Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
4553. bartaldora (válaszként erre: 4552. - KisFarkas83)
2011. okt. 17. 14:39
Hát nem tudom. És hányszor veszel sampont 1 hónapban. Meg nem zavarodik meg a haj, ha mondjuk az első hajmosáskor nem ugyanazt a sampont használom, mint másodjára? Mondjuk én elég sokáig szoktam mosni, legalább 5 vagy lehet, még 10 percig is. De majd megpróbálom a kétszeri hajmosást. Mindkétszer megdörzsölöm egy kicsit a fejbőrömet is vele, hogy mindenhol tiszta legyen.
2011. okt. 17. 14:34

Én van hogy háromszor is átmosom, ha nem érzem úgy hogy tiszta... Utána balzsam, és olyan sima és fényes lesz hogy seggre ül a napsugár rajta :)))

Talán ezért is nem tudom használni azt a pillangó formájú fésűs hajdíszt ami annyira tetszik... Akárhogy csinálom meg vele,kicsúszik a hajamból.. Ili,te ismered ezt a hajkütyüt? Mik a tapasztalataid?

4551. bartaldora (válaszként erre: 4550. - T.Ili)
2011. okt. 17. 13:49
Nem nagyon szoktam megszárítani a hajat. Eleinte volt, hogy kétszer mostam, de így is fél óra, mire megmosom egyszer, bebalzsamozom, és rendberakom. De akkor szerinted célszerű kétszer megmosni, és utána még balzsamozni?
4550. t.Ili (válaszként erre: 4549. - Bartaldora)
2011. okt. 17. 13:45

Ha egy-két naponta mosnád, akkor elég is lenne egyszer. :)

De öt napra már nem elég :)


Ha mosogatsz egy zsíros műanyag tálat,előszörre lemegy a zsír róla???Ennek van egy kémiai oka. A zsíroldás technológiája:)


A szalonban mindig kétszer mossuk,először csak egy kevés hígított sampont viszünk a vizes hajra, szétoszlassuk,és szinte csak masszírozzuk a hajba.

Leöblítsük,és újra viszünk fel hígított sampont! Itt is csak kevés kell, mert már a nagyja kosz lejött hajról! .)

Itt már habzik,és lehet új heggyel erősebben masszírozva mosni.

Azt is leöblítsük,és mehet a balzsam.


ha a hajtőnél zsír marad,és a meleg hajszárító hatására a kefével végighúzzuk a haj hosszanti részén is,hogyan sikerülhet az a frizkó ?:))

4549. bartaldora (válaszként erre: 4548. - T.Ili)
2011. okt. 17. 12:23
Én nem kétszer szoktam megmosni.
4548. t.Ili (válaszként erre: 4547. - Bartaldora)
2011. okt. 17. 11:46

Csinálhatod úgy is, hogy a számodra nem jobb sampont az első hajmosáshoz használod,és a második mosásra pedig a beváltat teszed :))


feltételezem,hogy mindenki kétszer samponozza a haját :)))

4547. bartaldora (válaszként erre: 4546. - Bartaldora)
2011. okt. 17. 11:03
Esetleg még elhasználom a Schaumámat, aztán akkor marad az, amit használok.
4546. bartaldora (válaszként erre: 4544. - T.Ili)
2011. okt. 17. 11:02
Hát én a Niveát már elég régóta használom. Most a kipróbálás kedvéért vettem a Palmolive-t, de azt hiszem, hogy maradok annál, amit használtam.
4545. t.Ili (válaszként erre: 4543. - Nikike1988)
2011. okt. 17. 10:58
Azt sajnálom,hogy nem én találtam fel :))
4544. t.Ili (válaszként erre: 4542. - Bartaldora)
2011. okt. 17. 10:57

A Head and Shoulders csak akkor jó,ha mindig azt használod.


Állj be egyfajtára, ne váltogasd a samponokat :))

legalább 3 hónapig csak egyfélét használj,mert csak akkor tud valamit is produkálni mindegyik :)


Korpásodásra esküszöm a Subrina dandruff tonikjára :)) Az akkor is jó, ha száraz korpáról beszélünk,és akkor is ha zsírosról.

2011. okt. 17. 10:49

szia t.Ili !

mi a véleményed az ionos hajszárítóról?

2011. okt. 17. 10:24
Olyan kérdésem volna, hogy korpásodás ellen melyik a legjobb sampon. Most nivea sampont használok, a Nivea Pure Repair Korpásodás elleni változatot. De vettem most Palmolive sampont is. Szerintetek melyik a jobb? Mondjuk én nem látom, hogy korpás lenne a fejbőröm, meg a hajam, úgyhogy szerintem jó ez a sampon. Próbáltam már Head and Shoulders-t is, meg volt már Schaumám is. Az utóbbiból van még.
4541. t.Ili (válaszként erre: 4537. - Olgi smart)
2011. okt. 17. 10:13

Ezek mind fúják a levegőt! :))

Azt nézd, hogy hideget is fújjon,hogy le tudd hűteni a formát :)

Lehetőleg több keféjűt válassz,(mert gondolom egyenesíteni is szeretnéd)és teflonos is legyen, és ionos is

4540. t.Ili (válaszként erre: 4539. - Szabot.88)
2011. okt. 17. 10:08

olyat keress ami flexibilis. rugalmas.

A taftok nem azok,bár nézd meg,hogy rá van-e írva.


Régen a Panten pronak volt olyanja :)

Én Subrinát használok,és Silhouettét, de ezek nem olcsók :(

4539. szabot.88 (válaszként erre: 4538. - T.Ili)
2011. okt. 17. 09:31
Köszönöm :) esetleg valami márkát tudnál mondani a lakkra ami tartósabb??
4538. t.Ili (válaszként erre: 4536. - Szabot.88)
2011. okt. 17. 09:17

Nem tudlak biztatni semmi jóval :(

Ha erős szálú, akkor legalább van benne átmenet?

Egyhossz' hajba reménytelen,hogy megmaradjon!

Szalagavatón,(legalábbis felénk)többször átöltöznek a gyerekek.Ráadásul,télen van, amikor kabátgallér,köd...minden a loknik ellen van.

Segítség lehet, ha a felét feltűzitek,és ezáltal a frizkó könnyebb lesz,legalább a felsó rész jobban megmarad.

Ha én csinálnám,habot,zselét,nem használnék. Kúpvassal lokniznám, egy fújás lakk a tincsre,és a csigákat visszacsatolva hagynám kihűlni. Kapna egy réteg finom lakkot,és amikor az is száradt, kiengedném. Mehet több réteg lakk, de mindig hagyni kell az előzőt megszáradni. Sokan azzal cseszik el, h vizesre fújják a lakkot, és nyilván a nedvesség súlya, már sokat lazít a loknikon.

2011. okt. 16. 16:41

Szeretnék venni egy hajformázós elektromos körkefét milyet ajánlotok, próbálta már valaki?fújja a levegőt vagy csak melegítsen, forogjon vagy ne,teflonos ionos legyen ?????ezer kérdés

kicsit göndör a hajam közepes vastagságú és rövid.


köszönöm a segítséget.

4536. szabot.88
2011. okt. 16. 13:29
Segítséget szeretnék kérni. Lányom szalagavatójára szeretni loknikat sütni a hajába, de elég szög haja van. Mit ajánlanátok (hajlakk, fixáló, zselé), amitől megmaradna egész estére a frizura. Előre is köszi ! :)
4535. t.Ili (válaszként erre: 4534. - KisFarkas83)
2011. okt. 15. 23:24

Kefének örülök ám ! :))

Aspi meg biztosan csak viccelt :))

4534. KisFarkas83 (válaszként erre: 4520. - Ade3888e36)
2011. okt. 15. 21:32

Mivel világos a hajam így nem "ordít" hogy ősz, és igenis szentelek neki figyelmet, különben nem lenne ilyen hosszan ennyire egészséges! Kedvesem szerint nem is látszanak az ősz hajaim,de ő férfi... Amúgy csak tleg a megcsillanó napfényben látszik nagyon, meg én tudom hol nézzem ha idegelni akarom magam vele... Máskülönben a stressz is válthat ki hirtelen őszülést... Erről sem hallottál még?


Ja, Ili, bevizuáltam a kefémet,nagyitóval is!! Semmi sorját nem találtam rajta,úgyhogy megnyugodtam :) Meg ő nem is az a nagyon merev műanyag, vékony hajlékony pálcák,rajta búbocskákkal :) Én szeretem :)

4533. bartaldora (válaszként erre: 4532. - T.Ili)
2011. okt. 15. 10:56
Azt én még nem próbáltam, de szerintem próbáld meg. Vagy esetleg samponnal próbálkozz még. Száraz, töredezett hajra valót vegyél, vagy mondom, akkor ezt a fehéret próbáld meg. 1 próbát mindenképp megér. Nekem is ajánlották töredezésre a csalánsampont, meg ezt a kallos cuccot, és nem sampont váltottam, hanem ezt a cuccost próbáltam ki, és láss csodát, nem törik. Igaz, most a gyümölcsöset használom, de lehet, hogy egyszer ezt fogom, másszor azt, és így talán elkerülhető lesz, hogy törjön, és kiszáradjon. A fodrászod amúgy mit javasolt? Vagy tőle nem kérdezted?
4532. t.Ili (válaszként erre: 4531. - T.Ili)
2011. okt. 15. 10:24
A fehér kell a végére! Placentás :)
4531. t.Ili (válaszként erre: 4529. - Bartaldora)
2011. okt. 15. 10:23
Igaz! Tényleg jó!
4530. t.Ili (válaszként erre: 4528. - Málna92)
2011. okt. 15. 10:22

Nem lehet,hogy azon a részen váltottál festéket? Vagy ott még esetleg melíros volt? Vagy akkoriban voltál nyaralni, és megégett a UV-től???

Egy csomó lehetséges magyarázat van! :(


De az a kérdés mit csinálj??

Nos. hihetetlen, de a hajunk is élőlény.

Épp csak érző idegek nincsenek benne, pedig hogy fájna néha, amiket művelünk vele...:(

Van egy bizonyos "visszacsatolás a hajvégtől a hajgyökérig. Ha ki van száradva, üzen vissza,hogy nyomjad a zsírt, mert száradok!!!

Az meg nyomja. De mi mit csinálunk? Még mielőtt elérné a zsír a könyörgőt:)gyorsan megmossuk,jó lúgos samponnal, mert utáljuk, ha fejünkhöz tapad,és tocsogunk a zsírban.:))


Csak úgy tudjuk becsapni a hajszálat, ha mi magunk zsírosítjuk be a végét.

Szólj, ha nem érted! :)

Tehát valami anyagot teszünk rá, amitől hidratált lesz,és a kis hülye nem üzenget! :D

Ez lehet hajolaj,wax,ricinusolaj,stb...csak a végére.

De!

Az is hosszú idő volt, amíg a zsírnyomásra szóló üzenet elért a hagymához, itt sem várhatsz csodát, egyik napról a másikra!

Sőt! Itt az a baj, ha 2-3 napra megmosod,h a kiszáradás terjed az egészséges részekre is,és így a vége mindig száradt lesz!!!


Neked kell eldönteni,hogy küszködsz, vagy drasztikus megoldásként levágatod azt a rész???

De még ott sem lesz 100%,mert a hagyma zsírnyomása,még tart egy darabig,és továbbra is sűrűn mosod :(

Esetleg, itt tudna segíteni,átmeneti megoldásként a száraz sampon is, vagy a tőre szórt enyhe hajlakk.

Most ennyit tudok írni,mert rohanok dolg :))

4529. bartaldora (válaszként erre: 4528. - Málna92)
2011. okt. 15. 10:10
Nem akarok beleszólni, hiszen nálam jobban tudják ezt a fodrászok, de nekem nagyon bejött a Kallos tégelyes cucca. Van kék, piros, narancssárga, meg zöld színben azt hiszem. Én a kéket és a pirosat használtam, illetve használom. Nekem a kéket a fodrászom töredezésre ajánlotta, és nekem bevált, mert utána elmentem hozzá, és nem látta, hogy törne. Most a pirosat használom, szerintem ez is jó. Ha gondolod, próbáld meg ezeket a cuccokat. Az a neve, hogy Kallos Al latte, ez a kék, a pirosnak meg ugyanez, csak Frutta. Fodrászkellékesnél lehet kapni. Javaslom, hogy először kis tégelyt vegyél, próbáld ki, hogy egyáltalán jó-e. Pár száz ft nálunk. A gyümölcsös az volt azt hiszem, 800 körül. A kék meg talán 700 körül. Mondom, nekem bevált, ha gondolod, próbáld meg. A fejed tetejére ne tegyél belőle, csak a hosszára, meg a végére.
4528. málna92 (válaszként erre: 4525. - T.Ili)
2011. okt. 15. 09:43
A töve zsírosodik a vége pedig száraz:S Legjobb kombináció. 2-3naponta mosok hajat. Amúgy a tövére sosem rakom a hajpakolásokat, balzsamokat, nekem alapból nagyon zsírosodik. Hajformázókat sem használok, és vasalni, göndöríteni sem szoktam. Megmosom balzsam vagy pakolás, szárítás és ennyi. Mégis töredezik és száraz hiába vágatom...:S
4527. t.Ili (válaszként erre: 4526. - 4c07880d46)
2011. okt. 15. 09:36

[link]


egyenlőre ennyit csinálhatsz....

Aztán a cél a hátul hagy nőjön...mondjuk Charlie-ra:))

[link]

4526. 4c07880d46 (válaszként erre: 4518. - T.Ili)
2011. okt. 15. 09:15
Köszönöm a válaszodat! Tudnál ajánlani olyan frizurát, ami "nem növi ki" a formáját, tehát hosszabb fazonban se kelt ápolatlan hatást? Most olyan frizurám van, ami elöl hosszabb,állig érő, hátul rövidebb, kicsit tépett.
4525. t.Ili (válaszként erre: 4524. - Málna92)
2011. okt. 15. 00:12

A tövénél is száraz?

Vagy csak a töredezett hajvég?

4524. málna92
2011. okt. 14. 16:23
Szia:) Mit ajánlanál nagyon száraz festett hajra? 2hete vágattam belőle úgyhogy a vágás már megvolt. Növeszteni szeretném ezért jó lenne ha nem kellene minden 2. hónapban vágatnom:S Mostanában eléggé töredezik is...
❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook