Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgetés, ismerkedés fórum

Beszélgetés, ismerkedés (beszélgetős fórum)


38. 7a319416e1 (válaszként erre: 37. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 22. 18:25
Igen már hónapok óta ez van szerintem rajtam akar bosszút állni mert elhagytam.De sajnos a gyerek sínyli meg.Azt hiszem legjobb ha a bírósághoz fordulok,mert onnan kötelezni fogják visszamenőleg is.Képzelj el egy olyan embert aki nem akar dolgozni és egész nap az internet mellől dirigál,csak enni és wc re kel fel onnan.Semmit nem hajlandó ,még egy szöget se beverni.Na sajnos vannak ilyen férfiak.Képzeld Vera annak idején Békéscsabán volt az esküvőm az önkormányzat udvarán,szép volt.És szemben a hotelban volt a vacsi.A Te esküvőd milyen volt,sokan voltak vagy csak családias?Puszi Edina
37. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 36. - 7a319416e1)
2008. ápr. 22. 11:50

Hú, Edina, ez nehéz! Nem tudom, mit tennék a helyedban! Az én férjem is elvált, de teljesen jó a viszony, el sem tudom képzelni, hogy ő ne akarná látni a fiát. Gondolom, elsősorban a lányod érdekeit tartod szem előtt, a drága biztos szereti az apját!

Az meg természetes, hogy szükséged van a pénzre, egyébként is, ami törvényesen jár, az jár. Nincs vita: ( Ha ez ilyen könnyű lenne!...)

2008. ápr. 21. 13:43
Sziasztok!egy kicsit már jobban vagyunk,nagyon megviselt mindenkit ez a csúnya vírus.Úgylátom Vera a többiek lemaradtak egy kicsit,nem igazán ír senki ide.Na de sebaj hátha kapcsolódnak megint.Szerintem dobjunk fel vmi jó témát!Szóval ha van vmi jó ötlete bárkinek,írja meg.Például most én küzködök a volt férjemmel,mert nem fizeti a gyerektartást rendesen.Se szépszóval,se csúnyán nem lehet megértetni vele,hogy szükségem van arra a pénzre.A kislányt soha nem viszi el nem köszönti.Szerintetek jó ha megyek a bíróságra?Már erre megy el egy csomó energiám .Köszi a jókívánságot Vera!Puszi Edina
2008. ápr. 19. 13:45

Hát ez nagyon nem jó hír. Én pont ma olvastam el a levelet, amit Lucának küldtek,-közvetve nekem- a rotavírusról. Hallottam már sokat róla, és már régrn gondolkozom a védőoltásban. Most kiderült, hogy nem is oltás, hanem csepp. Több részletben kell adni, még 6 hónapos kor előtt. Már csak az árára vagyok kíváncsi, majd beszélek a háziorvossal. Szerintem akkor is megveszem, ha drága. Valahogy nincs kedvem Lucát kiszáradva látni. :((

Edina, gyógyuljatok meg! Puszi Vera

2008. ápr. 19. 11:58
Sziasztok lányok!bocsi hogy nem írtam de ápolom a családot sajnos mindenki elkapta a hasmenéses hányásos vírust.Két napja tök gyenge mindenki,a pici csak fekszik és alszik egész nap.Sajnos már másodjára történik,borzasztóan terjed ez a vírus,nem lehet tudni honnan kitől kapod el,megint járvány van.Vigyázzon mindenki magára és a családjára!Remélem ti nem estek ebbe bele!Puszi mindenkinek,mostmár remélem jobban leszünk,és tudok írogatni.Edina
2008. ápr. 18. 10:08

Edina, remélem, nem haragudtál meg!

mi van veletek?

32. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 30. - 7a319416e1)
2008. ápr. 16. 08:48

Drága Edina, én nagyon is megértem, amit írtál. Hidd el, tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, évek óta ezt csinálo. Én mondom el a szülőknek, mit és hogyan csináljanak, hogy a legkönnyebb legyen a gyereknek.

Itt nem azzal van a gond, hogy sokan nem akarják másra bízni a gyereket. A gyerekek ilyen fokú éretlenségéről beszéltem. És én is látom, hogy nagyon sokan jól érzik magukat, jót játszanak. De én azt is látom, mit csinálnak a gyerekek, amikor a szülő elmegy. Belülről is tapasztalom. A bölcsi kell, ha nincs más lehetőség. És ha megszokja a gyerek, szuper neki.

De azért jó lenne, ha nem lenne...


Mi úgy gondoljuk, egy közös gyereknél megálltunk. A férjemnek van az első házasságából egy fia, ő már 17 éves lesz. Anyagilag sem engedhetjük meg, és szerintem-és be merem vallani- az én kapacitásom is ennyit bír...

31. csibebaba07 (válaszként erre: 30. - 7a319416e1)
2008. ápr. 14. 16:21

Sziasztok!

Mi is rengeteget csavarogtunk a hétvégén.Nagyon jó volt.

Nekem még csak első babám,fogalmam sincs vállalnék-e még gyereket, de azért csak jó lenne neki egy testvér,akire később is számíthat.(Legalábbis én jóban vagyok a testvéreimmel)Anyagilag nem tudom...???

2008. ápr. 14. 10:57
Sziasztok!tényleg nagy a csend.Visszatérve a bölcsis témára,az én kislányom imádott bölcsibe járni,hozzáállás kérdése.Ha az anyuka siránkozik és sajnálja a kicsit akkor biztos nem egyszerű senkinek.Teljesen független hogy milyen pici,szeretnek játszani,egy anya úgysem tud egész nap vele foglalkozni,játszani mert van otthon más teendő is.Ha nagyobb lesz a babád szerintem megérted ezt.Én is elfogult voltam az elsővel,féltettem ,óvtam és nem igazán akartam beadni,más gondjára bízni ,de nekem csak pozitív tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.Persze az anyjára is szüksége van a picinek,de azt hiszem vagyunk így is eleget velük.Szép idő volt a hétvégén,ki mit csinált?mi vidéken voltunk,bográcsoztunk,élveztük a napot.Mi a véleményetek,ti vállaltok még gyereket?Puszi Edina
2008. ápr. 14. 07:50
Szió! Nagy a csönd. Remélem, minden oké. A hétvégém nekem is nyüzsi volt. Majd írok, még ébredezek.
28. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 27. - 7a319416e1)
2008. ápr. 12. 22:02
Igazából ez úgy van, és ezt én látom, hogy igaz, hogy a gyereknek 3 éves koráig, de inkább még tovább, nincsen szüksége gyerektársaságra. Csupán 1-2 óra hosszára, pl. a játszótéren. Mielőtt felháborodna valaki, a gyerekek akkor válnak éretté a közösségi életre. Persze van, aki tényleg szereti a társaságot, könnyen beszokik. De az nem fedi a valóságot, amikor 1,5 éves gyerek anyukája mondja, hogy a kicsi vágyik a közösségre. Jól érezheti magát, az tény. De neki is az anyja kell még ilyenkor elsősorban. Azt viszont látom, hogy még annak a gyereknek sem tesz rosszat a bölcsi, aki nehezen szokik be. Ha rá leszek kényszerülve, én is beadom Lucát. Hacsak nem történik addig csoda.
27. 7a319416e1 (válaszként erre: 23. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 11. 14:40
szerintem is csak a javára válik egy kisebbnek is ha bölcsibe be van adva,gyerekek közt van jól érzik magukat,mi baja lehet.az külön jó hogy még ráadásul a közelében leszel ,én az elsőt másfél évesen adtam be mert mentem suliba úgyhogy majdnem addigra elvégeztem mire már ment oviba,és nyugodtan mentem vissza dolgozni.pusz
2008. ápr. 11. 14:34
Helló!az első kislányomat 4 hónapos koráig és aztán tápszer,és most a kicsinél sajnos egy hét után elapadt a tejem és sajnos ő is tápszert kapott.Mi a védőnő tanácsára a Beba HA startaktívot használtuk,mind a két kiscsajnál.Ha tápszerrel eteted csak akkor 4 hónapos kortól ajánlott mást is adni,Ha szopik akkor azt mondják 6 hónaptól ráér,de szerintem úgyanúgy kanalanként ellehet kezdeni előbb egy kis krumplikát vagy édes almapépet.Fontos hogy napról napra növelni kell az adagot és nem kell megijedni ha először nem fogadja el.Sok türelem és nyugalom,a tejet úgyis kapja,aztán ha megszokja az ízét másnak,elfogadja azt is.Olyan cukik amikor fitorognak az új ízekre.
2008. ápr. 11. 12:48
Edina!Lenne egy kérdésem: A lányaidat szoptattad?Ha igen,mikor kezdtél nekik mást is adni?
24. csibebaba07 (válaszként erre: 22. - 7a319416e1)
2008. ápr. 11. 12:43

Igen!Annyira élvezzük!Már a kedve is jobb az embernek,ha jó az idő.

Holnap biztos nem tudok írni,mert nem leszünk itthon.Kis családi kikapcsolódás...

2008. ápr. 11. 11:41

Hali! Ma minden összejött, el vagyok havazva. Annyira jó ez az idő!

Tévedtem, a férjem mégsincs itthon ma fél napot! :( De talán hétvégén többet leszünk együtt. Szegény, jól ki van fáradva. Esténként sokat van a kiscsajjal, nagyon várja egész nap. Biztos jól elfárad, nem tudom, hogy bírja. De a pénz fontos ám, sajnos még ilyen áron is. Lakáshitel, autórészlet, rezsi, soroljam? Szerintem nem kell.

Én sem hiszem, hogy itthon tudok maradni 3 évig, max.2. Én bölcsiben dolgozom, látom, hogy ott is jó a gyerekeknek, de az anyjukkal lenne a legjobb. Ha muszáj lesz, beíratom Lucát.

Majd még próbálok jönni. Pusz Vera

2008. ápr. 11. 09:55
Mi van csajok itt a jó idő aztán sehol senki?
2008. ápr. 10. 22:22

Sziasztok! Ma keveset voltam gépnél. Voltam fodrásznál felnőttek között!!! De persze folyamatosan Lucára gondoltam. De jól esett lazítani.

Az én férjem karbantartó a bölcsődében, ahol én is dolgozom, másodállásban meg asztalos. De holnap fél napot itthon lesz!!!

Szió Vera

20. 7a319416e1 (válaszként erre: 19. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 10. 13:00
Hidd el ugyanazt a munkát csinálják csak annyi a különbség hogy az egyik főváros a másik vidék.Ti hogy bírjátok szinte egy fizetésből?Nekünk nagyon nehéz,mert csak 4 éve vagyunk együtt a párommal és szinte a nulláról indultunk.Most van lakás persze hitel segítségével,van kocsi ami szintén,tehát ami pénz bejön az szépen elmegy ezekre és az egyéb költségek.Ezért már nagyon várom hogy dolgozhassak,úgy mégiscsak könnyebb.Nem mindenki teheti meg hogy 3 évig otthon marad,pedig ez régen teljesen normális volt.Puszi
19. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 17. - 7a319416e1)
2008. ápr. 9. 15:17

Hát erről van véleményem. Én pedagógus vagyok, úgyhogy nekem ugyanennyi lenne ott is a pénzem, mint itt egy állami intézményben. Van 2 barátnőm, mind2 könyvelő. A csabai 70 ezret visz haza, a pesti 270-et. nem tudom, mennyire egyforma a munka. A juttatásokról-ruhapénz, jutalom- ne is beszéljünk.

Én el tudnám képzelni Pesten a külvárosban magamat. ha nyüzsit akarok, belváros, ha nyugit, hazamegyek. Több a lehetőség minden téren, talán.

18. 7a319416e1 (válaszként erre: 15. - 8063d44440)
2008. ápr. 9. 12:55
Szia! erdélynek melyik részén laksz mert szerintem gyönyörű,legalábbis ahol én voltam.Többi lányok Ti voltatok?
17. 7a319416e1 (válaszként erre: 16. - Kicsi_zsoka)
2008. ápr. 9. 12:53
Szia!Inkább a belvárosra jellemző amiket írtál,azért a külső város rész tisztább és nyugodtabb.Pestnek annyi az előnye hogy munkahelyileg ezáltal a keresett pénzzel talán jobban el lehet éldegélni.Én laktam vidéken Békéscsabán elég sokáig és szörnyű hogy mennyi pénzért dolgoznak emberek.Mi a véleményetek erről?
16. kicsi_zsoka (válaszként erre: 14. - Csibebaba07)
2008. ápr. 9. 11:27
Ezzel én is egyetértek. A zsufolt foglom, a kosz, a büdös és az egyre több hajléktalan az utcán. Fertelmes!
2008. ápr. 9. 11:24

Sziasztok!

Azt gondolom itt a helyem, ha tavol is toletek. En Erdelybol vagyok, de az en gondom is hasonlo .

ket kisgyerekkel egy 4 éves kislány és egy 4 honapos kisfiúval vagyok itthon, de nem ez a baj, hanem az egyedullet, mármint idézőjelben, ugyanis a párom reggel 7tol este 8ig dolgozik, ebből már nagyon elegem van, nincs egy felnőtt körülöttem, akivel magasabb szinten is társaloghatnék, mint a gyerekek.

Amúgy imádok velük lenni, és itthon is szeretem, de meguntam már a lakáskörüli témát.

annyi lehetőségem nincs hogy elmenjek egy üzletbe, és egy szbadido ruha vegyek amibe sétálni tudjak menni a gyerekekkel, ennyi ideje nincs a páromnak hogy ezt eltudjam rendezni-nagyon elfogott a türelmem-nemtudom ezt egy férfi meddig csinálná-ezesetben a párom- megvadulna ennyit egyhelyben ülni

2008. ápr. 9. 11:00

Sziasztok!

Én biztosan nem tudnék Pesten élni,a nyüzsgés,a kosz,na meg a barátságtalan emberek!!!Emlékszem,egyszer kértem útbaigazítást egy idősebb nénitől,úgy nézett rám,mintha bántottam volna.

Gondolom Pesten a kismamák is inkább szó nélkül elmennek egymás mellett,kisebb városokban jobban odafigyelnek a másikra.Nekem azért annyiból szerencsém van,hogy megismerkedtem már pár kismamával,akikkel néha összefutunk séta közben,legalább pár percet tudunk beszélgetni.

Amíg nem volt meg a lányunk,pedig dolgoztam,valahogy több idő jutott a barátokra is,de most Ő a fontosabb.

A párom raktáros egy ital nagykerben.

2008. ápr. 9. 10:33
Sziasztok csajok!Jól látod,nehéz egyedül nagyon,és tényleg szinte mindent én csinálok és intézek.Ez van .Remélem nemsokára mehetek 4 órában hívtak dolgozni egy irodába titkárnőnek 9-13 óráig,így legalább kimozdulok egy kicsit.Csibe,én is nehezen barátkozok,nem tudom,ha felém nem közelednek,akkor én se próbálkozok,itt Pesten nagyon sok szemét ember van sajnos,talán ezért.Minden ismerősöm ,családtag vidéken él,és elég nehéz bekerülni egy baráti körbe,pláne ha van már gyerek,akkor felejtsd el.Vera én is laktam a lencsésin az anyuékkal egy pár évig ,mi a gátnál a Tölgyfa utcában.Most én is próbálkozok a chateléssel,nem mondom,próbálkoznak rendesen de nem foglalkozok a nyomulós emberekkel,most inkább szórakoztat még,Lehet,egyszer besokallok tőle.Mivel foglalkozik az uratok csajok?Az enyém séf egy mexikói étteremben.Írjatok ha ráértek!Puszi Edina
2008. ápr. 8. 22:07

Végre a gépnél vagyok.

Üdv, csibebaba! Én is kicsit be vagyok savanyodva, de nagyon élvezem! Jól esne néha a társaság, de egy percért nem adnám, amit Lucával tölthetek!


Edina! Mi a Lencsésin lakunk, panel, negyedik.

Voltam én is más oldalakon, főleg chat-eltem, de túl sok volt ott a felszínes ember. Pedi én nem csak komoly dolgokról tudok beszélgetni. Hátha itt veletek sikerül. :))

Az én férjem is nagyon keveset van itthon, reggel 6-ra jár dolgozni, és este 6-kor jön haza. Másodállás, hajtja a pénzt. A vasárnap délutánokat szokta szabaddá tenni, meg néha a szombatokat. Nehéz, de muszáj.

Most megyek aludni, majd holnap írok.

Jó éjt nektek! Vera

11. csibebaba07 (válaszként erre: 10. - 7a319416e1)
2008. ápr. 8. 21:55

Nem nehéz 2 gyerekkel egyedül?(Gondolom a párod nem tud sokat segíteni.)

Biztos segít a levelezés,még nincs benne sok tapasztalatom, ezért erről nem tudok véleményt mondani.Inkább visszahúzódó vagyok.

10. 7a319416e1 (válaszként erre: 9. - Csibebaba07)
2008. ápr. 8. 13:22
Igen sajnos sokszor befordulok,és jó idő sincs sűrűn hogy ki tudjunk mozdulni itthonról legalább.Neked annyiból egy kicsit nehezebb mert gondolom még tejet eszik és így nagyon megszabja az idődet,de sétálni kell menni,vagy a játszótérre ilyenkor talán az a megoldás.A férjem annyira fáradt általában 15 órákat dolgozik ,néha beszélgetni sincs ereje,az ismerősök pedig a maguk kis életével vannak elfoglalva.Nem egyszerű az biztos.Ha így is de legalább vkivel ha néhány szót tudsz váltani az sokat segít.Elég személytelen ez a levelezés de a semminél jobb.A messengeren szoktam néha beszélgetni mert ott azonnal választ kapok.Te szoktál ismerkedni,vagy Te is egy kicsit visszahúzódóbb vagy?Én nem azért mert válogatok csak egyszerűen vannak olyanok akikkel nem találom meg a közös hangot.Te hogy vagy ezzel?Edina
2008. ápr. 8. 13:09

Az én párom csak délután 5 körül szokott hazaérni,ezért egész nap csak kettesben vagyunk a babócámmal.Meg persze az ismerőseim 90 százaléka is dolgozik,szóval nincs nagyon kivel beszélgetni napközben.

Éppen ki is vagyok bukva emiatt(hogy sokat vagyok egyedül),de szerencsére a párommal meg tudtam beszélni,így kicsit könnyebb.

Te éreztél már így?Volt hogy kiborultál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook