Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. ápr. 16. 08:04
Sziasztok! Én most járok levelező szülésznő szakon az SE-ETK-ra, első évfolyamos vagyok. Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok. Az anatómiát tényleg el kell kezdeni már nyáron tanulni. A Tarsoly Emil féle könyvből. Amit nagyon kell tudni, az a medence oda-vissza, az egyedfejlődés, Graaf-tüsző, ízületek, ezek nagyon fontosak. Az oltással kapcsolatban csak annyit, hogy én is ma megyek felíratni, a jelentkezéshez nem kötelező, hogy meg legyen, de a gyakorlathoz már kell, úgyhogy január, február környékkén már érdemes elmenni, mert a 3. oltást a második után fél évvel kell beadni. A konzultációs hetekre, akinek nincs egyéni tanrendje, annak kötelező bemenni, de majd tapasztalni fogjátok, hogy nem minden tanárnál van aláírás, vagy ha már jobban megismertétek egymást, akkor egymás helyett is aláírhattok egy-egy alkalommal. A konzi hetek nagyon húzóssak, főleg, aki vidékről még utazni is kénytelen. Általában reggel 8, fél 9 felé kezdődik és 7,8 órakor van vége.
403. VACak82 (válaszként erre: 396. - Yoella)
2014. márc. 4. 18:20
köszi az infókat!
402. Blaha Lujza (válaszként erre: 401. - Angika89)
2014. márc. 4. 16:18

Köszi, igen, közben én is megtaláltam róla az infót!

Na, akkor el is kezdhetünk oltatni, ha több, mint valószínű, hogy pontok alapján felvesznek...:)


[link]

401. Angika89 (válaszként erre: 400. - Blaha Lujza)
2014. márc. 4. 08:10
én háromba kaptam kb 2éve
400. Blaha Lujza (válaszként erre: 399. - Blaha Lujza)
2014. márc. 3. 13:27
*nem a komponensre akartam rákérdezni, hanem hogy hány részletben adják be*
2014. márc. 3. 13:26

Lányok, Nektek van oltási könyvetek? (Fogalmam sincs, hol kéne, hogy legyen, úgyhogy szerintem újat kell szereznem...)


Mit tudtok a Hepa B oltásról, most hány komponensű? Utána fogok járni, de gondoltam, addig is, hátha valaki tudja. Ha jól értem a linkelt szövegből, beiratkozásra már meg kell, hogy legyen...

[link]

398. Angika89 (válaszként erre: 396. - Yoella)
2014. febr. 26. 11:45
És olyanra, hogy munka + 500km távolság?
397. Blaha Lujza (válaszként erre: 396. - Yoella)
2014. febr. 26. 10:40
Köszi, ez nagyon hasznos volt! :)
396. yoella
2014. febr. 26. 09:20

Sziasztok,


Egyéni tanrend kérhető, párhuzamos képzésre, gyerekre való tekintettel szokták elfogadni, úgy tudom, hogy munkára hivatkozva nem. Az egyéni tanrend mentesít az amúgy kötelező óralátogatás alól kivéve a gyakorlat, az mindenkinek kötelező.

Én ezekből a könyvekből készültem:

-Kardos Lídia: Az emberi test

-Vízvári László: Egészségtan

-Vízvári László: Gondozástan

-Galambos Katalin: Általános és személyiség - lélektan alapjai

-Galambos Katalin: Fejlődéslélektan és szocializáció

Ezen kívül az előző évek tesztjeit csináltam folyamatosan, hisz újraismétlődnek a kérdések :)

395. Angika89 (válaszként erre: 393. - VACak82)
2014. febr. 22. 08:13
PTE-n megnéztem ott lehet levelezőn is :)
2014. febr. 21. 22:33

Igen, ezen én is elgondolkodtam, hogy levelezőn egyáltalán lehet-e egyénit kérni. Még ha lehet is, eszembe se jutott, de jó ötlet, még jól jöhet! :)


És tényleg, itt viszonylag kicsi lesz a létszám (kb 60 fő, ha minden igaz), mert a többiek nappalira járnak. :)

393. VACak82 (válaszként erre: 392. - Angika89)
2014. febr. 21. 11:44
Nem tudom levelezőn is van-e ilyen. Még ennyire nem gondolkodtam előre. Ahova én jártam egyetemre ott egyébként kutya se nézte benn vagy-e az előadásokon csak át kellett menni a vizsgán. Gondolom itt kicsit más a kisebb létszám miatt.
392. Angika89 (válaszként erre: 391. - VACak82)
2014. febr. 19. 09:44
Egyéni tanrend?
391. VACak82 (válaszként erre: 386. - Angika89)
2014. febr. 19. 06:58
Ez engem is érdekelne a SE-n, hogy kötelező-e? Mert nem kizárt hogy lesz amire nem tudok majd menni.
2014. febr. 18. 00:00

Milyen könyv(ek)ből érdemes tanulni az eügyi alapismeretek érettségire?

Találtam egy azonos címűt a guglin, Horváth József íróval, de elég rövidke, 168 oldal. Ez az lenne, ami nekünk, érettségizőknek kell?

2014. febr. 17. 10:54
Ja, mondjuk elsőre levert a víz, mert azt írta ki piros betűkkel, hogy az érettségim nem felel meg a szak követelményeinek, aztán beírtam egy 45%-os eredményt az eügyi alapismeretekre (csak hogy a lehető legminimálisabb pontokkal számoljon) és úgy már jó volt neki.
388. Blaha Lujza (válaszként erre: 387. - Yoella)
2014. febr. 17. 10:53
Köszönöm, rájöttem, hogy pár hete még azért nem tudtam kitölteni, mert nem voltak meg az év végi bizik, de most sikerült. :)
387. yoella (válaszként erre: 385. - Blaha Lujza)
2014. febr. 17. 08:29

Felvin van pontszámító kalkulátor, abba a frissítve vannak az infók, hogy mi után mennyi plusz pont jár.

Anatómia atlasz pedig sobotta vagy szentágothai féle az elfogadott.

Jó tanulást :)

2014. febr. 17. 07:28
A konzultációs héten kötelező a részvétel? (PTE-ETK) Nyilván nem lógni akarok, de na.. Köszi előre is
385. Blaha Lujza (válaszként erre: 384. - VACak82)
2014. febr. 16. 17:23

Lányok, nincs felvételihez könyvem és sok infó nem volt tiszta pontszámítással kapcsolatban. Tudnátok segíteni?

- Az év végi jegyek összegét kettővel szorzom, ez megvan.

- Az érettségi átlagom százalékát (88%) szintén kettővel szorozzuk? Remélem...:P

- GYED-re most akkor 40 v 50 pontot adnak?

- És emelt érettségire?

Mert tudom, hogy 2013-ban módosították a többletpontokhoz feltételnek 30%-ról 45%-ra a minimum elért eredményt, de hogy hány pontért, az nem tiszta. 40 vagy 50?

- Bónuszkérdés; ha bekérte a rendszer a sporteredményeimet, akkor OB szinten az még mindig 10 pont,mint régen?

384. VACak82
2014. febr. 16. 17:04

Én 6 órában dolgozok egy bölcsi gyerkőc mellett mint könyvelő. Illetve szeptemberre már ovis lesz. Én még nem tudom hogyan fogom megoldani, az is kérdés mikorra teszik a konzultációs hetet mert nekem a hónap eleje elég gázos meló szempontjából és ha egybe esik majd akkor jól megszívom.

Persze addig még fel is kell venniük... Én pesti vagyok ezért SE-re jelentkeztem mert utazgatni végképp semmi időm.

Egyébként semmi előképzetségem nincs egy biosz érettségin kivül ami már jó régi (2001-es) De érdekel és meglátjuk. A sok többlet pont miatt esélyes, hogy felvesznek, hacsak nem szállnak el a számok idén.

383. Angika89 (válaszként erre: 382. - Blaha Lujza)
2014. febr. 16. 15:43
:) én eléggé félek belevágni (bár ugye nem is biztos, hogy felvesznek) mert nagyon messze lakok és 8órába dolgozom..na de vmi megoldást majd találok :)
382. Blaha Lujza (válaszként erre: 381. - Angika89)
2014. febr. 16. 15:26
Hehe. Én hivatalosan GYED-en vagyok, mellette meg heti pár órában oktatok. Szerintem szeptembertől lesz bölcsis a ded, de akkor sem akarok 8 órában dolgozni, hanem a magam ura akarok lenni, és inkább több órát vállalni oktatásból. Ezzel jól össze lehet egyeztetni majd a tanulást.
2014. febr. 16. 15:09
Sziasztok! Én is PTE levelező! Ti mit dolgoztok mellette?
380. VACak82 (válaszként erre: 379. - Blaha Lujza)
2014. febr. 16. 07:27
Én ügyfélkapun keresztül csináltam a hitelesítést de elolvastam és ha postán adod fel az is teljesen jó. Sőt a postai hitelesítőnek csak febr 23 a beérkezési határideje. És gondolom eltart egy darabig míg majd mindet feldolgozzák.
379. Blaha Lujza (válaszként erre: 378. - VACak82)
2014. febr. 15. 18:04

Igen, levelezőre.

És akkor ezek szerint, ha az e-felületen a hitelesítés csak jóval később történik, miután a hitelesítő adatlapot postáztam és meg is kapták, feldolgozták, akkor az úgy jó igaz? Elvileg nyolcszázszor elolvastam mindent, de biztos ami biztos. :P


Anatómiából nekem még a TF-en népszerű Miltényi Márta féle Sportanatómia van meg, de tartok tőle, hogy majd az ETK-ra annál is részletesebb fog kelleni. Mindenesetre alapnak jó, latinul vannak benne a nevek, érthető ábrák, mondjuk nem színesek, hanem fekete-fehér alapon vagy pirossal vagy kékkel vannak berajzolva az adott idegpályák, izmok.

Meg a középiskolás könyveket elkértem a húgomtól, amikre bioszból tanultak (nyilván csak az emberrel foglalkozó köteteket) és egy kis biokémiát is át fogok addig olvasni.


Tényleg, aki már bent van és túl van az első (második) éven, milyen könyvből/atlaszból tanuljátok az anatómiát?

378. VACak82 (válaszként erre: 373. - Blaha Lujza)
2014. febr. 15. 16:28

Szia! Levelezőre adtad be te is?

Nekem nem írta ki a pontomat pedig nekem már minden meg van hozzá, nem fogok már vizsgázni. (és mindent neten csináltam) De csináltam ellenőrzést és azt mondta okés. Arra gondoltam, hogy lehet a határidő után számolgat csak, vagy csak a végén, nem tudom.


Nincs valami anatómia anyagod amit lehetne tanulgatni addig?

2014. febr. 15. 07:05
Jajjj, neeeem. Szerintem ez a hajó elment. De már legalább nyugodt a lelkem. :) Én most minden másra koncentrálok, pl. a testemre két gyerek után. Ráncba szedem és dögös mami leszek. Aztán tényleg, 3. baba sincs kizárva...
2014. febr. 14. 20:28
Andi-Nyuszi, szüljél sok-sok babát, hátha majd egyszer találkozunk, meg persze ki tudja, hátha majd egyszer mégis beadod...! ;)
2014. febr. 14. 20:25
Nektek sok sikert!!! És gyertek!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook