Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire ajánljátok/nem ajánljátok a francia bulldogot házi kedvencnek? fórum

Mennyire ajánljátok/nem ajánljátok a francia bulldogot házi kedvencnek? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Mya01 (válaszként erre: 38. - Füge40)
2012. okt. 4. 22:39

Jó fej! :D

Hihetetlen miket tudnak produkálni...

38. Füge40 (válaszként erre: 37. - Mya01)
2012. okt. 4. 19:49

Mi évente egyszer mertünk elutazni nyaralni,addig Yoda otthon volt,a saját lakásunkban.Mégis esténként,mikor be kellett volna mennie az udvarról a lakásba,nem fogadott szót anyunak.Beült egy bokorba és nem mozdult:D

Volt,hogy telefonon kellett hivogatnom -Horvátországból:D-hogy elinduljon befelé.Nem olyan egyszerü ez,mert nagyon intelligensek tudnak lenni.

37. Mya01 (válaszként erre: 36. - Talvy)
2012. okt. 4. 11:28

Minden véleményt szívesen fogadok, így ezt is.. :)

Tudom,nem jó nekik az egésznapos egyedüllét, de az emberek többsége átlagosan 8 órát dolgozik és nem megoldható, hogy ebédidőben(ha van) haza tudjanak menni a kutyához, mégis ahjogy figyelem csak a környékünkön egyre több a kutyus.

Van ismerősöm, aki 13-14 órát dolgozik és nagytestű-nagy mozgásigényű kutyát tart a lakásban, na az már kínzás szegénynek.

Ez is közrejátszik abban, hogy bulldogot szeretnék, mert ideális városi kutya kevés mozgás/helyigénnyel.

A nyaralások megoldhatók lennének, apuék is nagy állatbarátok, nyugodt szívvel rájuk bízhatnám.Ez is szoktatás kérdése szerintem, a húgom nem szoktatta hozzá az egyedülléthez a kutyáját, mindig mindenhova vitte magával így nem is marad el egyedül, ha egyedül hagyják, bepiszkít, ugat, szorong, nem tudja kezelni a helyzetet.

Bármelyik kutyától el lehet olvadni,ők tudják mi az a feltétel nélküli szeretet. :)

36. talvy
2012. okt. 3. 23:58
Az ár függ attól is, hogy törzskönyvvel vagy anélkül szeretnéd venni.Papirral 100 ezer körül törzskönyv nélkül 60-70 ezer az ára.Hidd el vannak természetesen kirivó esetek, de ez minden fajtánál van, de nem problémás fajta.Igazi családi és gyermeket szerető kutyus.Bocsi hogy ezt leírom talán az egész napos egyedüllét nem jó a kutyusnak.Tudom vannak akik egésznap dolgoznak igy nincs senki a kutyussal, de ez nem hiszem hogy jó.Az ember is ha mindig egyedül nagyon rossz.Az Ő kis lelküknek is jó ha nincs egyedül, és egy kicsi kutyus nem birja ki 8-9 órát sem bezárva sem pisizés nélkül.Szerintem ezeket mérelegeld, illv a nyarat.Mi mióta a két életem megvan sehova nem megyünk, mert nem birják.Egyedül sem lehet olyankor hagyni Őket mert éllandóan vizezni kell illv. mennek a kádba.De létezésük mindenért kárpótol.Ahogy nézem, hogy most is alszanak az ágyban elolvadok tőlük.
35. Mya01
2012. okt. 3. 18:49
Érdekelne az is, hogy mennyi az az összeg, amennyiért már megbízható eü. állapotú kutyust lehet kapni? Tudom, hogy a kettő nem függ össze, de azt gondolom nem feltétlen a legdrágább a legjobb, nekem nem fontos, hogy díjnyertes felmenőkkel rendelkezzen, és persze szeretnék normál keretek közt maradni.
34. Vigyorex6 (válaszként erre: 33. - Mya01)
2012. okt. 3. 16:53

Persze hogy elhagyható.

Ezt nehéz megmondani. Kutyafüggő is, és számít, hogy mennyit, milyen minőségben foglalkoztok vele.

33. Mya01 (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2012. okt. 3. 12:53
Értem...A kutyapelus elhagyható egy idő után? Mennyi idő alatt lesz teljesen szobatiszta, mikor már nyugodtan elmehetünk dolgozni, nem fog "szeretetcsomag" fogadni, persze tudo adódhatnak balesetek...
32. Mya01 (válaszként erre: 29. - Talvy)
2012. okt. 3. 12:50

Köszönöm! :)

Nekem is mindig volt kutyám, kivéve mióta panelos lettem, és bevallom nagyon hiányzik...Párom mindig panelban lakott így nem érti miért vágyom ennyire egy kiskutya után, illetve szerinte lakásba nem való kutya...hát ebben nem értünk egyet, sőt jó néhány fajta szeriintem csak lakásba való.Bár a bullik neki is tetszenek, mert olyan, mint egy kis bohóc. :D

31. Vigyorex6 (válaszként erre: 30. - Mya01)
2012. okt. 3. 09:23

Nagyban függ attól is, hogy a tenyésztő miként szoktatja. Van olyan, aki már a kezdetektől megpróbálja egy adott helyre szoktatni a piciket.

Először számolni kell vele, hogy ide-oda fogja tenni a csomagokat.

Viszont tudatos neveléssel néhány hét alatt meg lehet tanítani neki, hogy miként mennem a dolgok.


Nálunk először az előszoba volt a lakrésze. Elpakoltunk, hogy ne tudjon szétrágni semmit.

Megkapta a játékait, egy adott helyre a tálakat, egy másik sarokba a kutyapelust, és szoktatással rájött, hogy mi miért van ott.

Sokszor kell kivinni dolgát intézni napjában, és jól megdicsérni ha kint végzi el, vagy esetleg bent a rendeltetésszerű helyén.


Aztán mikor már ügyi volt, mindenhová bejáratos lett.

30. Mya01 (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2012. okt. 3. 09:11

Nem is szeretném egyből egyedül hagyni, neki sem jó,nekem sem és a későbbiekben sem szeretnék szeparációs szorongó kutyát.

Mi a tapasztalatod a szobatisztaságra neveléssel kapcsolatban?

Párom ettől a két dologtól tart legjobban,hogy bepiszkít és szétrág mindent....még tart a meggyőzés.....

29. talvy
2012. okt. 2. 23:34
Az életed legjobb döntése lesz egy kis bulldog.Biztos van sok problémás eset, de azért ez egy kicsit rémisztó tulzás amiket írtak.Nekem egy 5 éves, és egy 4 éves tündérem van.Mióta élek mindig volt kutyám, csak lakásban.Náluk angyalibb lényt elképzelni sem lehet.Csodás természetük van a méretük nem nagy, nem kicsi ölbe vehető imádatékok.A szüleimnek is francia bulldogjuk van Ő 8 éves és semmi baja hálistennek.A nyár ami egyedül nagyobb figyelmet igényel a meleget rosszul türik.Ha ilyen tündért veszel a boldogság költözik az életedbe.Kérlek ne cikizzetek most, hogy a gyerek a boldogság kettő van.Az érzés amit egy kis állat tud nyujtani semmihet sem fogható.Ha kérdésed lenne nyugodtan írj priviben.
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Mya01)
2012. okt. 2. 08:23

Itt a Hoxán van a francia bulldog fórum, ahol van két felhasználó, akiknél ritkán szokott lenni egy-egy alom. Rájuk gondoltam.

Ténylegesen tenyésztőt, akit tudok, ő dunaújvárosi.


A 8 órás munka alapból nem baj, mert megszokják, de ha hazaviszed mondjuk 10 hetesen, akkor indokolt lenne minimum 1 hét szabadság, mert sajnos az úgy nem megy, hogy hazaviszed, és rögtön otthon hagyod a kiskutyát.

Sírna, félne, össze-vissza pisilne, kakilna, és aztán ki tudja milyen kárt csinálna. Kell neki egy kis gazdival töltött idő, mire megszokja a helyet, és az adja neki az otthonérzetet.

Egyébként kevesen beszélnek róla, de hajlamosak befordulni. Nagyon lelkisek.

27. Mya01
2012. okt. 1. 13:56
Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat!! :)
26. Mya01 (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2012. okt. 1. 13:55

Körülnéztem a többi bulldogos fórumon is, a pátkai emberre gondolsz, mint megbízható "tényésztő"?

Sajons 8 órában dolgozom,így nem megoldható, hogy otthon legyek vele, pedig nagyon szeretnék egy kis bullit. :)

2012. szept. 28. 15:36

Nekem 4 évig volt francia bulldogom,imádtam.Bent lakott,de napközben kijárt az udvarra,imádta a macskákat,azok is öt.Este 7töl reggel,amig nem keltünk fel,aludt mint a bunda:D de ha ugattak a kinti kutyák,akkor egy pillanat alatt éber volt!nem is féltem soha,mégha csak ketten voltunk itthon,akkor sem.

Viszont tavaly nyáron elkezdett sántitani,a doki 2 hét alatt rendbehozta,akkor azt hittem,megusztuk ennyivel.Szeptemberben pár óra alatt lebénult a hátsó lábaira.Gerincmütét,gyógyszerek,szurik,pelenkáztam,de a végén sajnos el kellett altatni,mert nem állt lábra.A doki szerint a tultenyésztés miatt sokszor probléma lehet a gerincükkel.én még a mai napig nem hevertem ki az elvesztését.

A lakásban pedig egyáltalán soha nem tett semmi kárt,de sokat itthon is voltam vele.

2012. szept. 28. 12:44
A legtöbb nevelés kérdése. Ha jól és következetesen van nevelve, akkor nincs velük sem baj. Viszont pukiznak és horkolnak :)
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Mya01)
2012. szept. 28. 08:45

Van itt egy francia bulldog fórum, ahol két hoxástól is szívesen vásárolnék kiskutyát.

Hobbi szinten tartják a kutyusukat nagy szeretetben.

Voltak már kölykök náluk és nagy gondot fordítottak rájuk, és arra is, hogy milyen helyre kerülnek tőlük. Lehet, hogy a szó szoros értelmében nem tenyésztők, számomra mégis közelebb állnak hozzá, mint sokan azok, akik papíron azok.


A kérdésedre: Nekem nagy szerencsém volt Spikyval, mert jó kiskutya volt. Nem tett kárt, bár én kezdetekben otthon tudtam lenni vele. Szerintem fontos, hogy legalább az első 2 hétben valaki legyen vele, hogy megtanulja mit szabad és mit nem, hogy megszokja a helyet. Ekkor már lehet szoktatni arra, hogy otthon hagyjátok. Kezdetben csak 10 percre, majd mindig nyújtva, így mire egyedül marad, nem lesz neki furcsa.

Viszont azt is tudni kell, hogy ők is, mint az emberek mások és mások. Van olyan bulldogos, akinek a kutyája a tapétát is leszedte. De amondó vagyok, hogy sok múlik a nevelésen.

Bármilyen cukipofák, bulldogok, makacs bulldogvérrel. Néha "rá kell csapni" arra a képzeletbeli asztalra, hogy most már elég legyen. Néhány nap és a hangodból tudni fogja, hogy nem kóser amit csinált.

22. Mya01 (válaszként erre: 21. - Vigyorex6)
2012. szept. 28. 08:36

Sajnálom, pedig elsőre szimpatikusak voltak. Nem ragaszkodnék hozzá, hogy törzskönyves legyen, sőt..ahogy néztem árban elég nagy a különbség.Nem tudom mi az az összeg amennyiért már "megbízható".

Mi a helyzet a lakásban való rongálással, ők mennyire szedik szét a lakást?

21. Vigyorex6 (válaszként erre: 20. - Mya01)
2012. szept. 27. 12:31

Igen. Kalocsáról hoztam, de nem ajánlom őket.

Nem kell, hogy törzskönyvezett kutyát vásárolj. A megbízhatóság a fontos.

Sajnos én is alászaladtam, mert az enyém légcsőszűkületes, viszont külsőre nagyon szép egyede a fajtának. Mára már tudom, hogy kinél érdemes nézelődni kutya ügyben.

Amit az utolsó mondatodban írtál, mind igaz.

Én amondó vagyok, hogy ha megfelelő helyről való egy bulldog, valamint a gazdi gondot fordít a táplálkozásra, figyel rá, nevelgeti, szeretgeti, akkor élete egyik legjobb döntése lehet.

20. Mya01 (válaszként erre: 17. - Vigyorex6)
2012. szept. 27. 10:49

Megnéztem a naplód, nagyon tetszik a kis dömpered, szép, masszív kutyus, és ahogy a macsekot pesztrálja.... :D

A törzskönyvezett nevéből ítélve Kalocsáról hoztad, jól gondolom?

Természetre milyen a Tiéd, nyugodt kutyus? Neki is voltak az említett eü problémái?

Családi házban volt németjuhászom, aki sajnos elpusztult, de ő teljesen más, mint egy lakásba való kutya, velük kapcsolatban nem vagyok valami járatos.

Nagyon tetszik a francia bulldog külsőre, és eddig azt hallottam, hogy viszonylag nyugodt, kevés mozgásigényű, családbarát kutya.

19. Mya01 (válaszként erre: 11. - Smuci76)
2012. szept. 27. 10:40

A horkolásuk szerintem cuki. :)

Azt én is olvastam,hallottam, hogy gyakori náluk a légúti betegség, mivel nyomott orrúak...

18. Smuci76 (válaszként erre: 16. - Acuko)
2012. szept. 27. 08:39

Ismeretlenül azt mondani valakire, hogy "megérdemlik", szerintem nagyon is bántó, sértő és igen, gonosz dolog!

Megbántani nem akartalak, de nagyon rosszul esett hogy ezt írtad. Nem hiszem, hogy ezért nekem kéne szégyellnem magam...

17. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Mya01)
2012. szept. 27. 07:30

Igen; ennyit számít.

A kérdésedre is ugyanaz a válaszom. Akkor van sok eü bajuk, ha nem jó helyről hozod.

Allergiák, légzőszervi betegségek, bőrbetegségek (...).

Prémium tápot célszerű adni nekik, kerülve a csirkéset. Ezzel megőrizhető a kondijuk, az egészségük.

16. acuko (válaszként erre: 15. - Smuci76)
2012. szept. 26. 23:51

Azért az, hogy gonosz vagyok, már ne is haragudj, enyhén szólva is túlzás és sértő.

Szágyelld magad! Nincs több mondanivalóm.

15. Smuci76 (válaszként erre: 12. - Acuko)
2012. szept. 26. 23:43

Gonosz vagy...:( Nincs miből, de gyerekként szeretik a kutyát.

Injekciók, vitaminok, akupunktúra, homeopátia, fizikoterápia..., soroljam még?

OK, hogy ez extrém eset, de azért írtam, hogy benne van a pakliban.


Egész életemet állatok között töltöttem, én is tudom mi mennyibe kerül. Dolgoztam állatorvos mellett. Láttam hány szerencsétlen bulldoggal jöttek a kétségbeesett gazdik.

Bármennyire is aranyos és jópofa, én nem ajánlom házi kedvencnek ezt a fajtát.

De ez csak az én véleményem.

14. acuko
2012. szept. 26. 23:19
Nekem most csak egy mopszom van, de a kaján kivül és az éves oltáson kivül semmi kiadásom nincs vele kapcsolatban. Kis kutya keveset fogyaszt, ugyanúgy mint a francia bulldog. Az meg ha a legjobb tápot kapja, akkor sincs 2-3 ezer Ft-nál több havonta.
13. acuko (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. szept. 26. 23:16
Nem az volt a kérdés, hogy kinek tetszik és kinek nem.
12. acuko (válaszként erre: 2. - Smuci76)
2012. szept. 26. 23:15

Na az vajon miből áll össze? Kiváncsi vagyok rá.


Elmondanám, hogy én kutyatenyésztéssel foglalkoztam 20 évig nagy kutyákat tenyészettem. Rottweilert, Bordeaux-i dogot, német dogot, úgy hogy tudmom, mennyi megy el egy kutyára egy hónapban.


De hogy egy Francia bulldogra 30-40 ezret költsenek, az nagyon nagy túlzás. De biztos van nekik miből, akkor meg megérdemlik..

2012. szept. 26. 23:12

Tényleg horkolnak :) nem is kicsit...

Jó tenyészetből is foghatsz ki "selejtes" kutyát...

Barátnőmnek kb 6 hónaposan derült ki, hogy baj van, fullad,krákog, hány. Most már 8 éves a kutya, szerintem már 2 autó ára benne van, és komolyabb sétákat, nagy játékokat nem lehet csinálni vele. A tenyésztő ugyan felajánlotta, hogy ad helyette egy másik kutyát, de fél év múlva már annyira megszerette, hogy nem kérte. Most már a lábait is műteni kellene.


Biztos ki lehet fogni olyat, aminek nincs sok baja, de ez a fajta hajlamos légúti, bőr, szem és izületi betegségekre.

2012. szept. 26. 21:37
Nagyon tetszenek de állítólag nagyon horkolnak, :-( abból meg elég nekem az uram. :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook