Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

2010. máj. 21. 15:49

Szia!

Még nem írtam meg, de v.színűleg a sote-nak fogok, bár ott a legdrágább a költségtérítés. Nekem már nincs állami félévem, felhasználtam az öszeset.

Gyerekek után 50 öbbletpont jár?:O

2010. máj. 21. 13:48
az okj 30 többletpontot ér, a gyerekekre meg 50 jár.
2010. máj. 21. 13:47

Szia eperlevél!

Köszi az infót. Közben én is kiderítettem.

Melyik címre írtál?

Ha tudsz valami okosat, írj!

Vajon keresztféléves képzés indul?

10. eperlevél (válaszként erre: 2. - Eminde)
2010. márc. 13. 17:32
Jelentkeztél főiskolára? Ha igen, majd érdekelnek a részletek. Ha jól alakulnak a dolgaim, jövőre én is beadom.:)
9. Eminde (válaszként erre: 8. - Szisi)
2010. febr. 12. 12:31
A SE-EFK-n lehet levelezőre menni úgy, hogy közben nem dolgozik az egészségügyben. Ahogy korábban is írtam.
8. szisi (válaszként erre: 1. - Eperlevél)
2010. febr. 10. 15:38

Levelezőn sajnos már csak az tanulhat szülésznőnek, aki szülésznőként (OKJ-s végzettséggel) vagy ápolóként (bármilyen szintű ápolói végzettséggel) dolgozik.

A nappali tagozatnak ez nem feltétele, de levelezőre ennek hiányában sajnos nem mehetsz.

Nézd meg a www.felvi.hu-n, ott láthatod, hogy mindenütt kritériumként említik ezt.

Ha meg az egészségügyben dolgozol, akkor szerencséd van, és ha elérted a felvételhez szükséges pontszámot, akkor elvégezheted levelezőn is.

2010. febr. 8. 12:31

Én politológiát és törit.:)

Ennek sincs sok köze hozzá.:)

Akkor átolvasom még1x.:)

6. Eminde (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2010. febr. 8. 12:17

Mármint eddig? Informatikát. :)

Hát nem sok köze van a szülészethez, az igaz. De ez engem már évekkel ezelőtt is érdekelt, csak hát sosem úgy jött ki a lépés, hogy jelentkezzem. Remélem azért most összejön.

És te? Te is valami egészen mást tanulsz most?

A munkaviszonyról a leírás meg ott van a felvin is. A táblázat alatt a szöveges részben.

2010. febr. 8. 11:38
Mit tanultál?
2010. febr. 8. 11:37
Nappalin nagyon nehéz lenne...Nem tudom. Még eléggé tanácstalan vagyok evvel kapcsolatban.
2010. febr. 8. 11:36

Szia!

Ez a munkaviszonyos új dolog nekem. :)

Tényleg elég húzósak a tandíjak. Megnéztem az összeset. A sote a legdrágább és Szeged és Debrecen a legolcsóbb.

Én jövőre szeretnék jelentkezni, mert előbb le kéne államvizsgáznom, hogy ne vesszenek kárba az eddigi éveim. Azt még nem tudom, hogy hova, az még sok dologtól függ.

2010. febr. 8. 09:31

Szia!

Igaz, hogy én még nem tanulok szülésznőnek, de tervezem. :) Idén szeretnék menni, csak még azt sem tudom, hogy melyik városba, milyen tagozatra, mert egy kicsit bonyolult a helyzetem. Nekem 2 félévem van még államin, amit persze szeretnék kihasználni, ráadásul lehet, hogy az első évet nappalin csinálnám, aztán mennék levelezőre költségesre, mivel nappalin iszonyat drága lenne. Levelezőn se kevés (SE-ETK, 230.000 Ft / félév, DE-ETK meg már csak 125.000 Ft/félév, de ide elvileg kell munkaviszony - ennek persze után fogok kérdezni). Egyébként én is gyerek (sőt, 3) mellett csinálnám. :)

A kérdésedre azt tudom mondani, hogy bármilyen formában ugyanaz a felvételi követelmény, csak levelezőn mindenhol további feltétel még az is, hogy ebben a szakmában dolgozz. Egyedül a SE-ETK levelezőjén nem kell munkaviszony a felvételhez.

Te hova mennél? És te is idén?

2010. jan. 26. 15:32

Érdekelnének tapasztalatok, ha van valaki aki tanul főiskolán szülésznőnek.

Érdekelne, hogy ilyen formában is u.a. e a felvételi, milyen követelmények vannak, mennyire kemény.

A felvin már utánanéztem. Számomra csak a A/L/K forma jöhet szóba. Az állami helyeim már elhasználtam, gyerekem van.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook