Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülésznő képzés levelezőn! Érdekelne minden információ. 2 gyerek és munka mellett csinálnám. fórum

Szülésznő képzés levelezőn! Érdekelne minden információ. 2 gyerek és munka mellett csinálnám. (beszélgetős fórum)


25. Aggodomatesomert (válaszként erre: 24. - Papája)
2018. febr. 24. 10:20
Köszönöm!
24. papája (válaszként erre: 23. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 23. 09:26
Szívből drukkolok Neked ! Lányom a kimondottan ellenséges anyó-após és semmirekellő férj mellett, két gyerekkel mostanra végzős. Mi nagyon messze lakunk tőlük, de amit tudunk segítünk. Itt az elszántság a szorgalom és a szerencse ami előre visz. Nem lehetetlen, de nagyon erősnek kell lenned.
23. Aggodomatesomert (válaszként erre: 22. - 31bc25d879)
2018. febr. 23. 04:26

Köszönöm :) iszonyatosan elszánt vagyok, ezzel nem lesz gond.


Segítségem csak anyukám van, a “párom” (ha lehet így hívni) kijelentette, hogy ő rá ne számítsak, semmit nem fog segíteni.


Mondjuk erre számítottam, alapból nem segít itthon... az egyetemet meg ellenzi!

2018. febr. 22. 16:04

Csináld!

Csak biztatni tudlak. Én két diplomát és szakosítókat tettem le munka, gyerek, család mellett. Nem lesz sétagalopp, de meglehet csinál, nem te leszel sem az első, sem az utolsó. Mondjuk az jó ha van egy olyan férjed és nagyszülők akik támogatnak és segítenek.

Sok sikert!

21. Aggodomatesomert (válaszként erre: 20. - Papája)
2018. febr. 22. 12:52
Azt írják, hogy a jelentkezés beadása és a döntés pillanatában (tehát az esetemben 2019. február és júlis között) gyermekgondozási segélyben részesül. Február 12.-én fog megszűnni a gyesem :/
20. papája (válaszként erre: 19. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 12:40
Kár...Gyerek mellett tanulni - bizony nehéz.Eennyi kedvezményt adhatnának.
2018. febr. 22. 12:09
Hát én így értelmeztem, a felvi.hu oldalon...
18. papája (válaszként erre: 16. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 11:28
Ezek szerint változott ? 2013-ban a lányom 3 és 6 éves gyerekére kapott 60 pontot. (ELTE nappali képzésre)
17. Aggodomatesomert (válaszként erre: 15. - Papája)
2018. febr. 22. 11:05
Na erről nem is hallottam! Ez jó hír:)
16. Aggodomatesomert (válaszként erre: 14. - Papája)
2018. febr. 22. 10:56
Ez így van, 40 pontot adnak egyébként. Viszont a kisfiam februárban tölti a 3 évet, jövőre... így pont lecsúszunk róla.
15. papája (válaszként erre: 12. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 10:50
Elfogadták a rendeletet, hogy az első nyelvvizsga árát, annak sikeres teljesítése után vissza adják.
14. papája (válaszként erre: 1. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 10:48
A gyerekekre úgy tudom jelentős plusz pontot adnak, talán 30 pont/gyerek. Nyelvvizsga nélkül nincs diploma. Jól gondold át, képes vagy-e egyszerre mindenre - tanulni, dolgozni, gyereket nevelni, háztartás stb. és még egy nyelvvizsgát is letenni, ami hiánya bizony sokaktól "elvette" a diplomát. Mindenképpen azonnal fogj neki a nyelvtanulásnak, most talán több időd van, mint majd lesz a fősuli mellett.
13. Smirnoff (válaszként erre: 12. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 10:07
Nem lep meg. 10 éves sem volt 20 alatt sokkal a közép. A nyelvvizsgákról nem is beszélve :P
2018. febr. 22. 09:41
Most nézem... idén 35 ezer ft az emelt szintű érettségi vizsga díja :o de dúrva...
2018. febr. 22. 07:53
...majd.
10. Smirnoff (válaszként erre: 7. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 07:53
Az tőlem messzi, de egy csomó alapot ugyanúgy tanulunk.
2018. febr. 22. 07:52
De van, viszont kevés. Egy magyar ami 60% és egy info ami 53%. Így a magyar mellé (abból nem akarok újra érettségizni) kell egy másik.... a törim jobb lett de az nem számítható be sajnos.
2018. febr. 22. 07:51

Elküldtem. Egyik sem.


Akkor amelyiket tanultad, ha azt látva, hallva eszedbe jut bármi.

7. Aggodomatesomert (válaszként erre: 5. - Smirnoff)
2018. febr. 22. 07:50

Ez így van, ezért is akarok egyből emeltre menni, egyrészt plusz pont, másrészt egy “megmérettetés” :)

Te is a szülésznőre szeretnél jelentkezni?

2018. febr. 22. 07:50

A meglévő vizsgákból nincs beszámítható felvételinél?- ebből tök hülye vagyok. "Régi" érettségim van, és később a felvételitárgyakból újraérettségiztem.

Csak most már mást találtam ki, ha már egyszer a padba vissza, és több pont kell, és másik szak (is).


Nyelvet illetően meg azt vedd számításba, hogy mi jön jobban a nyelvedre.

5. Smirnoff (válaszként erre: 4. - Aggodomatesomert)
2018. febr. 22. 07:44
Egyrészt szívás, másrészt vedd a jó oldalát: ha most azt nem tudod megugrani, akkor utána kibuknál egy csomó energia meg pénz után.
4. Aggodomatesomert (válaszként erre: 3. - Smirnoff)
2018. febr. 22. 07:39

Engem is felvettek 2011-ben a debreceni egyetemre ápoló szakra, de gondoltam majd átmegyek szülésznőre... 1 hónap után otthagytam sajnos, a hülye 19 éves fejemmel.

Nekem a pontom se elég, ezért kell érettségiznem megint. Közgébe jártam, a választott tárgyam ami jól sikerült nem számít be, a másik választottam meg 53%, akkor elég volt... most viszont kevés. Szívás.

2018. febr. 22. 07:33

Én is frankón nekifutok újra a felvételinek. Korábban megcsináltam, csak más szakra, fel is vettek, de nem mentem a munka miatt. Innen szép nyerni. Már a tananyag is más, és még ha a pontom elég lenne sem érnék xart, mert kiszórnának az első éven.


Az a nyelv könnyebb, ami neked jobban megy.

De nagy általánosságban a német az elején suxxxs, ha nincs ráálva az agyad, de tök logikus. Az angol megy alapon könnyen beszélhető, de 12 igeideidőt megérteni magyarul sokkal nehezebb.

2018. febr. 22. 07:18
A jelentkezés előtt viszont, emelt szintű érettségi vizsgát kell tennem egészségügyi alapismeretekből. És egy nyelvizsga is tervben van. Eddig németet tanultam, 2-es lett az érettségim. Mondjuk ennek már 7 éve... szerintetek érdemes németből nyelvvizsgázni, vagy esetleg az angol könnyebb? Azt is tanultam, de csak 2 évig. Németből nagyon sokat felejtettem és egyébként se volt az erősségem.
2018. febr. 22. 07:14
Szülésznő képzés levelezőn! Érdekelne minden információ. 2 gyerek és munka mellett csinálnám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook