Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2013. dec. 28. 13:06
És Ti milyen struktúrában tanuljátok az anatómiát?
2013. dec. 27. 14:40

nem, nem kezdtem el, mert nem tudtam megoldani a havi 1 hét konzultációt..sajna, de nem tettem le róla


azt hiszem 12 félévet támogat az állam, ha nem fejezted be s passziváltattad, akkor elvileg az ég megvan

talán az oktatási hivatalt kéne megkérdezni

2013. dec. 27. 10:53

Köszi Eperlevél, duplán is, mert ez meg a másik, amit szerettem volna kérdezni, hogy annak hol tudok utánajárni, hány félévem maradt? Nálam kicsit zavaros, mert volt olyan félév (suli), amibe belekezdtem, aztán nem csináltam végig...


És Marietta, akkor Te most ezt a sulit csinálod? :)

341. eperlevél (válaszként erre: 339. - Blaha Lujza)
2013. dec. 27. 09:49
nekem bőven elég volt a tiédhez hasonló érettségi, igaz én csak költségsre adhattam be, mert én már kimerítettem az állami féléveimet, de a támogatottra is bőven elég lett volna
2013. dec. 26. 15:34
Ponthatárokat megtaláltam, köszi és Niki beszámolója bíztató... Az anatómiát én is elkezdem tanulni már most.
2013. dec. 26. 14:23

Sziasztok, nagyjából visszaolvastam a fórumot legelölről, bár az utolsó 5 oldal még hátravan, viszont addig is azt kérdezném, hogy szerintetek, ha én még a régi rendszerben érettségiztem 4,4-es átlaggal (pontosan nem emlékszem,mi hányas lett), akkor érdemes-e emeltezni valamiből, vagy jó ez így?

Pluszpontnak jönnek versenyeredmények (10p) és a GYED(50). A tavalyi, tavalyelőtti ponthatárokat esetleg tudjátok?

Majd januárban bemegyek a Vas u-ba, meg ha jól láttam az eddigiekből, januárban egyébként is szokott lenni nyílt nap, csak most még akar honlapján nem találtam erről infót.


Köszi előre is és jó étvágyat a bejglihegyekhez!

2013. nov. 30. 11:48

Ügyes vagy!!!

Azt hiszem nekem itt volt az ideje letenni erről... Így, a kicsi és pici mellett nem tudnám csinálni... Holott még azt is megtudtam, hogy 5 félévet felhasználthatnék támogatotton. De ahhoz, hogy belevágjak, el kéne kezdeni tanulni bioszt, jelentkezni érettségire stb. És még mindig "aggaszt", hogy a végcélt, miszerint szülésznőként szülőszobára mehessek, el sem érem.... Mert tudom, Te hajtod a kérdést, mivel mást is szívesen csinálsz így, ilyen végzettséggel.

Azért szívesen veszem, ha írsz. Mert közben meg baromira érdekel.Hogyan oldod meg a hétköznapokat, tanulást?

337. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 336. - 67c772efc3)
2013. nov. 29. 22:28
itt vagyok! egyáltalán nem volt nehéz. talán hétfőre kiderül az is, hogy hányas. még egy pipa. :-)
2013. nov. 29. 09:27
Ma 29-e van! Hajrá és gyere!!!
335. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 334. - 67c772efc3)
2013. nov. 21. 21:00
fantasztikus, egészségügyi nyelv. 29.-én kiderül, hogy hogy megy. akkor írjuk az írásbelit. lesz majd szóbeli is, de még nem tudom mikor.
2013. nov. 20. 21:45

Mamma mia és milyen szakmai nyelv van itt?

Hogy megy??

333. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 332. - 67c772efc3)
2013. nov. 20. 19:36
angol meg német is van, de idén nem indult német, mert kevesen jelentkeztek. csak középfokú c típusúval lehet kiváltani és csak a 3. évfolymig, mert a szakmai nyelvet kötelező felvenni. latin is van, de az nem komoly.
2013. okt. 30. 15:51
Ok, és még kérdezek. Milyen nyelv van? Nem csak latin? Milyen nyelvvizsga váltja ki?
2013. okt. 29. 20:10
Bocs, hogy csak most, de eléggé bele vagyok temetkezve az anatómiába. Minden nagyon szuper, november végén megyek legközelebb. Már két konzultációs héten vagyok túl. A második nem volt olyan vészes, mint az első. Nem volt olyan sűrű. Általában 8 vagy fél 9-re kellett menni és 5 vagy fél 7 körül végeztünk, de pénteken már fél 2-kor. Ez teljesen változó. Első héten volt, hogy fél 8-ig voltunk. Baromira sűrítve vannak a dolgok, napközben általában szokott olyan lenni, hogy akár másfél óra szünet is van. Akinek van nyelvvizsgája annak van, hogy négy óra szünete is van. Örülök a nyelvnek, viszont az nagyon nem tetszik, hogy már most elkezdtük tanulni, attól még le lehet diplomázni, hogy nincs nyelvvizsga, legfeljebb nem kapjuk kézhez. Viszont idéntől bevezették, hogy a konzultációs héten minden nap van nyelvóra. Inkább anatómia lehetne. Abból nincs csak egy nap kb. 3 óra. Baromira kevés. Még mindig szinte csak anatómiát tanultam, és ráadásul novemberi konzi héten lesznek már vizsgáim is. Angol, meg azt hiszem informatika is. Hát egyenlőre ennyi. Írok majd még. :-)
2013. okt. 10. 22:19
Igen, igen, olvasom és köszi az infot!!! Majd ha megvan a félév, ha megtennéd, mesélj!!!! Nagyon drukkolok, hogy bírd idegileg! És ez a konzultációs hét miről szólt? Egy hétig be kellett járni? Mettől meddig? Agyilag fárasztó?
329. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 328. - 67c772efc3)
2013. okt. 8. 07:54
Andi, remélem olvasod a levelemet. Túl vagyok az első konzultációs hetemen. Igazán nem kell félni semmitől, kivéve az anatómiát. Na, hát az nagyon-nagyon kemény! Nem túlzás időben elkezdeni tanulni, mert úgy is otthon kell az egészet a könyvből, ugyan is órán nem nagyon lehet jegyzetelni. Legalább is én nem tudtam, de ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. Szóval tanár bejön, majd latinul elkezdi darálni az egészet. Én eddeg szinte csak anatómiáztam. A vizsgákról még csak előzetes információim vannak, de ha végeztem ezzel a félévvel, majd arról is írok. Könyvet tényleg nem vettem, mindent meg lehet csinálni könyv nélkül is.
2013. júl. 27. 21:16
El tudod küldeni az anatómia könyvet Nekem is? Annyira megnézném!!!
327. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 326. - Zsocii08)
2013. júl. 25. 19:42
köszi. :-)
326. zsocii08 (válaszként erre: 323. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 25. 15:34
gratulálok :)
325. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 324. - 67c772efc3)
2013. júl. 25. 13:11
van már egy pár infóm. havonta egy hetet kell feljárni hétfőtől péntekig, reggeltől estig. könyv szinte semmi nem kell, a tavalyi csajok nagyon összetartóak voltak a facebook-on. sokat segítették egymát, anyagokat töltöttek fel stb. a mi facebook csoportunk is megnyílt, most töltötték fel pl. az anatómia könyvet. szóbeli vizsga csak akkor van, ha kétszer nem sikerül az írásbeli, ami teszt. szóval nem nehéz. a szóró tantárgy az anatómi. terveim szerint már most elkezdek ismerkedni vele.
2013. júl. 25. 11:57
Gratulálok!!!! Legalább hasznosan telnek a napjaid!!!!!!! De engem még mindig érdekel részletesen milyen a levelező, menetrend stb. Február nekem is közeleg...
2013. júl. 24. 21:08
Sikerült, bekerültem! :-D Annyira örülök. Levelezőra a ponthatár 282 volt.
322. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 321. - 67c772efc3)
2013. júl. 23. 13:50
szia! holnap este valamikor. hallottam olyat is, hogy éjfél körül. nagyon izgulok.
2013. júl. 23. 13:13
Niki, mikor lesznek pontok???? Drukkolok Neked!!!!
320. zsocii08 (válaszként erre: 318. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 22. 20:48

De-de a kisgyermekgondozásból van még egy évem :)


köszönöm szépen a választ!Szurkolok hogy sikerüljön a felvételi!!

2013. júl. 8. 11:50
Judy, hogy sikerültek a vizsgák? És emlékeztetnélek, elmúlt június vége :) Várom a mesét az első évről :)
318. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 317. - Zsocii08)
2013. jún. 26. 10:28
Szia én most jelenkeztem. Idén már csak, ha jól tudom pótfelvételizhetsz. Jövőre viszont az első lépés, hogy kitöltöd a jelentkezési lapot és befizetsz 9000 ft-ot, aztán vársz. Én most nagyon izgulok, ráadásul biológiából most érettségiztem, szerencsére 86%-os lett. Szóval most nagyon izgulok, mert 330 pontom van és tavaly 270 volt a ponthatár. 50 a keret és, ha jól emlékszem, első helyen 69-en adtuk be. Július 24-én derül ki, hogy felvettek e. Nekem nincs B tervem. Minden ezen múlik. Munkahelyet nem találok már több, mint két éve. Szóval muszály, hogy sikerüljön. Én a Semmelweisre adtam be, de úgy tudom, hogy Pécsen is van ilyen szak. Államilag finanszírozott viszont azt hiszem csak itt van. Sajna én nem tuodm bevállalni a fizetőset. Az érettségi számít, mert az alapján számolják a pontokat. Javaslom, hogy tölts ki egy pontszámító kalkulátort és akkor pontosabban fogod tudni, hogy hány pontod is van valóban. Nem igazán értem azt a mondatodat, hogy "Ezt a szakot beakarom fejezni mármint a szülésznőt van még 1 évem hátra." Most akkor nem kisgyermekgondozó szakra jársz? Ebből van még egy éved hátra?
2013. jún. 10. 18:16

Sziasztok!


Nekem is tudtok segíteni?Meg van az érettségim,illetve most végzek egy OKJ szakot(kisgyermekgondozó és nevelő szakon).Mit kell tegyek hogy szülésznő lehessek?Mi legyen az első lépésem?Ezt a szakot beakarom fejezni mármint a szülésznőt van még 1 évem hátra.Ez fizetős ez a szak?Illetve hogy megy a felvételi?Számít az érettségi?Csak a Semmelweisen tudom ezt a szakot megtanulni?


Köszönöm előre is.

316. 67c772efc3 (válaszként erre: 314. - Judy5)
2013. máj. 30. 10:19
Ok!!!!! Nagyon várok, addig meg kéz és lábtorést!!
315. eperlevél (válaszként erre: 314. - Judy5)
2013. máj. 30. 08:56
én is nagyon várnám a beszámolót!!!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook