizsi kockákkal etette a kutyust. De ahonnan hoztuk, ott a csajszi adott nekik tésztát, meg zöldséget a húslevesből, paradicsomot, almát. A paradicsomot tényleg szereti. A kertben érik még a koktélparadicsom, azt már megkóstolta, kinyalogatta a levét. Mással én még nem próbálkoztam. Ti adtok néha-néha a táp mellé valamit?

5003. Vigyorex6 (válaszként erre: 5002. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 13:56

Ezt a "nem szabad" típusú tortúrát játszd el vele egymillió háromszázezerszer, és akkor még mindig megcsinálja legalább egyszer, végül abbahagyja. :)

Még meg kell tanulnia, hogy miatt is takar az, h nem szabad. Erélyesen mondd neki, és ha hallgat rád, akkor meg kell dicsérni simogatással, játékkal, és esetleg jutalomfalattal. Ha nem hajlandó abbahagyni, akkor megrázhatod a grabancát, ahogy az anyukája, és csak mondogasd neki szigorúan, hogy nem szabad!

Kemény menet! :)

5002. ggabi39
2011. okt. 4. 13:50

Köszi a válaszokat, és köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokat, sokat tanulok Tőletek! Köszönöm a dícséreteket is!


Mára a kis ördögfióka újabb dologgal örvendeztetett meg minket, a kakievéssel. Basszus nem tudom honnan és hogy guberálja kifelé a kertben az őskövület kakikat... és képes megkóstolni! Fúúúj... száját kimostam, lemostam, mondtam nem szabad stb... erre a következő alkalommal újra csinálja. Ezzel kapcsolatosan, van hasznos tanács, tapasztalat?

5001. 28a16e012b (válaszként erre: 4993. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 12:03

Én Larat Bobi kölyök samponnal fürdettem meg, pedig még a levegőre is alergiás :(...én is akanát adok neki. Sokat pukizik, és tudom, hogy ettől, mert tápváltás óta rendkívűl érezhető :)...

Én csak azért adok immunerősítőt,mert elkezelték a dokik és szegénynek majd kihullot a szőre miatta, de hála időbe rájöttem!!!

Mármint, hogy a dokik csak pénzt akarnak lehúzni, nem kutyát gyógyítani, tisztelet.....ha van valahol!

A lényeg, hogy sztem maradj ennél a tápnál, én is ezt adtam volna neki, már az elején, ha nem beszélnek mindennel teli.

Lara csak kissebb korába kapott a dokinál valami spay bolhaírtást, de azóta semmit. Nincs benne bolha, de hiába kértem, soha nem adtak :S...pedig mostmár lassan 7 hónapos.

Most fogok majd keresni neki valamit amibe van azért atka írtó is, mert Laraba sajnos túl szaporodott az atka.

Visszatérve a pelenkára, inkább szétszedik mint rácsináljanak :)...bár volt több kevesebb sikerünk, inkább kevesebb!!!

Na az erre való csepp az kimondottan felesleges, sztem! Az már tényleg huzás :)....akkor nem ment rá kb mikor csepegtettem, bár volt, hogy majd egy üveggel ráöntöttem már, hogy legyen valami szaga :P

Nem kicsit nézett hülyének, hogy mi a francot szórakozok vele ilyenekkel, majdnem már azt mondta, hogy úgy se fogok oda menni, hiába szenvedsz :D:D:D

5000. 28a16e012b (válaszként erre: 4979. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 11:43
A pelenka egy kalap kaki :)....pénzkidobás. Saját tapasztalat! Az Akana jó, és sok puki van :S...sztem ez marad is :P...de legalább egészséges lesz a kutyus :)
4999. Kriszto79 (válaszként erre: 4979. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 11:41
Nagyon szépséges Amy! gratulálok és sok sok egészséget kívánok!
4998. Kriszto79 (válaszként erre: 4987. - Vigyorex6)
2011. okt. 4. 11:26

Sziasztok,


EZ PONTOSAN ÍGY VAN, MAXIMÁLISAN EGYETÉRTEK!!!


sok sok kitartást!!!

4997. Vigyorex6 (válaszként erre: 4993. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 08:03

Nem fogsz vele ártani, hiszen nincs benne káros anyag, csak szerintem felesleges ekkora kutyának. Egy 2 éves gyereknek is adhatsz tápszert. Baja nem lesz tőle, szeretheti is, csak már tud enni, úgyhogy minek? :) De ami még van, hogy ne kelljen kidobni, szerintem már add neki oda, de ha elfogy már felesleges venni, de ez csak tanács nyilván, és mindenki úgy csinálja, ahogy neki szimpatikus. Bennünket anno ellátott a tenyésztő jó tanácsokkal, de már csak alutasakost, meg bébi száraz tápot kapott Spiky a szeretetcsomagban :)tőlük.

Fifi Fresh a neve (Good Food) a samponnak. Kamillás. Olcsó, de nekünk ez jött be, sajnos a többit nem bírta. Nektek is ki kell kísérletezni magatoknak.

Élősködőkre cseppek (Frontline, Advantix), nyakörv, van ultrahangos és van az injekció, amik használata gyakori. Ezt is majd meglátjátok.

Leírom a saját tapasztalatainkat, de ez is mindenkinél más.

-cseppek: nekünk beváltak, ezt használjuk, felváltva az említett kettőt

-nyakörv: szerettem volna használni. Azt mondták, hogy 3 hónapig hatásos, de megkellett tőle válnunk, mert másnapra olyan lett a kutya nyaka, mintha fojtogattuk volna :(, de más esküszik rá

-ultrahangos: szerintem önmagában nem elég

-oltás: én nem oltatnám, mert nem pumpáltatnám tele a szervezetét (két hete találtunk egy akkor 20-22 naposnak megfelelő korú cicát, akit még cumiztatni kellett. Megszámolni sem lehetett az 1 négyzetcentire jutó bolhák számát benne, nem is beszélve a petékről, és mivel őt nem lehetett csepegtetni, így oltást kapott, mert szükséges volt, de más indokolatlan esetben biztos nem oltattam bolha őt sem)

4996. 4c35511f0b (válaszként erre: 4995. - Ggabi39)
2011. okt. 3. 22:11

:)aranyos


Én már tűkön ülök:)nagyon várom megszülessen.

4995. ggabi39 (válaszként erre: 4994. - 4c35511f0b)
2011. okt. 3. 21:29

Ők hatan testvérek, ő meg egy kisfiú lett olyan csíkos mint a mamájuk, lett két kis bézs, és lett 2 koromfekete kis fehér nyakkendővel. Olyan szépen voltak azok is, olyan szépen csillogott a szőrük. Nekem nagyon tetszenek a koromfeketék meg a csokoládészínűek. De mind nagyon aranyos... nekem mindegy volt milyen színű, nem én választottam, hanem a gyerekek.


Egyébként kis ördögfióka. Leviszem az udvarra kakkantani, persze fut felfelé, mert már hűvös van... én nagy bambán azt hiszem nem is kell neki... aha... odacsinált a lányom szobája közepére. Áááá, a pelenkát bezzeg kikerüli! Most odatettük a pelekára a kakit és megmutattuk neki, hogy oda kell csinálnia, hát nem tudom, szerintem tutira nem jegyzi meg.

4994. 4c35511f0b (válaszként erre: 4992. - Ggabi39)
2011. okt. 3. 20:10
Hivatalosan valóban nincs fekete, de én úgy hívom őket:)
4993. ggabi39 (válaszként erre: 4991. - Vigyorex6)
2011. okt. 3. 19:22

Szóval azt mondod ártok vele, ha adok neki mondjuk csecsemőtápszert? Mildibé HA-s van itthon, ezt adták neki, és szereti is... a kutyáknak valót nem issza meg, mert annak kókuszíze van... én nem tudom a tenyésztő mondta. Akkor ha ebből a mildibéből kap mondjuk olyan 80 ml-t az nagyon nagy baj?

Esetleg meg tudnád írni ennek a samponnak a nevét? És mire gondoltál, milyen alternatív bolha és kullancsirtásra? Semmifélét nem ismerek, nemhogy alternatívot :) Hallottam , hogy vannak cseppek, meg van nyakörv és talán van valami injekció is... na majd utánanézek a neten. Nagyon régen vizslánk volt, ő nem volt ennyire igényes.

Jajj ezer bocs mindenkitől, hogy ennyit kérdezek.

4992. ggabi39 (válaszként erre: 4990. - 4c35511f0b)
2011. okt. 3. 19:12

Köszi! Egyébként nem teljesen fekete, vannak barnás bézs csíkok a hátán. Az apja fehér pár fekete folttal, az anyja bézs csíkos. Majd próbálkozom jól elkapni a fényképezővel, de egyelőre annyit mozog, hogy nem sikerült egy normális kép sem.

Remélem lesz ilyen kutyus az alomban, amilyenre vágysz! A párom annak idején a bézsért volt megveszve, azt mondta milyen csúnyák a csíkosak, egészen addig, míg élőben meg nem látta. Aztán már csak a csíkosakat nézegette... :)

4991. Vigyorex6 (válaszként erre: 4989. - Ggabi39)
2011. okt. 3. 18:22

Nos, kutyagyerkőcöknek való táp kellene még neki, de ha attól valami baja van, akkor lehet felnőtteknek való, de tényleg csak prémium, mint pl az Acana amit adsz is neki.

Tejpótló nem kell neki, hiszem már 10 hetes, így elérte a leválasztási kort. Vannak cuki csámpás fogacskái, és szépen tud már velük eszegetni. Tápszer sem kell neki. Elvileg ha egy tápban nincs csirke, az már csökkenti az allergiás reakciókat, de a hypoallergén tápok teljesen leredukálják. Az Acana nincs mindenhol külön hypoallergénnek feltüntetve, bár egy-két helyen olvastam rá utalást. A lényeg, hogy olyan összetevőket tartalmaz, amire nem lehet allergiás, és nincsenek benne különböző adalékok, mint pl dögliszt és társai.

Emellé nem kell külön vitamin, ami azt jelenti, hogy kalcium sem. A túlzott kalcium bevitellel, főleg ilyen apró korban, csak azt éred el (és ez nem vicc), hogy könnyen törővé, ún. üvegesen törővé válnak a csontjai, és minden botlásnál azon kell remegni, hogy mije tört el.

Ennyi idősen már megfürdetheted. Próbálkozni kell. Mi volt, hogy fürdettük bolhairtó samponnal, és egyéb szerekkel, de aztán napokig tele volt két oldalt szúnyogcsípésszerű dudorokkal, aztán váltottunk egy kamillás samponra, ami kifejezetten érzékeny bőrű kutyáknak való és bőrnyugtató hatású. Azóta nincs ilyen fürdés után, de lehet, hogy a Te kutyusod mindent bír majd! Egyébként, ha vmi alternatív megoldást fogsz majd használni a bolhák, kullancsok ellen, akkor egyébként sem kell bolhairtó sampon, főként, h úgyis kell mellé még vmi, mert egymagában egyébként sem lenne elég.

Annyi, hogy vagy reggel fürdesd és aztán sokáig ne vidd ki, vagy este, és reggelig ne. Fürdés után szárítsd meg hajszárítóval, mert már hűvös van, és ők könnyen megfáznak.

Remélem mindenre válaszoltam...

Örülök, hogy ma már nem volt semmi, de jól mondod, hogy figyelni kell, biztos ami nem bizonytalan... :)

2011. okt. 3. 18:12

GABI:

Annyira édes ez a kis feketeség!!:)enyém a napokban születik már nagyon izgulok! Fawn anya, sötét apa és fekete/csíkos kan kutyusért drukkolok :)

4989. ggabi39 (válaszként erre: 4988. - Vigyorex6)
2011. okt. 3. 17:19

Köszi! Ma a gyerekek nem tapasztalták nála, remélem tényleg semmi komoly... Tegnap is csak 2x jött belőle. Mindenesetre figyeljük, nem vesszük félvállról, aztán ha máskor nem, az oltásnál rákérdezünk. Nem levert, játszik, ugrál, rosszalkodik.


Nektek a kutyus amikor pici volt evett tejpótló tápszert? Vagy hipoallergén csecsemő tápszert? Kell nekik? Van aki azt mondja egy éves koráig kell a fogak meg a csontok miatt, van aki meg azt mondja nem kell, mert a prémium tápban minden benne van. Ahonnan hoztuk, ott a tenyésztő adott a babáknak valami ízületre való szert meg kalciumot. Nekünk is azt mondta vegyük meg. Nem tudom mi tévő legyek, mert azt olvastam, az sem jó, ha túl van etetve vitaminnal, az is árt.

Egyébként most hogy 2 napja az Acana bárányos almásat eszi, azóta nem pukizik olyan gyakran ésnem is olyan büdi, mint mikor elhoztuk.


Mikor kell először megfürdetni? 10 hetes és még nem volt fürdetve. Mivel lehet megfürdetni? Mi az amire tuti nem lesz allergiás?

Most jövök rá, úgy hoztuk el, hogy a "tenyésztő" szinte semmit sem mondott el... és nem is adott instrukciókat hozzá. Mi meg nagyon kezdők vagyunk, nem értünk hozzá és ilyen drága kutyánk sem volt soha.

4988. Vigyorex6 (válaszként erre: 4985. - Ggabi39)
2011. okt. 3. 15:05

Ez valami fertőzés féle.

Figyelni kell! Ha fennáll ez az állapot 3-4 napig vagy ha levert, vagy lázas, akkor érdemes elvinni orvoshoz, mert nem javul.

Ha átmegy, akkor király, és megspóroltál egy valag pénzt, valamint nem tömték tele antibiotikummal és gyulladáscsökkentővel a szervezetét. Ha nem megy át, akkor nincs más hátra, mint előre!

4987. Vigyorex6 (válaszként erre: 4986. - Edina7373)
2011. okt. 3. 15:01

Adhatsz neki mást is, ha nem hányja ki, vagy nincs hasmenése tőle, de a legfontosabb a táp! A többi csak kiegészítő. Ha kap mást is, akkor az kutyafüggő, hogy hozzányúl-e a táphoz utána.

Ha magunkból indulunk ki, akkor az enyém olyannyira nem szerette a tápot, hogy volt olyan, hogy 2 meg 3 napig nem evett. Bőgtem a kutyatál mellett, de nem tudtam mit tenni, csak azt, hogy meg kell tanulnia, hogy eszi, nem eszi, nem kap mást. Így is lett, és nyeli a tápot, mint kacsa a nokedlit.

Sok kitartás kell hozzá, és az ember nem mindig türelmes, mert idegtépő, ha nem eszik.

Hidd el, hogy nem lesz semmi baja, ha nem eszik pl egy napig, sőt, a diétában szerepel, hogy legyen egy nap, amikor nem kap semmit. Rá kell, hogy fanyalodjon, mert a prémium táp az, amiben minden megvan,ó. Egyszerűen lehetetlen minden nap úgy főzni, hogy abban minden benne legyen.

4986. Edina7373
2011. okt. 3. 13:39
Sziasztok!Érdeklödnék hogy a táp mellet mi mást lehet adni a kis franciának?:)Mert a miénk nem igen szereti a tápot sajna,de vitamint veszít a táp nélkül?
4985. ggabi39
2011. okt. 2. 16:59
Segítséget szeretnék kérni ismét! Most voltunk kint pisilni, és a hüvelyéből váladék, halványzöld színű genny szerűség folyt ki. Ez mi a fene??? Vigyük orvoshoz?
4984. ggabi39 (válaszként erre: 4982. - Rudibaba)
2011. okt. 2. 08:47
Köszönöm, így lesz!
4983. ggabi39
2011. okt. 2. 08:46
Köszi! Akkor majd még próbálkozunk, hátha... Az a baj, hogy keddtől egyedül lesz itthon napközben, hát nem lesz valami felemelő hazajönni a bűzbe... sajnos nincs olyan melléképület, ahol el lehetne, míg haza nem érünk. Persze, mi is nagyon szeretjük :) És lesz egy másik kutyus is, egy másik alomból 1 hónap múlva. Nina fehér-fekete foltos lesz. Ő a lányom osztálytársáéknál született, a gyerekem "megrendelte" a hátam mögött :))
4982. Rudibaba (válaszként erre: 4979. - Ggabi39)
2011. okt. 2. 08:17

Szia!Nagyon szép a kutyád:)

A pukiról annyit, hogy nem a kaja miatt van, hanem ugye rövid az orrocskája, és sokszor vesz levegőt..ami bemegy elöl, az kijön hátul:)

Próbáld meg azt, hogy miután eszik vagy iszik a kutyus, rögtön rakd rá a pelusra..ha máshova kakil, amit összeszedtél tedd rá a pelusra és mutasd meg neki,hadd érezze a szagot.Meg a pisinél is ugyanez.

4981. kirci
2011. okt. 1. 23:32
mi ugy szoktatuk pelusra a dilcsit hogy amikor egyszer már rápisilt mindig megszgoltattuk vele és mindig visszajárt....nagyon keveset pisilt mellé,de persze elöfordult,mi nagyon imádjuk most volt 2 éves és 6 hetes korra ota nálunk van...
4980. Bobcsi82 (válaszként erre: 4979. - Ggabi39)
2011. okt. 1. 22:28

Szia!

Igen, normális hogy sokszor pukizik. Azt mondják nem is igazi bulldog amelyik nem pukizik és horkol:)) Meg lehet szokni, mert egyébként olyan szeretnivaló :DD. Megnéztem, nagyon szép kutyosod van. :))

Pelus: hát, nem tudok okosat mondani.. A miénk most lesz 9 hónapos, nappal most már kint van az udvaron, ott végzi el a dolgát, éjszakára teszünk pelenkát a garázsba, de amíg többet volt bent,akkor se ment rá a pelenkára kétszer egymás után. Tehát ha egyszer már rápilist aznap vagy rákakilt, a következő tuti nem oda ment.:(( Próbáltunk mindeféle trükköt, meg jutalmaztuk is de hiába.

4979. ggabi39
2011. okt. 1. 22:10
Sziasztok! Ma hoztuk haza kutyusunkat. 10 hetes és Amy lett a neve :) Szeretném megkérdezni, hogyan kell pelusra szoktatni? Vettünk neki helyhez szoktató cseppet is, de nagy ívben kikerüli a pelust... sokszor kivittük, kint pisilt is sokszor, de bentre is sikerült kétszer... A másik kérdésem az, hogy normális az, ha egy nap sokszor pukizik??? Elfelejtettem a nevét a tápnak, amit a tenyésztő adott neki. Nem híg a kakija, már 2x volt ma neki, azt az udvaron elintézte. Mi Acana bárányos-almás tápot vettünk neki, mert olvastam itt a véleményeket, hogy milyen jó. Attól is sokszor fog pukizni??? Meg lehet ezt szokni :) Köszi a válaszotokat!
4978. Dexterbaba (válaszként erre: 4975. - Rudibaba)
2011. szept. 30. 10:03
Hát tegnap este meg ma reggel csak natur csirkemellet kapott rizzsel és szerintem ezzel fogom neki folyamatosan bekeverni az uj tápot majd. Mellé meg a kefir és ha még igy is bajai lesznek én a falra mászok :D
4977. Vigyorex6 (válaszként erre: 4975. - Rudibaba)
2011. szept. 29. 17:26
Az elsőtől az utolsó betűig osztom! :)
4976. Rudibaba (válaszként erre: 4975. - Rudibaba)
2011. szept. 29. 17:25
akarom mondani táp
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook