Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
5035. H.Ancsi (válaszként erre: 5033. - Zsanett001)
2011. okt. 7. 15:55

miért nem akarsz adni neki csontot??? csontot KELL adni, hiszen kutya:)) vegyél neki egy marhalábszár csontot, jól főz meg, ha azt szétrágja fél óra alatt, akkor tényleg tud valamit:)

visszatérve a csont dologra, miért gondoljátok azt, hogy nem kaphat csontot, meg kizárólag jó drága tápot ehet??? már néhányszor kifejtettem a vélemény erről, bármennyire is gyerekként imádjuk őket -én is- ők KUTYÁK!!!! igenis kell neki adni csontot, természetesen nem csövescsontot, figyelni, hogy nem allergiás -e mondjuk a csirkecsontra, de egyrészt a fogai,és még sok egyéb miatt is kell neki csont!!!!!! nálam a kölykök már hat hetes korukba kapnak jó nagy csülökcsontokat, és még soha senkinek nem volt baja tőle!!!!!!!

5034. 4c35511f0b (válaszként erre: 5033. - Zsanett001)
2011. okt. 7. 13:28
KONG
2011. okt. 7. 13:27

Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani valami rágókát, amit a kutya nem rág szét fél óra alatt. Már sok félét vettem, de egyik sem tart valami túl sokáig, és elég sokba kerülnek, hogy végig vegyem, és kipróbáljam mindegyiket. Most az Orka rágókán gondolkodok, elvileg erős anyagból van, van belőle csont alakú és csillag formájú. Valakinek tapasztalat? Vagy ti mit rágattok a kutyával?

Én csontot nem akarok neki adni. Ezek a sípolós vackok csak játszani jók, de a fogukat nem tisztítja.

5032. H.Ancsi (válaszként erre: 5030. - LegionEtrangere)
2011. okt. 7. 08:17
a kennelt nem ismerem, de az a legjobb, ha a tenyésztőtől kérsz tanácsot, etetés, stb-vel kapcsolatban. Nagyon fontos hogy nézd meg a szülőket, -vagy legalább az egyiket-, sokat elárul róla, hogyan viselkedik -kedves, bujos, agresszív, stb-.
5031. H.Ancsi (válaszként erre: 5024. - Wicky85)
2011. okt. 7. 08:13

jaj de szeretném Tuffit látni, rakhatnál föl róla uj képet:)))

figyeld a blogot, folyamatosan írom az eseményeket, ahogyan a múltkor is, nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen:)

2011. okt. 7. 00:38
Sziasztok!egy olyan kerdesem lenne hogy a Gold -Sierra kennelbol jo valasztas lenne kiskutyat vennem?Januar elejen megyek hozzajuk;de nem vagyok jartas az ilyenekbe!aki esetleg tudna segiteni az kerem irjon! Es ha van egy ket jo tanacsa tartasaval,vagy barmivel kapcsolatban szivesen varom a szereto bulldog gazdik valaszat,hogy minnel jobban oda tudjak figyelni a csoppsegre!koszonom szepen!
5029. H.Ancsi (válaszként erre: 5028. - Drdd)
2011. okt. 6. 19:30

szerintem nem tudja hol a helye a ranglétrán, mennyi idős???

el kell kapni a grabancát, vagyis tudatosítani kell vele, hogy ki a főnők. Én el kezdenék foglalkozni vele, dolgoztatni, fegyelmező gyakorlatok, határozott NEM-ek. Lehet anyudon kicsit eluralkodott mert babázott vele, de lehet, hogy csak kicsit megzavarodott.

Találj ki egy büntit neki, mondjuk helyén maradás, vagy bármi, és sürgősen értesd meg vele, hogy ez nem elfogadott viselkedés, szerintem...

5028. Drdd
2011. okt. 6. 14:32
Sziasztok!Nagyon régen voltam a fórumon, és kicsit tanácstalan vagyok, gondoltam kikérem a véleményeteket. Az én kis Majámról lenne szó, akit imádok, de mostanában nagyon megváltozott a viselkedése.Édesanyám pedagódus, nyáron otthon volt a kutyával, semmi gond nem volt vele, nem tett tönkre semmit, nem pisilt, kakilt be, egy kis kezesbárány volt. Aztán ahogy szeptember lett, és egyedül maradt otthon, ismét elkezdett rombolni, rágni, bepisilni, és azóta mintha kicsit dilis lenne. Sokszor kötekszik, odajön hozzám, vagy a családból bárkihez, és az első két lábával elkezdi löködni az embert... Szerintem játszani akar, de olyan durván és erőszakosan csinálja,hogy már nem vicces. Ha pedig nem tetszik neki ahogy reagálunk, vagy megpróbáljuk megfogni,hogy álljon le, akkor elfut, tesz egy kört, és ahogy a közelünkbe tud futni, "megcsíp" minket... A kis fogaival megcsípi a bőrt, néha olyan erősen, hogy belilul. Aztán ha megunja, lefekszik aludni. Eddig nem csinált ilyet. Szerintetek ez miért van? Így akarja felhívni magára a figyelmet? Vagy bosszút áll mert egyedül hagytuk napközben? Valakinek viselkedett már így a kutyuja? és hogyan tudnám leszoktatni ezekről a dolgokról? Maja most múlt egy éves. Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat :)
5027. H.Ancsi (válaszként erre: 5024. - Wicky85)
2011. okt. 6. 13:45

Igen, ugy döntöttünk, hogy még egyszer utoljára, és ha minden jól megy, egy Tuffiszerüt megtartunk:)))

kb. 5-6 napunk van még hátra, már totál izgalomban a család, jól jön a drukk:))))))

Örülök, hogy Tuffi jól van, tessék róla képeket felrakni, és a kicsikről sem nagyon irtál, beállsz a sarokba!!!:DDDDDDDd

5026. H.Ancsi (válaszként erre: 5028. - Vigyorex6)
2011. okt. 6. 13:43
de kedves vagy:)))))))))
5025. H.Ancsi (válaszként erre: 5026. - Ggabi39)
2011. okt. 6. 13:42

:))))))))))))), nem kell őket egyáltalán fürdetni, ha minden rendben van, nagyon nehezen száradnak ki és tényleg gond lehet. Nálunk ha gáz van -mert imádnak hemperegni- akkor sima, meze babasampon, persze nyilvan a kutyasampon jobb. A máltaimat muszáj havonta egyszer megfürdetni, de ő más tészta.

A borviz egy csodaszer, nyugodtan locsold bele a fülébe, ha ugy látod valami nem stim, feloldja a trutyit, fertőtlenit. Szemét , redőit is tökéletesen lehet vele tisztitani. Nyilván, ha nincs nagy baj, akkor ugyis orvos.....

5024. wicky85 (válaszként erre: 5025. - H.Ancsi)
2011. okt. 6. 10:57

Szia!


Hát mit olvasok a blogban? Újra kiskutyák várhatók? :) Sok szerencsét az elléshez, remélem minden rendben lesz és megint sok kis apróságotok lesz!

Tuffi amúgy nagyon jól van, de még mindig igazi kis ördögfióka. Ennek ellenére természetesen imádjuk, nem is lehetne rá haragudni. Ő az én kis "plüssmackóm". Ha alszom odakucorodik mellém, bebújik a kezem alá...egyszerűen imádom!!! Természetesen a másik kutyinkat is, csak ő egy teljesen más személyiség.

Ha megvannak a kicsik, mindenképp írj, kíváncsi vagyok nagyon és drukkolok!

5023. Vigyorex6 (válaszként erre: 5022. - 28a16e012b)
2011. okt. 5. 12:55
Tényleg nagyon jól elvannak vele. :) Ha esetleg hányna, akkor nem kell megijedni. Az enyém úgy beleéli magát, hogy utána jönni szokott a visszaböfi.
5022. 28a16e012b (válaszként erre: 5021. - Vigyorex6)
2011. okt. 5. 12:41
Köszike :)...imádlak!...már úgy rágja, hogy csak na, végre örülök, hogy valami finomat ehet, és le is foglalja magát vele :D
5021. Vigyorex6 (válaszként erre: 5018. - 28a16e012b)
2011. okt. 5. 08:25
Nem kell szanaszét főzni! Kicsit legyen benne vízben,ami forr, és ennyi. Aztán ha kiveszed és kihűl,akkor adhatod neki.
5020. Vigyorex6 (válaszként erre: 5008. - Ggabi39)
2011. okt. 5. 08:22
Köszi! :) Ezek együtt... uhhh... :DDD
5019. kirci
2011. okt. 5. 00:24

Sziasztok

Az én kis szépségemet royal caninal etetjük nagyon szereti,de szoktunk adni neki csirkét marhát és zöldségeket,de csak nagyon ritkán,mert utánna nagyon sokat pukizik és még büdibb mint a normál....Nézzétek meg mi 2 évesek és 2 honaposak vagyunk nagyon imádjuk,mindig velünk alszik és egyszerüen mindenhova viszük magunkkal,mert ha nem megsértödik és sir,ezért nincs szivünk otthon hagyni,szerencsére még a közértbe is a kezembe lehet.

2011. okt. 4. 20:43

Vigyorex6!!!

Vettem velős csontot, de csak sertésbe volt, az jó??? És mennyit kell főzni?

Előre is köszi :)

5017. 28a16e012b (válaszként erre: 5010. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 20:39
Köszönöm :)...talán te vagy a második akinek tetszik, bár sztem egy egyedi darab !!!
5016. Rudibaba (válaszként erre: 5015. - Rudibaba)
2011. okt. 4. 20:05

viszont érdekes módon egyszer vettem neki csirkés szaftos kaját, semmi baja nem volt tőle, ízlett neki(de mondjuk Rudikám mindent szívesen megeszik), és ugyanebből megpróbáltam a marhást azt viszont mindkétszer fél órán belül visszahányta!

inkább úgy vagyok vele, nem kísérletezek szegénykém gyomrával!

amúgy is valljuk be, megy a tenyésztés...

5015. Rudibaba (válaszként erre: 4987. - Vigyorex6)
2011. okt. 4. 20:02
így van, a prémium kutyatápokban minden benne van, amire egy kutyának szüksége van..ha belegondolok, én sem táplálkozok egészségesen, nem olyan kajákat eszek amiknek a segítségével a számomra szükséges vitaminokat be tudjam vinni a megfelelő mennyiségben, és ha akarnék se tudnék így enni, de ha a kutyakaják bizonyítottan ilyenek, miért csesszek ki a kutyámmal?én is csak tápot adok neki, néha kenyeret pár kockát, nyáron dinnyéztünk, meg jutifali de az is csirkementes!
5014. Rudibaba (válaszként erre: 5011. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 19:52
köszönjük szépen! Amúgy annyira bírom, tényleg úgy tudnak nézni, mint egy ember:)
5013. Rudibaba (válaszként erre: 5002. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 19:50
hát ha tudsz valamit amivel le lehet szoktatni a kakievésről, akkor szólj nekünk is, mert mi még 8 hónapos létünkre is meg akarjuk enni:)
5012. ggabi39 (válaszként erre: 4986. - Edina7373)
2011. okt. 4. 15:47

Nagyon édes kis fekete gombóc :) Tényleg próbáld ki ezt az Acana bárányos almás tápot, nagyon jó. Annyi minden van benne, hogy hihetetlen... olyan jó dolgok, annyi féle növényi anyag...

Te melyikkel próbálkoztál eddig?

5011. ggabi39 (válaszként erre: 4982. - Rudibaba)
2011. okt. 4. 15:45
Most volt egy kis időm és megnéztem a te kutyusodat is... nagyon szép! Ahol a pacsit adja... azok a szemek... :)))
5010. ggabi39 (válaszként erre: 5001. - 28a16e012b)
2011. okt. 4. 15:43
Megnéztem Larát, nagyon cuki, és az a kabát rajta... :)))))))))))
5009. ggabi39 (válaszként erre: 4999. - Kriszto79)
2011. okt. 4. 15:42
Kira is nagyon édes!!!
5008. ggabi39 (válaszként erre: 5006. - Vigyorex6)
2011. okt. 4. 15:40
Értem! Köszi... :) Megnáztem Spikyt, nagyon aranyos, haláli a cicával együtt :)
5007. Vigyorex6 (válaszként erre: 5005. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 14:43
Nem lesz. :) Add neki nyugodtan.
5006. Vigyorex6 (válaszként erre: 5004. - Ggabi39)
2011. okt. 4. 14:42

Nem az emberből kell kiindulni, hogy mi megunjuk, ha egyfélét eszünk.

A kéregetést csak Ti tudjátok megoldani. Ha nem kap az asztalról, ha nem kap, ha nassoltok, akkor nem fog kéregetni.

Kaphat mást is, csak félő, hogy letesz a tápról, és akkor nyűg lesz visszaszoktatni, mert éhségsztrájkba kezd, ha olyan a természete, és akkor ti jártok rosszabbul.

Nasiból 1000 + 1 féle van. Ez se legyen csirkés, de jórészt mindegy, mert nem kilószámra fogja kapni, csak néhány darabot naponta.

Mi reggelente pár kocka kenyeret adunk Spikynak, mert régen hányós volt, és a kenyér leköti a savát.

Ha húsleves van, akkor 1 szál zöldséget, és 1 szál répát összetörök neki villával, és hozzákeverem a táphoz. Valamint nagyon ritkán kap velőscsontot, mert nem törik szilánkosra, koptatja rajta a fogát, és lemegy a fogkő, és szépen ürül a bűzmirigye. Az nem baj, ha kimegy, és rág a kerti növényekből, mert ő pontosan tudja, hogy mi hiányzik a szervezetéből-

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook