Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2014. febr. 14. 20:25
Én nem. Letettem róla, végleg.
373. Blaha Lujza (válaszként erre: 372. - VACak82)
2014. febr. 14. 20:05
Én beadtam. Az e-felvételinek nem kéne kiírnia, hogy elvileg hány pontom van eddig? Persze a pontosat még nem tudhatjuk, mert emelt érettségire megyek eügyi alapismeretekből.
372. VACak82
2014. febr. 14. 10:57
Végül valaki jelentkezett 2014-re? Én beadtam aztán majd meglátjuk. Kíváncsi vagyok van-e más is így ezzel. (levelezőre mert a mostani melómat még csinálnám mellette amíg tudom)
371. Blaha Lujza (válaszként erre: 370. - Borsóka82)
2014. febr. 5. 23:43
Na, ez tiszta szerencse! És köszi az infót! :)
2014. febr. 5. 13:36
Közben bent voltam a fősulin, és azt mondták, valóban így volt, az idei év az első ahol már nem így van, tehát akik most fognak felvételizni :)
2014. febr. 5. 12:23
Borsóka, ne fórumokból tájékozódj ilyen téren, hanem felvi.hu és oktatas.hu! Minden aktuális infót megtalálsz! :)
2014. febr. 5. 10:30
Szerintem ez marhaság..... Minden szak ápolás és betegellátás, aztán szakosodsz. Én ilyen nem olvastam.
2014. febr. 5. 09:30

Köszi szépen. Megnéztem őket, és még azt is mondom, tetszik, klassz témák. Már kezdtem örülni, mikoris olvastam egy fórumot, ahol azt írták (2010-ben) hogy diplomás ápolóra levelezőn(mert én arra akarok menni) nem járhatok, csak akkor ha 2 év igazolt munkaviszonyom van egészségügyben... Vagy eü alapképzettségem. De nekem egyik sincs. Most akkor tegyek le róla?? :((

Ne már :((

366. Blaha Lujza (válaszként erre: 365. - Blaha Lujza)
2014. febr. 5. 01:10

Itt tudsz rákeresni tárgyanként, évenkénti bontásban, megoldott feladatsorral együtt, szerintem már az is fél tanulás, ha csak ezeket megcsinálod! :)


[link]

365. Blaha Lujza (válaszként erre: 364. - Borsóka82)
2014. febr. 5. 01:01

Szerintem simán.

Nem tudom, a gyógytornászra mit kérnek, de szülésznő szakra simán érettségizhetsz pl egészségügyi alapismeretekből. Megnéztem a vizsgakövetelményeket,

[link]


meg az elmúlt pár év ponthatárait és az elmúlt kb 10 év érettségi feladatsorát, ezeket mind az oktatas.hu-n találod meg.

Érdemes emeltezni, mert ha megvan legalább 45%, akkor az plusz 40 pont.

Igaz, hogy a közép "csak" 15 ezer, míg az emelt 25, de ha államira bekerülünk, ez szerintem bevállalható áldozat érte. ;)

2014. febr. 4. 18:41

Sziasztok!


Én is azon töröm a fejem egy ideje, hogy ismét tanulásra adom a fejem. Vagy szülésznő vagy gyógytornász, ami szóba jöhet. Csak sajna rájöttem, hogy nagyon elnéztem a dolgokat, mert érettségim csak magyarból van, plusz matek-töri-földrajz-nyelv... Sajnos se biosz, se kémia, úgyhogy újra kellene érettségiznem. Nem tudom elég lenne-e rá 3,5 hónap. Szerintetek? Amúgy a PTE-re jelentkeznék - szombathelyi kihelyezettre, levelezőre. És momentán kizárólag az államilag finanszírozott jöhet szóba.

363. Blaha Lujza (válaszként erre: 362. - Yoella)
2014. jan. 20. 16:12

Köszönöm, elvileg lesz segítségem, de szólok, ha szükségem lenne ezek közül valamire! :)


Pénteken nyílt napra valaki? :)

362. yoella (válaszként erre: 361. - Blaha Lujza)
2014. jan. 19. 23:38

Sportteljesítményes kérdésedre nem tudom a választ :(

Én is emiatt döntöttem az eü alapismeretek mellett mert tanulhatóbb. Megvettem hozzá a könyveket, de írásbelire csak az elmúlt évek feladataiból tanultam, szóbelire meg kaptam kidolgozott tételeket! Szívesen átküldöm vizsgaidőszak végén ha meglelem, de ez kimondottan a középszinthez van, úgy emlékszem hogy emelthez csak témákat adtak tételsort nem.

361. Blaha Lujza (válaszként erre: 360. - Yoella)
2014. jan. 19. 15:52

Köszönöm, nekem nagyon hasznos hsz volt, belenéztem az elmúlt évek feladatlapjaiba és szerintem inkább megcsinálok egy emeltet abból, mint közepet bioszból - feleannyi energiabefektetéssel!


Igaz az egyébként, hogy most már sportteljesítményre is csak "szakirányú" iskola jelentkezésénél adnak pluszpontot? (pl régi TF)

360. yoella
2014. jan. 18. 21:59

Picit visszaolvastam:

Gyedre már "csak" 40 pontot adnak nem 50-et. Hátha valakinek új infó: lehet egészségügyi alapismeretekből is tenni érettségit mondjuk biosz helyett. És amit most megtanultok érettségire, a suli első évében is tudjátok hasznosítani!

Hajrá mindenkinek.

359. Ulee (válaszként erre: 358. - 67c772efc3)
2014. jan. 12. 00:47

Nekem 'csak' egy 6 évesem van (láttam sokaknak itt a fórumon 2, 3 gyerkőce is van), de már nagyon szeretnénk egy következőt :) Egyelőre úgy vagyok vele, hogy jelentkezek és szeptemberig még sok időm lesz gondolkodni. Talán addigra a törvények is megváltoznak.

Ja, és már vannak nyílt nap időpontok a honlapon. A Semmelweisen január 24-e.

2014. jan. 9. 14:22

Én is így tudom, ezzel próbálják szűrni a feleslegesen jelentkező személyeket, akik így másoktól is elveszik a lehetőséget. Rossz hír, de nem kerülte el semmi a figyelmed....

Te most gyerek/munka/gyerek és munka mellett vágnál bele?

357. Ulee
2014. jan. 8. 23:48
Sziasztok! Én új vagyok itt, de elolvastam minden hozzászolást egeszen az elejétől. Úgy látom közeledve a januári nyílt naphoz és a jelentkezéshez kezd megint felpezsdülni a fórum. Engem is nagyon érdekel a szülésznői szak. Ami engem aggaszt (és nem nagyon láttam, hogy szóba jött volna korábban) az az hogy mi a helyzet ha elkezdem államilag finanszírozottan a sulit és közben rájövök ez mégse az én világom. Úgy tudom akkor vissza kell fizetnem a féléveket amiket lejártam. És valljuk be ez benne van a pakliban, mivel sokan itt a fórumon gyerek, munka mellett akarják elkezdeni a sulit (én is). Szóval érdekelne a többiek hogyan állnak a témához ill. van-e valami ide kapcsolodó törvény ami elkerülte a figyelmemet. Pfüü.. kicsit hosszúra sikeredett így elsőre :)
2014. jan. 7. 19:09
Köszi szépen! Ha esetleg még megtudtok valamit, kérlek osszátok meg velem. Úgy tudom ott felvételi sincs, csak nyelvi szintfelmérő. Ha az nem sikerül, akkor is bejárhatsz órákra, és következő évben kezdheted.
355. Blaha Lujza (válaszként erre: 354. - Marianna1973)
2014. jan. 7. 12:36

Személy szerint semmit, de ez talán értékes információ lehet:

"A szülésznőképzés az egyike az első szakképzésnek, melyeket az Európai Közösségek már 1995-ben befogadtak, gyakorlásuk különbözeti vizsga nélkül Európában bárhol lehetséges."


Innen:

[link]

(Az most tökmindegy, hogy melyik suliban csinálja az ember Mo-n.)

2014. jan. 7. 10:18
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy Ausztriai szülésznő képzéssel kapcsolatban tudtok -e valamit! Előre is köszi!
2014. jan. 6. 16:07

Tudtátok, hogy ha nincs tanulói jogviszony, akkor a középfokú érettségi 15, az emelt 25 ezer TÁRGYANKÉNT?! :O

Kicsit szíven ütött, de ha ez kell a sikerhez, hát ez kell...:P


A tőlünk 3 utcányira lévő gimiben fogom letenni és komolyan mondom, már most várom! Ha nekem ezt mondja vki a "rendes" érettségim idején, hát körberöhögöm...

Könyvlista is alakul, mik kellenek.

2014. jan. 1. 20:42
oktatási hivatal oldala, a lakóhelyed szerinti iskolában érettségizel. Vagy bemész az önkormányzatba, vagy iskolába, de a honlapon fent van minden. Szerintem egy jobb középfok jobb, mi egy gyengébb emelt.
2014. jan. 1. 14:11

És ilyenkor a régi sulit felkeresed, ha az érettségi mellett döntesz, vagy hogy zajlik az új típusú érettségi a választott tárgyból?

Ki hogy csinálja/csinálta?

350. Blaha Lujza (válaszként erre: 349. - 67c772efc3)
2014. jan. 1. 14:09

Nem önzőség, az enyém még csak 21 hónapos, az az egy szem, de tényleg kell a saját idő - mindenki érdekében!


A tárgyakat meg benéztem, valóban nekem is ezek vannak (magyar, töri, matek, nyelv és ének-zene), és most azon gondolkodom, biosszal vagy fizikával járnék-e jobban... A biológia lenne logikusabb, ha a leendő tantárgyakat nézem a karon, de gimiben valamivel jobban képben voltam fizikából.

A biosz azért MOST jobban érdekel, még ha többet is kell tanulni. Na, azt hiszem, ezt meg is válaszoltam magamnak...:P


Másik dilemmám; érdemes-e kockáztatni egy emelt szintű érettségit, hogy ha kemény dió lesz idén, akkor relatíve gyengébb eredményt ér el az ember, mintha maradt volna a középfoknál...?

2014. jan. 1. 13:55

Neeeem, nem emelt kell, kettőt kell választani, két tárgyat, de abból nekem csak a magyar van meg. A többi nem egyezik (matek, töri, nyelvek). Emiatt. Szülésznőnek ugye nem kell emelt érettségi, elég a közép, de a feltételeknek így nem felelek meg. Miért, akkor Nálad mi van?


Igen, persze nem is lehetne jobb, hogy jött a Kisfiam, aki pár nap és 14 hónapos, a Lányom meg 2,5 éves, de kicsik, akárhogy nézem. Nappal kevés szabadidő, este meg fáradtság vagy önzőség, mert magamra akarom azt a szabad 2-3 órát fordítani, ami marad a csendes házban........

2013. dec. 30. 23:18

Olvastam, hogy van két picid és az egyikük a felvételi helyett jött, gratulálok hozzá! :)


Miért kell érettségizned? Lehet, hogy nekem is kéne, csak valami elkerülte a figyelmemet? Nincs érettségim se bioszból, se kémiából, fizikából, stb, se eügyi szakközépbe nem jártam.

Vagy valami más miatt szeretnél emeltet csinálni?

2013. dec. 30. 22:58
Ahhoz nem, hogy érettségiznem is kell, felkészülni, itthon lévő 2 picivel...
2013. dec. 28. 19:53

Na, még van majd' 3 hónap megálmodni. Az tenger sok idő. :)

(Győzködöm magamat is ezzel persze... Hogy nem csak fellángolás, igaz, ha az, jó hosszú, lassan 21 hónapja tart...:P)

2013. dec. 28. 13:19
Fent vannak a felvételi követelmények... Itt az idő vagy belevágni, vagy letenni róla..... Már letettem, de most megint bizonytalan vagyok...... Ahhoz viszont sos meg kell álmodni a dolgokat.... Eperlevél, Te akkor mikor kezded?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook