Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjeturmixszal diétázók ide fórum

Fehérjeturmixszal diétázók ide (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
419. Klimpírozi (válaszként erre: 418. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 18. 09:40
Tudjuk mi ezt jól, illetve a magam részéről tudom.. pontosan ismerem a leki tényezőim hátterét,mikéntjét.. más helyett nem nyilatkozom...ha odabenn minden rendben,a test is tökéletes formáját hozza,él, virul nincsenek felszaladó kilók.. de ha negszakad valami, a test védekezik és túlél, felhalmoz, elborít egy kis védőhájjal nemkívánt helyeken..
418. 0c97fbb607 (válaszként erre: 413. - Pirosalma)
2008. ápr. 18. 09:21

Azért ez annyira szomorú:(

Néha néha beleolvasgatok egy két fogyis fórumba és folyton csak visszhangoznak a "nem szabad" ,"csekély","kevéske","szigorúan" stb .stb .stb szavak.

Egyetlen egy fórum nem szól viszont arról,hogy miért vagyunk kövérek?Mi az oka?Miért nem tudunk ellenálni a túlzott evésnek?

Én még mindig úgy tartom,nincs olyan étel ,amit szívesen eszünk meg,ami káros ,vagy hízlaló lenne,ha az életünk,vagy a lelkünk rendbe lenne,mert akkor élből nem eszi meg az ember azokat ,amik nem esnek jól neki,és csak annyit eszik ,amennyire szüksége van.

De nem!

Mindenki folyamatosan a szőnyeg alá söpri a lelki tényezőket.

Megerőszakolja önmagát fogyikkal,nem szabadokkal,meg minden effélével,pedig akiknek sikerült is lefogyniuk ,sajnos nem minden esetben oldódik meg a problémájuk,így egész életükben arra figyelhetnek majd ,hogy mit,mivel,hogyan ,mennyit ,merre,meddig,áááá!!!!

Ahelyett ,hogy elgondolkoznának önmagukon,az életükön,no meg azon,hogy mi az ,amit nem tudnak lenyelni,vagy épp túl sokat nyelnek le belőle,és miért?

Mindennek oka van.

A fogyik ugyanolyan tüneti kezelések,mint a gyógyszerek,nem gyógyítanak,csak elnyomják a valódi problémát.

A betegségek jelek,amikre oda kellene figyelnünk,a kövérség is betegség,így jelző értékű.

Ha feltennénk magunkban a kérdést,vajon miért vagyok kövér,szerintem ,mindenki tudja,hogy nem az ételek a hibásak,hanem valami,amit az ételekkel pótol.

Talán ideje lenne mindenkinek szembe néznie önmagával.

417. Pirosalma (válaszként erre: 408. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 09:06

Akkor a túró is kevesebb. marad a hagyományos.


A ketchupban az az érdekes, hogy hozzáadott cukor nincs benne, helyette mivel az állagát meg kell tartani, maltodextrin van benne (szőlőcukor-molekulákból - változó, hogy mennyiből - álló szénhidrát). Aminek pedig a glikémiás indexe elég közel lehet a szőlőcukoréhoz (mivel gyorsan bomlik az emésztés során, de ez attól is függ, hány szőlőcukor-egységből áll).

416. k.tünde78 (válaszként erre: 413. - Pirosalma)
2008. ápr. 18. 09:04
Jaj,lehet én nem írtam jól ezt az anyagcsere valamit,de sztem így is tudod mire gondoltam.
415. Pirosalma (válaszként erre: 402. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 09:02

Nyilván kevesebb benne, ha a szénhidrát egy része cukoralkohol (Norbi maltitolt használ)(ez így persze csalóka, mert a cukoralkohol nem szénhidrát).


De igen, az energiatartalmában csekély az eltérés. Én azt venném, amelyikben több túró van.

414. k.tünde78 (válaszként erre: 403. - Klimpírozi)
2008. ápr. 18. 09:01

Engem is falási rohamok kínoznak,kegyetlenül ellenálok.

A telihold hozzám is beragyogott,a szemem + kopogott,lecsaptam 1nagy pohár vizet-s hasam mindjárt teli lett..

413. Pirosalma (válaszként erre: 397. - K.tünde78)
2008. ápr. 18. 09:00

Sziasztok!


Engem minden ilyesmi téma érdekel:-)


Igazából semmi extra nincs: minél természetesebb ételek, relatíve zsírszegényen, sok zöldség, gyümölcs, gabonákból teljes magból készült. De bármit lehet, csak a mértékletességet szigorúbban kell venni, mint egyébként. Lehetőleg este már ne nagyon egyél, persze zöldséget meg efféléket lehert rágcsálni, inni egy pohár tejet stb. És persze mozgás, ha egészségi állapotod engedi.

(Ha az ember elhízott, akkor orvosi kivizsgálás, kontroll és dietetikus felügyelet erősen ajánlott, de inkább kötelező.)


Anyagcsere-átállítás ilyen értelemben nincsen (legalábbis amennyire én meg tudom ítélni).

412. k.tünde78 (válaszként erre: 401. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 08:57

Teljes mértékben igazad van!

Lefutottuk már párszor ezt az eszed vagy nem eszel kört,viszont az örökös vita miatt(képes 1 napig hőbörögni aztán 1 hétig hozzám se szól)el vette a kedvem teljesen.Hiszem,hogy az egészségi állapota egyszer felrázza-s nem lesz akkor még késő,mivel se én se a szülei ,sem a doki nem tudja jobb belátásra bírni.

411. 8857632e0b (válaszként erre: 403. - Klimpírozi)
2008. ápr. 18. 08:49

Nem baj, az úgy is kiváló lesz, a többiek is jól fogynak ezzel a módszerrel. Pami még túrót cottage ch.-t is eszik(Tízóraira és uzsira) sőt sztem egy-egy gyümi fincsi zöldég elrágása is belefér(itt az isteni karalábéra gondolok)

Nah jól van Klimpi, csináld ezt, így legalább biztos nem adad fel, és nem érzded, hogy semmit sem ehetsz:))

Légy ügyike:))

Szorítok:))

410. d8908b786a (válaszként erre: 407. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 18. 08:34
Nekem igen. Lehet másnak nem. Viszont így nehezebben is fogyok. De a hízom az nehezebben is látszik meg. :D Tudod ez az én hülyeségem.
409. 2577cdcc12 (válaszként erre: 405. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 18. 08:33
Nem rád értettem... Egyébként egy ésszerű, normális étkezés sokkal jobb, tehát Te jobban csinálod, mint aki egy rendszer szerint él. Csak vannak, akiknek támpont kell, hogy tudják, mit lehet, és mit nem.És van a másik csoport, aki tudja. Aztán vagy betartja, vagy sem :o)
408. 2577cdcc12 (válaszként erre: 404. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 18. 08:29

Hát cukor nincs benne, viszont kevesebb benne a fehérje, több a szénhidrát, és kevesebb a zsír.

De ez a ketchupra is érvényes 10 dkg-ban 22 g a szénhidrát, míg a simában 24 g. Tehát annak, aki a szénhidrátot is figyeli, annak nem nagy különbség.

407. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 406. - D8908b786a)
2008. ápr. 18. 08:29
Az a baj??? Szerinted ezért hányan adnák oda a fele királyságukat?? :)
406. d8908b786a (válaszként erre: 378. - 8857632e0b)
2008. ápr. 18. 08:28
Pont 20-szal vagyok több a képnél amit beraktam. A baj az, hogy én mindenhová hízom... Tehát rajtam nem látszik meg hogy pontosan hány kiló vagyok. :(
405. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 399. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 08:26
Na, megint sikerült félreérthetően fogalmaznom :o). Nem vagyok Norbi fan! Ráadásul alkalmatlan vagyok arra, hogy bármifajta diétát betartsak :(, vannak alapelvek, amiket betartok - nó cukor, nó fehérliszt - ha mégis, akkor tényleg csak délelőtt. Semmit sem hagyok ki, amit szeretek, de este ha eszem, akkor csak salátát, húst, zöldséget vagy joghurtot. Pont azért nem fogadok meg elveket, mert igen acélos az akaratom, biztos betartanám, de nem érezném jól magam :). Tudom, vicces.....
404. a9e1c02a7b (válaszként erre: 402. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 08:21
De durva, több benne a ch? Még sose néztem meg. Úgy voltam vele, ha 1-es, akkor biztos egyáltalán nem hízlal. De akkor mostmár majd bizalmatlan leszek és jobban megnézem a dolgokat.
403. Klimpírozi (válaszként erre: 375. - 8857632e0b)
2008. ápr. 18. 08:18
Jó regelt, köszönve a kérdést, csak egy szolíd ebéddel tudom csinálni a diétát..vagy nem fitt lelkem, és nem bírja a vasszigort, vagy a telihold várás tesz éhessé:)))
402. 2577cdcc12 (válaszként erre: 400. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 18. 08:17

Hát igen, szerintem is a mérték a leginkább hiányos, a normális, meg ugye mindenkinél más. Sőt ha szeret enni valaki, akkor még meg is győzi magát arról, hogy az nem sok. Egyébként a Norbi túrórúdról csak annyit, hogy én is szoktam venni a férjemnek, és a múltkor kiváncsiságból megnéztem, és a szénhidrát speciel több benne, mint a normál túrórudiban. És igaz, hogy kevesebb benne a kalória, de elhanyagolható mértékben.

Egyébként az én apósom is túlsúlyos, és elmondhatom, hogy fogalma sincs, mi a normális határ. Mikor jön hozzánk, és hoz sütit, akkor ez 2 nagy tálcányi, szerintem olyan 40 darab szokott lenni, és erre vagyunk olyankor négyen. Tehát a mértékről foggalma sincs. És ugye mi történik, ha az ember megveszi...hát persze, hogy megeszi...

401. 2577cdcc12 (válaszként erre: 397. - K.tünde78)
2008. ápr. 18. 08:11
Hát mondjuk akkor nem is akar az "életed értelme" lefogyni... Mondjuk ha az én férjem lenne ekkora, akkor pont nem érdekelne, hogy mit akar enni, ez van, és kész. És tőlem akár üvöltözhetne is, lévén az ő érdekében teszem, és persze a sajátomba, hogy ne maradjak öreg koromra egyedül :o), legyen aki segít majd feltápászkodni, és ne nekem kelljen egy akkor már 150 kilós embert felsegítenem a lépcsőn...
400. a9e1c02a7b (válaszként erre: 390. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 08:08
Tök jól megfogalmaztad a Norbi módszer hiányosságát. Az adagok tényleg nincsenek megadva. És hát az ember meg bír enni pl. 10 db túró rudit is (magamból kiindulva), és hát elvileg lehet is, mert egyes kód. Elvileg abból "bármikor, bármennyit". Igaz, mostanában már kicsit pontosított Norbi, hogy normál határokon belül. De kérdem én: mennyi a normál határ?
399. 2577cdcc12 (válaszként erre: 391. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 18. 08:06
A listája szerint: baromfivirsli, baromfipárizsi. Nem update 1-es virsli, és párizsi. De mondjuk nekem nem célom meggyőzni senkit, se pro, se kontra, főleg ha valaki már Norbival fogyott, azt úgysem lehetne :o). De ettől függetlenül nem árt mindkét könyvet elfogulatlanul elolvasni, és utána mindenkinek saját igénye szerint alkalmazni, vagy sem. Persze Norbi módszere sokkal emberségesebb (könnyebben betartható, több engedmény), ezért nem is csodálom, hogy sokan azt választják :o)
2008. ápr. 18. 07:55

Figyu lányok!

Villers és Pirosalma tényleg nem beszélnek a levegőbe,mert 5 nap reggelre ugyan annyi ment le így,hogy ebéd van,mint mikor Netuddki módszerével szilárd kaja nélkül fogyiztam.Akkor is és most is 2,9 vagyok kevesebb 5.nap reggelre.Szóval merjen mindenki legalább ebédelni.Ja én tizóraira és uzsira p.d. mellé még eszek 1-1 gyümit is.

2008. ápr. 18. 07:40

Jóreggelt és szépnapot minden karcsúsodni vágyó honfitársamnak!


Úgy látom feldobtam a labdát tegnap(norbi vagy szandra?),örülök neki ,hogy sikerült az érdeklődéseket felcsigázni.Hasznos érveléseket,álláspontokat ismertettetek velünk.


Mai kérdésem az lenne,hogy ha az ember nem használja egyik módszert sem,akkór milyen élelmiszerekből készítsen diétás kaját úgy,hogy az egészséges is legyen na + persze ehető.????


Én már sok féle "anyagcsere beállító" stb. diétát kipróbáltam melyek hatásosak a maguk módján,de én túl unalmasnak találom őket.Mikor már 5 napja kell enni a párólt marhahúst(ami só nélkül ugyebár elég sz.r),hánynom kell(és szószerint értsétek).Fogytam velük,de nem igazán tartom öket egészséges diétának,én a földön fetrengtem ,mert az epémet annyira felkavarta,na ezután jött az elfogyasztott marhahusi viszont látása,azóta a szagát sem bírom(ettől függetlenül a családnak elkészítem és még le is nyomok belőle 1kicsit).


Sziszuka,Pamela,Villers!

Köszönöm a tippjeiteket.Egyébként nem én akarom erőltetni a diétát a férjemnél.Ő nyaggat állandóan,hogy főzzek neki fogyisan,mert fogyni akar,de csak mondja,mert enni nem eszik semmiből ami diétás.Egy időbe bevezettem a teljes kiőrlésű lisztet(én imádtam)amire azt mondta,hogy főzhetek így nyugodtan ,de neki csináljak külön a fehérlisztel.Feladtam teljesen,majd elhatározza magát előbb vagy utóbb.

396. Pirosalma (válaszként erre: 393. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 18. 06:00

Szia, Kea!


Ez nem is logikus, mert az első x napban nagyon lecsökkented, aztán a második szakaszban megnöveled. Akkor meg minek.

Egyébként meg ha ilyen kevés a szénhidrát, akkor az említettek miatt hanyagolós a dolog...(Vagy csak nagy odafigyeléssel)


Való igaz, hogy az alacsony szénhidrátbevitelt meg lehet szokni, de annak meg nem kedvez utána a bevitel növelése. Persze ebben elég nagy egyéni különbségek vannak.


"Az első szakasz szigorú, de rövid ideig tartó szakasz, ami alatt viszonylag gyors súlycsökkenésre számíthatsz, ami elsősorban folyadékveszteségre utal. Ez idő alatt próbáljuk meg, a fokozatosság elvét betartva átállítani szervezeted anyagcseréjét, ami a fogyókúrát kedvezően befolyásolja." www.beresalexandra.hu


Az első szakasz egyértelműen alacsonyabb szénhidrátbevitelű a másodiknál. Nincs semmiféle bűvös anyagcsere-átállítás, legalábbis nem olyan értelemben, ahogy a fogyókúrázók használják.

395. Pirosalma (válaszként erre: 391. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 18. 05:51
A jércevirsli viszont szimpatikus nekem.
394. Pirosalma (válaszként erre: 390. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 18. 05:50

Igen, ezek voltak az újítások.


(Azt Norbi is elismeri, hogy az 1-es kód nem feltétlenül jelent egészséges ételt, lásd: az említettek.)

393. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 383. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 23:50

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy azért kell bevezető szakasz, mert így két-három kellemetlen nap után - amikor szinte már elvonási tünetként fáj a kevesebb szénhidrát - már ne is igényeljen és egyre kevesebbel is beérje, immár gond nélkül átvészelve a csökkentést.

Rosszul gondolom? :o)

392. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 381. - 8857632e0b)
2008. ápr. 17. 23:44
Tegnap láttam valahol. Talán az "amikor egy rossz megjegyzés is elég" topicban.
391. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 390. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 17. 23:33

Na, hallo!!! Norbi az update1-es virslire gondol, abban pedig 70% hús van, ha jól emlékszem, de az biztos, hogy magasan a legnagyobb arányban az összes virsli között. A többi virslire tök igaz, amit mondasz.


Mondjuk azt én sem értem, hogy mitől update 1 a Norbi puffasztott rizs és búza?!. Nekem egyébként könnyebb - a laikus hozzáállásommal a Norbi módszer, mint a Szandráé. A súlykontroll viszont kísértetiesen emlékeztet engem a South Beach diétára. Épp a múltkor láttam, kiadták már magyarul is, de a könyv olyan kis vékonyka az eredetihez képest......


Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy minél kevesebb szénhidrát van egy dologban, annál kevesebbet eszem belőle, pl. egy friss illatos meleg kenyeret simán be tudok nyomni, de virsliből négy darab teljesen elég és még kenyeret sem eszem mellé.

390. 2577cdcc12 (válaszként erre: 388. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 23:02
Már bocs, de nagyon sok a különbség. Vannak kedvenceim a Norbiban, amitől teljesen kiakadok. Az egyik a virsli, 1-es kód, bármikor bármennyit. Miből is áll? Állati zsíradék, bőr, adalékanyagok, és még egy csomó szar, viszont ha szerencséd van, van benne nyomokban hús. Alexandra legalább csak 2-t enged 1 adagba. De mondhatnám a puffasztott búzát is. Persze hogy egy szeletben csak kb 30 kalória van, ez meg ugye nem oszt, nem szoroz, de mikor valaki azt mondja, hogy az update szerint azt bármikor bármennyit, és napközben elrágcsált 2 csomaggal (ami ugye kb 700 kalória), és mindez csak úgy, mint étkezések közti nasit, hisz lehet, hát ilyenkor kiakadok. És már megint ott vagyok, hogy ha nincs valami támpont a mennyiségekben, akkor az nagyon nem jó. Persze nem azt mondom, hogy valaki egy digitális mérleggel rohangáljon, de legalább nagyjából.
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook