Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. júl. 24. 20:41
Ha magasabb pontom van, mint a megszabott ponthatár, akkor elvileg bent vagyok? :D
493. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 429. - Yoella)
2014. júl. 24. 14:01
Ugye Te nappalira jársz? ;-)
492. sch.kata (válaszként erre: 491. - 67c772efc3)
2014. júl. 24. 09:56
Este 8-kor hirdetik ki... Áááááá nem vagyok rákészülve, dehogyis van megnyitva a felvi és az eduline is...
2014. júl. 24. 09:48
Na, csajok, remélem mindenkit felvettek :)
490. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 488. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 24. 08:59
És valóban ki lehet váltani vele. ;-)
2014. júl. 24. 08:54
Részemről én a profexet fogom, mert az könnyebb. :-)
488. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 486. - Yoella)
2014. júl. 24. 08:53
Szia! a profex nyelvvizsga az egyenlő a szakmai nyelvvizsgával. Vagy ezt kell megcsinálni vagy sima középfokút. Ez tuti! ;-)
2014. júl. 23. 23:33

Sziasztok lanyok!


Veletlenul talaltam ra erre a forumra es regi emlekeket hozott fel. En gyogytornasznak tanultam ugy 10 eve, meg a Tarsoly professzornal.

Most en is szulesznonek keszulok csak nem otthon. Veletlenul talaltam meg az anatomia konyvet a neten a scribd- en (belinkelni nem tudom)


A latin szavakat en ugy tanultam hogy ki lapocskakra felirtam egyik oldalra magyarul, masik oldalra latinul a teljes alakot. Addig lapozgattam oket mig meg nem tanultam. Neha 150-200 szot egyik hetrol a masikra. De aztan csak elfogynak a szavak es kesobb mar konnyebb lesz sokkal.


Ha Vallo Agnes meg tanitja a Noi test noi lelek cimu tantargyat azt ne hagyjatok ki. Egy elmeny

:-)


Mindenkinek sok sikert!

486. yoella (válaszként erre: 485. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 22:06
Majd írjatok holnap a sikerről :) szorítunk!!
2014. júl. 23. 22:01
:) Köszi, hogy utánanéztél és jelezted is!
484. yoella (válaszként erre: 480. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 21:54
Egyébként első, 2012-ben akartam felvételizni, akkor lemaradtam, de mindenhol és mindent elolvastam, akkor még tuti máshogy volt ez a nyelvvizsga dolog :)
483. yoella (válaszként erre: 482. - Yoella)
2014. júl. 23. 21:51
Viszont ha jól olvasgattam, akkor a 3.4. éves szaknyelvet lehet kiváltani a profex nyelvvizsgával.
482. yoella (válaszként erre: 481. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 21:50

Közben megtaláltam az etk honlapján a hivatalos infót:) 10. Nyelvi követelmények:

Az alapfokozat megszerzéséhez az Európai Unió tagállamainak hivatalos nyelvéb

ő

l vagy orosz nyelvb

ő

l vagy

nemzeti és etnikai kisebbségi nyelvb

ő

l középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga vagy azzal egyenérték

ű

érettségi bizonyítvány, illetve oklevél szükséges.

Na valamiért széthúzta, szóval igen, igaz, csak a harmadik évtől kell a szaknyelv. (akkor tényleg változtattak rajta, ugye nagy visszhangja volt hogy sok diplomát nem tudtak átvenni nyelvvizsga hiányábn ).

481. sch.kata (válaszként erre: 479. - Yoella)
2014. júl. 23. 21:39
Köszi az infót, holnap felhívom az iskolát és konkrétan rákérdezek, ott megmondják a tutit. Egyébként én sehol nem találtam arra utalást, hogy "profex", a felvin írniuk kellene, ha lenne ilyen kritérium, nem?
480. sch.kata (válaszként erre: 478. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 21:35
Most nem hagy nyugodni, már a google-ba írtam, 3 (ebből egy fórum, kettő hivatalos oldal), hogy milyen nyelvvizsga kell szülésznőnek, mindenhol az általam alább bemásolt szavak köszönnek vissza. Te hanyadéves vagy?
479. yoella (válaszként erre: 478. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 21:31
Annyi biztos, hogy szakmai (profex) nyelvvizsga kell, gondolom neked még nem ilyened van lováriból. Igen talán változott, most annyit találtam, hogy első két évben nem kell felvenni, de utána kötelező a szakmai nyelvet felvenni (kivétel annak akinek már profex nyelvvizsgája van).
478. sch.kata (válaszként erre: 477. - Yoella)
2014. júl. 23. 21:26
Hát, én addig is reménykedek, hogy amit Te tudsz, az egy régebbi követelmény. Niki is írta, hogy az elmúlt évben pár dolog változott, hátha ez is. De én inkább a sulit hívom ez ügyben, harmadszor is, úgysem emlékeznek rám... Tavaly nyár végén kétszer is hívtam őket, egyszer, mikor elkezdtem magántanárt keresni, aztán mielőtt belevágtam, mégegyszer, gondoltam, biztos, ami biztos... :) Én ilyen vagyok, de nem mondom, hogy még sosem estem "arcra"... :)
477. yoella (válaszként erre: 476. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 21:08
A diplomához szakmai középfokú nyelvvizsga kell, melyet angolból vagy németből tudsz tenni ( profex). Egyébként itt is rákérdezhetsz: [link] én visszakerestem, volt erről régebben egy poszt ahol szintén írják hogy csak angol vagy német.
476. sch.kata (válaszként erre: 474. - Yoella)
2014. júl. 23. 21:06

Én viszont tutira mntem, mielőtt elkezdtem a nyelvet, felhívtam az egyetemet, rákérdeztem, hogy elfogadják-e a diplomához, azt mondták, hogy a pontokba is beleszámít, és majd a diplomához is. A felvin ezt írják, bemásolom: "10.430 Idegennyelvi követelmények:


Az alapfokozat megszerzéséhez az Európai Unió tagállamainak valamely hivatalos idegen nyelvéből vagy orosz nyelvből vagy nemzeti és etnikai kisebbségi nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges." Itt is kerek-perec benne van az etnikai kisebbségi nyelv.

475. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 474. - Yoella)
2014. júl. 23. 20:49
ezt viszont nem tudtam, mert engem nem érintett. nincs sajnos nyelvvizsgám.
474. yoella (válaszként erre: 468. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 20:16
el kell hogy keserítselek, a lovárit csak a felvételinél számítják bele, de az egyetem nem fogadja el, csak angol-német, talán a francia (de ez sem biztos), és a dipolomához is angol vagy német szakmai nyelvvizsga kell.
473. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 472. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 17:42
egy évet késett úgyhogy most megy harmadikba. nem semmi, hogy három gyerek mellett bevállalod. igen ezt csak úgy lehet csinálni, hogy van aki segít.
472. sch.kata (válaszként erre: 465. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 16:38
Kisfiad most lesz negyedikes? Nekem most lesz egy elsősöm, és egy másodikosom, Ők fiúk, és egy kisleány, Ő most kezdi az ovit szeptemberben... Jó, hogy anyósomra maximálisan támaszkodhatunk, számíthatunk!
471. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 470. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 16:30
Nagyon szívesen segítek, emlékszem, hogy nekem is jól jött. Most sajnos szeptember elsején kezdünk. Elvileg tanulás mentes, de a gyógyszertan át akarom nézni, meg a kórélettant kidolgozni. Csak most kicsit nehéz neki állni. ;-)
470. sch.kata (válaszként erre: 469. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 16:28

:) Ennek igazán örülök!!! A Messiás szóljon belőled!


Nagyon szépen köszönöm a türelmedet, a válaszaidat, a bátorítást! Nagyon aranyos vagy! Nektek a nyár nyugis, tanulásmentes? Hány hónap szünet van?

469. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 468. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 16:19
csak harmadik évtől a szakmai nyelv a kötelező neked.
468. sch.kata (válaszként erre: 466. - S.Nikolett1980)
2014. júl. 23. 16:15
Ha nekem van nyelvvizsgám, akkor is kell nyelvet tanulnom? Lováriból van, azt mondták, a diplomához jó, elfogadják, meg is kaptam a pluszpontokat érte. Azért ezt választottam, mert pár hónapom volt rá, ez az egy volt kézenfekvő, sikerült is elsőre, írásban is és a szóbeli is. Tavaly nyáron,augusztus közepén néztem utána a tanulásnak (már régóta érlelődött bennem), pár napot késtem (azt hiszem kettőt), a pótfelvételi határidejéről... Felvettek volna, mint kiderült... Ezért gondoltam, hogy ne vesszen kárba egy évem, nyelvvizsga úgyis kelleni fog, még könnyebben tanulok, mint egyetem mellett... Nekem is fog kelleni nyelvet tanulni? Én nem akarok...!
2014. júl. 23. 16:09
sajnos, ha szóbeli vizsga van, akkor muszáj szóban vizsgázni. én is nagyon izgulok, de hamar össze szedem magamat. arra gondolok, hogy hamar túl leszek rajta és mehetek haza.
466. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 464. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 16:07
vannak tárgyak, amikből le lehet vizsgázni a konzultációs héten, de ezekből van a kevesebb. nekünk azt hiszem háromból lehetett. Általában tesztes vizsgák vannak, amikre 45-60 perc van. konzihéten kívül kell vizsgázni a vizsgaidőszakban, ami december-január. az utolsó hét az a javítóvizsga időszak. nagyon kell figyelni, hogy A vizsgára ilyenkor nem lehet menni. Több vizsgaidőpontot szoktak megadni és te választod ki, hogy neked melyik a jó. ki kell sakkozni, hogy melyiket akarod hamar letudni, vagy melyikre kell jobban készülnöd. Én pl. most az angolt az utolsónak hagytam és hagytam előtte egy hetet a felkészülésre, mert az annyira nem fontos tárgy.
465. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 463. - Sch.kata)
2014. júl. 23. 16:03
Egyáltalán nem volt eü képzettségem, ráadásul biológiából érettségiztem. Van egy 9 és fél éves fiam. :-) Latinból a vizsga sem nehéz meg a szavakat sem nehéz megtanulni, legalább is nekem nem volt az. Könnyebben tanultam, mint az angol szavakat. Anatómia vizsga: diasort vetít a falra, van kérdés és meg van adva pár lehetséges válasz. Van egyszeres választás, amikor egy helyes, van többszörös választás, van hibakutatás, amikor az egy hibásat kell kiválasztani. Van ábra, amikor oda vannak húzva nyilak és be kell írni latinul a nevet (ez nagyon sok pontot szokott érni, úgyhogy érdemes nagyon bevágni) és a végén van kb. 3 kifejtős, amit egy-két mondatban le kell írni. 51%-tól kettes
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook