Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

2010. máj. 21. 16:09

Sziasztok!

Egy éve járok fősulira és szülésznőnek készülök!

Látom kicsit össze vagytok zavarodva!

Segítek kicsi!

Én Győrbe járok egyébként és 150.000/félév a tandíj!

Nálunk úgy működik, hogy ápolás-betegellátás a szak amin tanulsz és ha lesz majd annyi ember, hogy indítsanak külön szülésznői irányt akkor indítanak, ha nem akkor sima diplomás ápolóként tanulsz tovább.....persze kilehet játszani, max. csúszik egy vagy kettő féléved! Levelezőn ELVIEKBEN csak azok tanulhatnak akiknek van eü. végzettségük, nos hozzáteszem, hogy én idegenforgalom-vendéglátást végeztem, na és van olyan csoporttársam aki fodrász....tény, hogy sokkal nehezebb nekünk mint azoknak akik már tanultak hasonlót, de nem lehetetlen! Bár nem tudom, hogy ezt a többi suliba mennyire veszik keményen, itt nem! Levelezőn NINCS államilag támogatott, csak fizetős! Én jelen pillanatban GYES-en vagyok és semmi kedvezményt nem kapok, ki kell fizetnem a teljes összeget! Felvételinél valóban jár az plusz pont amennyiben Gyermekgondozásra jár pénz, de ezt igazolni is kell! Nagyából mindent leírtam, ha valakit érdekel valami nyugodtan kérdezzen, szívesen válaszolok!

2010. máj. 21. 15:49

Szia!


Még nem írtam meg, de v.színűleg a sote-nak fogok, bár ott a legdrágább a költségtérítés. Nekem már nincs állami félévem, felhasználtam az öszeset.


Gyerekek után 50 öbbletpont jár?:O

2010. máj. 21. 13:48
az okj 30 többletpontot ér, a gyerekekre meg 50 jár.
2010. máj. 21. 13:47

Szia eperlevél!

Köszi az infót. Közben én is kiderítettem.

Melyik címre írtál?


Ha tudsz valami okosat, írj!

Vajon keresztféléves képzés indul?

10. eperlevél (válaszként erre: 2. - Eminde)
2010. márc. 13. 17:32
Jelentkeztél főiskolára? Ha igen, majd érdekelnek a részletek. Ha jól alakulnak a dolgaim, jövőre én is beadom.:)
9. Eminde (válaszként erre: 8. - Szisi)
2010. febr. 12. 12:31
A SE-EFK-n lehet levelezőre menni úgy, hogy közben nem dolgozik az egészségügyben. Ahogy korábban is írtam.
8. szisi (válaszként erre: 1. - Eperlevél)
2010. febr. 10. 15:38

Levelezőn sajnos már csak az tanulhat szülésznőnek, aki szülésznőként (OKJ-s végzettséggel) vagy ápolóként (bármilyen szintű ápolói végzettséggel) dolgozik.

A nappali tagozatnak ez nem feltétele, de levelezőre ennek hiányában sajnos nem mehetsz.

Nézd meg a www.felvi.hu-n, ott láthatod, hogy mindenütt kritériumként említik ezt.

Ha meg az egészségügyben dolgozol, akkor szerencséd van, és ha elérted a felvételhez szükséges pontszámot, akkor elvégezheted levelezőn is.

2010. febr. 8. 12:31

Én politológiát és törit.:)

Ennek sincs sok köze hozzá.:)


Akkor átolvasom még1x.:)

6. Eminde (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2010. febr. 8. 12:17

Mármint eddig? Informatikát. :)

Hát nem sok köze van a szülészethez, az igaz. De ez engem már évekkel ezelőtt is érdekelt, csak hát sosem úgy jött ki a lépés, hogy jelentkezzem. Remélem azért most összejön.

És te? Te is valami egészen mást tanulsz most?

A munkaviszonyról a leírás meg ott van a felvin is. A táblázat alatt a szöveges részben.

2010. febr. 8. 11:38
Mit tanultál?
2010. febr. 8. 11:37
Nappalin nagyon nehéz lenne...Nem tudom. Még eléggé tanácstalan vagyok evvel kapcsolatban.
2010. febr. 8. 11:36

Szia!


Ez a munkaviszonyos új dolog nekem. :)


Tényleg elég húzósak a tandíjak. Megnéztem az összeset. A sote a legdrágább és Szeged és Debrecen a legolcsóbb.


Én jövőre szeretnék jelentkezni, mert előbb le kéne államvizsgáznom, hogy ne vesszenek kárba az eddigi éveim. Azt még nem tudom, hogy hova, az még sok dologtól függ.

2010. febr. 8. 09:31

Szia!


Igaz, hogy én még nem tanulok szülésznőnek, de tervezem. :) Idén szeretnék menni, csak még azt sem tudom, hogy melyik városba, milyen tagozatra, mert egy kicsit bonyolult a helyzetem. Nekem 2 félévem van még államin, amit persze szeretnék kihasználni, ráadásul lehet, hogy az első évet nappalin csinálnám, aztán mennék levelezőre költségesre, mivel nappalin iszonyat drága lenne. Levelezőn se kevés (SE-ETK, 230.000 Ft / félév, DE-ETK meg már csak 125.000 Ft/félév, de ide elvileg kell munkaviszony - ennek persze után fogok kérdezni). Egyébként én is gyerek (sőt, 3) mellett csinálnám. :)


A kérdésedre azt tudom mondani, hogy bármilyen formában ugyanaz a felvételi követelmény, csak levelezőn mindenhol további feltétel még az is, hogy ebben a szakmában dolgozz. Egyedül a SE-ETK levelezőjén nem kell munkaviszony a felvételhez.


Te hova mennél? És te is idén?

2010. jan. 26. 15:32

Érdekelnének tapasztalatok, ha van valaki aki tanul főiskolán szülésznőnek.


Érdekelne, hogy ilyen formában is u.a. e a felvételi, milyen követelmények vannak, mennyire kemény.


A felvin már utánanéztem. Számomra csak a A/L/K forma jöhet szóba. Az állami helyeim már elhasználtam, gyerekem van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook