Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Főiskolai tandíjakról? fórum

Mi a véleményetek a Főiskolai tandíjakról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. júl. 22. 20:51

Sziasztok

szeretném ha segítenétek:D

Az egyetemen jelentkeztem társadalmi tanulmányokra és andragógiára, végül pedig felsőfokú szakképzésre az egyetem keretein belül külgazdasági üzletktőnek. Az 1.kettőre nem vettek fel, csak a felsőfokúra[lehet jobb is]:P Emellett elszeretném végezni nappalin az okj-s aerobik edzőt. Nem tudok dnteni, hogy melyik megoldást válasszam:D felsőfokúra menjek, és majd utána évben elvégzem az aerobikedzőt, vagy végezzem most el és jővőre újra próbáljam meg az egyetemet inkább?[akkor is lehetek államilag támogatott ha már van okj-s vizsgám?]VAgy esetleg ha elvégzem a felsőfokú szakképzést utána még mehetek egyetemre államilag támogatottra???Mit tanácsoltok???sürgős:D

654. 0260f21e84 (válaszként erre: 653. - Rozália)
2008. okt. 27. 18:15
Legyel is, az jo. Es mondd meg neki is :)
653. Rozália (válaszként erre: 652. - 0260f21e84)
2008. okt. 27. 15:38
Büszke is vagyok rá..., pedig az idei éve még nehezebb, mint eddig volt. Igyekszik anyagilag nem ránk szorulni és ezt nagyon becsülöm benne.
652. 0260f21e84 (válaszként erre: 651. - Rozália)
2008. márc. 17. 09:25
:) eletrevalo a fiad :)
651. Rozália (válaszként erre: 643. - Kata0928)
2008. márc. 17. 08:01

Az én fiam szociális helyzetünkre tekintettel - mivel én 100 %-ra vagyok lerokkantosítva - kért tandíj kedvezményt. Kapott. Most a II. félévi tandíja 127 ezer forint lesz... Most munkát is vállalt, ott az egyetemen 6 órában, meg várja a nyári németországi 7 hetes melót.

De nincs elkeseredve. Azzal vígasztal engem, hogy rá se ránts anyu, nekem jár még egy ingyenes diploma...:) Úgy legyen!

2008. márc. 11. 19:56
Örülök,hogy eltörlik!
2008. márc. 11. 19:43

Most számolgatom nekem is van olyan ismerősöm, aki előttem kezdte a sulit, és még nem végzett. Ha jól számolom ez a 11. éve :)

Még van hiányzó szigorlata, és nyelvvizsgája sincs (ahogy hallottam beszélni angolul, mostanába nem is lesz).Mondjuk dolgozik, szóval fizet adót...meg hát már a suliért is fizet egy ideje.

Ennek ellenére meglepő a kitartása :)


Valóban nem kéne mindenkinek diploma, de legalábbis ha kevesebb jó képességű fiatal menne divatszakokra (mert lássuk be nem csak hülye emberek járnak pl. kommunikátor képzőbe, szervezik a művelődést..., akkor kevesebb rosszabb képességűnek jutna hely a kevésbé népszerű nehezebb szakokon.


Mert ha ez a fiú egyszer mégis lediplomázik, bizony tuti 2-szer annyit fog keresni, mint azok akik egyébb előbb már említett szakokat végeznek.

:(

648. Kalmár Edit (válaszként erre: 646. - 788165bfc9)
2008. márc. 11. 18:05
Csak az a baj, hogy mindig van kiskapu:)
647. 0260f21e84 (válaszként erre: 644. - Kalmár Edit)
2008. márc. 11. 17:55

En is ismerek egy ilyen csajszit, o nem orvos, hanem kozgazdasz vagy mi lett, lehet, mernok. 10 evvel ezelott bukott meg a matekerettsegin, ez nem ujkeletu. A tesoja is hasonlo kaliberu, de o epitesz lesz, kb 8 eve probalkozik elvegezni. Apuka vadaszni jart a dekannal, allamilag finanszirozottra jart.

Be kene latni, hogy nem kepes egy rakas ember elvegezni felsofoku iskolat, ami nem megy, nem kellene eroltetni. Folosleges, hogy minden embernek legyen diplomaja.

646. 788165bfc9 (válaszként erre: 644. - Kalmár Edit)
2008. márc. 11. 17:48

Ne izgulj, azért olyan nagyon buták nem szoktak bekerülni az orvosira, még költségtérítéssel sem.

Ha olyan buta, úgysem fogja elvégezni.

:)

2008. márc. 11. 09:19
Örülök, hogy nem vezetik be, és ahol viszont fizetni kell már, én azt is eltörölném. Pont az előttem szóló okok miatt!
2008. márc. 10. 19:44
Az egyik ismerősöm egy okos fejű srác, de sajnos nagyon szegény, így a tandíjra valót sem tudták összeszedni, így lemaradt a főiskoláról. Ellenben a szomszédom sík hülye, de viszont van pénz dögivel, így bejutott, orvosnak tanul / de nagyon buta/ hát nem szeretnék később a kezei közé kerülni, mint beteg. Hol itt az igazság?
643. kata0928 (válaszként erre: 641. - Rozália)
2008. márc. 10. 18:35
Igen. Jól tudod,hogy aki eddig költségtérítéses volt az ezután is ugyan ugy fizet.Akárcsak mi a lányom után havi:48 000-zet.
642. alanna
2008. márc. 10. 17:11
Most már elégedett vagyok! :)
641. Rozália (válaszként erre: 626. - Gyöngyi)
2008. márc. 8. 16:18
Az én fiam most költségtérítéses diákként jár egyetemre... és nem azért, mert lusta, buta. És - ha jó tudom - itt nem arról van szó, hogy ha nem kell tandíjat fizetni, akkor annak sem kell, aki nem államilag finanszírozott felvételt nyert. Annak továbbra is kell. Most - megint csak, ha jól tudom - arról van szó, hogy az is fizessen, aki eddig államilag finanszírozottként nem fizetett. Nem? Ha tévedek, még most tudjam meg. A szavazás holnap lesz...
640. 0260f21e84 (válaszként erre: 639. - Caravell)
2008. márc. 7. 20:47
8-10 felev osszege egyben jobban hangzana, monnyuk ugy, hogy 840 ezer-1 050 000 + utazas, alberlet, jegyzetek, kaja, elet, minimum 2 milla
2008. márc. 7. 19:48

A tandíj súlyosan károsítja az Ön és a környezetében élők továbbtanulási lehetőségeit.


El tudsz költeni másra is 105.000Ft-ot?

IGEN!

2008. márc. 7. 19:45

Fanyar humor:


Bölcsész menü, bolognai szósszal + ajándék minorral, most csak 105.000Ft

2008. márc. 7. 19:42

Lenin: Tanulni, tanulni, tanulni!

Kormány: Fizetni, fizetni, fizetni...


:((


Ezt egy egyetemi plakáton láttam. Milyen igaz... :((

636. alanna (válaszként erre: 634. - 788165bfc9)
2008. márc. 7. 17:20

Szia!


Örülök, hogy azért nem mindenkire hat a propaganda. :)

635. alanna (válaszként erre: 631. - Gyöngyi)
2008. márc. 7. 17:17
Az ösztöndíj ugyanúgy a "mi" pénzünkből megy majd, mint a taníttatásuk, amit meg majd befizetnek, az valakinek a zsebébe kerül. Nem értem, mi ebben a logika. Szerintem ne fizessenek csak azért, mert a kormánytagok szeretnek nagy lábon élni és ehhez szükség van nagyobb finanszírozásra.
634. 788165bfc9 (válaszként erre: 633. - Gyöngyi)
2008. márc. 7. 16:32

Ne haragudj, de akkor is ez lenne a véleményed, ha a fiad meg csak most kezdené az iskolát?

Ha havi 70-et keresnél és tudnád, hogy nem futja rá hogy fizesd az albiját, meg a többi dolgát?

Az első félévben nincs ám ösztöndíj!

És ha kap egyszer véletlenül vizsgaidőszak első hetében egy tüdőgyulladást(egy szaktársam aki egész jó volt ezért csúszott egy évet), akkor megérte kifizetni a félévet?

Szerintem ez azért nem olyan egyszerű döntés ám...

2008. márc. 7. 16:23
Vagy kötségtérítés..-fuj de rosszindulatú vagyok!!!?
2008. márc. 7. 16:19

:)

Sajna csak arról lehet szavazni, hogy igen vagy nem.

Ha igen, akkor az már hogy hova megy, sajnos nem te döntöd el.

Szerintem rezsi lesz belőle :(

2008. márc. 7. 16:12
Ezért gondolom, hogy az ösztöndíjat kellene felemelni a befolyt tandíjakból.Úgy, hogy aki tisztességesen tanul, az ki tudja belőle fizetni a tandíat.
630. 788165bfc9 (válaszként erre: 629. - Alanna)
2008. márc. 7. 16:08

Egyetértek, ez a mi pénzünk dolog elég vad gondolat.

Sose volt a miénk, hisz előbb levonják a fizunkból, mint azt látnánk :(...

Egyébként, nem csak lusta, buta illetve szuperszorgalmas nagyagy emberek járnak az egyetemekre, főiskolákra. Ezek a végletek. A közepe a több...

Én is közepes voltam, dolgoztam mellette, hogy fenntartsam magam, mert a szüleim nem tudtak volna eltartani, meg felvettem a diákhitelt...

Nem tudtam volna tandíjat fizetni.

Most viszont adózom egy csomót, szóval megérte rám pénzt költeni...

Igaz 5 év alatt végeztem el az egyetemet, ahogy azt kellett, de voltak azért nehéz helyzetek.

Jól teljesíteni csak akkor lehet ha egyszerre csak egy dologgal kell foglalkozni.

Munka, vagy tanulás! A kettő együtt nehéz, főleg ha nem túl laza az a szak.

629. alanna (válaszként erre: 628. - Gyöngyi)
2008. márc. 7. 15:32

Tudod nekem is van olyan ismerősöm, aki a három éves főiskolai szakon már a kilencedik évre iratkozott be, de én azzal is tisztában vagyok, hogy már évek óta fizet azért, hogy oda járhasson (ha már ilyen buta/lusta stb. volt), mivel már a régi rendszerben maximalizálva volt a fininszírozható félévek száma.

Nem is vitattam, hogy ez a "mi" pénzünk, csupán azt tartom a közbutítás eredményének, hogy sokan sajnálják ezt oktatásra fordítani, inkább nyúlják le ezt is. A mostani kormány abból a pénzből, ami eddig is ugyanúgy befolyt, mint most, már nem tudja azokat a dolgokat finanszírozni, amiket eddig. Ezért kikiáltja a diákokat bűnbaknak, csak éppen az én gyomrom ezt nem veszi be.

2008. márc. 7. 15:03
Tudod van a fiamnak egy barátja aki 7,5 éve jár egyetemre és végig bukdácsolta az egészet. Azt gondolom azt támogassák aki megérdemli.Ami pedig közpénzből megy az mind a "mi" pénzünk.
627. alanna (válaszként erre: 626. - Gyöngyi)
2008. márc. 7. 15:00

Szia!


Érdekes gondolat, hogy a te pénzeden ne tanuljon senki, de ösztöndíjat osztogathatnak belőle. Azonkívül, ha bevezetik a tandíjat, ne hidd, hogy azt majd te fogod megtakarítani, vagy más kis ember, az is eltűnik a zsebekben, csupán a kormány hülyíti ezzel az embereket, hogy a diákok az ő pénzükön tanulnak.

2008. márc. 6. 08:27
Én azt gondolom, hogy legyen tandíj, hogy a sok lusta rossz diák ne járhasson az én pénzemen 7-8 évig egyetemre. DE!!Legyen annyi ösztöndíj a jól tanulóknak, hogy ki tudják belőle fizetni a tandíjat.Én ezt tartanám igazságosnak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook