Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. júl. 23. 15:59
Még valami: konzi héten kívül pluszban kell vizsgára menni? És vizsga milyen időközönként van? Én nagyon izgulós vagyok, inkább adjanak időt, én mindent leírok, csak megszólalnom ne kelljen... Azt mondták, majd megszokom...
2014. júl. 23. 15:52
Köszönöm a bátorító szavakat! Ha tudom már, hogy tényleg felvettek-e, akkor lehet, hogy igényt tartanék a latin könyvedre. Neked volt eü. előképzettséged? Jól értettem, hogy egy (fél)év alatt egy könyvet kértek szóról-szóra?! A tesztes azt jelenti, hogy meg van adva pár lehetséges megoldás és ki kell választani a megfelelőt? És mi nem nehéz latinból, a vizsga, vagy megtanulni? Neked van családod? Egyébként én is 1980-as vagyok. ;)
2014. júl. 23. 15:33
Az első félévben az anatómiára és a biológiára kell készülni sokat, a másodikban meg az anatómiára és az élettanra. a többi tantárgy csak töltelék. van olyan, amit egy nap alatt meg lehet tanulni. A latin pedig tényleg nem nehéz.
2014. júl. 23. 15:29
dr.Kurth H. Albertine: Anatómiakártyák/Alexandra kiadó. keress rá a google-ban. ;-)
460. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 457. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 15:16
Nézelődésnek jó a Donáth, de szinte szóról szóra a Tarsolyt kérte. Az ábrák is abból voltak, szóval nagyon kevés a Donáth. Suliba csak a könyvet érdemes vinni. Első pár alkalommal szinte jegyzetelni sem fogtok tudni, mert minden részt latinul mond. A vizsgán is minden latinul kell majd. Szóval az anatómia könyvet érdemes megvenni. Ami még megoldás lehet, ha megkérdezitek a tanárt, hogy diktafont használhattok e. A latinkönyvet persze, lehet vinni kitöltve. Először van egy szódolgozat, amihez nem használhatod, aztán jön a nyelvtani rész, amihez igen. Az a jó, ha ki van töltve. Nem kell megijedni, mert nem kell mondatokat írni, csak a melléknév ragozást és fokozást vettük. Tesztes a nyelvtani része a vizsgának. Szavakból elég sok kell, nem tudom mennyi szám szerint, de elég jól tanulhatóak a szavak. viszont a szódolgozatban csak azt fogadja el, ha a teljes szótári alakot oda írod. Szóbeli nincs latinból. Nekünk szóbeli csak pszichológiából és angolból volt. Ha megtudjátok, hogy ki fogja tartani nektek az anatómiát, írj. Nekünk a Valasek Tamás tanította. Nála van két írásbeli vizsga lehetőség, ha nem sikerül, akkor szóban kell menni, de ott általában nem enged át senkit. Atlaszt nem kell vinni órára. Annyira rövid az idő, hogy jobb híján csak eldarálja az anyagot és neked kell otthon kidolgozni. Első pár alkalommal, akiknek nincs közük az egészségügyhöz semmit nem fognak érteni, de nem kell megijedni, mert egyre jobban ki fognak tisztulni a dolgok.
459. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 458. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 15:07
Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan írj! az oltás darabja 3000+ pár száz forint. Háziorvos írja fel. Pontosan nem emlékszem, hogy milyen papírokat kell leadni beiratkozásnál, de az oltási könyvet lefénymásoltattam, meg talán tüdőszűrés is kell, de majd küldeni fognak egy pakkot, amiben a Neptun kódot is megkapjátok és abban minden részletesen le van írva. A beiratkozás a Vas utcában van a konzultációs hetek meg az Erkel utcában. A vizsgák nagy része is a Vas utcában van.
458. sch.kata (válaszként erre: 436. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 14:58
Nem szeretnék nagyon anyagiasnak tűnni, de tudnál árat mondani a 3 oltásra? Nem gondolom, hogy ingyen adják... :) Háziorvossal kell felíratni? És, ha már itt tartunk, beíratkozásra kell vinni valamilyen alkalmassági papírt (pl. tüdőszűrésről)? Bár, biztosan írják az értesítéssel együtt. Mindenért a Vas utcába kell menni (beíratkozás, konzílium)? Nagyon kíváncsi vagyok már a holnap esti ponthatárokra!!! Előre is köszi a türelmedet és a segítségedet!
457. sch.kata (válaszként erre: 456. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 14:46
Szia! Donáth féle anatómia atlasz is jó előzetes nézelődésre? A Tarsoly Emil anatómia könyve és egy anat. atlasz kell majd a suliban is tanulásra, vinni kell? Mert párom letöltötte, itthon tudom nézegetni, viszont nem nyomtattuk ki... Ha a latinod ki van töltve, akkor is lehet vinni vizsgára? És mi van kitöltve rajta? Kb. mennyi latin szót kell tudni? Brutális mennyiség? És az, hogy nyelvtani részhez lehet használni, azt jelenti, hogy latin nyelvtant is tanultok (mondatalkotás)? Szóbeli és írásbeli vizsgáitok is vannak? És milyen anatómia kártyád van eladó? Az mit takar? Bocsi, ha értetlen lennék vagy túl sokat kérdeztem...
2014. júl. 23. 14:06
ezen kívül én még megvettem a latin könyvet mert az lehet a vizsgán használni a nyelvtani részhez, de csakis eredetit, mert a másolatot büntetik és második félévben meg megvettem az élettan könyvet is. A suliban van jegyzetbolt ott meg lehet venni, de nagyon sokan árulják a használt könyveiket is. A latint esetleg el tudom adni, ha érdekel valakit. Ki van töltve ceruzával. Meg van eladó anatómia kártyám is.
2014. júl. 23. 14:04
Tarsoly Emil: Funkcionális anatómia, atlasz pedig a Sobotta vagy a Szentágothai János: Az ember anatómiájának atlasza című kell.
454. sch.kata (válaszként erre: 445. - VACak82)
2014. júl. 23. 13:58
Nagyon sajnálom! :(
453. VACak82 (válaszként erre: 430. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 12:38
Légyszi írd meg melyik könyvet érdemes anatómiából beszerezni mert akkor azt megveszem előre. Köszi!
452. VACak82 (válaszként erre: 450. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 12:36
Értem, köszi!
2014. júl. 23. 10:49
mármint a távolsági járaton
450. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 449. - VACak82)
2014. júl. 23. 10:49
de, csak diák jegyet tudsz vele venni, bérletet nem.
449. VACak82 (válaszként erre: 448. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 10:46
Akkor ha jól értem semmi utazási kedvezményre nem jogosít a levelezős diák? Egyáltalán jó vmire?
2014. júl. 23. 10:43
Még egy infó: a levelezős diákigazolvány nem jogosít bérletvásárlásra sem a távolsági járatokon sem a BKK-n. Távolsági járaton csak diák jegyet vehettek. Pesten meg sajnos sima vonaljegyet kell vennetek. Figyeljetek erre, mert sokba kerül a büntetés.
2014. júl. 23. 10:41
Sziasztok! Tavaly én is a felvin kezdtem fórumozni, ne aggódjatok a csoporttársak miatt, mert mi is akkor találtunk egymásra, amikor kiderült, hogy kiket vettek fel. Javaslom, hogy csináljatok egy csoportot a facebookon, meglátjátok, hogy milyen sokan lesztek majd. Kell majd csinálnotok egy közös e-mail címet is, amit megadtok a tanároknak, mert oda fogják küldeni az anyagot, meg sok információt. Úgyhogy ha van olyan, aki magára vállalja ezeket, minél előbb csinálja meg, jó már az első konzultációs napra elkészülni a közös e-mail címmel. A facebook meg azért jó, mert csaknem az összes anyagot meg tudjátok szerezni, ráadásul a tanulásban is nagyon sokat segít, lévén, hogy keveset fogtok találkozni egymással. Én pl. csináltam egy anatómia tanulócsoportot és hihetetlenül sokat segített az első félévben. Tettünk fel egymásnak kérdéseket és sokkal hamarabb megmaradt az anyag, ha olyat kérdeztek, amit nem tudtam, megnéztem és meg is tanultam. Ezt a csoportot, ha gondoljátok átvehetitek tőlem, mert nekünk már nincs rá szükségünk, de nagyon sok felkészülést segítő kérdés van benne. Írjatok holnap este, hogy hogy sikerült, de ilyen szép pontszámokkal, mint ami nektek van nem kell aggódnotok!
446. VACak82 (válaszként erre: 441. - Blaha Lujza)
2014. júl. 22. 22:06
Na ja van egy kitűnő érettségim, bár csak régi fajta meg pár nyelvvizsga+egy gyerek. Így lehet 480 :-)
445. VACak82 (válaszként erre: 443. - Sch.kata)
2014. júl. 22. 22:05
Hát sajna épp elhalt a terhességem, ma tudtam meg. Mehetek a héten missed ab-re szóval már sajna nem vagyok kismama. Ha összejött volna a baba lehet nem iratkozok be, de így igen.
444. Blaha Lujza (válaszként erre: 442. - Sch.kata)
2014. júl. 22. 21:50
Ámen! :D
443. sch.kata (válaszként erre: 440. - VACak82)
2014. júl. 22. 21:48
Most néztelek meg, Kismama vagy? Gratulálok! Még friss... Bele volt kalkulálva a tanulásba? Azt írtad, hogy dolgoznod kell a suli mellett, de közben még egy szülés is? Halasztani fogsz, vagy ennyire még nem mentél előre gondolatban?
442. sch.kata (válaszként erre: 440. - VACak82)
2014. júl. 22. 21:43
Én most mondtam fel a munkahelyemen, itthon maradok anyaságin a Picikém 8 éves koráig, tehát még 5 évig, ez idő alatt kell befejeznem a sulit. Nekem is a nyelvvizsgáért és a gyereknevelésért járó pluszpontokkal lett ennyi a pontszámom... Vagyis nem az eszem miatt... :) De azért az elmúlt évben beleadtam mindent a tanulásba, nyelvvizsga és eg.ügyi érettségi az alapoktól. Nagyon szeretném ezt a hivatást sajátoménak tudni, nagyon fogok igyekezni, de még elképzelni sem tudom, mi vár rám/Ránk az elkövetkezendő hónapokban, években... Nagyon szorítok mindannyiunknak, hogy együtt kezdhessük el a tanulást és hogy mindenkinek valósuljanak meg az álmai!
441. Blaha Lujza (válaszként erre: 439. - Sch.kata)
2014. júl. 22. 21:07

Hát Lányok, szerintem ilyen magas pontokkal tuti, hogy bejutunk! Visszanéztem még régebben 2001-ig (addig lehetett), és nem volt magasabb 317-nél. Legrosszabb esetben van kb 3x-os túljelentkezés a levelezőn (bár ezt lehet, hogy most benéztem, de úgy emlékszem), szóval még így is elég kell, hogy legyen!

Nekem 440 lett, de ebből nagyon sok a többletpont az emelt érettségiért, GYED-ért, egyebekért.


Vacak, az durva, hogy 480-ad van! Ilyen jó tanuló voltál "kiskorodban"? :P



Közben meg azon röhögök, hogy úgy is lehet értelmezni, hogy a hostelban vmi pasassal találkoztam, pedig nem, más anyukákkal, csak mivel az egyiké a hostel, ez volt kézenfekvő, ahová sok ember elfér és frekventált helyen is van. :)

440. VACak82 (válaszként erre: 439. - Sch.kata)
2014. júl. 22. 20:46

Szia Kata,

Én is idén jelentkeztem és nem is tudtam, hogy meg lehet nézni a pontokat. Úgyhogy gyorsan megnéztem mennyi lett és 480, ezért elég valószínű, hogy felvesznek. Csak én még nem vagyok biztos magamban, hogy menni fog. De beiratkozom aztán max kihullok szépen. (dolgoznom kell mellette és nem tudom mennyire lehet majd összehangolni)

439. sch.kata (válaszként erre: 438. - Blaha Lujza)
2014. júl. 22. 20:26
Köszi! Olyan jóleső érzés, hogy Valaki NEKEM írt... :) Ha jól értelmeztem, akkor bejutás esetén csoporttársak leszünk? Illik ilyent kérdezni, hogy Neked hány pontod van? Nekem 392, ezért gondolom, hogy be fogok jutni (aztán nehogy koppanjak...). Te Pesti vagy, vagy vidéki? Bejársz, vagy máshogy oldod meg? Többiek is írhatnak, ha látják...
438. Blaha Lujza (válaszként erre: 437. - Sch.kata)
2014. júl. 22. 20:01

Szia, gratula a három gyermekhez és a majdnem tuti felvételhez! :) (Tényleg, már csak 2 nap és kiderül!:))

Az ugrott be, hogy télen voltam egy kis hostelban találkozni valakivel, ami a sulitól kb egy buszmegállóra van, de le is lehet sétálni, a neve Ginkgo Hostel és amikor nekünk suli van, az nekik úgyis már inkább uborkaszezon.

A link:

[link]

Ne tévesszen meg, hogy angol a felület, a tulaj magyar és decemberben nagyon kis családias volt a hangulat a recepción. :)

AZ árak a Rates&booking menüpontnál, de lehet, hogy találsz olcsóbb szállást is felsőbb éveseknél, ismerősnél, stb.

2014. júl. 22. 19:12
Sziasztok! Én is várom a ponthatárokat, szerintem bekerülök (szintén levelező, szülésznő). Már többfelé próbáltam leendő csoporttársakkal felvenni a kapcsolatot, eddig sikertelenül... Itt úgy látom, rátok találtam, és felsőbb évesre is. Jól látom, van, aki tavaly a "felvin" fórumozott felvételizőként? Én is idén érettségiztem eg.ügyi alapismeretekből, durván 3 hónappal az írásbeli előtt kezdtem meg a felkészülést, egész jól sikerült. Semmi egészségügyi előismeretem nem volt, onnan az ötlet a szülésznőséghez, hogy anyósom 30 évig volt védőnő, nagyon jó a kapcsolatunk, megszerettem az egészségügyet beszélgetéseink alkalmával. 3 szülés is a hátam mögött van, egy 9 éve, egy 7 éve és egy 3 éve. Messziről járnék, én igazából azon aggódok, hogy hol fogok lakni (aludni) havonta egy hetet?
2014. júl. 20. 15:08
Ja és a gyakorlaton még ne parázzatok. Azért nem tudok konkrétat írni, mert nekünk is csak most lesz az első és ráadásul mi vagyunk az első osztály, akiknek már a 3. félévben lesz öt nap ápolástan gyakorlat. Hiába érdeklődtünk, hogy hogy is lesz ez még ők sem tudtak felvilágosítást adni. Amit jó ha tudtok, hogy a hepatitis B elleni védőoltás kötelező a gyakorlat megkezdéséig. Akik nem kapták meg a gimiben azok számoljanak azzal, hogy a három oltást fél év alatt adják be. Sajnos én is októberben kapom a harmadikat, úgyhogy most azon izgulok, hogy a gyakorlat ne legyen konkrét időhöz kötve, csak annyi, hogy a fél év alatt kelljen teljesíteni.
435. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 434. - Blaha Lujza)
2014. júl. 20. 15:04
Igen, mert januárban még vizsgaidőszak van. ;-) A héten kiderülnek a ponthatárok. Majd írjatok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook