Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgetés, ismerkedés fórum

Beszélgetés, ismerkedés (beszélgetős fórum)


2008. máj. 27. 14:53
!
2008. máj. 27. 14:13
nem kell vele foglalkozni,írtam neki a cikk kapcsán,mert én nem tűröm az ilyet nagyon.Én is hasonlóan vagyok a szoptatással,és rossz hallani,hogy másból ömlik a tej..de elfogadom,mert nem lehet tökéletes minden,és ettől nem leszünk rosszabb anyák.nem ezen múlik,azt tudnod kell!!!nekem is kevés,és megkínlódok érte mindig..de ez van.először elbőgtem magam,hogy miért nincs tejem,és miért ilyen kevés..de az biztos,hogy a gyermek életminősége nem a tápszeres vagy anyatejes etetésen múlik!!!ha felneveljük rendesen,és megadunk neki mindent,amire szüksége van,főleg szeretetet,akkor vagyunk jó anyák!!Megértelek,amit írtál,és kicsit azt a csajt is,csak előbb gondolkodjon kicsit,mielőtt ír valamit!pussz
2008. máj. 27. 14:07

Én írtam myly-nak privit. Azért oda, mert nam a cikkhez tartozott volna közvetlenül. Úgy láttam, sajnálja, amit írt és tényleg irígységből tette. Én leírtam neki, hogy egy kicsit megértem, én a szoptatással vagyok így. Egyszer sem szoptattam Lucát, nekem nem adatott meg. De ha valaki ezerrel nyomja, hogy szoptatni kell, és rossz, aki nem teszi, arra ugrok. És ez is irígység, sajna rájöttem.

De az érdekes, hogy semmit nem lehet erről a mylyról megtudni, még az üzenetét sem írta alá.

2008. máj. 27. 13:55

sziasztok!!igen,köszönöm a mellémállást!!!sajnos vannak ilyen emberek,de ez már az ő szegénységi bizonyítványa,hogy nem tud kultúráltan hozzászólni..el is küldhetném éppen a melegebb vidékekre,de ennél azért normálisabbnak tartom magam,mintsem lealacsonyodjak az ő megnyilvánulási szintjére.

az ilyen anya részben a gyermekét hibáztatja a rossz élményért..de annyira nem lehetett neki halál-közeli,mert még kettőt bevállalt.erről ennyit.lehet,hogy nem olyan klassz,és kitartó,mint mi!!!:-))

Tényleg kedvesek vagytok,és köszönöm a szép véleményeket!ebből is látszik,és örülök is,hogy ilyen jó bagázsba kerültem!pusssz!

2008. máj. 27. 13:42
Vera!hajrá!nem hagyni magunkat!
2008. máj. 27. 13:41
Zsu!Látod milyen jó fej csajok vagyunk,majdnem virtuálisan lebírkoztuk miattad a hozzádszóló csajt.Te érted mindent megteszünk ,mert mi már csak ilyenek vagyunk!:))))
182. 7a319416e1 (válaszként erre: 181. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 27. 13:31
Elolvastam!Észbe kapott!Nagyon helyes!Láttam volt egy kis mentegetőzés is,nem baj,legközelebb talán máshogy fogalmaz,és elkerüli a problémákat.Juhhhéééééé
181. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 180. - 7a319416e1)
2008. máj. 27. 12:54
Már reagált is a névtelen, sehonnanjött "myly", érdekes, egyből értette, hogy neki szólt az üzenet! :))
180. 7a319416e1 (válaszként erre: 179. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 27. 12:37
ugye hogy nem volt piskóta az a hozzászólás?Neked se tetszett!Hát vannak ilyenek sebaj,mi legalább értelmes emberek vagyunk!:))))Melletted vagyunk Zsuuuuu!!!!
179. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 173. - 486341e386)
2008. máj. 27. 12:27
Én is írtam! Puszi!
178. 7a319416e1 (válaszként erre: 173. - 486341e386)
2008. máj. 27. 11:19
Drága Zsu!elolvastam amit a szülésről írtál,és látom egyből rámozdult egy két anyuka aki nehezebben szült.Az egyik,kritikán aluli módon válaszolt,nem tetszett!Szerintem tiszteletben lehet tartani a másik véleményét ,és normálisan is lehet reagálni dolgokra,még ha nem is értünk vele egyet.Minden ember más,és ez természetes,azért kultúráltan lehet visszaszólni a másiknak.Írtam hozzászólásta cikkedhez.Puszillak
177. 7a319416e1 (válaszként erre: 176. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 27. 11:13
de jó hogy Te is így gondolkozol a mosogatógépről!Egyszer csak megérkezik az a klímás bácsi biztos most sokan akarnak gyorsan a kánikula előtt.Puszi
2008. máj. 27. 10:58

Helló Lányok!

Én nem láttam bébiételben céklásat, vagy nem jól néztem. Mondjuk csak Kecskemétit szoktam venni, meg esetleg Univert, de az nem olyan jó. Én imádom a céklát, Anya szokott fincsi céklafőzit hozni. Meg kaja mellé is szertetem. A zöldségesnél, ahova én járok, nem lehet céklát kapni, és én a piacra csak akkor megyek, ha muszáj. Majd lehet, hozatok valakivel, aki szokott menni. Szívesen kipróbálnám Lucának. Ma salátát kap krumplival, először. Remélem, bejön.

Én a főzit a főzővizével higítom, vagy ha mind elfőtte, forralt vízzel, esetleg tápszerrel, ha maradt reggelről. Vagy persze anyatejjel is lehet.

Én megmondom őszintén, nem szoktam vele foglalkozni, hogy az étel bio vagy nem. Persze odafigyelek, hogy egészséges ételeket együnk, meg persze Luca, de ki tudja, hogy egyébként miket eszünk meg! Nekem Zepterem van, abban szuper főzni, a benne főzött ételek finomabbak (talán), én nagyon szeretem.

Mosogatógépet szeretnék ugyan, de biztos nem lesz, 2 éve újítottuk fel a konyhát, akkor nem tettünk, és amíg itt lakunk, nem is lesz. Én is úgy gondoltam, Edina, mint te, azt hittem, csak időkímélő dolog, annyira nincs rá szükségem. Aha... Amíg közelről nem láttam edényeket, poharakat, jenaikat, amik azzal lettek elmosogatva! Ég és Föld! Nem lehet olyan alaposan mosogatni, annyiszor vizet cserélni, olyan hőfokon dolgozni, ahogy a gép csinálja. Pedig szerintem én szépen mosogatok, és próbálok takarékosan. Szerintem szuper dolog, ma már nem is akkora luxus, bár nagyon drága. Ha másik lakásba költözünk, oda mindenképpen szeretnék.


Tegnap csak vártuk a klímás pasast, de nem jött...

2008. máj. 27. 10:24

Sziasztok!

Ezek szerint ami BIO, lehet, hogy nem is bio.

A céklát én kis szeretem.

Az ízlésem nekem is változott.

2008. máj. 27. 09:06
Puszi mindenkinek!a párom most vett részt egy HACCP oktatáson,ami a vendéglátósoknak kötelező.Itt a hölgy elmondta hogy azok a termő területek számítanak bio zöldség termelő kerteknek,ahol 5 évig,vegyszermentesen gondozzák a földet,növényeket.És még további 3 év mire teljesen vegyszermentes bio lesz.Ezek tudatában,szerintetek,van olyan gazdálkodó aki ezt be is tartja?Úgy legyen!Zsu szerintem nagyon finom a cékla,nem tudom mi bajod van vele,ha jól van elkészítve isteni,és nagyon sok a vitamin tartalma,a gyerekek is szeretik mert édeskés az íze.Mindenkinek vannak olyan ételek a listáján amit nem szeret vagy meg se hajlandó kóstolni,pedig ha vmi jól van elkészítve,ízletesen szerintem változhat a véleménye.Én is pl a sóskát nem bírtam,gyerekkoromban rossz élmény fűződött hozzá,és mióta megfőzte nekem a párom,hogy így kóstoljam,azóta imádom.Szerintem a korral is jár az ízlés változás,mert mikor 20 körül voltam,nem bírtam az érdekes fűszereket,olivaolajat,olivabogyót,és mást.De mostmár rajongok ezekért az ízekért.Mi a véleményetek?És ha vmit Te nem kedvelsz viszont a család többi tagja igen,akkor megfőzöd nekik?Ki mit nem szeret enni?
2008. máj. 27. 08:39

Sziasztok!

megjelent a cikkem,ha gondoljátok,és érdeklődést éreztek irányában,olvassátok el..

A vegyszeres zöldségek,gyümölcsök..Nos.a gombaölő-szerek közt van olyan,amit simán csak lemosással nem lehet eltávolítani,egyébként a legtöbb permetezőanyag lemosható,hatásuk azáltal csökkenthető.a legjobb a zöldséges dolog,mivel azt ugye főzni is lehet.A biocuccok ugye biztos kilétűek,de drágák. a hipp-bébiételek szintén biotermékek,de azok is drágák..marad az alapos leöblítés,és amit csak tudtok,meg kell hámozni!!azért a vastagabb héjú gyümölcsökön,mint pl. a banán nem igen megy át a méreganyag.

kíváncsi leszek,Laura hogy fog majd viszonyulni a főzikhez,stb.

Céklás??szegény gyerekek!!:-)hú,de utáltam..

Sok sikert a hozzátápláláshoz,csajok!!

172. 7a319416e1 (válaszként erre: 170. - Csibebaba07)
2008. máj. 26. 13:29
Helló!talán mintha a kecskeméti bébiételben létezne,céklás,de már nem emlékszem rá,én vettem nyersen és megfőztem neki.Márpedig a bio élelmiszer nagyon drága,és bizonyos piacokon lehet csak kapni,tehát nem érdemes azzal foglalkozni.A hipp termékek azok bio ételek,kezdetben adtam a gyereknek,de az is vmi 500ft körül mozog darabja.Most már egyre jobban mindent ehet majd,addigra már pont itt lesznek a finom friss kerti zöldségek,piacon vagy közértben veszed ugyanaz.Én forralt vízzel vagy a tápszerrel hígítottam ha túl sűrű lett a főzelék,úgy tökéletes!Yoghurtot adtál már neki?Tejpépet?Puszi
171. 7a319416e1 (válaszként erre: 169. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 26. 12:47
Lehet kapni céklát,biztos nem idei,de az álalában van,ugyanúgy vermelik el mint a burgonyát,répát.Zöldségesnél kell hogy legyen.Ugyanúgy lehet elkészíteni mint más zöldségeket,édeskés íze miatt az enyém nagyon ette.Én a most kissebbnek 14 hónapos kora óta forralt tehéntejet adok.Egy éves kora felett nyugodtan lehet adni,akkor már csak naponta kétszer kap.Ezzel kapcsolatban nagyon sokan mást mondanak,olyat is hallottam hogy még 3 évesen is azt adott vki a gyereknek.A tehéntej természetes,az immunrendszerének úgyis erősödnie kell,pasztőrizálják,nincs benne tartósítószer,akkor mi baja lehet tőle.Ki kell próbálni,aztán ha kiütés jelentkezik vagy bármi,még mindig lehet folytatni a tápszert.Nekünk nincs mosogatógépünk,én gyorsabban elmosogatok:)))A mosogatógép használat előtt ugyanúgy át kell öblíteni az edényeket kézzel.Legalábbis én nem tenném be zsírosan az biztos.Akkor már csak egy mozdulat.Ti szeretnéteK?
2008. máj. 26. 12:11

Sziasztok!

Én most kezdtem el a hozzátáplálást. Eddig krumplit, répát, almát és sütőtököt próbáltunk csak. Ti honnan szerzitek be a friss zöldségeket? Nekem nagy nehézséget jelent, mivel azt mondták csak szabadföldit szabad adni, de ugye az még nem igazán van, az egyébként kapható dolgokat meg ki tudja milyen vegyszerrel kezelik, hogy még mindig ilyen szépek! Ti mit gondoltok erről?


Edina! Létezik céklás bébikaja?

Mi általában 2 napra főzünk.


Zsu! én nem adattam be, pedig szerettem volna...


Vera! Nekünk van mosogatógépünk. Szeretnétek venni?

Te mivel teszed hígabbá a főzeléket? Csináltam répát krumplival, de nagyon sűrű lett, adnom kellett hozzá vizet.

169. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 168. - 7a319416e1)
2008. máj. 26. 11:36

A klímával kapcsolatban igazad van, majd meggondljuk. Meg persze megvárjuk, mit mond ma a pasas.


Céklát még nem adtam, frisset nem lehet kapni most, így el is vetettem. Tököt meg még nem ehet. Azt hiszem, az csak 8 hónapos kor fölött adható. Nem mintha mindent betartanék, de azt még nem mernék adni. Te mikor adtál tejet a tieidnak?


Neked van mosogatógéped?

168. 7a319416e1 (válaszként erre: 167. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 26. 11:21
Helló,azért gondoljátok meg,végül is később is beszereltethetitek.Az a jó amelyikkel még fűteni is lehet,mert vannak olyan időszakok a lakásban viszont amikor majdmeg lehet fagyni.Más.Céklafőzeléket adtál már a picinek?Az is nagyon finom,és egészséges.A tök is nagyon jó,de szörnyű milyen ára van most frissen.Mirelitben pedig sehol nem lehet kapni.Legalábbis itt nem.Puszi
2008. máj. 26. 10:19

Sziasztok! Én is üdvözöllek a csapatban j357! A nevedet megtudhatjuk?

Én nem főzök minden nap, csak Lucának készítem el a kis ebédet. Végül is az is főzés! Répa, krumpli, én az almát is párolom, utána turmixolom, mert úgy vettem észre, fájt a hasa tőle. Furcsa, hogy pont az almától, de valóban mintha görcsölt volna még az almalé után is, amit én készítettem. Amióta párolom, nincs ilyen. Én szoktam venni bébiételt, sütőtököt, mert azt én nem csinálok, meg zöldborsót, mert az is túl komplikált lenne passzírozgatni, mivel a héját nem eheti. Ja, és a paradicsomos burgonyát is veszem, mert nem tudok finom paripürét főzni. Talán lustaság, de szerintem ez így jó. Főleg az elején, amikor csak 1 félét evett , elég volt egy üveges sütőtök 3 evésre. A répát persze megcsinálom, most a salátát akarom hozzá kipróbálni. Meg a brokkolit. Vettem 5 hónapos kortól bébiételt, azok már húsosak, azt is először kipróbáljuk, melyik jön be, és majd olyat készítek. Bébiitalt is szoktam venni, bár Luca a vizet isza legszívesebben!


A férjem bent eszik a munkahelyén, kötelező. Mára hagytam tegnapról magamnak ebédet, holnap jön Anya, ígért valamit, aztán meglátjuk. Azért 2 naponta főzök magamnak, kb. Meg persze hétvégén.

A hétvége: semmi extra nem volt. Uncsi műsor a téren, meg persze nagy gyerekeknek való. Én tegnap ultrahangon voltam, az volt a legnagyobb program. :)

Kíváncsi vagyok, tényleg jön-e a hőség. Edina, ma jön egy klímás szakember, ajánlatot tesz. De egyre biztosabb vagyok benne, hogy mégsem veszünk. :(

166. 7a319416e1 (válaszként erre: 165. - J357)
2008. máj. 26. 09:44
Szia!Üdvözöllek a csapatunkban,jó helyen jársz!Mennyi idős a babád,hogy hívják?Jó is a sali,mostmár egyre olcsóbbak lesznek a hozzávalók,és lehet jó sokat enni!De azért a kicsinek még ne azt adj!:)Adsz a picinek bébiételeket is ,vagy szívesen főzöl neki is?Puszi
165. j357
2008. máj. 26. 08:32
Sziasztok én naponta főzők, a babának külön egy kis krumplit meg sárgarépát. De ha valóban kánikula lesz a héten, lehet átállok a salátákra...
2008. máj. 26. 08:28
Jó reggelt lányok mindenkinek!Remélem ez a hetünk vidám,és napsütéses lesz.Nagyon azt mondják,hogy százágra fog sütni a nap.Ti hogy oldjátok meg a főzést?Mindennap csináltok ebédet,vagy csak ha jut rá idő?Én minden nap főzök vmit,főleg olyat amit a kicsi is meg tud enni.Sok főzeléket,nem túl fűszereset.Milyen volt a hétvégétek?puszi
2008. máj. 25. 18:12

Sziasztok!

hát megint elszaladt ez a hétvége...szörnyű...repül az idő,ez biztos.Lau is már sokat mosolyog,teli szájjal nevet ránk..nagyon édes!A szülés már messzinek tűnik!

Ajacska,gratulálok a cikkedhez!

puszi mindenkinek!mit csináltok holnap?

ja!azt hiszem beadatom majd a rota-vírus elleni védelmet a kislánykának,én is átestem rajta felnőttként,kórházi dolgozóként,és borzasztó volt...Ti beadadtátok?

162. 7a319416e1 (válaszként erre: 161. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 25. 14:23
Szia,elolvastam a cikkedet.Ez tényleg sikertörténet,és nagyon sajnálom hogy ilyen nehézségeken kellett keresztül menned!Azért kíváncsi lettem volna a nőgyógyász arcára mikor megmondtad neki a hírt,hisz az ő nemtörődömsége miatt kerültél később sebészkés alá.Azóta másik orvoshoz jársz,nem hozzá ugye?Legalábbis a bizalom nagyon fontos,ez a doki nem érdemli meg.Gratulálok ,hogy volt erőd végigcsinálni,és a párod is megérdemli az elismerést hogy melletted állt végig.Ebből is látszik mennyire szeret téged.Az ajándékot Ő is megkapta érte,hiszen van egy nagyon kis édes babátok!Most már semmi baj nem lehet!A továbbiakban is sok-sok sikert!puszi:Edina
2008. máj. 25. 12:05
Hali Lányok! Végre megjelent a cikkem Sikertörténetem címmel! Ha gondoljátok, olvassátok el! Puszi Vera
2008. máj. 23. 21:50

Sziasztok!

Én csak kapkodom a fejem, Lucó is most született, és lassan 5 hónapos lesz, hihetetlen!

Én is a Niveára gondoltam, azok általában jók. Szerintem a hétvégén veszek is. Megint jö a nagy meleg, állítólag. Hétfőn jön hozzánk egy pasi, klímát ajánl, de először megnézi, milyen is kellene egy ilyen lakásba. Hogy miből vennénk meg, nem tudom. :(

Mi csak lemegyünk itt a lakótelepi művházhoz, ott lesz valami gyerekbuli, de csak elsétálunk arra.


Mindenkinek szép hétvégét, élvezzétek ki a családdal töltött időt! Puszika Vera

159. csibebaba07 (válaszként erre: 156. - 486341e386)
2008. máj. 23. 21:42

Igen, nagyon gyorsan eltelt ez a fél év.

Hátáról a hasára fordul, meg néha vissza is. A kedvencem az, mikor bekapja a lábujjait. Nagyon szeret csücsülni, persze még fogni kell. A legújabb, hogy csapkodja a fürdővizet, ezt nagyon élvezi. Sokat mosolyog és nevet, sikongat, gőgicsél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook