Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgetés, ismerkedés fórum

Beszélgetés, ismerkedés (beszélgetős fórum)


2008. máj. 11. 09:39

Sziasztok!


Dobogókő szép hely!!nálunk itt csak a Duna-part szép..ott legalább van némi friss levegő..mivel a gumigyár,és a vasmű,na,meg a papírgyár nem sok tiszta levegőt hagy nekünk...klassz..hát akkor tényleg sovány vagy,basszus!én is ilyen magas vagyok pont(hacsak össze nem mentem).

Én lovagolok már 15 éve,és ez hiányzik most borzasztóan..az életem egy nagy részét kitevő élmény,vágy,szabadság...bár most csak úgy jutok el,ha a kis prüntyi is jön velem..indenkinek kellemes időtöltést,és szép perceket kívánok így az ünnepre!pussz

97. 486341e386 (válaszként erre: 93. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 11. 09:34
Boldog születésnapot!!Szép szám!:-)
2008. máj. 11. 08:40
Köszönöm, lányok, aranyosak vagytok! Puszi!
95. csibebaba07 (válaszként erre: 93. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 11. 08:28
Nagyon sok boldog szülinapot! :)
94. 7a319416e1 (válaszként erre: 93. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 10. 22:55
Boldog Szülinapot!ez egy tök jó kerek évszám,remélem finom sütik lesznek,és jól megünneplitek!Puszi
2008. máj. 10. 22:38

168 cm vagyok, és most borzasztó sovány. Minden ruhám nagy rám, már nem tudok mit felvenni. Ha nem lennék ilyen gyenge, biztos nem zavarna, de így most nagyon szeretnék hízni. Én a szénhidráttól nem hízom, annyi csokit, édességet eszem, mint ti együtt. :) Egy ültő helyemben megeszek 1 tábla csokit! Imádok mindenféle édességet!


Edina, irigyellek! Dobogókő! Imádom!! Szeretem a hegyeket, nagyon hiányoznak, régen többször voltunk. Ezért is szeretnék Pesten lakni, közel a Pilis, Csobánkán nyaraltunk gyerekkoromben sokat.


Mi sehova nem megyünk, egyszerűen csak élvezzük, hogy a férjem nem dolgozik, csak szerdán!! meg: Titok! Holnap leszek 30 éves!!! Psszt!!

92. 7a319416e1 (válaszként erre: 90. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 10. 20:51
Helló!az a súly tényleg nem sok,de biztos ilyen alkat vagy.Szerintem nem kell erőltetni,annyit ehetsz ,és azt ami jól esik,ez nagyon szerencsés.Talán egy kicsit több szénhidráttal azért próbálkozhatsz.Mi szombaton Dobogókőre ugrottunk át,sétáltunk ott egyet a jó friss levegőn,aztán hazamentünk pihizni.Holnap vasárnap,megyünk egy ismerős családdal a közeli duna partra,szalonnát akarnak sütniiii!Jajajaj,azt hiszem én nem azt eszek vmi kímélőbbet kell kitalálnom.Hétfőn itthon leszek a gyerekekkel mert a párom dolgozik,talán egy játszótér,séta.Ki mit csinált,és hova ment?Írjatok!puszi mindenkinek
2008. máj. 10. 17:37

hello!


hát..próbáltál már jól bevacsorázni?csokit enni?az segíthet!:-)

én csinálom a szokásosat..takarítás,ebellátás,pakolászás,babázás,tejcsifejés,sok séta,stb..

akkor szerencsés alkat vagy,hogy vékony vagy!sokan szeretnének hasonló súlyúak lenni.Hány centi vagy?

90. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 88. - 7a319416e1)
2008. máj. 10. 08:20

Én most pont hízni akarok! Kb. 53 kg a versenysúlyom, 51-gyel lettem terhes. Nem voltam 59 a kórházban szülés előtt, és mire hazaértünk, még 50 sem voltam. Most sem lehetek több, nincs itthon mérleg. Valami hízókúra kellene, mert nagyon le vagyok gatyásodva. Meg gyenge vagyok, mindenféle egyensúly problémáim vannak, de talán ezt már írtam. Valaki küldhet nekem pár kilót!


Mit cináltok a hosszú hétvégén? íMi semmit, holnaptól itthon lesz a férjem! Meg jön a nyár!!!

2008. máj. 9. 09:18

sziasztok!


háát igen,kényes,és izgi téma..én nagyon sportos voltam mindig..aktívkodtam:-)nem bírtam már ezt a nemmozgós életmódot.de nincs semmi gáz,jól megy.pár kiló maradt rajtam,most nem mértem magam.hát a fürdőruciba ha jól mutatsz,akkor tényleg ügyes vagy!Sok sikert neked is,és mindenkinek,meg magamnak is...hehe

2008. máj. 9. 08:31
Sziasztok?tegnap elkeztdtem egy edzés programot Rékával dvd-n,és annyira kemény,és annyira izomlázam van,alig bírok menni.Azt az 5 kg súlyfeleslegemet muszály ledolgozni.A fürdőruhám a legnagyobb kihívás.Rajtatok mennyi a plussz?Visszanyertétek szülés után a régi súlyt?az nagyon szerencsés aki igen!Zsu azért még te ne tornázz,ráérsz vele!Ja és mennyit sikerült összeszedni a terhesség alatt neketek?Izgalmas téma!puszi
2008. máj. 8. 14:31

Igen,szép idő van.Még esőt is mondtak,de nem látom sehol..nem baj!sétáltunk mi is.kutyás-babás séta volt.

Hát egynémelyik árus a napi gyér forgalmat így próbálja behozni,hogy kissé eltúlzott végösszeget kér...röhejes,még jó,hogy figyeltél!!Már vásárolni sem lehet lazán,hanem rajta kell lenni a szeren erősen!Nálunk intersar,és spar van,ott egész szépek a zöldségek,viszont az egész kóceráj drága..

Van egy zöldségbolt,gyönyörű árujuk van,fris,és nem drága.Ott szeretek vásárolni a leginkább.A piacon meg feldöntik egymást,úgy tolakodik a népség..már tömegiszonyom van,és inkább kihagyom..

86. 486341e386 (válaszként erre: 84. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 8. 14:26

hello!


a trauomatológián dolgoztam,utána a kulcsi klinikán.Gyakorlatilag amíg tanuló voltam,minden osztályon kikötöttem.vizsga után kerültem a balesetire,és nagyon szerettem,meg a nőgyógyászatot is.

Én hajnali háromkor kezdtem érezni valamit,fájdogálást..reggel eltávozott a nyákdugó,főzés közben-ekkor kb.9 óra volt-már le kellett ülnöm öt,néha hárompercenként,a fájásoknál..erős volt..fél 11-kor mentem be,kb.fél kettőkor a doktorom burkot repesztett,és 16:45-kor kibújt közénk a szépségem!

Nem lehet fürdeni,mert baktériumok ürülnek még ki ilyenkor,és akár a mellet is megfertőzhetik.hat hét után elvileg regenerálódnak a szervek,méh,nyakcsatorna,és mehet a fürdés..már váromű!:-)

2008. máj. 8. 12:35
Sziasztok!látszik hogy jó idő van,nem sokat írunk,mindenki megy amerre lát ebben a gyönyörű napsütésben.Én ma a piacon voltam,gyerekek!hát ott aztán vannak szemtelen árusok.Én nem tudom mi van rám írva de,ha nem figyeltem volna oda simán levesznek.Két kis karalábé 400 ért egy kicsit durva nem?Több mindent egy pultnál meg nem szabad vásárolni mert még a dátumot is beleszámolják,de ez most komoly.Azért megy ki az ember vásárolni hogy olcsóbban megkapja,és tuti friss minden.Hát frissnek tűnik minden az biztos.erről ennyit.Ti hol szoktatok vásárolni?Hova jártok szívesen?
84. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 83. - 486341e386)
2008. máj. 8. 08:48

Miért nem fürödhetsz kádban még?


Az én anyukám gyermekápolónő, a szülészeten is dolgozott csecsemő sővérként. Az ő tanácsait fogadtam meg, és nagyon bejött! Nyugodtság, odafigyelés, jó légzéstechnika. Du. 1-kor még csak a gép mutatott fájást, én nem éreztem. 3/4 3-kor burokrepesztés, akkor éreztem az elsőt. 17.15-kor sírt Luca. Persze ehhez kellett az, hogy minden a legnagyobb rendben menjen. A nőgyógyász is azt mondta, úgy látja, nagyon könnyű szülésem lesz! És igaza lett!

Zsu, milyen osztályon vagy ápolónő?

2008. máj. 7. 16:03

hello!

ma kissé húzós napom van..de mikor nem?igen,ápolónő vagyok.Szépen telnek a napjaim,és roppant gyorsan..de mindig van valami hülyeség,amit intézni kell..már fárasztó.Én is szülnék ismét,csak még kissé rendbe kell jönnöm.Egyébként az a legrosszabb,ogy még nem nem vehetek egy igazán jó kádfürdőt!!ez nagyon hiányzik!

Ti jártatok szülésfelkészítőre,vagy valamire?én nem,de szerintem nem ezen múlik egy szülés sikeressége..olvastam szülés előtt érdekes dolgokat,és megfogadtam.Így "simábban" mentek a dolgok.

2008. máj. 6. 22:01

Bocsi, lemaradtam. Nőgyógyásznál voltam...

Zsu, nekem pénteken lesz 4 hónapos a kislányom. Neked is szépen telnek a napjaid otthon?


Az én szülésem gyönyörű volt, jól fel voltam készítve, minden csodálatos volt. Akármikor újra szülnék, mindenkinek ilyet kívánok.


A férjem sokat jár autóval, szinte munkaeszköz. Itt kicsik a távolságok, de a benzin piszok drága. Sajna nem levegővel megy az autó.


Én éjjel kb. kétszer kelek Lucához, a cumit rakom vissza. Reggel 9-ig alszik, abszolút nem eszik éjjel, ez így van 2 hónapos kora óta. Nem tudom, aludna-e egyáltalán, ha nem adnám a cumit. De csak alváshoz kell.


Holnap többször próbálok jelentkezni, meg bővebben írok. Jó pihenést puszi Vera

81. csibebaba07 (válaszként erre: 78. - 486341e386)
2008. máj. 6. 21:39
Ezek szerint az egészségügyben dolgozol?
2008. máj. 6. 20:53
én is érzéstelenítés nélkül szültem,szerencsére magas a fájdalomküszöböm..de ez a fájdalom hatalmas,és nem kontrollálható..de utána csodálatos ahogy az emberre teszik,és másképp válunk eggyé...
2008. máj. 6. 20:47
a tankolásról:ez van sajnos,amíg kocsival jár az ember!!lassan a benzínkútnak,és a szervíznek utaltatom a fizetésem..klassz.luxus ma már autókázni,ez az igazság!!
2008. máj. 6. 20:44
Laura nyugodtnak mondható,éjszaka egyszer,hajnalban is egyszer ébred csak meg.nekem nagyon szép szülésem volt,a legjobb orvossal,és szülésznővel,akikkel együtt is dolgoztam!:-)minden ment a maga rendje módja szerint,nem panaszkodhatom.kis komplikáció volt,ahogy kicsússzant a babóca,végigszántotta a könyökével a hüvelyfalat,és varrni kellett..ez fájt nagyon.szép emlék volt az egész,tényleg!!2950-el,és 50 cm-rel született...
77. 7a319416e1 (válaszként erre: 75. - Csibebaba07)
2008. máj. 6. 15:51
Iszonyatosan fájt minden mozdulat,a kicsit párnára tettem úgy etettem,nehogy a hasamhoz érjen.sokszor zokogtam a fájdalomtól és algopirint szedtem sokszor annyira nem volt jó.Nem az érzéstelenítéstől lettem rosszul hanem éreztem hogy leesik a vércukrom,és fulladtam,hányingerem volt.Kaptam vmi nyugtatót az infúzióba közben mert szerintem el is ájultam,legalább is nem emlékszem a végére.Elég nyomasztó volt hogy kotorásznak a hasamban,a császár elég komoly műtét állítólag.És a hangok,közben hallottam mit csinálnak,áh nem volt élmény.
76. csibebaba07 (válaszként erre: 73. - 7a319416e1)
2008. máj. 6. 15:40
Én soha nem hagytam sírni,de más is tanácsolta.Valahogy nem bírtam ki...a szívem majd megszakadt érte.Azt már elértem,hogy tudja mikor van éjszaka és hogy aludni kell.Szerintem csak nem bírja ki kaja nélkül,mert Ő csak anyatejet eszik.Amikor még nem jött a fogacskája egyszer kelt fel 2 óra körül.Szerintem az nem olyan fárasztó.Most a fájdalom miatt sír fel éjszaka,van hogy játék és cicizés közben is.
75. csibebaba07 (válaszként erre: 71. - 7a319416e1)
2008. máj. 6. 15:20

Én csütörtökön délután mentem el az orvosomhoz a kötelező vizsgálatra.Akkor közölte,hogy nem tágultam semmit és a baba feje sincs a helyén,szóval nem fogok a kiírt időre megszülni és hétfőn be kell feküdnöm,vagy 2 naponta át kell járnom a kórházba, ami a mellettünk lévő városban van.Nagyon szomorú lettem,de aztán éjjel 11-kor elkezdett folyni a magzatvíz.5-körül bementünk a kórházba.Sajnos nem voltak rendes fájásaim,ezért adtak infúziót.Ott is elkeserítettek,hogy majd csak valamikor este fogok szűlni.A páromat el is küldték 2 óra körül ebédelni,én meg egyedül maradtam.Sokan szültünk aznap és a szülésznő meg egyedül volt és járkált közöttünk.Nagyon megijedtem amikor éreztem a tolófájásokat és mivel mozdulni nem tudtam kiabáltam a szülésznőnek,aki a mellettem lévő kismamánál volt.Kb fél óra múlva magamhoz ölelhettem a csodát,aki eddig a pocakomban volt.Ezután elaltattak,mert a méhlepényem nem vált le,de még előtte felhívtam a párom,hogy megszületett a babánk.Az altatás miatt csak másnap reggel láthattam újra Zsókát.Hétfőn már jöhettünk is haza.

Pedig annyira dícsérik az epidurális érzéstelenítést...!Én fájdalomcsillapítás nélkül szültem.

Az érzéstelenítés miatt lettél rosszul?

A császár után nem fáj a baba emelgetése?

74. 7a319416e1 (válaszként erre: 72. - Csibebaba07)
2008. máj. 6. 15:10
Mi kocsival mindenhova,mert nem tömegközlekedünk,sokkal drágább,ha jegyet veszünk.De minden közel van a suli,a közért,én oda gyalog járok.a párom meg hát robogóval megy fél óra alatt ott van,nem kell várni semmire és heti ezer neki a tankolás,így megéri dolgozni járni.
73. 7a319416e1 (válaszként erre: 70. - Csibebaba07)
2008. máj. 6. 15:05
nekem 3 hónapos kora óta végig alussza az éjszakát.a párom nem engedte ha sírt a pici hogy felvegyem.néha én is sírva fakadtam ezért,de úgy látszik megérte,mert nincs gondom vele azóta.és úgy is szoktattam hogy csak éjszakára raktam aludni a kiságyába,nappal a nappaliban velem volt,ott szunyókált el többször is.Próbáld meg hogy nem szólsz hozzá,és nagyon gyorsan ott hagyod ,nem veszed fel ha sír,csak amikor már nagyon muszály.Szépen lassan megszokja hogy-az éjszaka alvásra való.és nem fog próbálkozni.
72. csibebaba07 (válaszként erre: 69. - 7a319416e1)
2008. máj. 6. 15:02
Mi is keveset használjuk az autót,rossz idő esetén és vásárláshoz vesszük elő,vagy ha hármasban megyünk valakihez. Bár mi kisvárosban lakunk és a város legmesszebbre lévő pontja is kb fél óra biciklivel.Sajnos Zsóka még nem tud ülni,ezért marad a babakocsi és az autó,de a párom nem szeret sétálni,én bárhová elmegyek gyalog.Ti hogyan közlekedtek?
71. 7a319416e1 (válaszként erre: 68. - Csibebaba07)
2008. máj. 6. 14:58
Na én pont itt vagyok,válaszolok is .Mind a két lányommal császár.az elsőnél mert rácsavarodott a köldökzsinór,altattak és úgy.A második már programozott volt,beindították,epidurális érzéstelenítés,ami körülbelül 15 ödjére találta el a gerincemben azt az ideget a doki,és végig fenn voltam de kétszer rosszul lettem a műtét közben.Szóval szörnyű volt.És a fájdalom utána hát...még most is érzékeny a helye.de a vágás nagyon szép lett,alig látszik pedig kétszer is ugyanott,lehet azért mert ugyanaz a doki csinálta.Remélem másnak nem voltak rossz élményei.
70. csibebaba07 (válaszként erre: 67. - 7a319416e1)
2008. máj. 6. 14:54

Szia!

Igen nyűgös,de az elsőnél sokkal rosszabb volt,akkor 1-2 óránként kelt,most 2-3X egy éjszaka.

2008. máj. 6. 14:52
Kérdés mindenkihez!Ti kevesebbet tankoltok,és mentek vhova kocsival,mióta drágább lett jóval a benzin?Mi igen sajnos.a párom azért vett robogót hogy ne a kocsival járjon dolgozni,így havi szinten kb 25 ezer ft-ot megspórolunk.Puszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook