Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
dec. 21. 13:29
A Bp-in havi 1 hét. De gondolom azóta már elvégezted:)
2018. febr. 21. 05:47
Sziasztok! Jövőre szeretnék jelentkezni szülésznőnek, 2 gyerkőc mellett csinálnám. Viszont érdekelne, hogy milyen gyakran kell bejárni? Ezt csak azért kérdezem, mert 150 km-re van a lakhelyemtől a suli :( légyszi valaki válaszoljon! Köszi :)
522. Pamutcukor (válaszként erre: 520. - Golden eye)
2017. dec. 19. 23:32
Szia Golden eye! Jelentkeztél végül a képzésre? Hasonló paraméterekkel latolgatom a dolgot : )
521. Nyunyu2 (válaszként erre: 519. - Blaha Lujza)
2017. szept. 16. 20:47
Szia, nos, mi a helyzet? Végeztél már? Dolgozol is aktívan?! Egyszerűen nem értem magam, örök szívem vágya, hogy újszülöttek közelében legyek..... Szülésznő? Csecsemős? 3 gyermekem van, nem lenne könnyű.
2016. szept. 24. 12:07

Sziasztok!

Van itt még valaki, aki gyerek mellett csinálja a szüésznő képzést, és elmúlt 30 amikor elkezdte? Én nagyon gondolkodom, hogy tavasszal jelentkezem a levelező képzésre, és szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik oda járnak.

Én közgazdász vagyok, az is érdekelne, hogy beszámítanak-e olyan tárgyakat, amit már korábban tanultam (pl. pszicho, informatika?)

Blaha Lujza, neked hogy megy a suli? Ha jól számolom most már a 6. félévet kezdted...Milyen kilátásaid vannak elhelyezkeni, ha végzel?

2016. febr. 14. 10:55

Szia Nyunyu!

Az első három félév elég húzós, tele tök fölösleges tárgyakkal; szerintem csak azért találták ki, hogy aki nem elég elszánt, az lekoccolhasson. :P

Gyakorlat először a 3. félévben van, az is csak egy hét belgyógyászat, és most kezdjük csak meg (4. félévben) a szakmai gyakorlatot.

El se hittem, hogy ebben a félévben már csak 12 tárgyunk van, abból is négy gyakorlati, úgyhogy fel is vettem még pluszban két választhatót, hogy ne harmadik-negyedik évben kelljen még krediteket gyűjtögetni.

Egyébként a tanárok jóindulatúak, nagyon aranyosak, gyerek mellett is végezhető, sőt, az eleje úgy is, ha kismama valaki (ez az egyetlen előnye annak, hogy másfél évig nincs gyakorlat).

Magát a tananyagot inkább hagyjuk. Ettől még senki nem lesz szülésznő.

Járni kell mellette konferenciákra, abból is inkább külföldre, annak van értelme. És/vagy követni a naprakész szakirodalmat.

518. Nyunyu2
2015. nov. 21. 09:39
Hahóóóó, van itt valaki?????
517. Nyunyu2
2015. nov. 9. 11:39
Hahó, leendő szülésznők, mi újság? Milyen a suli levelezőn?
516. Blaha Lujza (válaszként erre: 487. - 3a5c305959)
2015. jún. 15. 21:02

Szia, mintha "beszélgettünk" volna már egy szüléstörténet kommentjeiben. Ugye Te tanulsz Angliában? Mennyi idő elteltével kerül sor szülőszobai gyakorlatra és milyen hosszú a képzésetek?

Van külön kh-i és otthonszülést kísérő bábaképzés?

2014. okt. 21. 19:23

Igen, a Profex a szakmai nyelvvizsga. Engem meg a kórházi lehetőségek nem igazán mozgatnak meg, hogy finoman fogalmazzak, szóval ilyeneken nem dilemmázok. :D

Nekem tök jó lesz máshoz is ez a suli háttértudásnak, meg hát őszintén érdekel a téma, és fizetnem se kell érte, így aztán csinálom. :)

2014. okt. 20. 08:33
Persze megint elbizonytalanodtam. Jó lenne tudni, ha valaki végez, valójában mit is csinál, mert tudtommal szülészeten aligha lehet nyitásra, kevés tapasztalattal. És milyen műszakban dolgozik.
2014. okt. 20. 08:32
Profex vizsga az a szakmai?
2014. okt. 12. 09:08

Szia ANdi!

Igen, holnaptól már a második K hetünk kezdődik, igaz, a félév utolsója (tehát csak 3 van) az nov. végén lesz és utána már csak vizsgák.

Nekem nagyon tetszik, jó fejek a tanárok, nagyon segítőkészek a várandósokkal, meg több tárgyból kaptunk ugyan házit, de igazából nem vészesebbek, mint egy felső tagozatos általános iskolás hf-jei. :D


Majd amin szerintem kevésbé fogok mulatni, az az anatómia és a biosz vizsga lesz, na ezeket kell (kéne) nyomatni minden nap, pont azért, hogy ne egybe legyen sok, hanem apránként és hogy folyamatosan az agyamban legyen. :P


Nyelvórák meg minden K hetes napon vannak, én nagyon élvezem, de marha jó tanárnőt is fogtunk ki. Nagyon szorgalmazza, hogy a Profex vizsgát még második, legkésőbb harmadikban csináljuk meg, ne utolsó évben kapkodjunk.

Azt mondja - és igazából tök logikus - hogy sokkal könnyebb a Profex, mint egy sima középfok, hiszen a szóbeli témák mind az eügy köré csoportosulnak, ugyanakkor meg pont annyit ér, mint a középfok, nyelvtani részét ugyanúgy megkövetelik. Engem ez nagyon megnyugtatott, és nem is tudtam eddig, hogy mellesleg egyenértékűek! :)

2014. okt. 8. 21:07
Hahóóó, elkezdődött a suli? Milyen?
2014. aug. 17. 14:35

Lányok, mindenki átvonult a fb csoportba (amit én akkor nem találtam), vagy csak nyaraltok?

Már lehet böngészni a neptunban, nekem ez olyan jó érzés, hogy be tudok lépni és újra tanulok(ni fogok)! :)

509. sch.kata (válaszként erre: 508. - Mokki)
2014. júl. 28. 06:25
Köszi! Te is idén kezdesz? Akkor Neked is gratula! Milyen szakon?
508. mokki
2014. júl. 27. 23:06

Gratulálok Gólyák! :) Rengeteg erőt, türelmet és kitartást kívánok nektek! :)

Nyelvvizsga parám van, így találtam meg ezt a csoportot. :) A suliban találkozunk majd, 1 héten lesz a konz. hetünk!

2014. júl. 25. 13:05
Köszönjük szépen, mindenki nevében! Amala már a csoportban van, VACak82-t nem tudtam meghívni, a nevére rengeteg találatot adott, nem tudom, Ő melyik, most várom, hogy Ő jelentkezzen nálam...
2014. júl. 25. 12:23
Én is gratulálok. Megtaláltátok már a csoportot a face-n?
2014. júl. 25. 08:12
Gratulálok Nektek :)
504. VACak82 (válaszként erre: 502. - Sch.kata)
2014. júl. 25. 08:01
nekem se sikerült megtalálni, írtam privit.
503. Amala (válaszként erre: 502. - Sch.kata)
2014. júl. 25. 07:51

Nem hozza be :(

Kata, tegyél be lécci ( írtam privit)

502. sch.kata (válaszként erre: 501. - Sch.kata)
2014. júl. 25. 07:37
Nincs pont a 2014 után, tehát a név: SE-ETK levelező szülésznő 2014
2014. júl. 25. 07:00

Sziasztok! Nem tudom, miért nem találtok, ott vagyunk, így írjátok be a nevet: SE-ETK levelező szülésznő 2014.

Zárt csoport, de bárki láthatja, felvételt kérhet.

500. Amala
2014. júl. 25. 00:30

Sziasztok! Hát én is bejutottam :)

Kerestem a Fb csoportot, de nem hozta ki :(

Pontosabban amit kihozott az a nappalisoknak lehet a csoportja... De Kata nevű nincs köztük.

2014. júl. 24. 23:14

Én így nem látom, viszont ahogy rákerestem az SE-ETK 2014 összes csoportra, úgy már megvan, és elvileg az a hivatalos csoport. (???) Létezik,hogy ilyet az intézmény már ilyen gyorsan létrehoz? Mert ha igen, akkor profi...:P

VAgy csak a FB ilyen intelligens? :D

498. sch.kata (válaszként erre: 494. - Blaha Lujza)
2014. júl. 24. 22:13
Létrehoztam egy csoportot a facebook-on, SE-ETK levelező szülésznő 2014. névvel. Gyertek! Nem értek a dologhoz, képet hozzáadni, leírást nem tudom megcsinálni... :( Remélem nem csak én tudom ezeket megcsinálni!
2014. júl. 24. 22:01
Na, szuper, hát akkor szintén mindenkinek gratula és akkor én már fel is véstem a naptáramba azt a 3 K hetet, amit Yoella írt! Szeptember végén találkozunk személyesen is! :))
2014. júl. 24. 21:46
Sziasztok, én bent vagyok!!! :)
495. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 494. - Blaha Lujza)
2014. júl. 24. 21:45
igen. fel vagy véve. gratulálok. :-D
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook